Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Általános beszélgetések
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetések Általános beszélgetések a MUD-ról

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #161  
Old 07-12-2009, 17:59
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by maccos View Post
És mi van akkor, ha a nagy játékos teszi föl arra a mezőre, amin sok a mob, hogy a kicsi ne tudjon fejlődni, és minden tp az övé legyen??
Totál mindegy, hiszen ez az általam vázolt szituációban is így van...

Pl volt, hogy egy gilisztáért 6 TP-t kaptam egy nagyobb játékos mellett...
Tulajdonképpen amikor már többszázezer TP kell a következő szinthez, totál mindegy, hogy 0 TP-t kapsz, vagy 6-ot, egyik se látszik meg rajtad...

Más kérdés, hogy ha felteszem a varit, 10 tickig véd csak, utána leesik. Tehát ha folyamatosan védeni akarja a négyzetet, akkor megállás nélkül varázsolnia kell. (10 tickenként)

Adalékként a varázslat hatása alatt ne lehessen mozogni. Így a nagy kari levéd 1 kockát (amit így is úgy is levédene!!!!!!!!!!), de a többit szabadon hagyja, mozogni nem tud, esetleg azután sem, miután a mobok elfogytak. (amennyiben a varázslat még tart.)

Még úgy is elfogadnám, hogy csak nagyobb karakterekre hasson, tehát egy 10. szintű által levédett négyzetre egy 3. szintű ráléphessen, de egy 13. szintű ne.

Az egész azt a célt kéne szolgálnia, hogy ne lehessen megvalósítani azt, amit a jelenlegi körülmények között meg lehet.

Akár kláncsatán kívüli kláncsataként. Pl hogy az egyik klán erős tagjai lefogják a fejlődési lehetőséget egy rivális klán kisebb tagjai elől.
(Úgy, hogy minden mobot kiírtanak, így előállítva egy olyan helyzetet, hogy a kis karakternek döntenie kell:
1. vagy olyan gyenge mobokat öl, amiért alig kap TP-t, így brutálisan lelassul a fejlődése
2. magánál sokkal erősebbekre támad rá, amivel jól kap TP-t, de sűrűbben kell megállnia regenerálódni - végeredménye az 1. ponttéval megegyezik: több ideig tart a fejlődés. Sokkal több.)

Szerintem ez nem ideális állapot, mivel alkalmas más játékának ellehetetlenítésére. Az pedig szerintem nem túl jó.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Sponsored Links
  #162  
Old 07-12-2009, 19:03
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Azért azt megsúghatná nekem is valaki, hogyha átmegyek máshova tp-zni, akkor hogy száll rám a nagyobb kari. (Értelemszerűen nem 1 mezővel megyek arrébb)

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Indok:

Egyre nehezebb fejlődni, mert pontosan a 10-15. szint közötti karakterek számára nincs mit leölni!

[...]
Ez ugye most nem komoly??
10.-15. karakterrel vígan lehet ölni a következő mobokat, elég jó tp-ért:
- Vaddisznó
- Úrhölgy
- Polgár
- Farkas
- Patkány
- Kígyó
- Hajléktalan
(- Fiatal csatornalakó és giliszta)

Mindegyikből piszok sok van a játékban. Nálam pl. valahogy sosem volt olyan, hogy ne találtam volna 10-20 mp alatt egy 10-es csomag kígyót vagy patkányt, ahol senki sem állt! De persze, lehet rá példa, de akkor is van bőven mit ölni...Csak tudni kell, mit kell.

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
[b]Ezen a szinten a Giliszta, a Hajléktalan, és a Fiatal Csatornalakó az, ami a legjobban "megéri". (tehát leverési idő / kapott TP arányuk ezeknek a legjobbak!)
Remélem ezt sem írtad komolyan.
A levitt élet / kapott tp arány számít. Azt éri meg a legjobban támadni, amit tudsz úgy ölni, hogy közben nem fogy el az ép...És ezen belül a legtöbb tp-t adót...Bár ez erősen összefügg a Te képleteddel, de ez akkor is jobb.

//Ez inkább kötözködés volt, bocsi, kicsit most ilyen hangulatom van...//



A nagyobb karaktert meg gond nélkül le lehet rázni...Mivel -ha csak nem maradtam le nagyon valamiről- nem tudja, hogy Te merre mentél.

Last edited by Dus; 07-12-2009 at 19:06..
  #163  
Old 07-12-2009, 19:57
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Azért azt megsúghatná nekem is valaki, hogyha átmegyek máshova tp-zni, akkor hogy száll rám a nagyobb kari. (Értelemszerűen nem 1 mezővel megyek arrébb)



Ez ugye most nem komoly??
10.-15. karakterrel vígan lehet ölni a következő mobokat, elég jó tp-ért:
- Vaddisznó
- Úrhölgy
- Polgár
- Farkas
- Patkány
- Kígyó
- Hajléktalan
(- Fiatal csatornalakó és giliszta)

Mindegyikből piszok sok van a játékban. Nálam pl. valahogy sosem volt olyan, hogy ne találtam volna 10-20 mp alatt egy 10-es csomag kígyót vagy patkányt, ahol senki sem állt! De persze, lehet rá példa, de akkor is van bőven mit ölni...Csak tudni kell, mit kell.



Remélem ezt sem írtad komolyan.
A levitt élet / kapott tp arány számít. Azt éri meg a legjobban támadni, amit tudsz úgy ölni, hogy közben nem fogy el az ép...És ezen belül a legtöbb tp-t adót...Bár ez erősen összefügg a Te képleteddel, de ez akkor is jobb.

//Ez inkább kötözködés volt, bocsi, kicsit most ilyen hangulatom van...//



A nagyobb karaktert meg gond nélkül le lehet rázni...Mivel -ha csak nem maradtam le nagyon valamiről- nem tudja, hogy Te merre mentél.
14. szintű vagyok. 90.000 TP kell a következő szinthez.
A giliszta meg a fiatal csatornalakó 91-93 TP-t ad.
Te most komolyan azt mondod, hogy kezdjek el polgárt ölni?
Ami kb 40 TP-t ad?
És amiből nincsenek 10-es meg 15-ös kupacok egy helyen?
És mászkálni kell hozzá sokat (ami időveszteség)?

Elhiszem, hogy kötekedős kedvedben vagy, de azért ilyet ne írjunk már le, mert esetleg valakinek azért megy el a kedve a játéktól, mert 2 hónap lesz neki szintet lépni, ami másnak (vele azonos szintről indulva) 2 nap...
Vaddisznú, Úrhölgy szintén zenész. minimál TP... 30 körül...
Farkas még jól ad, de azt meg keresni kell, mert a hatalmas főszigeten összevissza mászkálnak.
Na nehogymár találsz farkasból is 15-ös kupacot

Patkányból találhatsz, de még mindig időarányosan kevesebb TP-t szerzel belőle. Jóval kevesebbet!

Egyébként meg fiatal csatornalakót megállás nélkül tudok (tudnék!!) ölni.
Fizikailag nem találtam annyit, amennyi levisz 0-ra.

És nem a levitt élet / kapott tp arány számít....
hanem a kapott tp / időegység!

A kutya pl nem visz le ÉP-t nekem, mert nem talál el. ha nagy ritkán mégis, akkor meg 1-et üt. Viszont nem mászkál 10-es kupacban, és 11 TP-t ér.
Ezzel szemben egy 15-ös Fiatal Csatornalakó csoport simán fellelhető 1 négyzeten, és ugyanúgy nem tudnak megölni, mint a kutya, csak épp darabjáért 93 TP-t kapok.
Utána meg regenerálódok mondjuk meditálással. A következő csapatot megint leszedálom.
(Mellesleg dobnak el zöld italt is, ami nagyon jól gyúgyít, ha sok az ÉP-d.)
És nem kell mászkálni! Egy kockán van belőle sok, egyszerre!

Időarányosan egyáltalán nem éri meg úrhölgyeket, meg vaddisznókat öldösni...
Adott idő alatt kevesebb TPt szedsz belőlük össze. Hiába sebez kisebbet... Annyival kevesebbet ér, hogy még akkor is megéri többet sebződni, ha 2 csoport leverése között gyúgyulnod kell!

Kevesebb idő alatt jön össze több TP.
(meg kevésbbé idegtépő.... nem szívesen ölnék le 10.000 kutyát......... azért az egy kicsit durva szám, szerintem. ezzel szemben gilisztából mondjuk elég lenne 1.000 is. az se kevés, de nem őszülök bele...)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #164  
Old 07-12-2009, 20:03
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Dusnak van igaza, abban hogy 10-14es szinten kígyót és patkányt éri meg ölni, és valóban vannak gyönyörű kupacok is belőle
És Gee az a tp amit kapsz most a fiatal csatlakóért, az már joval kevesebb mint amit én kapok érte 22es szinten...
Biztos, hogy az éri meg neked?
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
  #165  
Old 07-12-2009, 20:17
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Gee:
A kutyának mi köze van a beírásomhoz??! Semmi...Szóval nem is tudom, hogy reagáljak a Tiedre, mert mindenhova odakevered, aminek smemi köze az aktuális beszélgetéshez.

De azért egy próba:

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
14. szintű vagyok. 90.000 TP kell a következő szinthez.
A giliszta meg a fiatal csatornalakó 91-93 TP-t ad.
Te most komolyan azt mondod, hogy kezdjek el polgárt ölni?
Ami kb 40 TP-t ad?
És amiből nincsenek 10-es meg 15-ös kupacok egy helyen?
És mászkálni kell hozzá sokat (ami időveszteség)?
Mintha az lett volna a gond, hogy nem tudsz gilisztát és csatornalakókat ölni, mert más is öli, és nem kapsz tp-t. Akkor most válassz inkább úgy, hogy 6 tp, vagy 40??
És ügyesen kiemeltél 1-et, a 9-ből, amit én írtam. Nem rossz.

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Elhiszem, hogy kötekedős kedvedben vagy, de azért ilyet ne írjunk már le, mert esetleg valakinek azért megy el a kedve a játéktól, mert 2 hónap lesz neki szintet lépni, ami másnak (vele azonos szintről indulva) 2 nap...
Ez aztán az életszerű példa...


Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Vaddisznú, Úrhölgy szintén zenész. minimál TP... 30 körül...
Farkas még jól ad, de azt meg keresni kell, mert a hatalmas főszigeten összevissza mászkálnak.
Na nehogymár találsz farkasból is 15-ös kupacot
Végre, még kemény 3 mob szóba került. Már 4-nél tartunk a 9-ből...Jah, és még annyi, hogy vaddisznó ugyan annyit ad, mint a farkas...De azért jó volt, hogy totál különbséget írtál kettejükről. Sőt, polgár többet ad mindkettőnél, azelőbb keveselted, most meg a keveset mondod jónak. Hmm...

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Patkányból találhatsz, de még mindig időarányosan kevesebb TP-t szerzel belőle. Jóval kevesebbet!
2 csatakör 1 patkány és 55 tp-t ad. Szerintem azért ez nem rossz...

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Egyébként meg fiatal csatornalakót megállás nélkül tudok (tudnék!!) ölni.
Fizikailag nem találtam annyit, amennyi levisz 0-ra.
Mintha benne lett volna a felsorolásomban. Jah, tényleg...És pont ezért.

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
És nem a levitt élet / kapott tp arány számít....
hanem a kapott tp / időegység!

A kutya pl nem visz le ÉP-t nekem, mert nem talál el. ha nagy ritkán mégis, akkor meg 1-et üt. Viszont nem mászkál 10-es kupacban, és 11 TP-t ér.
16 tp...

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Ezzel szemben egy 15-ös Fiatal Csatornalakó csoport simán fellelhető 1 négyzeten, és ugyanúgy nem tudnak megölni, mint a kutya, csak épp darabjáért 93 TP-t kapok.
Ellent szeretnél mondani annak amit én írtam, és mégis megerősítesz. Őszintén gratulálok.

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Azt éri meg a legjobban támadni, amit tudsz úgy ölni, hogy közben nem fogy el az ép...És ezen belül a legtöbb tp-t adót...
Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Utána meg regenerálódok mondjuk meditálással. A következő csapatot megint leszedálom.
Amíg meditálsz, én addig is ölöm őket...Vagyis Te is tudnád ölni őket. Mondjuk az 1-el gyengébbet...És a meditálás is beletartozik az általam írt "képletbe", mert lényegében a sebzések mértékét csökkenti...Mert meggyógyít.


Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
(Mellesleg dobnak el zöld italt is, ami nagyon jól gyúgyít, ha sok az ÉP-d.)
És nem kell mászkálni! Egy kockán van belőle sok, egyszerre!
A giliszta emberszabású??
A tárgyalt mobok közül, ez adja a legtöbb tp-t alapból, és a Te elméleted szerint, akkor ezt éri meg a legjobban...

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Időarányosan egyáltalán nem éri meg úrhölgyeket, meg vaddisznókat öldösni...
Adott idő alatt kevesebb TPt szedsz belőlük össze. Hiába sebez kisebbet... Annyival kevesebbet ér, hogy még akkor is megéri többet sebződni, ha 2 csoport leverése között gyúgyulnod kell!
Ez lehet, hogy így van, de még mindig jobb, mint a 6 tp-d. És elviselhetően lehet vele fejlődni...Erről beszéltünk most...

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Kevesebb idő alatt jön össze több TP.
(meg kevésbbé idegtépő.... nem szívesen ölnék le 10.000 kutyát......... azért az egy kicsit durva szám, szerintem. ezzel szemben gilisztából mondjuk elég lenne 1.000 is. az se kevés, de nem őszülök bele...)
Áhh, csak amikor 10 percet vársz, hogy újra spawnoljon a giliszta, aztán meg kapsz 1 tp-t, mert véletlen arra tévedt Ildi. Dehogy őszülsz bele, ilyet sosem tennél. Még csak picit sem elnél ideges...

Last edited by Dus; 07-12-2009 at 20:19..
  #166  
Old 07-12-2009, 20:23
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

"Ezzel szemben egy 15-ös Fiatal Csatornalakó csoport simán fellelhető 1 négyzeten, és ugyanúgy nem tudnak megölni, mint a kutya, csak épp darabjáért 93 TP-t kapok."

"Ellent szeretnél mondani annak amit én írtam, és mégis megerősítesz. Őszintén gratulálok."

Nem értem mihez gratulálsz.
Éppen ellentmondtam neked.
Ugyanannyi idő alatt ugyanannyi mobot tudok megölni mondjuk vaddisznból, és fiatal csatornalakóból.
Csak épp a fiatal castornalakóért több, mint 2x annyi TP-t kapok.

Most nem igazán értem, miért erősítenélek meg. oO
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #167  
Old 07-12-2009, 20:25
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
Dusnak van igaza, abban hogy 10-14es szinten kígyót és patkányt éri meg ölni, és valóban vannak gyönyörű kupacok is belőle
És Gee az a tp amit kapsz most a fiatal csatlakóért, az már joval kevesebb mint amit én kapok érte 22es szinten...
Biztos, hogy az éri meg neked?
Megkérdezek valamit:

TE, meg ÉN, meg még sokan mások a TOP-listán, miért gilisztát öltünk azon a szinten?

Nincs több kérdésem.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #168  
Old 07-12-2009, 20:32
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Smile

egy kis off: Ildi, nem úgy volt hogy abba hagyod?
  #169  
Old 07-12-2009, 20:32
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Dus: a 16 Tp-t nem tudom honnan szedted, mert én 14/15 Tpt kapok érte úgy, hogy tulajdonképpen próbaképpen öltem meg párat.

Ha sokat öltem volna, 10-11-12 TP-nél többet nem kapnék érte.

És ami a legfontosabb, és vagy véletlenül, vagy direkt, MINDIG ki van hagyva a magyarázatokból: igen sokat kell mászkálni egy kutyáért.

De legyen vaddisznó. Hát, vaddisznó sincs minden kockán.
Pláne nem 15-ösével.

(Direkt feljöttem a csatornából, megnéztem, kipróbáltam.)

Azt sem értem, hogy mi az a szöveg, hyog 'amíg meditálsz addig én ölöm őket..."
Mi a frászt ölsz te meg ennyi idő alatt?
10 kattintás meditálásra 100 ÉP, és kb 1 másodperc alatt megvan.......

Kíváncsi lennék, te mennyi TP-r szedsz össze ennyi idő alatt.
Mert hogy egyetlen patkányt nem versz le, azt itt és most lefogadom!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #170  
Old 07-12-2009, 20:33
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
egy kis off: Ildi, nem úgy volt hogy abba hagyod?
De, már vagy 4x abbahagyta.

Úgy hagyta abba, mint mi a Hódítót. Sehogy.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Esik a hó, az első hó. Ati Egyéb 28 12-17-2010 23:49
Javaslatok tárgyakra, képességekre, képzettségekre [HTPA]GeeForce Ötletek, javaslatok 91 08-29-2009 16:26
Best of elvetett javaslatok. karesz6 Általános beszélgetés Hódítós témákban 119 07-25-2007 09:43
2007 első talija Pepa Bulik 30 01-05-2007 04:11
Javaslatok élesbe rakása... Kisbér Elvetett javaslatok 44 12-04-2006 16:02


All times are GMT +1. The time now is 03:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu