Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 05-03-2007, 07:42
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Egyetértek, azzal, hogy a frissel fellépő védett orik ha klánt alapítanak, akkor addig legyen a klán is védve. Erre jön a kérdés, mi van ha 4-en vannak a klánban és abban csak 1 a védett ?
Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Akkor egyénileg nem támadható az illető,de klánszinten már igen...

Valahogy így. Ha összehangolt szöviről, vagy mf-ről van szó, akkor meg tudják szervezni, hogy ha nem is egyszerre lépnek, de míg mindenki fel nem lép, addig a többiek szk-n várjanak. És míg minden tag védelem alatt áll, legyen a klán is védett, ha akár egy tag is kijön a védelemből, a többinek már csak egyéni védelme lehessen.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 05-03-2007, 08:17
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Valahogy így. Ha összehangolt szöviről, vagy mf-ről van szó, akkor meg tudják szervezni, hogy ha nem is egyszerre lépnek, de míg mindenki fel nem lép, addig a többiek szk-n várjanak. És míg minden tag védelem alatt áll, legyen a klán is védett, ha akár egy tag is kijön a védelemből, a többinek már csak egyéni védelme lehessen.
Én is így gondoltam.
Reply With Quote
  #13  
Old 05-03-2007, 17:46
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Lenne néhány gondolatom ide.

Hány ori lép fel havi szinten?
Hányan csinálnak azonnal új klánt és nem egy meglévőbe lépnek be?
Hány ember tartja lent mondjuk 300-500k pont alatt a klánját azért, hogy ilyen frissen alakult klánokra vadászhasson?
Akik felépnek és új klánt csinálnak azok miért nem egy normális orival lépnek fel?
Nem kell üres egység nélküli orival jönni az A-ba. Aki meg igy jön azt ne egy szabálymódosítással védjük meg.

Szerintem évente 1-2 eset lehet mikor frissen alakult klánt bevernek úgy hogy még nicns piaca. Szerintem ezért teljesen felesleges szabályt módosítani.
Újabb megbeszélést kitalálni. Semmi értelmét nem látom ennek a topicnak, ne is haragudj ezért Fegya.

Úgy gondolom ez a nagy topic inditási szabadság nem oylan jó nekünk. Mindenki jön a jobbnál jobb ötleteivel. Teljesen feleslegesen.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #14  
Old 05-03-2007, 18:36
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Lenne néhány gondolatom ide.

Akik felépnek és új klánt csinálnak azok miért nem egy normális orival lépnek fel?
Nem kell üres egység nélküli orival jönni az A-ba. Aki meg igy jön azt ne egy szabálymódosítással védjük meg.

Na azért tök üres béna ori nem kell ahhoz hogy lerverjenek az A-ban mint vak a poharát azok akik már tudnak piacolni...
de ezt már bővebben kifejtettük a másik topicban.
Reply With Quote
  #15  
Old 05-03-2007, 18:42
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Na azért tök üres béna ori nem kell ahhoz hogy lerverjenek az A-ban mint vak a poharát azok akik már tudnak piacolni...
de ezt már bővebben kifejtettük a másik topicban.


De Goldy miért baj az ha levernek valakit?Ha a 2/B-böl egy normális beijjazott orival lépsz fel, akkor nem mindegy hogy tudsz piacolni vagy nem? Azt nem értem ha 7-8évig jó volt igy akkor most mitöl változott ez az egész?
Továbbra sem hiszem hogy ez akkora nagy probléma lenne.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #16  
Old 05-03-2007, 18:49
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
De Goldy miért baj az ha levernek valakit?Ha a 2/B-böl egy normális beijjazott orival lépsz fel, akkor nem mindegy hogy tudsz piacolni vagy nem? Azt nem értem ha 7-8évig jó volt igy akkor most mitöl változott ez az egész?
Továbbra sem hiszem hogy ez akkora nagy probléma lenne.
Nem gond csak tudom milyen tehetlenül nézni mikor tehetnél is vmit ha ugye tudnál piacolni...

Csak azért idéztem be ezt tőled mert ezt így ebben a formában nem tartom helytállónak, egy seregcserélő A-ban már otthon lévő ori egy B-ből érkező ott életképes nem rosszul felépített országot nagy valószínűséggel lever...
Reply With Quote
  #17  
Old 05-03-2007, 19:20
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Nem gond csak tudom milyen tehetlenül nézni mikor tehetnél is vmit ha ugye tudnál piacolni...

Csak azért idéztem be ezt tőled mert ezt így ebben a formában nem tartom helytállónak, egy seregcserélő A-ban már otthon lévő ori egy B-ből érkező ott életképes nem rosszul felépített országot nagy valószínűséggel lever...

Ne haragudj Goldy de ezt a problémát akkor sem tudom átérezni.
Meg én azt hittem hogy a játékot a többséghez igazitjátok, véleményem szerint ez a probléma meg igen keveseket érint.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #18  
Old 05-03-2007, 19:27
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az 1A-ban először egyáltalán nem volt kezdeti védelem. Jó pár év után lett néhány kör. Nemrég pedig a kezdeti védelem 24 kör lett.
Ha valaki fellép a 24 körös védelem tudatában, akkor legyen tényleg védve. Nyugodtan jöjjön fel üres országgal, hiszen a szabályok szerint védve van, nem támadhatják 24 körig, 24 kör után pedig nyugodtan bevásárolhat. Logikátlan, hogy védett ország klánszinten támadható. Egy kláncsatánál hatalmas előny, hogy lehet-e piacozni, vagy nem.

Hogy hány országot érint? Remélem, egyre többet, mert egyre többen jönnek az 1A-ba játszani. A Gyula szerinti évi 1-2 ilyen esetnél már jóval több ilyen eset volt, pedig a 24 körös védelem még messze nem él 1 éve.

Gyulának igazat adok abban, hogy túl sok a topic. De nem hiszem, ha korlátozva lenne a fejlesztési topic indítása, akkor az pont rám vonatkozna. Bár tudom, Gyulának elege van az ötleteimből, mint máshol írta...
Reply With Quote
  #19  
Old 05-03-2007, 19:33
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Ne haragudj Goldy de ezt a problémát akkor sem tudom átérezni.
Meg én azt hittem hogy a játékot a többséghez igazitjátok, véleményem szerint ez a probléma meg igen keveseket érint.

Mert nem találkoztál még vele. Jól bejáratott A-s játékos vagy, nem kell fellépéskor tapasztalatlanul klánt alapítanod, és nem a te kedved veszik el az egésztől azzal, hogy rögtön szét is vernek mielőtt bármit is tehetnél ellene.
Reply With Quote
  #20  
Old 05-03-2007, 19:49
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Gyulának igazat adok abban, hogy túl sok a topic. De nem hiszem, ha korlátozva lenne a fejlesztési topic indítása, akkor az pont rám vonatkozna. Bár tudom, Gyulának elege van az ötleteimből, mint máshol írta...

Elnézést kérek ha megbántottalak vele. Valóban sokszor már elegem van a jobbnál jobb ötletekböl, de ez nem ennek a topicnak a témája.

Szóval én valóban nem érzem egy égető problémának, hogy klánszinten nincs védettség.
Mert ugye régi rutinos játékos tudja jól hogy mit csinál.
A frissen fellépő orik, meg gondolom több esetben belépnek egy már meglévő klánba, és maradtak azok akik rutintalanok fellépnek és rögtön csinálnak egy új klánt, persze életükben először járnak az A-ban. szerintem nem sok ilyen van. ezek után még kell egy szemfüles támadó aki ezt kiszúrja és klántámad.
Jah azt kihagytam hogy a fellépő játékos gyenge védelemel lépett és ugye klánt alapitott.

Mindezt egybevéve, nem hiszem hogy egy minden napos problémával állunk szemben.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kezdeti csoportválasztás Reni Segítség 28 02-13-2006 11:08
Ország kezdése Setkiller Segítség 27 02-05-2006 19:03


All times are GMT +1. The time now is 23:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu