Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Tetszik e, az építész személyiség?
Igen, tetszik az építész, mint új személyiség, hasonló tulajdonságokkal. 99 62.26%
Igen, tetszene egy építész személyiség,de sokkal táposabb tulajdonságokkal. 20 12.58%
Nem tetszik az építész. 21 13.21%
Nem akarok új személyiségeket. 19 11.95%
Voters: 159. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-19-2007, 01:30
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default Új személyiség: az építész

Miután a másik topic Sati topicja volt,és teljesen más irányú ötlete volt nyitottam egy újat...
Nem tudom már kié volt az eredeti ötlet,de elég sok jó hozzá szólás volt már a témához korábban.

Építész

Az építész az, amire a név utal: építész. Az egyes épületek felépítéséhez, fenntartásához szükséges pénz 20%-kal alacsonyabb. Minden, az épületei ellen irányuló tolvaj és mágikus akció 30%-kal kisebb hatásfokú. Ide tartozik a földrengés és a gyújtogatás.



Nem módosítanám az épüléshez szükséges időt, valamint a túlórát sem bonyolítanám túl , minél egyszerűbb és érthetőbb legyen a személyiség. Ne legyen túl tápos, ezért hagynám ki belőle a nyersanyag visszakapását is szintén.

Last edited by Hóhér; 03-19-2007 at 01:33..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-19-2007, 07:51
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Nekem tetszik az ötlet, de szerintem sok a 30%
Reply With Quote
  #3  
Old 01-11-2010, 20:40
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Nekem tetszik az ötlet, de szerintem sok a 30%


Nem olvastam végig...csak egy pár hsz-t. Nekem tetszik ez a személyiség, de az ártó 30% soknak találom, mert akkor hadilag megint lehet brutális, és ha teszem fel ez ork lesz akkor nem sok minden állítja meg.
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
  #4  
Old 01-11-2010, 20:41
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 12%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Nem olvastam végig...csak egy pár hsz-t. Nekem tetszik ez a személyiség, de az ártó 30% soknak találom, mert akkor hadilag megint lehet brutális, és ha teszem fel ez ork lesz akkor nem sok minden állítja meg.
Nem vagyok benne biztos, hogy nem kéne végigolvasnod a témát, mielőtt hozzászólsz.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #5  
Old 01-11-2010, 22:10
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Nem olvastam végig...csak egy pár hsz-t. Nekem tetszik ez a személyiség, de az ártó 30% soknak találom, mert akkor hadilag megint lehet brutális, és ha teszem fel ez ork lesz akkor nem sok minden állítja meg.
ha jól emlékszem, akkor ennél a szemnél már el van vetve az ártó, meg gyújtás rezisztancia... már csak bontásnál, és foglalásnál, meg fenntartásnál van hatása a dolgokra...

De javítsatok ki ha tévedek... (én sem olvastam végig megint, viszont követtem alakulása óta a témát... )
Reply With Quote
  #6  
Old 01-11-2010, 22:25
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Valahol a közepén én is elvesztettem a fonalat, valaki összeszedné hogy akkor most hogy áll a dolog?

Pl. volt-e már az a felvetés, hogy esetleg 1 körrel gyorsabban építsen?
Reply With Quote
  #7  
Old 01-11-2010, 23:43
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Volt és asszem abban maradtak, hogy az ne változzon....szerintem se, nem kell sok dolgot belevezetni a személyiségbe, legyen 1, max 2 fontosabb tulajdonsága.
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Iron For This Useful Post:
  #8  
Old 01-12-2010, 21:30
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Alg View Post
Valahol a közepén én is elvesztettem a fonalat, valaki összeszedné hogy akkor most hogy áll a dolog?

Pl. volt-e már az a felvetés, hogy esetleg 1 körrel gyorsabban építsen?
volt ez a felvetés is, egész extrém méretekben is... (6/5 kör alatti építkezés, stb... de el lett vetve... )


szóval leírom úgy emlékekből, meg bele-bele nézegetésekből... aztán egészítsétek ki nyugodtan...

Szóval volt az, hogy kapjon X% védelmet épületekre ható hadi, vari, toli akciókkal szemben... de ez nem nyerte el Ati tetszését...

Volt olyan, hogy kevesebb arany, és nyersanyag kelljen neki az építkezéshez. Ha emlékezetem nem csal, akkor valaki javasolta az épületfenntartási költség csökkentését is...

Valaki feldobta, hogy bontás után X% nyersi járjon vissza az elbontott anyagból... a javaslatban ez le volt korlátozva, hogy az összterületed maximum Y%-ának a bontásáért kapsz vissza nyersit, a fölött már nem...
(volt olyan is, hogy ha megsemmisül az épülete pusztinál, rengésnél, gyújtásnál, akkor is kapjon vissza nyersiket... de ez erősnek bizonyult)
Aztán ez annyiban módosult, hogy az az Y% korlát nem tetszett Atinak, ezért mindegyik épület után járna a nyersi, viszont kisebb százalékban, mint az eredeti felvetés... (de ez már ezen az oldalon van... )

Last edited by Dynosaur; 01-12-2010 at 21:33..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dynosaur For This Useful Post:
  #9  
Old 03-19-2007, 08:44
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
Miután a másik topic Sati topicja volt,és teljesen más irányú ötlete volt nyitottam egy újat...
Nem tudom már kié volt az eredeti ötlet,de elég sok jó hozzá szólás volt már a témához korábban.

Építész

Az építész az, amire a név utal: építész. Az egyes épületek felépítéséhez, fenntartásához szükséges pénz 20%-kal alacsonyabb. Minden, az épületei ellen irányuló tolvaj és mágikus akció 30%-kal kisebb hatásfokú. Ide tartozik a földrengés és a gyújtogatás.



Nem módosítanám az épüléshez szükséges időt, valamint a túlórát sem bonyolítanám túl , minél egyszerűbb és érthetőbb legyen a személyiség. Ne legyen túl tápos, ezért hagynám ki belőle a nyersanyag visszakapását is szintén.
A sok felvetett új személyiség javaslat közül nekem is ez tetszik a legjobban.
Reply With Quote
  #10  
Old 03-20-2007, 13:01
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Na témához szólva: nem kell mégegy töltelék személyiség,pláne azért nem, hogy legyen. Mert azt csak a kezdők és a kékszámosok használnák.

Ha lesz új személyiség, akkor olyan legyen, amit akár elsőnek is beválasztanál.

Ugyanakkor egyetértek a tudós gyengítésével, és a tábi erősítésével.
De tudósnál azt mondanám, hogy: a két extrát nem választhatod lakásra, és arra a tudományra, amiből alapból pluszod van. A 8% elfogadhatónak tűnik.
Tábinál is elég lenne 8% (A 17% bónusz nem orkra kicsit sok), és ekkor a 7. tábornok bónuszát 12%-ra kéne növelni.
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Személyiség túladagolás Tsobi Nem hiba 6 07-27-2009 13:34
2 új személyiség! -(0Kristóf0)- Elvetett javaslatok 6 07-31-2007 19:04
plusz személyiség Gabi Elvetett javaslatok 13 04-24-2007 17:24
9 fölötti személyiség Eke Általános beszélgetés Hódítós témákban 48 03-26-2007 12:13
Új Személyiség Hmmm... Sati Elvetett javaslatok 260 03-16-2007 08:24


All times are GMT +1. The time now is 13:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu