Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, vagy kérdésed van

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-26-2009, 08:15
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default Elit katonák karakterhez vétele

Most próbáltam ki, hogy tudok e magamhoz venni segédet/elitet ha nem tanultam meg a toborzást. Sikerült is egy darabot.
A kérdésem a következő, ha nem tanultam toborzást de mégis vehetek magamhoz, akkor miért nem lehet 9et? Vagy egyáltalán miért lehet 1et?
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
Sponsored Links
  #2  
Old 08-26-2009, 08:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
Most próbáltam ki, hogy tudok e magamhoz venni segédet/elitet ha nem tanultam meg a toborzást. Sikerült is egy darabot.
A kérdésem a következő, ha nem tanultam toborzást de mégis vehetek magamhoz, akkor miért nem lehet 9et? Vagy egyáltalán miért lehet 1et?
1 segéded lehet alapból, külön tanulás nélkül. A többhöz már tudnod kell bánni velük, egyszerre többfele figyelni, ez már speciális szakértelmet igényel, amit meg kell tanulni.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 08-26-2009, 16:37
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
1 segéded lehet alapból, külön tanulás nélkül. A többhöz már tudnod kell bánni velük, egyszerre többfele figyelni, ez már speciális szakértelmet igényel, amit meg kell tanulni.
Ezt nem így tapasztaltam, mivel a toborzás kellett az első segédhez is, legalábbis nálam. (Swiss1 #29)

Ha, azóta változott akkor érdemes lenne a kézikönyv vonatkozó részét javítani.
  #4  
Old 08-26-2009, 16:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Swiss View Post
Ezt nem így tapasztaltam, mivel a toborzás kellett az első segédhez is, legalábbis nálam. (Swiss1 #29)

Ha, azóta változott akkor érdemes lenne a kézikönyv vonatkozó részét javítani.
1 segéded lehet a toborzás ismerete nélkül is. Nem tudod toborozni, csak magadhoz tudod venni a más által kiképzett segédet. Ha saját magad akarod kiképezni, illetve megszerezni, akkor ahhoz kell a toborzás.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 08-26-2009, 16:50
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
1 segéded lehet a toborzás ismerete nélkül is. Nem tudod toborozni, csak magadhoz tudod venni a más által kiképzett segédet. Ha saját magad akarod kiképezni, illetve megszerezni, akkor ahhoz kell a toborzás.
Köszi, ezt nem vágtam.
  #6  
Old 08-26-2009, 21:26
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
1 segéded lehet a toborzás ismerete nélkül is. Nem tudod toborozni, csak magadhoz tudod venni a más által kiképzett segédet. Ha saját magad akarod kiképezni, illetve megszerezni, akkor ahhoz kell a toborzás.
Ami itt nem logikus nekem, h van ez a magamhoz vétele funkció, ami gondolom azért jött létre hogy esetleg háborúban erősítse a karit, az olyat is amelyiknek nincs meg a toborzás, katonaképzés stb tanulása, tehát nem tud képezni semmit. Nos ha én szeretnék magamhoz venni 9 munkást, hogy gyorsabban építsek vagy bányásszak, akkor vagy megtanulom a toborzást és katonaképzést és motivációt és parancsnokságot, és akkor már semmi értelmi sincs a magamhoz vételnek, hiszen tudok képezni.
Ha én háborúban magamhoz szeretnék venni 9 elitet akkor megint megtanulom ezt a 4et (elitképzést nem) csak azért hogy magamhoz vegyek 9 elitet.
A dolog lényege itt az lenne, hogyha már van ez a funkció, akkor a parancsnoksághoz miért kell megtanuljam a toborzást és a katonaképzést?
Hozzáteszem h egy darab elit magamhoz vételének nem sok értelme van (számomra).
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
  #7  
Old 08-26-2009, 21:29
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
Ami itt nem logikus nekem, h van ez a magamhoz vétele funkció, ami gondolom azért jött létre hogy esetleg háborúban erősítse a karit, az olyat is amelyiknek nincs meg a toborzás, katonaképzés stb tanulása, tehát nem tud képezni semmit.
Nem ezért van. Azért van, hogy aki megtanulta már ezeket a képességeket, az a háború közben eleső segédeit hamar pótolni tudja.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
elit v íj+ló v íj+elit v íj+elit+ló v elit+ló elod1900 Stratégia & Tippek 115 05-25-2015 11:05
Elit vagy íj/paci felállás? Tacsiazuma Általános beszélgetés Hódítós témákban 78 12-28-2007 22:19
Eltűnt katonák pííít Segítség 10 09-16-2007 22:09
06.06. Elit Ati Hódító Kézikönyv 2 07-24-2007 16:53
1700 civil, 18k elit. hogyan? Lik-lak Általános beszélgetés Hódítós témákban 24 06-21-2007 12:30


All times are GMT +1. The time now is 19:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu