Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 03-01-2006, 16:52
spirit..
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Asszem 2 éve szüntették meg. Az őrposztnak a morál fenttartásánál volt "jelentőssége" asszem. Tulajdonképpen soha semmi értelmét nem láttam ezért nem is foglalkoztam vele. Lehet hülyeség,de ha rossz volt a morálod és lázadtak az emberek,akkor talán kevesebb épületben tettek kárt,de ebben sem vagyok biztos. Van valaki aki tudja,hogy pontosan mit csinált?
Sponsored Links
  #12  
Old 03-01-2006, 19:48
drhb
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by spirit..
Asszem 2 éve szüntették meg. Az őrposztnak a morál fenttartásánál volt "jelentőssége" asszem. Tulajdonképpen soha semmi értelmét nem láttam ezért nem is foglalkoztam vele. Lehet hülyeség,de ha rossz volt a morálod és lázadtak az emberek,akkor talán kevesebb épületben tettek kárt,de ebben sem vagyok biztos. Van valaki aki tudja,hogy pontosan mit csinált?
Nem használtam annak idején(ugye milyen bölcs döntés volt ), én is csak annyit tudok, ami a súgóban volt, hogy a morált javítja. Az az érdekes, hogy a kocsma is ezt csinálja, de ugye az tolvajok tárolására is jó. Talán megmaradhatott volna az őrposzt, ha fel lett volna turbózva, és nagyon erősen növelte volna a morált. Vicces lett volna, ha valaki tanya helyett őrposztokat épít
  #13  
Old 03-01-2006, 20:16
Caesarion
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by drhb
Nem használtam annak idején(ugye milyen bölcs döntés volt ), én is csak annyit tudok, ami a súgóban volt, hogy a morált javítja. Az az érdekes, hogy a kocsma is ezt csinálja, de ugye az tolvajok tárolására is jó. Talán megmaradhatott volna az őrposzt, ha fel lett volna turbózva, és nagyon erősen növelte volna a morált. Vicces lett volna, ha valaki tanya helyett őrposztokat épít
télleg lehetne ilyen értelmét adni a piacnak, hogy emeli erősen a morált. mondjuk
1%/2% piac, de emellet még mindig 50 embert foglalkoztat
  #14  
Old 03-01-2006, 20:33
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

ja, valami olyat írt róla a súgó, hogy leveri a lázadásokat, meg emeli a morált.. de asszem nem volt benne konkrétum arról, hogy mennyire növeli a morált:)
éés senki nem nagyon tartott, mert baromi keveset használt.. így hát kivették.. nem volt az két éve sztem.. vagy mégis? így repülne az idő?:)
  #15  
Old 03-02-2006, 11:10
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by director
ja, valami olyat írt róla a súgó, hogy leveri a lázadásokat, meg emeli a morált.. de asszem nem volt benne konkrétum arról, hogy mennyire növeli a morált
éés senki nem nagyon tartott, mert baromi keveset használt.. így hát kivették.. nem volt az két éve sztem.. vagy mégis? így repülne az idő?
Az őrtorony ha minden 500 emberre jutott egy darab akkor csökkentették a
lázadások valószínűségét, ezáltal a károkat, házgyújtogatás stb...
Ennek igazán csak a kezdő országok, az első 72 órában látták értelmét a 100%-os adókulcsnál.

Szerintem ugyanez a piac jelenlegi hibája, (a foglalkoztatottságból eredően a lakossági morál
javítására szolgálna) hogy magasabb szinten egy darab építési költsége elég akár egy heti pénzosztogatásra.
Ill. mindkettő épület "helyettesíthető" valamilyen mértékben a kocsmával.

Szerintem, mint a kórház bevándorlás nővelő képességénél, a piacnál is kéne egy hasonló funkció.
Pl.: Ha 500 emberenként van egy piacod, akkor a lakossági morál valamilyen arányban növekedne.
Vagy mint a bank esetében pénzhaszon:
Pl.: A piacon dolgozók 2x akkora adót fizetnének.

Mondjuk még ez is kevés ahhoz, hogy valaha is építsek egyet.
  #16  
Old 03-02-2006, 18:54
spirit..
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Caesarion
télleg lehetne ilyen értelmét adni a piacnak, hogy emeli erősen a morált. mondjuk
1%/2% piac, de emellet még mindig 50 embert foglalkoztat
Ha te építesz piacot,hogy jobb legyen a foglalkoztatottságod,akkor inkább most hagyd abba. Bonts le házat és húzz fel helyette barakkot/kocsmát/templomot. Akkor is javul
  #17  
Old 03-03-2006, 19:07
Caesarion
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by spirit..
Ha te építesz piacot,hogy jobb legyen a foglalkoztatottságod,akkor inkább most hagyd abba. Bonts le házat és húzz fel helyette barakkot/kocsmát/templomot. Akkor is javul
Akkoris...ha valakinek mondjuk lerengetik a morálját a mélybe és mésziszik/ölik stb., akkor lebonthat mondjuk egy adag templomot és piacot építhet akkor a helyébe, mert az emeli a morált. AZtán a ha megjavult a morál akkor visszaépíti a templomokat.
És támogatom azt az ötletet, hogy piacon dolgozó emberek több adót fizetnek, mert akkor a piacok segíthetnek pénzszűkébe levő oriknak.
  #18  
Old 03-03-2006, 21:27
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Caesarion
Akkoris...ha valakinek mondjuk lerengetik a morálját a mélybe és mésziszik/ölik stb., akkor lebonthat mondjuk egy adag templomot és piacot építhet akkor a helyébe, mert az emeli a morált. AZtán a ha megjavult a morál akkor visszaépíti a templomokat.
És támogatom azt az ötletet, hogy piacon dolgozó emberek több adót fizetnek, mert akkor a piacok segíthetnek pénzszűkébe levő oriknak.
Aha, lebontom a templomokat és építek helyettük piacot (9 kör), hogy emelkedjen a morál (őrposzt retro filing), mindezt 5-6k nyersanyagár mellett is megcsinálom, mert jóval olcsóbb, mint osztani egy kis pénzt, ami mellesleg azonnal megemeli a morált.
Tudod mit? Még ha ingyen van a fa meg a kő, akkor sem
__________________
Sorry, this account has been suspended
  #19  
Old 03-03-2006, 21:37
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

jogos a két pont csokibácsinak.
  #20  
Old 03-03-2006, 22:30
spirit..
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by BeeLord
jogos a két pont csokibácsinak.
Egyetértek
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 01:18
A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék kg-- Általános beszélgetés Hódítós témákban 53 08-02-2007 23:45
Vip Hétvégi Játékban Katona Piac megszűntetése. Rém Megvalósult javaslatok 252 02-18-2007 18:37


All times are GMT +1. The time now is 03:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu