Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-13-2007, 21:27
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default Oktatófilmek, ismeretterjesztés

Sajnos a mai világban nem kapják meg az emberek a kellő figyelmeztetést, hogy vannak dolgok, amiket nem viccből mondanak, hogy figyeljünk oda rájuk.

Ilyen az AIDS és a kábítószer. Illetve mivel egyre gyakoribb a közös tűhasználat, a kettő együtt jár.

Az első film, amivel megnyitnám a sort, az egy óvszer, és egy "tisztatű" "reklám".

A film megrázó képeket is tartalmaz. De talán pont ez hiányzik sokaknak, akik felelőtlenül élik az életüket. ha csak 1 ember is elgondolkodik azon, mi megy a világban, már megérte megnyitnom ezt a topicot.


http://uk.youtube.com/watch?v=jFsTgH...eature=related


_
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 12-13-2007 at 21:36..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 12-13-2007, 21:36
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

És hogy a cigaretta se maradjon ki

http://uk.youtube.com/watch?v=Po4zRM...eature=related


_
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #3  
Old 12-13-2007, 21:51
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

ugye a sörről nincs ilyen?
(asszem ez ma egy ilyen sörös nap )
Reply With Quote
  #4  
Old 12-13-2007, 22:01
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Ezt most nem poénnak szántam. Sajnos nap mint nap meg kell győződnöm arról, hogy rengeteg embernek fogalma nincs arról milyen veszélyekkel járnak bizonyos dolgok.

Alkohol:

http://youtube.com/watch?v=EBpeeIxuMuk&feature=related



_
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #5  
Old 12-13-2007, 23:26
Toti Toti is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Bp. Újpest
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Ezt most nem poénnak szántam. Sajnos nap mint nap meg kell győződnöm arról, hogy rengeteg embernek fogalma nincs arról milyen veszélyekkel járnak bizonyos dolgok.

Alkohol:

http://youtube.com/watch?v=EBpeeIxuMuk&feature=related



_
Ezekben igazad van. Viszont lehet ésszel is inni és dohányozni. Kiélvezni ezeknek a hatását, és most nem a rosszakra gondolok. Most lehet, hogy megköveztek, hogy csak rossz "dolgai" vannak ezeknek. De Ittatok már egy 50 éves aszúbort? vagy egy 15 éves diólikőrt? vagy egy olyan pálinkát amelyet egy elhunyt szerettetek főzött még annak idején?
Na ugye, hogy másik irányból is meg lehet közelíteni. Igaz, most én csak egyre tértem ki.
A feltétlen berúgásról szól az egész, amit mostanság tapasztalok, amúgy is fiatal fejjel, de éretten, a fiatalság körében? Látszik rajtuk, hogy azért isznak, hogy berúgjanak. Én is csináltam, nem sokáig, de rájöttem, hogy értelme nincs. Kiélvezni ezeket a dolgokat. Mert, hogy is hvják ezeket? Élvezeti cikkek? És egy szó a mértékletesség. És ilyenkor nem a régi poénra gondolok. / mérték a vödör, tartó az asztal/ (ha vki nem tudná)
Továbbmenve a cigarettára: Én is dohányzom. Nem sokat. Egy doboz kibírja bőven a 3-4 napot. Viszont, lehet, hogy nagyképűen hagnzik, szeretem a szivarokat. Sokkal nagyobb élvezeti értéke van számomra, mint a sima cigaretta. Tartalmasabb, mellette az ember elgondolkozik.
Na a szexre nem térnék ki, hogyha nem haragszotok meg
Reply With Quote
  #6  
Old 12-14-2007, 03:27
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Hát ezek szép videók voltak, de ezen lehetne vitatkozni, hogy akkor most mennyi minden káros és mennyi minden miatt halhat meg az ember.

pl. a tartós húsevés vagy akár csak a stressz, ami ér minket munkában,szeretetben,családban,szerelemben és bármi másban.
Esetleg,ha kilépünk az utcára és szívjuk azt a "friss" levegőt ,na az a nagyon káros!

Jó ,hogy felhívtad a figyelmet ,de ezt egy átlag ember tudja!!!elvileg...

Tudom,hogy mi rossz és mi jó.
Ezért nincs szükségem arra,hogy a szüleim döntsenek helyettem,ezt egy átlag ember tudja!!!


A munkám során is látok/tapasztalok rengetegek olyan dolgot ami halálos lehet hosszú távon ,de egy felnőtt ember valószínűleg tudja mit cselekszik...,és ezt,egy átlag ember tudja!!!


Én is ritkán,szoktam alkoholt fogyasztani és dohányozni,pedig tudom mennyire káros,de a játékszenvedély is káros(pl.hódító),mert rengeteg mellékhatása lehet...,de ezt egy átlag ember tudja!!!

Az átlag ember meg mi vagyunk elvileg...

Azért köszi a videókat Gee_
Reply With Quote
  #7  
Old 12-14-2007, 08:27
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Veletek az a baj, hogy azt hiszitek, mi vagyunk az átlag ember. Nem igaz. Egyetemisták, vagy egyetemet (egyetemeket) végzett többnyire stabil munkahellyel, kialakított élettel rendelkező emberek vagyunk. legalábbis akiket én megismertem itt. De nem csak az a 30 ember jár ide a fórumra, aki aktívan napi szinten sokat ír. sokkal többen járnak ide, akár kiskorúak, fiatalkorúak is, aki igenis, hogy NEM kapják meg a megfelelő tájékoztatást.
A szüleik le vannak terhelve, az iskolákban egyre kevesebb a jó tanár, vagy az életre felkészítő ismeretterjesztés.

Össze vissza elszívnak mindent, olyanokat hall az ember egy átlag 10 perces buszmegállóban ácsorgás közben, hogy lassan szégyen lesz embernek lenni.

A szülők késő délután érnek haza, teljesen kifáradva, a gyerekek az utcán, vagy a TV előtt nőnek fel, 10-12 éves koruktól interneteznek, 14 évesen már 50%-uk kipróbálta a kábítószert meg a szexet.

Nem vagyok valami öreg manus, de látszik, hogy rohamosan romlik a gyerekek állapota.

Ki beszél itt arról, hogy ezeket mindenki tudja? Nagy frászkarikát. Dohányozni? 11 éve dohányzom. Igaz, most már én is inkább a szelíd dohányosok közé tartozom, 1 doboz cigi elég akár 2-3 napig is.
Inni is iszom, csak minőségi, drága italokat. Kérdezem én, hogy egy mai fiatalnak, 12-13-14-15 évesnek mikor lesz lehetősége 7.500 Ft-ért venni egy fél literes Cabernet Sauvignon Barique-ot? Szerintem nincs. Lehúzzák anyut aput aztán kocsmában tablettás vörösborból meg tesco colából kérik ki a VBK-t.
Én is csináltam. Nem is használt az egészségemnek, 17-19 éves koromban többször volt alkoholmérgezésem, szét is ment a a szervezetem. Több, mint fél évig nem ittam egy kortyot sem. Sört sem. Semmit. És így rendbe jöttem úgy ahogy, de tudom, már sose leszek a régi.
Pedig én tudtam mit csinálok, mégis megtettem, mert "buli" volt. Nem vagyok rá büszke, jó nagy hülye voltam.

Viszont most már nem is tudják. Manapság az a menő, ha 16 éves korodra lefekszel 20-30 lánnyal/fiúval. A gimnáziumokba már nem csak a végzősök füvezgetnek, hanem pl pnt Budapesten több hír is volt, hogy már az alsóbb osztályokban is többen kipróbáltak drogokat bökve.
Kérdem én, egy 15 éves honnan szerez tűt? Fecskendőt? Kokaint? Stb? Valami piti dílertől, akik nagyjából a csövesek higiéniai szintjén állnak. Jobb esetben osztálytárstól. A közös tűhasználat pl igen veszélyes dolog a mai világban. Egyre több drogos lesz AIDS-es is.

Óvszer nélkül összefekszenek mindenkivel, akár egy bulin is, vadidegennel. Fogalmuk nincs ezekről a dolgokról, hallomásból tudják, hogy van olyan hogy aids, meg ilyen "izék"...

Azt például nem is tudják, hogy az aidsesek 15%-a meg sem hal, hiszen nem is tudja magáról hogy aids-es, mert ellenáll a szervezete a leépülésnek. Őket hívják "hordozónak". Lehet, hogy lefekszel valakivel, akinek látszólag semmi baja, de te meghalsz 2 év múlva. Ő közben makk egészséges, nem is érted az egészet. Aztán róla is kiderül ám, csak az rajtad már nem segít, neki meg úgyis mindegy, mert nem hal bele...

És egy diszkóban nem ezek a leggyakrabban elhangzott kérdések:
Negatív az aids teszted?
Ugye nincs fű a cigarettádban?
A tűt kórházban szerezted original?
Stb.
Hanem belőve vadidegennel d..nak mindenkivel a VC-ben...

Sajnos ŐK az átlag, mert többen vannak, mint mi.

Ez viszont egy ingyenes, könnyen elérhető játék, és fóruma is elérhető, még regelni sem kell az olvasáshoz.
És ha keresel valamit a neten, simán kidobhatja a kereső ezt a fórumot is, ahogy a többit is kidobálja.

Szóval nem szenteket akarok nevelni senkiből, távol álljon tőlem.
De aki nincs tisztában azzal, hogy az aids meg a drog meg a cigaretta meg az alkohol nem azért káros, mert a "hülye doki, meg f.sz rendőrk..sög" azt mondta, hanem azért mert egy "jó buli" miatt meghalhatsz.

És nehgoy azt higgye bárki is, hgoy az olyan ritka, hgoy egy 6-8 fős társaság 1 tűt használ például. Nem az.

De úgy látom nem aratott nagy sikert az ötlet.

De én akkor is megrökönyödtem aznap délelőtt egy buszmegállóban hallot beszélgetésen, ami gyerekek között zajlott le. És gondoltam, hogy ha csak 1 ember is van, aki elgondolkodik azon, hogy az óvszer nem csak fogamzásgátlásra jó (merthgoy azt meg lehet sokféle más módszerrel is oldani), hanem arra, hogy megvédje az embert egy olyan helyzetben, amikor tök idegennel fekszik le.

Mert az aids most egy durva példa, durva videókkal és képekkel.

De feltételezem egy kankó vagy egy tripper sem hiányzik senkinek. Pedig pl a tripper, ami majdnem eltűnt a "köztudatból", az most elkezdett beleerősíteni... Gondoltam szólok a kicsiknek, hogy azért nem kéne mindent ész nélkül elkezdeni 12-13-14 éves korban... Mert esetleg nem éri meg a nagykorúságot. Akkor meg majd jajveszékel, hogy ő még élni akar. Közlöm, hogy nem fog. És 30 kilósan fogják eltemetni.

Szóval nem mi vagyunk az átlag "utca embere". Hanem a család nélküli kölykök. Akik borzalmas veszéleknek vannak kitéve. Hát én csak ennyit akartam.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #8  
Old 12-14-2007, 08:32
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Pl a tripper milyen panaszokat okozhat? Szerintetek a 18 éven aluliak hány %-a tudna erre pontos választ adni? 0%? Nagyjából eltalálta, aki erre gondolt.

Egy kis infó:


Lányoknál:

a hüvely szokatlan szagát, váladékozását

a menstruációs időszakon kívüli vérzést

Fiúknál:

a hímvessző váladékozását

Fiúknál is, lányoknál is:

sebeket, dudorokat, vagy hólyagokat a nemi szervek, végbél és száj közelében

viszkető, égető érzést, fájdalmat vizelés vagy székelés közben

megfázásszerű tüneteket, lázzal, didergéssel

az ágyéki terület duzzadtságát

hetekig tartó torokgyulladást
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #9  
Old 12-14-2007, 08:37
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A megfertőzöttek nagy része szégyenkezik. Nem szabad, hogy ez a szégyen meggátoljon abban, hogy orvosi segítséget keress! Egy vizsgálat és kezelés sokkal kisebb kellemetlenséggel jár, mint amit egy rejtve maradt, el nem csípett betegség okozhat. A halogatás és reménykedés, hogy eltűnnek a tünetek, elmúlnak a panaszok, nem helyes megoldás. Minden várakozással töltött nap egészséged és partnered egészsége rovására mehet. Ezért nagyon fontos, hogy figyelmeztesd őt is, hogy mihamarabb vizsgálatban és kezelésben részesülhessetek. Megeshet, hogy valaki egyszerre több betegséggel is fertőződött. Ilyenkor az egyik tünetei miatt esetleg nem vehető észre a másik jelenléte. Ha valaki már beteg, könnyebben fertőződhet másik betegséggel. Orvosod kíváncsi lesz rá, hogy nem fertőződtél-e mással is, őszintén kell beszélned vele szexuális életedről a legapróbb részletekig.

Kinek jó ez? Hogy órákig kelljene ecsetelni kivel mikor hol hogyan csináltad hányszor, annak mi a neve, stb. Jó ez? Ezt valaki élvezni? Szerintem nem.

Nem olyan vicces, amikor egy gumicsövet dugnak fel egy férfi nemiszervbe......
Én pl ki nem próbálnám soha. Én se szeretem az óvszert, de akkor inkább az!..

Meg gondolom az sem lehet kellemes, amikor feltépik a bőrt a péniszen... Ezt sem próbálnám ki, még ha csak elképzelem is, begörcsöl a gyomrom...
Szerintem ezek nem annyira mókás dolgok, hogy egy legyintéssel, vagy vállrándítással túllépjünk rajta, hogy "az én csajom/pasim úgyse beteg"...

Honnan a fenéből is tudhatná valaki azt a mai világban, amikor havonta cserélgeti valaki (vagy gyakrabban) a szexuális partnerét?..
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #10  
Old 12-14-2007, 08:40
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Hozzáteszem nyilvánvaló, hogy ez a topic nem a tájékozott fórumozókank indult. nyilván aki ezzel 100%-ig tisztában van, annak itt nincs keresnivalója. De talán van, aki nem tudja ezekről pontosan hogy mit is takarnak, és talán ha lát egy durva képet, vagy videót, belegondol, hogy az ott akár ő is lehet... És ha csak 1 ilyen ember is lesz, akkor megérte elindítanom ezt a topicot.

Kifejezetten a felvilágosítás nélkül felnövő fiataloknak szól ez a topic. Akikből akad itt is. Még akkor is, ha nem is regisztrál, hanem csak "guest".

Feltételezem nem csak többdiplomás intelligens művelt felnőtt férfiak és nők olvassák ezt a topicot, hanem esetleg rengeteg gyerek, akinek a szülei meg az iskolái nem adták meg a megfelelő mennyiségű és minőségű információt.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu