Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #961  
Old 11-04-2013, 10:04
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Ha jól tudom a bankok területarányos védelme el lett vetve, az 1/A-ban érvényben lévő lopási szabályok pedig nem tartoznak a megfontolás alatt álló javaslathoz.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #962  
Old 11-04-2013, 10:49
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Ennek akkor nem sok értelme van. 1 fős klánban a feles miért ne lophatna 10 fős klán tagjától? Eléggé leszűkülnek a lehetőségei mivel befolyásolná a pontkülönbségen túl még a klánlétszám is? Fordított helyzetben viszont tényleg nagy szemétséget művelhet...
Azért mert a 10 fős akkor nem tehet ellene kb semmit, max kiléphet a klánból és kis klánnal ütheti/lophatja, de ez minden egyes lopásnál, hamar feltolja a leadandó földet..
Plusz ez így fair, ha egyik nem teheti, másik se tehesse..
Kb olyan mintha lent mf lophatna szövitől, de szövitag nem lophatna mf-től..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #963  
Old 11-04-2013, 10:55
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ha jól tudom a bankok területarányos védelme el lett vetve, az 1/A-ban érvényben lévő lopási szabályok pedig nem tartoznak a megfontolás alatt álló javaslathoz.
Ha jól tudom, most alibi módosításnál tart Ati.. az hogy bankok 20% helyett 10%-ot védenek kb semmit nem fog változtatni.. 20 helyett kell 40 bank.. nagy dolog.. pont a felsőbb csoportokban nem jelent majd semmit
Tehát én továbbra sem vetném el a terület arányos bank védelmet, hacsak nem úgy akarunk módosítani, hogy semmi értelme ne legyen.. Bár részemről a másik verziót inkább részesítem előnyben, amit korábban leírtam..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #964  
Old 11-04-2013, 11:06
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Ha jól tudom, most alibi módosításnál tart Ati.. az hogy bankok 20% helyett 10%-ot védenek kb semmit nem fog változtatni.. 20 helyett kell 40 bank.. nagy dolog.. pont a felsőbb csoportokban nem jelent majd semmit
Tehát én továbbra sem vetném el a terület arányos bank védelmet, hacsak nem úgy akarunk módosítani, hogy semmi értelme ne legyen.. Bár részemről a másik verziót inkább részesítem előnyben, amit korábban leírtam..
Van ráció a területarányos bankvédelemben, de Ati elvetette, ezért gondolom úgy, hogy érdemesebb másfele gondolkodni.

Az, hogy az árnyak 50%-t fog adni, akár 33 haszonszerző tolizást is tud csinálni egyszerre, és a figyelmetlenebb / élezettebb oriknak a pénzét is el fogja tudni lopni, az már egy nem rossz alap. 1-2 kiegészítő erősítés kéne még, és használható lesz.

Szerintem lehet adni neki tanyabónuszt, akár plusz véderőbónuszt, stb.
Hogy ez a ló másik oldala lenne?

Az orknak van 30% haderőbónusza, 40% haditekije, 20% bónusza a 8 tábornokra, kevesebbet eszik a hadereje és van kitámbónusza.

A félelfnek ilyen környezetben kell megállnia a helyét, ilyen országok ellen kell harcképesnek, használhatónak lennie. De 5% plusz védelem az túl durva neki... hát még ha a tanyái is plusz 10% gabonát termelnek.
De el lehet képzelni még jó pár erősítő javaslatot, attól szerintem egyáltalán nem kell tartani, hogy túl erős lesz.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #965  
Old 11-04-2013, 11:33
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Van ráció a területarányos bankvédelemben, de Ati elvetette, ezért gondolom úgy, hogy érdemesebb másfele gondolkodni.

Az, hogy az árnyak 50%-t fog adni, akár 33 haszonszerző tolizást is tud csinálni egyszerre, és a figyelmetlenebb / élezettebb oriknak a pénzét is el fogja tudni lopni, az már egy nem rossz alap. 1-2 kiegészítő erősítés kéne még, és használható lesz.

Szerintem lehet adni neki tanyabónuszt, akár plusz véderőbónuszt, stb.
Hogy ez a ló másik oldala lenne?

Az orknak van 30% haderőbónusza, 40% haditekije, 20% bónusza a 8 tábornokra, kevesebbet eszik a hadereje és van kitámbónusza.

A félelfnek ilyen környezetben kell megállnia a helyét, ilyen országok ellen kell harcképesnek, használhatónak lennie. De 5% plusz védelem az túl durva neki... hát még ha a tanyái is plusz 10% gabonát termelnek.
De el lehet képzelni még jó pár erősítő javaslatot, attól szerintem egyáltalán nem kell tartani, hogy túl erős lesz.
Szerintem a felesnek nem haderő bónusz kell, hanem valami, amivel pénzt tud szerezni.. a bankok és a piac majdnem teljesen lefogja a lopható javakat.. tehát aprópénzt lopkodva próbálhat megélni..
__________________
same old song..

Last edited by none; 11-04-2013 at 11:51..
Reply With Quote
  #966  
Old 11-04-2013, 14:49
petko petko is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 57%
Default

Piaci raktározást is jó lenne beszüntetni. Pl. 5%-át a termékednek adóként fizeted (akármi is legyen az), vagy az érte remélt arany 5%-a. Persze nem azután, hogy eladod, mert akkor azt büntetnék ezzel aki arra használja amire való.

Ezzel meg a bankok átlophatóságával talán javulna valamit. De nem ilyennel, hogy 20% helyett 10%... 20 bank helyett kell majd 40 bank, nem nagy cucc. Ameddig nem pénz mennyisége szerint fognak müködni, addig erre nem lesz normális megoldás... Milyen már az, hogy 20 bank tudja védeni 100.000 arany 98%-át, ha meg ehez hozzácsapunk 4 milliárdot, még mindig tudnak 98%-ot védeni?... Nem logikus egy picit sem.

Vagy akkor már a kereskedő személyiséget megváltoztatni, hogy minden bank sorra, egymás után kamatoztatja körváltáskor a meglévő pénzt ami több lehet 150.000-nél. Pl. 1.000.000 aranyból 10 bank 1.620.000 aranyat hoz össze (1.000.000*(1.05^10(bankok száma))), 2. körben 2.624.400, 3. kör: 4.251.528 és igy tovább. Vagy simán csak a meglévő pénzt kamatoztatja, minden bank 5%-ot: 1.000.000*5*10(bankok száma)/100+1.000.000 = 1.500.000, 2. kör: 2.250.000 stb.

Fogadjunk az lesz erre a válasz, hogy ez igy nem lesz jó, mert baromi nagy inflációt okoz, utána meg azt kell vitatni, hogy a piacon az 50.000-es határt mennyire toljuk ki meg társai. Nos igen, ugyanennyire életszerütlen ez a bankos 20% védelem is mint a fent vázolt helyzet.

Meg mi az már basszus, hogy nem fogsz beférni egy elfhez? Hogyha lebont ő is 200 barakkot, hogy bankot tudjon épiteni ami segiti, hogy ne lopják el a pénzét (ugyanúgy ahogy te), akkor a számok változnak de az arányok nem. Lesznek olyanok akik nem bontják le és inkább kockáztatják a lopást, ahoz nem mész be. Megtaláltuk a változtatás célját: ellehet lopni a pénzét. Ez a szép benne.

Quote:
Originally Posted by petko View Post
Milyen helyzetek lehetnek?
Leirom:
1) 0% bankod van neked és 0% van az elfnek, beférsz (lopni lehet mindkettőtől)
2) 0% bankod van neked és 5% van az elfnek, beférsz (tőled lehet lopni)
3) 5% bankod van neked és 0% van az elfnek, nem férsz be (elftől lehet lopni)
4) 5% bankod van neked, és 5% van az elfnek, beférsz (egyiktől sem lehet lopni)
Területarányos példa, csakhogy megértse mindenki. Bár nem úgy gondolom, hogy igy kéne legyen, mert a kereskedő személyiség sem a fenti példáim egyike szerint müködik.

1 bank védjen 4 milliót (példának okáért), igy ha leakarsz védeni 4 milliárdot akkor kell 1000 bank (ha 4 milliárdnál kevesebbed van akkor nem tudnak lopni semmit sem). Igen, 600 hektáron nem fogsz megvédeni 4 milliárdot (miért akarsz ugyanannyit egy ****nyi országban, mint amennyit egy 10.000 hektárosban?). Meghatározhatod, hogy mennyi pénzedet akarod megvédeni. 1 milliárdot akarsz? OK. Megoldható. De vállald a kockázatot, hogyha többet tartasz ennél.

Ezt a változtatást pedig megspékelni egy másik olyannal, hogy a fél-elf a más fajokkal szemben levédett pénznek 50%-ból is tud lopni. (4 milliárd esetén tudnak lopni 2 milliárdból). Igy a fél-elf, ha már kimondottan tolvajnak való, lesz valami plusz amit más nem tud.

Vissza kell térjek ehez, hogy 10% bankkal nem ütöd be az elfet. 1 kérdésem van: és akkor mivan? Lehet keresni másik célpontot. Miért érzi mindenki kötelezőnek, hogy az elfeket bekell ütni? Egy óriás mágust sem gömbölsz meg, hogyha elegendő varázslót tart. Jajj, most mi lesz? Túllépsz rajta és gömbölsz mást.


Van ez a már most is kevesen játszanak... Nem változott érdemben SEMMI abban a 2-3 évben és mégis fogyatkoznak. Akkor nem lehet, hogy talán változtatni kéne valamit? Nem lehet, hogy többen játszanának, hogyha felső csoportokban sem veszik el a játék 2/3-a?


(Off: lehet, hogy kikéne venni ezt a várjuk a modot, hogy jóváhagyja a hozzászólást. Talán több élet lenne itt a fórumon)

Last edited by Ati; 11-04-2013 at 15:05.. Reason: Kulturáltabban..
Reply With Quote
  #967  
Old 11-04-2013, 14:51
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Szerintem a felesnek nem haderő bónusz kell, hanem valami, amivel pénzt tud szerezni.. a bankok és a piac majdnem teljesen lefogja a lopható javakat.. tehát aprópénzt lopkodva próbálhat megélni..
Ezt a sajnáljuk szegény megélhetési bűnöző feleseket hagyjuk már...

Írjon tekit 5-ben gnómként, váltson gnómról felesre 4-ben és lesz pénze a haladáshoz. Kiegészítésképpen lophat a haladáshoz, de csodát szerintem nem lehet várni tőle, főképp mert top környékét leszámítva nincs pénz amit vihetne, ha meg a topban lévő orik közé lop hamar rálépnek a nyakára.

Azt kellene elérni, hogy megérje bevenni szövibe, hogy hasznos tagja legyen a szövinek, ne csak egy haszonszerző faj legyen, aki a megélhetése mellé egy rakás ellenséget is szerez.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Sequator For This Useful Post:
  #968  
Old 11-04-2013, 15:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by petko View Post
Piaci raktározást is jó lenne beszüntetni. Pl. 5%-át a termékednek adóként fizeted (akármi is legyen az), vagy az érte remélt arany 5%-a. Persze nem azután, hogy eladod, mert akkor azt büntetnék ezzel aki arra használja amire való.
Maradjunk a témánál. Köszönöm.

Quote:
Originally Posted by petko View Post
(Off: lehet, hogy kikéne venni ezt a várjuk a modot, hogy jóváhagyja a hozzászólást. Talán több élet lenne itt a fórumon)
Remélhetőleg Te is el fogsz odáig jutni. Ehhez elsősorban az kell, hogy kulturált hangnemben szólj hozzá a témákhoz, és ne kelljen beleszerkeszteni, hogy nyomdafestéket tűrő legyen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #969  
Old 11-04-2013, 15:41
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Ezt a sajnáljuk szegény megélhetési bűnöző feleseket hagyjuk már...

Írjon tekit 5-ben gnómként, váltson gnómról felesre 4-ben és lesz pénze a haladáshoz. Kiegészítésképpen lophat a haladáshoz, de csodát szerintem nem lehet várni tőle, főképp mert top környékét leszámítva nincs pénz amit vihetne, ha meg a topban lévő orik közé lop hamar rálépnek a nyakára.

Azt kellene elérni, hogy megérje bevenni szövibe, hogy hasznos tagja legyen a szövinek, ne csak egy haszonszerző faj legyen, aki a megélhetése mellé egy rakás ellenséget is szerez.
Teljesen másképp látom.

A félelf igenis legyen egy jó kis "megélhetési bűnöző".

Írjon hónapokig tekit az, akinek két anyja van. Én nem ezért játszom ezt a játékot, hogy tamagocsizzak.

Egy kis személyes tapasztalat: Lefordítottam a 22k hekis orimat hogy ne csak elméletben tudjak hozzászólni a témához, hanem legyen egy félelf orim, amivel látom, hogy mi a helyzet. 10 nap alatt sikerült majdnem 3 millió tekercset összelopni (teljesen nulláról indított oriból, nem volt a kezdéshez tápolás, és mf volt az ori). Mennyi idő mindezt megírni? És mennyire unalmas?
Persze ebben a példában nagy szerencsém volt, mert sikerült többször belenyúlni a tutiba, leesett kulcsokkal, bent felejtett nagy összegekkel. De ha ez az eredmény egy nagyságrenddel kisebb, akkor is egy olyan ori tudtam lenni, amit érdemes bevenni a szövibe, mert anyagilag tudja segíteni a társait, a hadi gyengeségi ellenére.

Nyilván ez 1000 hekin másképp festene, ott már kevesebbet lehet lopni és jobban előtérbe kerülnek a gyengeségek. De ha ott is képes lenne anyagilag támogatni a szövetséget, és ki lehetne használni a tolis erősségeit, akkor simán játszható faj lenne.

Szerintem ez a bankvédelem jelenlegi módosításával (illetve akár még eggyel erősebb változatával), a katonagyilkolás erősítésével és a haszonszerző akciók kal való 0% készültségig való lopásával az egész megvalósulni látszik. Nem szükséges megreformálni az egész játékot, csak néhány kiegészítéssel készre faragni és lesz egy fasza félelf faj.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #970  
Old 11-04-2013, 15:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Ezt a sajnáljuk szegény megélhetési bűnöző feleseket hagyjuk már...
Bízom benne, hogy ezt a mondatodat csak félreértettem, de azt tartsuk szem előtt, hogy egy játékról beszélünk, ahol ez teljesen normális tevékenység.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 22:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu