Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 02-18-2011, 14:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Sőt, van mégegy dolog, ami most más, mint régen volt. Egyre több a sértődés. "Megtámadtál, ************? Soha többet nem játszom!" -- régen ilyen nem volt, régen ilyenkor visszatámadtak az emberek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 02-18-2011, 14:16
Démonka Démonka is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 49
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

szerintem az utóbbi években gombamód elszaporodtak az online és flash játékok ezzel megosztva a népet.Persze a vizualitás hiánya is lehet egy szempont.A mostani fiatalok lehet nem erre a, szépen fejlődök, haladokra vannak ráállva, így ha nem látnak 1-2 napon belűl eredményt lehet feladják.
Persze lehet hogy, hülyeség de ezek a gondolatok is felötlöttek bennem.
Reply With Quote
  #13  
Old 02-18-2011, 14:18
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Én egy másik változtatásra vezetném vissza a problémát...
Sztem az elmúlt 1-2évben a piacok drassztikus változása is komolyan beleszól ebbe. Mármint konkrétan a piac nem változott. De azzal,hogy minden csoportból lekényszerültek a nagy termelők, sokkal inkább ingadozik és könnyen manipulálható, ráadásul elég gyakran baromi drága,mert kevés van kint, sőt többször lehet szembesülni,hogy nincs is kint, még G-ben is...

Ez pedig nem a tapasztalt játékosok helyzetét nehezíti meg,hanem a kezdőkét. régen lazán fellehetett menni B-ig nulla tartalékkal,háborúzgatva. 1-1 fosztás elég volt a fedezésére,beépülésre. most 100heki beépitése horror összeg egy kezdőnek, mit csinálhat ilyenkor??? hát szabizik, és el is felejti a játékot...
Az se jó,ha kezdőként 1k kör tekercsirásra kárhoztatjuk, mert milyen játék az,amit másfél hónap unalommal tudsz csak elkezdeni???

Már pedig a drága piac, és a folyamatosan sok szabis egyre jobban gerjeszti azt,hogy játszhatatlan legyen a játék tartalék nélkül

1hete G-ben a top30 alatti 200országból 20(!!!)nem volt szabin... haverom visszajött szabiról, ütött 3-at, alábontott 2 országnak és a 400milla kp kevés volt az orijában a beépülésre is...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #14  
Old 02-18-2011, 14:22
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Sztem az elmúlt 1-2évben a piacok drassztikus változása is komolyan beleszól ebbe. Mármint konkrétan a piac nem változott. De azzal,hogy minden csoportból lekényszerültek a nagy termelők
"Régen" (ez most relatív, tudom ) volt olyan csoport, ahol a top1 helyezett 400 hektáron volt. Ott se nagyon lehetett aktív piacra termelésről beszélni.

Ui: ennek ellentéte a 3-400 országgal piacozó emberek, akik ma már nincsenek játékban, legalábbis nem ilyen országmennyiséggel. Ennek a korszaknak a visszajövetele egyáltalán nem hiszem, hogy kívánatos lenne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #15  
Old 02-18-2011, 14:22
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
1. az eleje nagyon vontatott a játéknak
az a 3 nap arra elég hogy valaki meg is unja az egészet
ezzel mondjuk egyetértek, sokan azonnali fejlődést várnak, és csalódnak annak ellenére, hogy regelésnél le van írva, hogy ez nem egy 2 órás játék

Quote:
2. ha egy fejlesztést ki kellene ragadni hogy mi tett rosszat a játéknak, az a változtatható részesedés szerintem
(...)
A tolvajoknak varázslóknak kevés lehetőségük van bármit érdemben tenni. A kezdők pedig nem full hadi szöviben tenyésznek.
Ezzel viszont nem értek egyet, és szerintem Te is magad ellen beszélsz. Ez a változás teszi lehetővé, hogy ne csak hadival lehessen előrejutni, ebben semmi rosszat nem látok. Az, hogy kevesebb a hadiakció, az egy dolog, változik a játékstílus, szerintem ennek nincs köze a játékosszám- csökkenéshez.

Quote:
3. különösebb büntetés nélkül nem lehet A-ban szabira menni. Szerintem ezért is van sok elf ott, és ott a kezdő játékosok beleunnak a játékba.
Szerintem aki eljut A-ba, az nem annyira kezdő, hogy egy általa választott játékstílus miatt megunná az egészet.
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
  #16  
Old 02-18-2011, 14:27
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
"Régen" (ez most relatív, tudom ) volt olyan csoport, ahol a top1 helyezett 400 hektáron volt. Ott se nagyon lehetett aktív piacra termelésről beszélni.
tisztában vagyok vele, mert amióta eszemet tudom, mindig R-ben kezdtem, ott se volt és felette K-ban sem volt top. éppen ezért halott volt a piac, és baromi drága, nem is pörögtek az események. de 2x voltam ingyen mailes csopiban és teljesen más volt a helyzett tele volt a piac minden földi jóval, lehetett tartani tf orit. amikor K-ből G-be léptem olyankor teljesen megindultak az események. elötte a szövivel 1héten ütöttünk 2-3-at és épülgettünk, G-ben naponta tudtunk ugyanennyit...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #17  
Old 02-18-2011, 14:27
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Én egy másik változtatásra vezetném vissza a problémát...
Sztem az elmúlt 1-2évben a piacok drassztikus változása is komolyan beleszól ebbe. Mármint konkrétan a piac nem változott. De azzal,hogy minden csoportból lekényszerültek a nagy termelők, sokkal inkább ingadozik és könnyen manipulálható, ráadásul elég gyakran baromi drága
Egyetértek...már az 5-ös piaci árak is elkezdtek hasonlítani a hajdani Legendär 5- ösének áraihoz (már ha voltak), ami szörnyű...főleg, ha nem lopkodsz, vagy termelsz
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
  #18  
Old 02-18-2011, 14:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
1. az eleje nagyon vontatott a játéknak
az a 3 nap arra elég hogy valaki meg is unja az egészet
Ez, párosítva azzal, hogy "hol a térkép?" -- szerintem mindenképp egy lényeges pont.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #19  
Old 02-18-2011, 14:49
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
Ezzel viszont nem értek egyet, és szerintem Te is magad ellen beszélsz. Ez a változás teszi lehetővé, hogy ne csak hadival lehessen előrejutni, ebben semmi rosszat nem látok. Az, hogy kevesebb a hadiakció, az egy dolog, változik a játékstílus, szerintem ennek nincs köze a játékosszám- csökkenéshez.
2006-ban amikor elkezdtem játszani, kb a helyzet a következő volt:
Akkor még standard 2hadi egy toli egy vari volt a legelterjedtebb. Ha leütötte valaki a tolit vagy a varit, az vagy visszaütött vagy visszafedezett.
Előfordult hogy várni kellett, mivel az az emberke aki ütött, feljebb került a többiekhez képest. Tehát nem mindig a hadilag legerősebbnek kellett ütnie.
Így mindenkinek volt lehetőség valakin visszajönni. (Még a tolis is volt hogy talált célpontot.)
De mindenképpen lassabban tudtak a szövik felfelé menni.
Ott maradtak a vari toli közelében, akiknek volt lehetőségük revansot venni.
Sokkal több volt a mészár, és fosztogatás. És nem is feltétlen a földért ment a harc, mert megszerezhető volt könnyen.

Ma már ez nem megy, mert sok a hadi. Amihez sok pénz és tartalék kell. Ezért én megértem hogy mindenki gyűjtöget, aki játszani is szeretne.
Régen is voltak full hadis szövik, de lényegesen kevesebb mint ma
Ezért gondolom hogy lehet ez is hozzájárul
Nem érvelni akarok a régi rendszer mellett, csak elmondom hogy én hogy láttam
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kubbi For This Useful Post:
  #20  
Old 02-18-2011, 15:08
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez, párosítva azzal, hogy "hol a térkép?" -- szerintem mindenképp egy lényeges pont.
Bevallom nagyon kíváncsi vagyok hogy milyen lesz. Hogy lehet megoldani a távolságok és a szomszédok állandó változását egy térképen? Vagy mindenki csak a saját oriját fogja látni mondjuk egy szép völgyben? Vagy nomád népek leszünk jurtákkal, és úgy kerülgetjük egymást? :P Akárhogy is, ebben valóban nagy lemaradása van a Hódnak a többihez képest. Az emberek többsége nem kocka és nem is retro fan, van igényük a táblázatokon kívül is. Az igazi az lenne ha a kezelőfelület is 'vizualizálva' lenne egy későbbi lépésben.
__________________

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 11:32.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu