Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 11-24-2009, 21:12
Debilke Debilke is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Érd
Posts: 276
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha egy külön szerv foglalkozik az állatkínzásokkal, akkor biztos vagyok benne, hogy ők nem egész nap a lábukat lógatják, hanem van munkájuk. Márpedig ha van munkájuk, akkor ott is vannak olyan emberek, akik miatt van munkájuk.
Goldynak van igaza, Mo-n per pill, olyan, hogy állatvédelem nem létezik... Hiába van szervezet, ha a törvények nem megfelelőek... valljuk be, ma Magyarországon komolyabb büntetés nélkül, lazán kidobhatod a kutakölyköket a kocsiból, simán véresre verheted a kutyád...
Az egyik szomszédom részegen felakasztotta a kutyáját, nem tudom mit művelt vele, és a kutya hogyan szabadult ki, de azt a látványt, ahogy megtaláltam, nem kívánom senkinek.... tiszta vér, és seb volt, de az a tekintet.. az mai napig itt van bennem... hívtam a menhelyeket, közölték, sajnos nem tudják elvinni... 3 napot töltött a garázsban nálam, mire találtam egy helyet, ahova elvihettem...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 11-24-2009, 21:14
Debilke Debilke is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Érd
Posts: 276
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Feljelentettem, de gyanítom semmi egetrengető büntit nem kapott
Reply With Quote
  #23  
Old 11-24-2009, 21:49
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Debilke View Post
Goldynak van igaza, Mo-n per pill, olyan, hogy állatvédelem nem létezik... Hiába van szervezet, ha a törvények nem megfelelőek... valljuk be, ma Magyarországon komolyabb büntetés nélkül, lazán kidobhatod a kutakölyköket a kocsiból, simán véresre verheted a kutyád...
Az egyik szomszédom részegen felakasztotta a kutyáját, nem tudom mit művelt vele, és a kutya hogyan szabadult ki, de azt a látványt, ahogy megtaláltam, nem kívánom senkinek.... tiszta vér, és seb volt, de az a tekintet.. az mai napig itt van bennem... hívtam a menhelyeket, közölték, sajnos nem tudják elvinni... 3 napot töltött a garázsban nálam, mire találtam egy helyet, ahova elvihettem...
Nagyon jó kis állatvédelmi törvényt harcoltunk ki pár éve... nem hiába a többes szám első személy, mert részese voltam a kampánynak. Alapvetően nem abban van a hiba. Sokkalinkább ott kezdődnek a bajok, hogy félnek használni.

Goldy, az a baj, hogy én nem hiszek abban, hogy azért hagyják ott pl az elütött állatot, mert idegen hely, nem tudják hova vigyék. Aki akarja úgyis talál egy állatorvost, vagy valami, ha másért nem, azért, hogy ne az út szélén vérezzen el szerencsétlen, hanem szép csendben "elaludjun"...
Az állatmenhelyek túlzsúfoltak, illetve nem elég felkészültek olyan állatmennyiség befogadására, amit manapság az utca kitermel. És mivel a kóbór állatokkal ezek eleve folyamatosan telítve vannak, a valóban bajbajutottakkal már nem nagyon tudnak mit kezdeni.
Hozzá jön az, hogy ugyanúgy ahogy az élet más terültetin ott, is megjelennek a visszaélések. És hibás döntések.

Pl: A REX alapítvány a 90es évek elején nagyszabású tervbe fogott bele egy 100X férőhelyes menhely és állategészségügyi centrum létrehozásába. Ebből lett egy 40 férőhelyes + a macska épület építése több évig állt mert persze a költségek addigra jócskán meghalatták a tervezettet. És lassan ott tartanak, hogy bérleti joguk lejár... ha jól tudom 20 évre kapták meg a területet. Az elképzelés ott remek volt... a kivitelezés nem.

Alapvetően az emberek gondolkodásmódját kellene megváltoztatni, sajnos magyarországon nem sok esély van arra, hogy egy RSPCAhoz hasonló szervezet létrejöhet a közeljövőben, marad az hogy bízunk az EMBERBEN.
Az emberben, aki a buszmegállóban felrúgja csóri cicát.

Lakik itt nemmessze tőlünk egy néni. 11cicát etet naponta 2* az utcán... a 11ből 10et saját költségen ivartalaníttatott (A 11.-et azért nem, mert vad és nem tudja megfogni. )... mikor az állatvédők csak a vállukat vonogatták, hogy dehát mi nem tudunk tenni semmit.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #24  
Old 11-24-2009, 21:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
A REX alapítvány
Ez egy elég rossz példa. Vagy Te hallottál valakitől jót is erről az alapítványról?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #25  
Old 11-24-2009, 21:53
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez egy elég rossz példa. Vagy Te hallottál valakitől jót is erről az alapítványról?
Egyáltalán nem rossz példa, mert az egyik legnagyobb ilyen alapítvány... 5 évig voltam önkéntesük és igen tudtak ők jót is csinálni.

Az más hogy szokás szerint fejétől bűzlik a hal.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #26  
Old 11-24-2009, 23:25
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez egy elég rossz példa. Vagy Te hallottál valakitől jót is erről az alapítványról?
Ati a Rex alapítványban nagyon sok embert (önkéntest) ismerek, lehet van velük probléma, de azok akik ott dolgoznak legalább tesznek valamit...
Ráadásul nagyon sok az olyan eset mikor uborkaszezon idején lejárató kampányok indulnak egy-egy újságíró tollából, csak hogy megkapja a cikkéért a fizetést. Volt már ilyen pl egy gyermekrák alapítvány esetében is. A mai napig emlékszem arra az emberre akinek meghalt a kislánya és a saját vagyonát áldozta az alapítvány megalakítására és üzemeltetésére (nem lévén más célja, hisz az egyetlen gyermekét vesztette el) és miközben ő szegényesen éldegélt egy újságíró őt találta a leggyengébb ellenfélnek és jól lejáratta. ésőbb persze mondta, hogy bocsika, de addigra az alapítvány már hitelét vesztette...

Szóval nem kell mindent elhinni amit mondanak...
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
Reply With Quote
  #27  
Old 11-25-2009, 07:42
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Csendben jegyzem meg. Az Ati féle beszólásnak van azért némi alapja, DE ettől függetlenül a REX Alapítvány egy olyan kampányt indított el, ami nagyon fontos a jövő állatvédelme szempontjából. És csak halkan súgom meg hogy ott ül az az ember, akinek (többekkel egyetemben) az állatvédelmi törvény megfogalmazását köszönhetjük.

És azért épp ezt az alapítványt hoztam fel, mert őket ismerem eléggé ahhoz, hogy példálózni merjek velük... Mondhattam volna a NOÉ Bárkáját, vagy bármelyik az országban működő alapítványt, hisz tudtommal a gondok mindenhol ugyanazok... helyhiány, pénzhiány (ha volt is, valahol elcsordogált).

Úgy, hogy önkéntesük voltam a REX, de egyetlen másik alapítvány se vett át tőlem soha állatot a fentiekre hivatkozva (Így lett nekem Ladyke mellé, 2001 októberében Liza kutya, 2004. májusában Foltos és 2004 júliusában Mázli cica.).
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Cassandra For This Useful Post:
  #28  
Old 11-25-2009, 10:17
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egy éve van nálunk egy olyan kutya aki az utcáról keveredett be csont és bőr állapotban kaját lejmolni.

Azóta állatkórházat, álltorvosokat, alapítványokat megjártuk hogy helyet találjunk neki, ne az utcán kóboroljon. Mindenhol elutasítást kaptunk. Régebben a tappancs alapítvány ilyenkor legalább élelemmel segített amíg a gazdi elő nem kerül vagy nem talál(unk)nak neki újat .. most már ők sem segítenek. Természetesen a kutyát azóta is etetjük mert nincs szívünk éhezni hagyni, de biztonságok körülmények között tartani nem tudjuk, épp ezért megtartani nem akarjuk, de elzavarni azzal hogy nem adunk neki enni nincs szívünk. Napi szinten szedegetjük ki belőle a légpuskalövedékeket, ápolgatjuk a sebeit ... pedig senkit sem bánt csak nagytestű és félnek tőle az emberek az utcán.

Szóval nagyon jó az állatvédelmi törvény, de a hátteret sem ártana megteremteni mögé amivel, ahol ez ilyen állatokat (is) ellehetne helyezni, meglehetne védeni, mert így csak szép hangzatos dolog de sokat nem ér.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Reni For This Useful Post:
  #29  
Old 11-26-2009, 07:11
Tavacska Tavacska is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Én "nagyonfalun" lakom, és a szomszéd kisfia a saját kutyájába akkorát rúgott bele, hogy szinte nekem is fájt.
Rászóltam a kölökre, hogy ha még egyszer meglátom, hátrakötöm a sarkát.
Gondoltam, egyszer csak valakinek tájékoztatni kéne, hogy még is mi a helyes viselkedés.
Persze mondanom sem kell, hogy akik látták az esetet, olyan csúnyán néztek rám, mintha valakit megöltem volna.
Most akkor miről is beszélünk?
Nem városi, és nem magyar specialitás a belső vakság, hanem ez már egy trend.
Reply With Quote
  #30  
Old 11-26-2009, 09:55
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ez a másik. Móresre kell tanítani ilyenkor, hogy tudja mi a rend.
viszont azt az apróságot ne felejtsd el, hogy az erőszak csak erőszakot szül...menj végig egy közepes vagy nagyobb városban és érezd az emeberek felől áradó "szeretetet"...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Angol nyelvteruleten a "." tizedest jelent :) Madzin Lezárt hibák 17 03-13-2007 18:18
"A"-ban tartozkodó klánon kivüli orik pea Segítség 11 02-11-2007 18:20
Jó lenne egy "nagy" párbaj az ünnepek alatt :D Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 69 12-21-2006 15:37
Miért kellett kihozni egy "legjobb" fajt? Rántotta Elvetett javaslatok 1 08-14-2006 16:20


All times are GMT +1. The time now is 02:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu