Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #551  
Old 05-25-2009, 10:09
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
"
Nekem az egészhez még annyi ötletem lenne, hogy ne kelljen házat tartania a hullának, ha már úgyis olyan igénytelen faj... Ezzel a gyújtás probléma is ki lenne küszöbölve, és erősödne is a faj. Plussz a szintenkénti hadi bónuszt támogatnám.

A vakság pedig sztem ügyes játékosoknál nem lehet olyan nagy probléma.
501. hozzászólás

"az üres területeken 30-40 férőhelye lenne emberek számára "

Ahhoz, hogy ne keljen neki ház, a fönti idézetnek kellene megvalósulnia. Ebben az esetben viszont a hulla nem állna másból mint barakkból. Olyan országok szaladgálnának egy idő után amik, csak kb. 70% barakkból állnának.
Biztos, hogy ezt szeretnéd?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #552  
Old 05-25-2009, 10:12
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Miért ne?
Ha jól számoltam még így sem lenne túl ütős a hulla, igaz csak 5ös szintre számoltam.
Reply With Quote
  #553  
Old 05-25-2009, 10:30
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
Miért ne?
Ha jól számoltam még így sem lenne túl ütős a hulla, igaz csak 5ös szintre számoltam.
aha aztán minden szintre kapja a + hadi bónuszt és aztán über szuper kafa ori lesz 1/A-ra 100% barakkos orival Köszönjük Emese na jó nem 100 csak 85% barakk 15% torony
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #554  
Old 05-25-2009, 10:49
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
aha aztán minden szintre kapja a + hadi bónuszt és aztán über szuper kafa ori lesz 1/A-ra 100% barakkos orival Köszönjük Emese na jó nem 100 csak 85% barakk 15% torony
Teljesen jó lenne. Alig kellene átépítened a foglaltat ha kitámad és minimum föld alá ütöd 3 kecses sereggel.

Remélem érzitek az iróniát. Muszáj voltam ideírni mert úgy tűnik nem mindenki.

Last edited by Barbara; 05-25-2009 at 11:04..
Reply With Quote
  #555  
Old 05-25-2009, 11:07
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Jó ég, már varázslós hullánál tartunk

Sajnos olybá tűnik nekem, hogy ennek a topic-nak kevés értelme van, mert mindegyik javaslat a feledés homályába merül, akár jó volt, akár idétlen.

Szerintem egyetlen hét alatt össze lehetne szedni a jó javaslatokat, megvitatni, majd berakni a játékba, mégis évek óta van egy élőhalott faj, amit jó játékos csak viccből választ... (Persze most fontosabb a MUD-ot tuningolni de azért majd eljöhetne a hullák ideje)

Viszont ha valaki mégis javaslatokkal áll elő, jobb ha tisztában van az alapelvekkel: Többször meg lett mondva, hogy az élőhalott ne tudjon se varázsolni, se lopni.
Mivel Ati így döntött, így felesleges billentyű-koptatás minden más variáció.

Persze ezek mellett nehéz egy változatosan játszható fajt csinálni a hullából, hogy ne csak annyiból álljon a játék, hogy 80% barakk, aztán uccu neki.

Jó lenne az eddigi ötleteket egy csokorba szedni, hátha lesz valami foganatja, és ezzel elkerülnénk, hogy naponta újabb szálon kezdjen el izzani a játékostársak agya, és még a végén a legjobb tolis faj válik belőle

Amik nekem tetszettek ötletek:
- Üres helyeken több elférő lakosság.
- Haderő vagy támadóerő valamilyen mértékű növelése.
- Rá nyitott térkapunk keresztüli szövetségeseknek való ártás, ráadásul anonim módon, kiküszöbölése, pl. a rá nyitott térkapukon keresztül a szövetségeseire irányuló ártó tolvajakció csak 30%-os hatásfokú, vagy a hullától való lopásért is járjon hírnév, de csak tized annyi, és mindig negatív előjelű, így ki lehetne deríteni ki lopkod.
- Állandó Teljes krónika (a halottak szelleme megsúgja a csatákat )
- A csatában elhulló egységeket ne sima katonaként kapja meg, hanem úgy, ahogy azok elhullottak (lovasokat lovasként, stb.).
- Mészárlás esetén is kapja meg az elhulló egységeket.


Persze volt még millió más ötlet, szerintem jó volna, ha állást foglalnánk melyek jók, melyek kukába valók.
Reply With Quote
  #556  
Old 05-25-2009, 11:42
RicsiPi RicsiPi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Jó ég, már varázslós hullánál tartunk

Sajnos olybá tűnik nekem, hogy ennek a topic-nak kevés értelme van, mert mindegyik javaslat a feledés homályába merül, akár jó volt, akár idétlen.

Szerintem egyetlen hét alatt össze lehetne szedni a jó javaslatokat, megvitatni, majd berakni a játékba, mégis évek óta van egy élőhalott faj, amit jó játékos csak viccből választ... (Persze most fontosabb a MUD-ot tuningolni de azért majd eljöhetne a hullák ideje)

Viszont ha valaki mégis javaslatokkal áll elő, jobb ha tisztában van az alapelvekkel: Többször meg lett mondva, hogy az élőhalott ne tudjon se varázsolni, se lopni.
Mivel Ati így döntött, így felesleges billentyű-koptatás minden más variáció.

Persze ezek mellett nehéz egy változatosan játszható fajt csinálni a hullából, hogy ne csak annyiból álljon a játék, hogy 80% barakk, aztán uccu neki.

Jó lenne az eddigi ötleteket egy csokorba szedni, hátha lesz valami foganatja, és ezzel elkerülnénk, hogy naponta újabb szálon kezdjen el izzani a játékostársak agya, és még a végén a legjobb tolis faj válik belőle

Amik nekem tetszettek ötletek:
- Üres helyeken több elférő lakosság.
- Haderő vagy támadóerő valamilyen mértékű növelése.
- Rá nyitott térkapunk keresztüli szövetségeseknek való ártás, ráadásul anonim módon, kiküszöbölése, pl. a rá nyitott térkapukon keresztül a szövetségeseire irányuló ártó tolvajakció csak 30%-os hatásfokú, vagy a hullától való lopásért is járjon hírnév, de csak tized annyi, és mindig negatív előjelű, így ki lehetne deríteni ki lopkod.
- Állandó Teljes krónika (a halottak szelleme megsúgja a csatákat )
- A csatában elhulló egységeket ne sima katonaként kapja meg, hanem úgy, ahogy azok elhullottak (lovasokat lovasként, stb.).
- Mészárlás esetén is kapja meg az elhulló egységeket.


Persze volt még millió más ötlet, szerintem jó volna, ha állást foglalnánk melyek jók, melyek kukába valók.
Ezzel én is egyetértek, hogy már volt elég megbeszélés 50 oldalon keresztül és már csak össze kellene szedni az értelmes javaslatokat.

Egy kicsit furcsa, hogy hullára nyitott térkapun magát a hullát normálisan lehet lopni, amíg a szövetségeseit csak kevesebb hatásfokkal.
Régebben, ha jól emlékszem, volt egy olyan ötlet: aki hullától lopkod kapjon kis mértékű betegséget. Ez azért lett elvetve, mert akkor nem lehetne kideríteni hogy valójában melyik ország beteg. Vagy támadás előtt gyorsan lopni egy hullától... jó nagy szívatás
Esetleg lehetne egy olyat, hogy aki hullától lop vagy hullán keresztül lop akkor a tolvajai pl. 1%-ban meghalnak. Függetlenül hogy sikeres vagy sikertelen volt-e a lopás.

Továbbra is fent tartom az 1 tábornokos ötletemet, mivel " önálló gondolkodásra szinte képtelenek..."
Reply With Quote
  #557  
Old 05-25-2009, 14:49
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
aha aztán minden szintre kapja a + hadi bónuszt és aztán über szuper kafa ori lesz 1/A-ra 100% barakkos orival Köszönjük Emese na jó nem 100 csak 85% barakk 15% torony
és mi működteti a barakkokat és a tornyokat?
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
  #558  
Old 05-25-2009, 15:06
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
és mi működteti a barakkokat és a tornyokat?
pont arról volt szó hogyha nem kell a hullának ház de köszi az építőjellegű hozzászólást csak a lap tetejéig kellett volna visszaolvasni
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #559  
Old 05-25-2009, 15:13
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
pont arról volt szó hogyha nem kell a hullának ház de köszi az építőjellegű hozzászólást csak a lap tetejéig kellett volna visszaolvasni
igen a hullának nem kell ház, mert az ÜRES területeken is ugyanannyi ember lenne.. 0 üresen 0 ember..
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to csabi For This Useful Post:
  #560  
Old 05-25-2009, 15:27
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Régebben is írtam, egy olyan kiegészítést a hullára amivel picit erősebb lenne az infószerzés terén, s akár még szövibe is lehetne venni.
A hulla ha ütik, a támadó oriról kapjon infót, a csata után, ilyen pl a faját, s az éplistáját, asszem ezt írtam régen.
Mi lenne ha egy ilyen ütés után, a hulla nem csak a támadó seregről kapna infót, hanem azt is hogy pl mekkora sereggel ment ki rá a támadó, ha szövis akkor azt is hogy kik a szövijei, illetve azok milyen seregeket küldtek helpben, + a támadó éplistája és faja, ezzel szinte minden infót megszerez a támadóról, így akár kísérni is tudja vagy őt vagy a szövijét.
+ esetleg a hulla ha akár 1 tábornokkal meg egy apró sereggel betámad valakit, hiába veszit, akkor is tudja meg a megtámadott ország éplistáját meg a faját. Ezzel elég kellemetlen lenne egy hulla hiszen egy fél-elf, vagy egyetlen toli ori sem lenne biztonságban mert akár egy hullával felálló szövi is megtudná mije van a tolinak. Így a hulla akár egy éplistázó orit is tudnak helyettesíteni, s nem volna olyan akiről ne tudna éplistát szerezni. Ezzel bizony elég hasznos szövi tag lenne, kis barakk hely bővítéssel amit már ebben a topikban 20 milliószor megtárgyaltunk illetve védő és támadó bónuszokkal életképes sereget tudna tartani, s még infót is tudna szerezni....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 18:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu