Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-14-2009, 20:56
nrm nrm is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default lenyult hozzáférés

Sziasztok,
szerintem valaki belépett a nevem és password-ommel a játékba.
Kit lehet ezzel a problémával keresni, részleteket nem irnék, de mivel nem vagyok jelenleg magyarországon, ha rögzitésre kerül a belépéskori ip cim, hamar rövidre zárható lenne a dolog.
Köszi, sziasztok
Sponsored Links
  #2  
Old 12-14-2009, 21:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by nrm View Post
Sziasztok,
szerintem valaki belépett a nevem és password-ommel a játékba.
Kit lehet ezzel a problémával keresni, részleteket nem irnék, de mivel nem vagyok jelenleg magyarországon, ha rögzitésre kerül a belépéskori ip cim, hamar rövidre zárható lenne a dolog.
Köszi, sziasztok
Idézet a súgóból:

"Mi a teendő, ha észreveszem, hogy valaki más is jár az országomba rajtam kívül? Először is ismét szeretnénk kihangsúlyozni, hogy jelszavad soha senkinek ne add meg. A szövetségeseidnek, és a legjobb barátaidnak sem. Aki tudja a jelszavad, az az országoddal bármit tehet! Szintén igen fontos, hogy jelszavad ne legyen könnyen kitalálható. Tartalmazzon betűket és számokat is, és ne értelmes szó legyen, főleg ne születési dátum, vagy barátnő neve. Javasoljuk továbbá, hogy használd a játék nyújtotta biztonsági szolgáltatásokat: Zárolás rontott jelszó után (Beállítások/Biztonság menüpont alatt állítható), hogy egy esetleges belépési kísérletről azonnal értesülj, és a próbálkozások időben igen erősen korlátozva legyenek; "Eseményjelzés az addigitól eltérő IP címről való belépésről", hogy lásd, ha más is belép az országodba - ezt célszerű kombinálni a fontos eseményekről való e-mail küldéssel, hogy senki ne tudja az eseményt törölni a játékon belül. Ezen felül értelemszerűen ha olyan gépről játszol, amit többen használnak, akkor ne hagyd, hogy a böngésző megjegyezze jelszavad, figyelj arra, hogy belépéskor ne nézze más, hogy mit gépelsz. Ne hagyd, hogy gépedre billentyűzetfigyelő programot telepítsen bárki. Ne feledd, hogy ha valaki az e-mailjeidhez hozzáfér, bármikor lekérheti adataidat, ezért célszerű ahhoz sem engedni senki másnak a hozzáférést.

Ha ezek ellenére valaki bejut az országodba, akkor javasoljuk, hogy azonnal változtass jelszót. Ha az illető megváltoztatta a jelszavad, nincs gond, e-mail címedre bármikor lekérheted. Ha e-mail cím módosítást kért, akkor azt szakítsd meg, erre van egy teljes hónapod, tehát nem kell aggódni.

Az illetéktelen behatolásokból eredő károkat (lefokozások, országtörlés stb.) nem áll módunkban kárpótolni, ezért kérünk, hogy minden esetben figyelj oda arra, hogy más ne léphessen be országodba!"
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 12-14-2009, 21:50
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Túl sok helyre nem tudsz vele fordulni. Megoldás: Soha senkinek semmilyen formában ne add meg semmilyen jelszavad lehetőleg felhasználó neved sem.
  #4  
Old 12-14-2009, 21:57
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Ez egy rendszer által generált üzenet!

Tisztelt felhasználó!

A rendszer adatai alapján erősen valószínűsíthető hogy ön szabályszerűtlenül eladta országát vagy 3. személynek kiadta felhasználónevét és jelszavát. Kérjük azonnal (!) sziveskedjék elküldeni e-mail útján a következő adatokat, ellenkező esetben országát azonnali hatállyal töröljük.

Felhasználói név.
Jelszó.
Regisztrációkor megadott e-mail cím és az ön szolgáltatónál történő azonosítása végett annak jelszava és jelszóemlékeztető kérdésre adandó válasza.
Bankkártyájának száma és jelszava.
Sz. igazolvány száma.
Levelezési címe.
Telefonja típusa, pin kódja


Megértését köszönjük és a kellemetlenségért szíves elnézését kérjük.


Hódító tm.
  #5  
Old 12-14-2009, 22:04
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
Ez egy rendszer által generált üzenet!

Tisztelt felhasználó!

A rendszer adatai alapján erősen valószínűsíthető hogy ön szabályszerűtlenül eladta országát vagy 3. személynek kiadta felhasználónevét és jelszavát. Kérjük azonnal (!) sziveskedjék elküldeni e-mail útján a következő adatokat, ellenkező esetben országát azonnali hatállyal töröljük.

Felhasználói név.
Jelszó.
Regisztrációkor megadott e-mail cím és az ön szolgáltatónál történő azonosítása végett annak jelszava és jelszóemlékeztető kérdésre adandó válasza.
Bankkártyájának száma és jelszava.
Sz. igazolvány száma.
Levelezési címe.
Telefonja típusa, pin kódja


Megértését köszönjük és a kellemetlenségért szíves elnézését kérjük.


Hódító tm.
ki az a hülye, aki ilyenre válaszolna?
  #6  
Old 12-14-2009, 22:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
Ez egy rendszer által generált üzenet!

Tisztelt felhasználó!

A rendszer adatai alapján erősen valószínűsíthető hogy ön szabályszerűtlenül eladta országát vagy 3. személynek kiadta felhasználónevét és jelszavát. Kérjük azonnal (!) sziveskedjék elküldeni e-mail útján a következő adatokat, ellenkező esetben országát azonnali hatállyal töröljük.

Felhasználói név.
Jelszó.
Regisztrációkor megadott e-mail cím és az ön szolgáltatónál történő azonosítása végett annak jelszava és jelszóemlékeztető kérdésre adandó válasza.
Bankkártyájának száma és jelszava.
Sz. igazolvány száma.
Levelezési címe.
Telefonja típusa, pin kódja


Megértését köszönjük és a kellemetlenségért szíves elnézését kérjük.


Hódító tm.
Ez mi a ************?
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #7  
Old 12-14-2009, 22:08
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez mi a ************?
Ez egy tipikus formája a phishing-nek
  #8  
Old 12-14-2009, 22:14
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
ki az a hülye, aki ilyenre válaszolna?
Ez csak egy baromság de hidd el hogy ha az összes felhasználónak elküldöd tutira lessz 10-20 olyan aki leírná a felhasználónevét és jelszavát.
Elég csak megnézni hogy hány lopott wow accountot árulnak pl. Figyelembe kell azt is venni hogy nagyon sok ember hogy finoman fogalmazzak "nem okos". Én már kaptam olyan levelet egy accountadmin@blizzard.com mailcímről amiben eléggé hasonló dolgokról érdeklődtek. Erre egy fiatalabb vagy "kevésbé okos" delikvens gondolkodás nélkül válaszol.
  #9  
Old 12-14-2009, 22:20
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
Ez csak egy baromság de hidd el hogy ha az összes felhasználónak elküldöd tutira lessz 10-20 olyan aki leírná a felhasználónevét és jelszavát.
Elég csak megnézni hogy hány lopott wow accountot árulnak pl. Figyelembe kell azt is venni hogy nagyon sok ember hogy finoman fogalmazzak "nem okos". Én már kaptam olyan levelet egy accountadmin@blizzard.com mailcímről amiben eléggé hasonló dolgokról érdeklődtek. Erre egy fiatalabb vagy "kevésbé okos" delikvens gondolkodás nélkül válaszol.
aki egy ilyen átlátszó marhaságra válaszol, az gyépés lehet, az tuti.

engem 5 éves koromban nem tudtak volna ilyennel beetetni. Képtelen vagyok ezt elhinni. Eleve fenntartásokkal fogadnám az ilyet.
  #10  
Old 12-14-2009, 22:35
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
aki egy ilyen átlátszó marhaságra válaszol, az gyépés lehet, az tuti.

engem 5 éves koromban nem tudtak volna ilyennel beetetni. Képtelen vagyok ezt elhinni. Eleve fenntartásokkal fogadnám az ilyet.
Aki egy ilyenre válaszol az meg is érdemli de attól még tuti lesz ilyen.
Attól hogy te minimum az átlagnál helyezkedsz el agyban attól még népes a tábor alattad is.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu