Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #261  
Old 09-16-2009, 21:38
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Szorítunk,Loki!
A meccset ugyan nem láttam, de szerintem helyt álltak a fiúk. Ellenpélda:

__________________
קפוד!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #262  
Old 09-16-2009, 22:06
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 12%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
A meccset ugyan nem láttam, de szerintem helyt álltak a fiúk. Ellenpélda:

Ez a 8-0 nem semmi.
Gyorsan meg is néztem

Aki esetleg nem látta : http://www.youtube.com/watch?v=iDrQe7c7GzM
Reply With Quote
  #263  
Old 09-16-2009, 22:07
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
A meccset ugyan nem láttam, de szerintem helyt álltak a fiúk.
Sajnos énse, de hallgattam végig a Kossuth rádión, volt 1 számomra nagyon tetsző megjegyzés, miután a 2.félidő vége felé behozott a Loki mégegy támadót
így ki lehet kapni 1:0-ra nem pedig olyan bátortalan játékkal mint amit a magyarok csináltak a svédek vagy a portugálok ellen...

én ugyan liverpool szurkoló vagyok de nagyon örültem a meccsnek mert tisztesen helyt állt, és igazából, hallva a játékot, egyáltalán nem esélytelen a pont szerzés, sőt sztem még a 3. hely sem. a következő 2 itthoni meccsen pontokat kell szerezni a fiúknak. (sőt ilyen fegyelmezett játékkal még a 3pontot is eltudom képzelni pl a fiorentina ellen...)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni




Last edited by Kutyuleee; 09-16-2009 at 22:11..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #264  
Old 09-17-2009, 11:15
Peti Peti is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Pusztaszabolcs
Posts: 265
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Sajnos énse, de hallgattam végig a Kossuth rádión, volt 1 számomra nagyon tetsző megjegyzés, miután a 2.félidő vége felé behozott a Loki mégegy támadót
így ki lehet kapni 1:0-ra nem pedig olyan bátortalan játékkal mint amit a magyarok csináltak a svédek vagy a portugálok ellen...

én ugyan liverpool szurkoló vagyok de nagyon örültem a meccsnek mert tisztesen helyt állt, és igazából, hallva a játékot, egyáltalán nem esélytelen a pont szerzés, sőt sztem még a 3. hely sem. a következő 2 itthoni meccsen pontokat kell szerezni a fiúknak. (sőt ilyen fegyelmezett játékkal még a 3pontot is eltudom képzelni pl a fiorentina ellen...)
Talán 1% esély van a 3. helyhez, attól, hogy a Liverpool csak 1góllal vert meg minket, az nem jelent semmit, ha nem a 45. percben kapjuk a gólt, hanem 0:0al fordulunk, tuti, hogy Rafa behozott volna 1-2 embert a szünetben akik felpörgetik a meccset, s akkor nem 1:0 lett volna a vége, így meg megnyugodtak, s a 2. félidőben maximum 70% adtak ki magukból.
Most, hogy a Lyon megverte az egyik legfőbb riválisát a csop 2 helyért, biztos lesz annyira rutintalan, hogy a Puskásban elszórakozik 3 pontot, amit ha megszerez szinte már továbbjutó lenne. A másik meccsen meg valszeg a Liverpool nyer, s 2 kör után lesz 2 6 pontos csapat, meg valszeg 2db 0 pontos, utána 2 meccsen a Pool eldönti a Lyonnal a csop 1 sorsát. Mi meg 2x játsszunk a Fiorentinával, akik bennünk majd a potenciálisan megszerezhető 6 pontot látják, amivel még esélyessé válnak a továbbjutásra, ha megfelelően alakulnak a Lyon-Pool meccsek. Szóval a Fiorentinát nem kellene annyira lebecsülni, ők tuti nem fogják lebecsülni a Lokit.
Pontszerzés valszeg lesz, de 1-2 pontnál nem lesz több pontunk.
Reply With Quote
  #265  
Old 09-18-2009, 03:02
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Peti View Post
Talán 1% esély van a 3. helyhez, attól, hogy a Liverpool csak 1góllal vert meg minket, az nem jelent semmit, ha nem a 45. percben kapjuk a gólt, hanem 0:0al fordulunk, tuti, hogy Rafa behozott volna 1-2 embert a szünetben akik felpörgetik a meccset, s akkor nem 1:0 lett volna a vége, így meg megnyugodtak, s a 2. félidőben maximum 70% adtak ki magukból.
Most, hogy a Lyon megverte az egyik legfőbb riválisát a csop 2 helyért, biztos lesz annyira rutintalan, hogy a Puskásban elszórakozik 3 pontot, amit ha megszerez szinte már továbbjutó lenne. A másik meccsen meg valszeg a Liverpool nyer, s 2 kör után lesz 2 6 pontos csapat, meg valszeg 2db 0 pontos, utána 2 meccsen a Pool eldönti a Lyonnal a csop 1 sorsát. Mi meg 2x játsszunk a Fiorentinával, akik bennünk majd a potenciálisan megszerezhető 6 pontot látják, amivel még esélyessé válnak a továbbjutásra, ha megfelelően alakulnak a Lyon-Pool meccsek. Szóval a Fiorentinát nem kellene annyira lebecsülni, ők tuti nem fogják lebecsülni a Lokit.
Pontszerzés valszeg lesz, de 1-2 pontnál nem lesz több pontunk.
A Fiorentina ellen meg van keresni valónk sztem, az eddigi 3 bajnokiját viszonylag gyenge csapatok ellen játszotta, és összesen lőtt 3 gólt, igaz ezzel is összeszedett 7pontot, de nem túlzottan gól erős csapat eddig az idényben. És ha a Debrecen tudja hozni azt az összeszedett játékot mint a Pool ellen, akkor igenis lehet a Fiorentina elött végezniük... Az egyértelmü, hogy nem reális az hogy a Pool csak 1góllal jobb nálunk, mert nem, de a játék mindenkép bizakodásra ad okot, főleg hogy 2 kulcs ember is hiányzott tőlünk... De igazi esély latolgatás a következő 2 meccs után lesz, sok minden eldől addig.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #266  
Old 09-29-2009, 19:21
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Hajrá Loki, Hajrá Magyarok!!
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #267  
Old 09-30-2009, 09:42
Talán Talán is offline
Banned
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 32
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
A Fiorentina ellen meg van keresni valónk sztem, az eddigi 3 bajnokiját viszonylag gyenge csapatok ellen játszotta, és összesen lőtt 3 gólt, igaz ezzel is összeszedett 7pontot, de nem túlzottan gól erős csapat eddig az idényben. És ha a Debrecen tudja hozni azt az összeszedett játékot mint a Pool ellen, akkor igenis lehet a Fiorentina elött végezniük... Az egyértelmü, hogy nem reális az hogy a Pool csak 1góllal jobb nálunk, mert nem, de a játék mindenkép bizakodásra ad okot, főleg hogy 2 kulcs ember is hiányzott tőlünk... De igazi esély latolgatás a következő 2 meccs után lesz, sok minden eldől addig.
Fiorentina ellen van keresnivalónk?Liverpool is így gondolta,de nekik volt mire.Aztán simán kikaptak,szinte helyzetük sem volt.Először is kell egy új kapus mert ez a Szerb gyerek nevetséges,min 3gól az övé volt.Valamint talán Rudolfnak kéne kezdeni valami épkézláb csatárral és akkor hátul tartunk pár védőt!Meg talán nem kéne minden labdát eladni,ha gyorsan nem tudunk játszani mint ők akkor passzoljunk lassabban de emberhez.Ha minden labdát eladnak akkor miből akarnak támadást vezetni?
Reply With Quote
  #268  
Old 09-30-2009, 15:42
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Talán View Post
Először is kell egy új kapus mert ez a Szerb gyerek nevetséges,min 3gól az övé volt.
Az a szerb gyerek montenegrói, és bár az igaz, hogy tegnap rossz napot fogott ki, azért a 4. gólon kívül nehéz ráfogni a többit. Az első és harmadik gól is védelmi hiba volt inkább, mint a kapus hibája.

Quote:
Originally Posted by Talán View Post
Valamint talán Rudolfnak kéne kezdeni valami épkézláb csatárral és akkor hátul tartunk pár védőt!
Rudolf a sérülése miatt nem kezdett, de be volt tervezve, hogy beáll a második félidőben. Egyébként meg Rudolf fele annyira sem tud előreívelt labdát megjátszani, mint Coulibaly, a fizikai adottságbeli különbségek miatt.
De ezt a taktikai elemet honnan vetted, hogy eggyel több csatár több védőt tart hátul? Ennél sokkal inkább igaz az, hogy eggyel több csatár eggyel több teret hagy az ellenfél támadásainak. Sokkal erősebb csapatok ellen luxus 2 csatárral kiállni, abból minimum az egyiknek védekező feladatai is kellenek, hogy legyenek, mint ahogy Rudolf hátrébb is szokott játszani, mint Coulibaly.
Valamint az, hogy hátul tartunk pár védőt, az nem jó semmire, sőt kifejezetten rossz. Nem az ellen védői szervezik a támadást, ellenben a támadás szervezőinek hagyunk több teret, ha elől +1 emberünk szöszölget.
Na meg támadni is nehezebb, ha többen maradnak hátul. Az ilyen ellen úgy szokás csinálni, hogy 1 csatár marad elöl aki megpróbálja megjátszani a labdát a 2-3 mélységből érkező támadó középpályásnak, vagy visszavont éknek.

Quote:
Originally Posted by Talán View Post
Meg talán nem kéne minden labdát eladni
Ezt hogy magyarázod el nekik? Lehet, hogy ők is gondoltak erre.

Quote:
Originally Posted by Talán View Post
ha gyorsan nem tudunk játszani mint ők akkor passzoljunk lassabban de emberhez.Ha minden labdát eladnak akkor miből akarnak támadást vezetni?
Ezek szerint nem tűnt fel, hogy nem lehet lassabban játszani, pont ezért magasabb szintű foci. Ha lassabban játszol, elveszik a labdát, az egyetlen megoldás a gyors és pontos játék, de azt az NB1ben ritkásan lehet gyakorolni azért.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #269  
Old 09-30-2009, 16:59
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Ezek szerint nem tűnt fel, hogy nem lehet lassabban játszani, pont ezért magasabb szintű foci. Ha lassabban játszol, elveszik a labdát, az egyetlen megoldás a gyors és pontos játék, de azt az NB1ben ritkásan lehet gyakorolni azért.
Épp ezt magyaráztam ma a húgomnak is. Ha abból az évente lejátszott ~40 meccsből 38-hoz elég a jelenlegi technikai tudása egy magyar játékosnak, az ég világon semmi nem fogja motiválni, hogy megtanuljon pl. gyorsan és pontosan passzolni, vagy mondjuk anélkül átvenni egy passzt, hogy meg kelljen állnia.
__________________
קפוד!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to szamóka For This Useful Post:
  #270  
Old 09-30-2009, 22:37
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Nem kell itt lehúzni a Debrecent, végre kiderült milyen szinten állunk. pontosan egyszinten vannak a Bayern Münchennel, hiszen ők is 4et kaptak otthon 2 vagy 3 éve amúgy meg a Pool eléggé félválról vette azt a meccset is, nem tudom mi játszhatott közre, de semmit nem mutattak abból mint amit játszottak pl elötte hétvégén a Hull city elleni bajnokin ahol 6:1-es gól parádét produkáltak (mondanom sem kell azt az 1gólt is Skrtel rossz helyre fejelése okozta,mint most is az egyik gólnál)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Viccek-bármi jöhet robogo Viccek 4748 10-05-2015 17:13
Bajnokok Ligája (Foci BL) lll Szabadidő, Sport 44 12-01-2006 20:14
Ki nyeri a 2006-os foci VB-t? Pool Szabadidő, Sport 30 05-14-2006 12:29
Angol foci Pool Szabadidő, Sport 6 02-13-2006 13:49
Olasz, angol, spanyol foci Pool Szabadidő, Sport 2 02-01-2006 23:31


All times are GMT +1. The time now is 22:12.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu