Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 08-05-2010, 08:35
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Na így ennek semmi értelmét nem látom. Ki nem .... le, hogy reggelig nem képez, nem eszik, vagy nem varázsol a klánjának egy tagja?
Az lenne a lényeg, hogy ha "Gipsz Jakab" 6 ra melózni megy akkor ne kelljen szétcsesznie a pihenését egy helyzet miatt ami kihat a klántársaira is ha úgyis ott rontja a levegőt a klánvezér 1 kor.
Ha erre Gipsz Jakab felhatalmazza előzően a Vezérét.

Ha a katonapiacot a vezér nem érheti el akkor szerintem hagyjuk az egész javaslatot, mert úgysem ezzel az opcióval fognak élni, hanem belépnek.

Volt már velem olyan, hogy egy hódos barátom este-éjszaka telóról megvédte a szövijét jííashelpet küldve.
Szerintem nem azon kellene vitatkozni, hogy ezt lehet-e vagy sem, hanem azon, hogy milyen módon, és milyen mértékben.

Ha a klánvezér nem fog tudni valós katonai segítséget nyújtani egy klántársának, aki az élethelyzete miatt nem, vagy csak nagy áldozat árán tudna megjelenni, akkor inkább legyen kuka az ötlet.

És itt nem az a cél, hogy harcolhasson helyette, lentebbi szinten se támadsz a szövid helyett, de viszed a seregét, ha akarod, és ha megengedi

ErdelyMagyaria gondolj bele a következőbe!
Te vagy a klánotok egyik legerősebb hadisa, tanyafree, jó katmorállal.
Ott ülsz 10-45-től a vállalati értekezleten, ahol a részlegvezető éppen maszírozza a golyóitokat.
Erre 11-08 kor jönne a telefon, hogy:-Vazze ránk állt a Lompos Bt, van a "disznóknak" vagy 70% barakkja klánszinten, meg 7% tornya. Kinyomod, erre jön sms ben
Vegyél be toronyíjj felett lovast, mert a Te meg a Tótottó seregeivel fogunk szembetámadni, Gazsi van gépnél, Ő fog bebontani 1500 épületet, a fényestekintetű Vezír meg küldi a seregeiteket.

És mi történik?
Miközben olvasod az sms-t az osztályvezetőd azt mondja- (miután épp 3 perce ropogtatta meg a golyóidat a csak 91%-os minőségi eredmény miatt)

"ErdelyMagyaria döntse el, hogy dolgozni jött be, vagy telefont maszírozni! Ha nem teszi el azonnal, holnaptól egész nap matathat rajta!!!"

Erre Te elteszed a zsebedbe. A Lompos Bt jól beveri a klánodat, ti Tótottó seregeivel támadtok, de az kevés lesz ,mert nem tudtál belépni.
És veszítetek 4500 hekit! Az egész csapat veszít, mert nem tudtál netközelbe kerülni.
Miattad került szívóágra 6 klántársad is!

Érted már, hogy mi ennek a javaslatnak a legfontosabb része?






Talán az, hogy nehogy már előtérbe helyezze bárki is a játékot a munkájának? Mindenkivel előfordulhat, hogy nem tud géphez ugrani, ne az legyen már, hogy egy jó klánhoz olyan kockákat lehessen csak bevenni, akinek se élete, se családja, csak a játék mindenek felett nem?
Ezt bele kell kalkulálni egy csatába, és nem az a megoldás, hogy szegény nem tud géphez jönni hajnal 3kor, majd én veszek neki lovat, átszavazom magamra a vezérséget és indulok támadni. Jelenlegi helyzetben egy tízfős klánnak nyugodtan megszervezheti 1ember a klántámadást, anélkül hogy anarchba kerülne emiatt, és intézheti a védést is egy szembejövetel esetén.
Szerintem ez nem jó.

Last edited by RRRrrr; 08-05-2010 at 08:35.. Reason: (én pont ilyen kocka vagyok, de azért nem mindenki az:))
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RRRrrr For This Useful Post:
Sponsored Links
  #102  
Old 08-05-2010, 14:32
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Talán az, hogy nehogy már előtérbe helyezze bárki is a játékot a munkájának? Mindenkivel előfordulhat, hogy nem tud géphez ugrani, ne az legyen már, hogy egy jó klánhoz olyan kockákat lehessen csak bevenni, akinek se élete, se családja, csak a játék mindenek felett nem?
Pontosan ezért indult ez a TOPIK, hogy erre a helyzetre keressünk megoldást.

Hogy akkor se csessze el 6 másik ember játékát, ha valaki épp gyerekkel rohan a dokihoz.
Most elsősorban elvekről beszélünk ,nem konkrétumokról, de ha az elvekkel egyetértünk, akkor el lehet kezdeni finomítani a részleteket.
Pl a vezér, ha piacol Tótottónál akkor Tótottónak, meg neki is meg kell lennie nyitva a piacnak. Azaz a sajátjaiból is használ egy piacot.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Reaktor For This Useful Post:
  #103  
Old 08-05-2010, 20:55
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
...
Az lenne a lényeg, hogy ha "Gipsz Jakab" 6 ra melózni megy akkor ne kelljen szétcsesznie a pihenését egy helyzet miatt ami kihat a klántársaira is ha úgyis ott rontja a levegőt a klánvezér 1 kor.
Ha erre Gipsz Jakab felhatalmazza előzően a Vezérét.

Ha a katonapiacot a vezér nem érheti el akkor szerintem hagyjuk az egész javaslatot, mert úgysem ezzel az opcióval fognak élni, hanem belépnek.

Volt már velem olyan, hogy egy hódos barátom este-éjszaka telóról megvédte a szövijét jííashelpet küldve.
Szerintem nem azon kellene vitatkozni, hogy ezt lehet-e vagy sem, hanem azon, hogy milyen módon, és milyen mértékben.

Ha a klánvezér nem fog tudni valós katonai segítséget nyújtani egy klántársának, aki az élethelyzete miatt nem, vagy csak nagy áldozat árán tudna megjelenni, akkor inkább legyen kuka az ötlet.

És itt nem az a cél, hogy harcolhasson helyette, lentebbi szinten se támadsz a szövid helyett, de viszed a seregét, ha akarod, és ha megengedi

ErdelyMagyaria gondolj bele a következőbe!
Te vagy a klánotok egyik legerősebb hadisa, tanyafree, jó katmorállal.
Ott ülsz 10-45-től a vállalati értekezleten, ahol a részlegvezető éppen maszírozza a golyóitokat.
Erre 11-08 kor jönne a telefon, hogy:-Vazze ránk állt a Lompos Bt, van a "disznóknak" vagy 70% barakkja klánszinten, meg 7% tornya. Kinyomod, erre jön sms ben
Vegyél be toronyíjj felett lovast, mert a Te meg a Tótottó seregeivel fogunk szembetámadni, Gazsi van gépnél, Ő fog bebontani 1500 épületet, a fényestekintetű Vezír meg küldi a seregeiteket.

És mi történik?
Miközben olvasod az sms-t az osztályvezetőd azt mondja- (miután épp 3 perce ropogtatta meg a golyóidat a csak 91%-os minőségi eredmény miatt)

"ErdelyMagyaria döntse el, hogy dolgozni jött be, vagy telefont maszírozni! Ha nem teszi el azonnal, holnaptól egész nap matathat rajta!!!"

Erre Te elteszed a zsebedbe. A Lompos Bt jól beveri a klánodat, ti Tótottó seregeivel támadtok, de az kevés lesz ,mert nem tudtál belépni.
És veszítetek 4500 hekit! Az egész csapat veszít, mert nem tudtál netközelbe kerülni.
Miattad került szívóágra 6 klántársad is!

Érted már, hogy mi ennek a javaslatnak a legfontosabb része?

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Pontosan ezért indult ez a TOPIK, hogy erre a helyzetre keressünk megoldást.

Hogy akkor se csessze el 6 másik ember játékát, ha valaki épp gyerekkel rohan a dokihoz.
Most elsősorban elvekről beszélünk ,nem konkrétumokról, de ha az elvekkel egyetértünk, akkor el lehet kezdeni finomítani a részleteket.
Pl a vezér, ha piacol Tótottónál akkor Tótottónak, meg neki is meg kell lennie nyitva a piacnak. Azaz a sajátjaiból is használ egy piacot.
Ertem csak nem tamogatom, sot minden porcikammal ellenzem !!!

Ha "Gipsz Jakab" 6 ra melózni reggel, akkor mar lefekves elott ijazza be magat. Itt nem felhatalmazasokrol kellene beszelni hanem funkciokrol. Az masodlagos h felhatalmazza vagy sem, megengedi vagy sem. Ez mind mellekes. Ami fontos h legyen ilyen funkcio vagy nem, hat en arra voksolok h nem, mert nagyon szepen megoldhato napi 1 belepessel. Ha nem harcolsz akkor ijjazd be magad, ha harcolsz legyel a kozelben es net elott!!!

Idezem: "Ha a katonapiacot a vezér nem érheti el akkor szerintem hagyjuk az egész javaslatot, mert úgysem ezzel az opcióval fognak élni, hanem belépnek." Velemenyem: Ha belepsz mas orszagaba, barmilyen okbol is akkor kerulj anarchba! Ezert kell ezt szigorittani es ugyanakkor elkerulni azt h 1 ember vezessen vegul 1 egesz klant amely 9 tagja inaktiv!

Szovetsegesem engem is vedett mar meg, de nehogy mar klanokban is lehessen kuldozgetni segitseget... Mondtam mar... Ha nem vagy aktiv akkor ijjazd be magad, ha utni szeretnel akkor meg legyel aktiv.

Szerintem is menjen a kukaba az otlet ha be lehet majd ijazni valakit es nem te vagy az ori tulajdonosa.

Irtad h lentebbi szinteken viheted a sereget a szovidb=nek es lehessen itt is. Hat szerintem most is lehet az 1A-ban es meg sem kell kerdezd h megengedi-e vagy sem. vedelmet kuldeni neki meg had ne lehessen es ne kerdezd h miert mert csak itt elmondtam mar 2x aszem.

Aki nem tud munkaja miatt belepni az elore tudhatja h mikor nem tud belepni. MEGOLDAS: IJJAZZA BE MAGAT AZELOTT !!!

Ami Tottonal valo piacolasra irtal h a vezertol is vegyen el egy piacolast es Tottotol is... hat ne vegyen el Tottotol piacolast, csak a vezertol ha a vezer piacol. Ja es ami ennel is fontosabb, csakis azt kuldhessen at Tottonak a vezer, amit a klanraktarba betehet. Vagyis egysegeket nem lehet.
Reply With Quote
  #104  
Old 08-05-2010, 21:38
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na ErdelyMagyaria a Te véleményedet már ismerjük, de én szeretném megismerni még sok-sok ember véleményét ezügyben.

Várom az észrevételeket.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
  #105  
Old 08-05-2010, 21:42
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by ErdelyMagyaria View Post
Ha nem vagy aktiv akkor ijjazd be magad, ha utni szeretnel akkor meg legyel aktiv.
Ameddig az 1/A-ban a földnek hatalmas értéke van, és addig, meddig nincsen átüthetetlen ország, addig a beíjjazás csak a próbaseregektől ment meg, mint ahogy az is, ha a vezér vásárolhat neked. Ha tele vagy, akkor nem tudsz érdemben termelni, ha nem vagy tele, akkor az egész megint bukott. Tehát simán lecsökkentené az egymáshoz belépések számát, és tisztábbá tenné a játékot.

Az, hogy minden egyes belépést szankcionálnál, az szép és ténylegesen jó dolog, csak lenne 2-3 élvezője az A-ban, akiknek nincs fix ip-jük, és van annyi bőr a pofájukon, hogy ezt ki is használják.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #106  
Old 08-06-2010, 06:50
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Egyelőre konkrétumok nélkül, csak az elvet tekintve, én támogatom. Azért, mert jelenleg is eléggé nyílt titok, hogy belépkedés megy, és nem is nagyon várható, hogy komolyabban szankcionálva lenne. Ha ez többé-kevésbé legalizálva lenne azzal, hogy több jogosultságot kap a klánvezér, lényegében nem változna semmi gyökeresen, csak egy eddig elnézett szabálytalanság szűnne meg.

Ha viszont szigorítanánk, és a máshoz való belépés kizárással járna, akkor az A-ban csak néhány életképes klán maradna csupa elvakult, életét csak a hódnak szentelő taggal. Gondolom nem ez a cél.
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #107  
Old 08-06-2010, 09:12
ErdelyMagyaria ErdelyMagyaria is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Marosvasarhely
Posts: 203
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Szia Vityu, teljesen megertem h miert szeretnetek ezt es most az egyszer bevellom h en is szeretnem de egy csalast hivatalosan engelyezni es ugy eltorolni a csalast... hat nem!

Miert erzitek azt hogy egyenlo eselyetek kellene legyen egy olyan jatekosal szemben aki napi 18x belep a ti napi 1-2 belepesetekkel szemben?


Megjegyzes h csak felvetes h te anyiszor lepsz be es nem szemelyeskedem. Erre ha valaszolni tudsz ertelmesen lehet h torlom az osszes hozzaszolasomat ebben a topickban. Ebbe bekapcsolodhat mindenki aki a sereges segitseget/vasarlast tamogatja.
Szerintem ez a jatek mindig is arrol szolt hogy ha a tudas a ket ellenfelnel kb megegyezzo volt akkor az aktivitas dontott. Ezentul ezt akarjatok megvaltoztatni? Miert? Hadd elvezze az a jatekot igazan aki tenleg fuggo, en mar nem vagyok az es bizonyittani is tudom, sajnos . 36 korre fel tom tenni a konyvtarkulcsomat az egyik orinal es megis 3 nap alatt 2x lopnak le tekire.
Szal nem azert harcolok mert 1A-ban annyira aktiv leszek majd es akkor nekm igy lesz jo, sot... De ez a helyes dontes. Jutalmazzuk azokat akik tobbet aldoznak az idejukbol a jatekra.
Reply With Quote
  #108  
Old 08-06-2010, 11:34
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by ErdelyMagyaria View Post
Szia Vityu, teljesen megertem h miert szeretnetek ezt es most az egyszer bevellom h en is szeretnem de egy csalast hivatalosan engelyezni es ugy eltorolni a csalast... hat nem!

Miert erzitek azt hogy egyenlo eselyetek kellene legyen egy olyan jatekosal szemben aki napi 18x belep a ti napi 1-2 belepesetekkel szemben?


Megjegyzes h csak felvetes h te anyiszor lepsz be es nem szemelyeskedem. Erre ha valaszolni tudsz ertelmesen lehet h torlom az osszes hozzaszolasomat ebben a topickban. Ebbe bekapcsolodhat mindenki aki a sereges segitseget/vasarlast tamogatja.
Szerintem ez a jatek mindig is arrol szolt hogy ha a tudas a ket ellenfelnel kb megegyezzo volt akkor az aktivitas dontott. Ezentul ezt akarjatok megvaltoztatni? Miert? Hadd elvezze az a jatekot igazan aki tenleg fuggo, en mar nem vagyok az es bizonyittani is tudom, sajnos . 36 korre fel tom tenni a konyvtarkulcsomat az egyik orinal es megis 3 nap alatt 2x lopnak le tekire.
Szal nem azert harcolok mert 1A-ban annyira aktiv leszek majd es akkor nekm igy lesz jo, sot... De ez a helyes dontes. Jutalmazzuk azokat akik tobbet aldoznak az idejukbol a jatekra.
Nem azt akarjuk, hogy egyenlő esélye legyen, a napi 2szer belépőknek. Azt akarjuk, hogy azoknak legyen egyenlő esélye, akiknek a klánban nem csak aktív játkosok vannak, hanem akik mondjuk nem tudják megtenni, hogy teloról/laptopról belépjenek.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Redback For This Useful Post:
  #109  
Old 08-06-2010, 11:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A fő ellenállást itt az a mentalitás okozza, hogy "ha én nem tudok belépni sokszor, akkor dögöljön meg a másik is", illetve "ha én be tudok lépni sokszor, akkor nehogy a másiknak esélye legyen ellenem".

Amíg nem jelenik meg az a mentalitás, hogy "had játsszon már más is, hiszen ez csak egy játék, szórakozás, és semmi komoly nem múlik ezen", addig ez marad is sajnos.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #110  
Old 08-06-2010, 18:13
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Mint mondtam, EGYEDÜL az éjszakai kóbor seregeket lehetne védeni ezzel a seregvásárlásos opcióval, úgy hogy ne kelljen felkelnie a gazdájának, hogy 5 percre berakja az egységeit, plusz klánvédelmet lehet így erősíteni, de ésszerűen megoldva (vezér is és a játékos is használ piacot, és minden egyes szövetségesnél újat) még nem okozhat túl nagy problémát abban, hogy így majd lenne egy rakat sikertelen klánütés.

Szerintem az esetek nagy %-ában olyan seregeket küldenek ki A-ban, ami be is megy. Akkor ez az opció semmit sem ér.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
új szerep a bandknak. Rém Elvetett javaslatok 0 02-25-2007 12:48
Szemelyisegek erositese. SATU Elvetett javaslatok 0 12-07-2006 15:16
Élőhalott faj erősítése. Rém Elvetett javaslatok 10 07-30-2006 08:29
Szövik erősítése Tyborrex Elvetett javaslatok 4 04-19-2006 20:14


All times are GMT +1. The time now is 00:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu