Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-29-2009, 18:53
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default Segítség visszatéréshez.

SZiasztok!

Egy nagyon régi (de gyakran hosszú időkre elmaradó) Játékos vagyok. Most egy 3 éves szünetről tértem vissza és szeretnék egy kis segítséget kérni. A következő a szitu. 2 békés országot szeretnék építeni mf üzemmódban hogy legyen időm szépen lassan visszarázódni ill. hogy elkerüljem azt az szituációt hogy időhiány miatt ismét elmaradjak a játékból. Tapasztalatom nagyjákból az izomból termelő hadis törpikékre korlátozódik ez okozza a főbb problémát.
Az 1. ország egy viszonylag jól bevédett lassan mozgónak (tervezett) tekis gnóm az 5. csoportban. Annyi tapasztalatom van hogy 200 hekin viszonylag jól átlátom a dolgokat bár most adódott egy lehetőség szóval kicsit necces a helyzet . A segítséget a 2. számú nagy orihoz kérném ugyanis 1000 hekin 2/b ben már egy fokkal kiélezettebb a szituáció.
Szeretném ha valaki segítene és leírná hogy néz ki 1000 hekin egy bunker jellegű ország. Kicsit elkapkodtam a dolgokat és fajt már választottam elf képében ami szerintem nagy hiba nem volt. Szeretnék kérni egy jól működő felállást a top 30% ba vezető lassú nyugis stratégiával.

Előre is köszi.
Sponsored Links
  #2  
Old 11-30-2009, 00:26
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
SZiasztok!

Egy nagyon régi (de gyakran hosszú időkre elmaradó) Játékos vagyok. Most egy 3 éves szünetről tértem vissza és szeretnék egy kis segítséget kérni. A következő a szitu. 2 békés országot szeretnék építeni mf üzemmódban hogy legyen időm szépen lassan visszarázódni ill. hogy elkerüljem azt az szituációt hogy időhiány miatt ismét elmaradjak a játékból. Tapasztalatom nagyjákból az izomból termelő hadis törpikékre korlátozódik ez okozza a főbb problémát.
Az 1. ország egy viszonylag jól bevédett lassan mozgónak (tervezett) tekis gnóm az 5. csoportban. Annyi tapasztalatom van hogy 200 hekin viszonylag jól átlátom a dolgokat bár most adódott egy lehetőség szóval kicsit necces a helyzet . A segítséget a 2. számú nagy orihoz kérném ugyanis 1000 hekin 2/b ben már egy fokkal kiélezettebb a szituáció.
Szeretném ha valaki segítene és leírná hogy néz ki 1000 hekin egy bunker jellegű ország. Kicsit elkapkodtam a dolgokat és fajt már választottam elf képében ami szerintem nagy hiba nem volt. Szeretnék kérni egy jól működő felállást a top 30% ba vezető lassú nyugis stratégiával.

Előre is köszi.
25/20% barakk/torony, 8-10% templom/kocsma, 20% ház, a többi tanya (meg raktár és bank)
Ez keveset termel, ebből necces lesz fedezni. Ha nincs semmi tartalék, akkor csökkentheted a kocsmát. Meg akkor kell kovács a katonaképzéshez.
Ezzel nem leszel bevédve, azért be fog tudni ütni pár ország, de valszeg nem te éeszel a legkönnyebb célpont, így másra mennek majd.
De elfben én annyira nem vagyok jó, én így csinálnám, aztán, ha a csoport mást vár el, akkor alakítanék.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #3  
Old 11-30-2009, 06:25
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
25/20% barakk/torony, 8-10% templom/kocsma, 20% ház, a többi tanya (meg raktár és bank)
Ez keveset termel, ebből necces lesz fedezni. Ha nincs semmi tartalék, akkor csökkentheted a kocsmát. Meg akkor kell kovács a katonaképzéshez.
Ezzel nem leszel bevédve, azért be fog tudni ütni pár ország, de valszeg nem te éeszel a legkönnyebb célpont, így másra mennek majd.
De elfben én annyira nem vagyok jó, én így csinálnám, aztán, ha a csoport mást vár el, akkor alakítanék.
1000 hekin még nagyon jól lehet lopkodni elffel, kevesebb barakk/toronnyal is. Én 1000 hekire 15 és 18 % közé eső barakk / tornyot ajánlok, és egy picivel több kocsmát.

Ha meg tart egy kevés kovácsműhelyt, abból vígan tud katonát képezni, és fedezni vele.
  #4  
Old 11-30-2009, 16:19
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Köszi a segítséget.
  #5  
Old 11-30-2009, 16:46
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
1000 hekin még nagyon jól lehet lopkodni elffel, kevesebb barakk/toronnyal is. Én 1000 hekire 15 és 18 % közé eső barakk / tornyot ajánlok, és egy picivel több kocsmát.

Ha meg tart egy kevés kovácsműhelyt, abból vígan tud katonát képezni, és fedezni vele.
Ugy erted, vigan tudja visszafedezni, amit leutnek rola?
__________________
Remedy
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #6  
Old 11-30-2009, 17:38
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
1000 hekin még nagyon jól lehet lopkodni elffel, kevesebb barakk/toronnyal is. Én 1000 hekire 15 és 18 % közé eső barakk / tornyot ajánlok, és egy picivel több kocsmát.

Ha meg tart egy kevés kovácsműhelyt, abból vígan tud katonát képezni, és fedezni vele.
Bunker jellegű országot kért, nyugis játékhoz. Ez simán üthető, és a folyamatos lopás miatt meg is kapja!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #7  
Old 11-30-2009, 18:21
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ugy erted, vigan tudja visszafedezni, amit leutnek rola?
Elméletben. Gyakorlatban viszont nem egészen.
Legalábbis én így tapasztaltam.

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Bunker jellegű országot kért, nyugis játékhoz. Ez simán üthető, és a folyamatos lopás miatt meg is kapja!
Márha olyanokat lop, akik simán beverik. De nem csak olyan országok léteznek szerencsére. Pl. nem rég találkoztam egy kékszámosokkal teli szövivel, ami nagyon nem tudná beütni, a törpjüket meg vígan lehetne tekercsre lopni pl. De rengeteg más esetet láttam már 1000 heki környékén, ahova nemhogy a 18% torony-barakk elég lenne, hanem jóval kevesebb is. És a fantomsereg mellett elég kocsmával kevesen vannak akik szórakoznak vele...

De persze, ezek után már el tudja dönteni, melyik kedvez neki, nyílván, ha sokat ütik, vagy kicsi a csoport, akkor több barakkot és tornyot tart.

Last edited by Dus; 11-30-2009 at 18:25..
  #8  
Old 11-30-2009, 19:10
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Elméletben. Gyakorlatban viszont nem egészen.
Legalábbis én így tapasztaltam.
Egy lassacskán haladó elf is képes azért 1k kör alatt teljesíteni egy normál csoport követelményeit. Ha belegondolunk, hogy ennyi idő alatt mennyit változik egy átlagos csoport összetétele, akkor könnyen előferdülhet, hogy lelop egy olyan szövit, akik csak egy picikével tapasztaltabbak, mint az átlag és máris toszhatja akár a 20%-os elfét is
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #9  
Old 11-30-2009, 19:16
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Pl. nem rég találkoztam egy kékszámosokkal teli szövivel, ami nagyon nem tudná beütni, a törpjüket meg vígan lehetne tekercsre lopni pl.
Öööö, csak azért mert neked nem tetszett az, hogy 2 országunk mf volt előtte hosszú ideig, és arra volt kiépülve, még nem kell mindenhol ezt hangoztatni.
Nyugodtan elhiheted, hogy a tartalékkal, egy kis épüléssel már nem lennél ott. Csak akkor még nem volt kedvem téged támadni, nem úgy, mint most, akkor azért írtam inkább üzenetet.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #10  
Old 11-30-2009, 19:21
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Elméletben. Gyakorlatban viszont nem egészen.
Legalábbis én így tapasztaltam.



Márha olyanokat lop, akik simán beverik. De nem csak olyan országok léteznek szerencsére. Pl. nem rég találkoztam egy kékszámosokkal teli szövivel, ami nagyon nem tudná beütni, a törpjüket meg vígan lehetne tekercsre lopni pl. De rengeteg más esetet láttam már 1000 heki környékén, ahova nemhogy a 18% torony-barakk elég lenne, hanem jóval kevesebb is. És a fantomsereg mellett elég kocsmával kevesen vannak akik szórakoznak vele...

De persze, ezek után már el tudja dönteni, melyik kedvez neki, nyílván, ha sokat ütik, vagy kicsi a csoport, akkor több barakkot és tornyot tart.
hehe, a 24/17-es elfembe éplista nélkül simán rám jöttek ennyit erről

plusz B-ben Ts-ékkel elfeket ütöttünk felülről mivel nem volt más. nem helytálló.

pedig le sem loptam őket mondjuk az éplistájuk megnézése után is vagy 4X meggondoltam, hogy szórakozzak-e azzal a szövivel

Last edited by Hex; 11-30-2009 at 19:24..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
segitseg angelyadah Ötletek, javaslatok 4 10-05-2009 05:55
Segitség. fáy Segítség 9 01-30-2009 18:50
Segítség! nemethbalint Segítség 19 03-19-2008 07:21
segítség smile13 Segítség 4 07-27-2007 16:38
segítség attila1988 Segítség 28 02-19-2007 16:57


All times are GMT +1. The time now is 18:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu