Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 09-27-2006, 09:45
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tibi22_SKCS View Post
najó távolodjunk el a bólygóméretű oriktól... és vissza térek a normálishoz. Mi van szegény varikkal, hogy szerezenek földet? jó a tolik össze lopják rá a betevőt de a varik ki aranyalmázzák?
Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ha elfogadom Süti javaslatát, akkor körülbelül 3000 hektárig ugyanannyit vagy többet lehetne felfedezni, mint most. Tehát 3000 hektárig senki sem jár rosszabbul.
A varisok 3000 hektárig többet fedezhetnek fel, mint most. 3000 hektár felett pedig 1A van, ahol nem tolonganak a varisok...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 09-28-2006, 15:38
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ha elfogadom Süti javaslatát, akkor körülbelül 3000 hektárig ugyanannyit vagy többet lehetne felfedezni, mint most. Tehát 3000 hektárig senki sem jár rosszabbul. A nagyobb országok valamivel rosszabbul járnának, de pont ez a cél, ez biztosítja, hogy könnyebb legyen felzárkózni.
Fegya mond már el nekem miért él benned az a tévképzet, hogy ha kevesebbet tud a nagyobb ori felfedezni akkor könnyebb utolérni? Nem értem ezt a logikát pedig nagyon sokszor próbáltam már megérteni...
Reply With Quote
  #23  
Old 09-28-2006, 15:45
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem a nagy orik igy sem fedezik fel a npi 10% ot.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #24  
Old 09-28-2006, 15:55
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Szerintem a nagy orik igy sem fedezik fel a npi 10% ot.
Ha felfedezi mindenki amit lehet akkor sem lesz nehezebb utolérni ha a maximum több, ugyanis annak aki utol akarja érni annak is több lesz ugyanez a maximum. Ha ezt a max-ot beszűkíted mindenkinél 15 hekire naponta akkor sem lesz könnyebb utolérni, hiszen a követők maximumát is leredukálod ezzel.

Egyetlen dolog amit érdemes vizsgálni az a ráfordítandó idő egy bizonyos hektár eléréséhez. Ez pedig mindenkinek ugyanannyi!

Ha egy ori csak felfedezve 2 hónap alatt ér fel 1000 hekire akkor egy ugyanakkora kezdőmértű másik ori is annyi idő alatt tud odaérni. Az teljesen lényegtelen, hogy útközben néha nő vagy csökken köztük a területkülönbség.
Reply With Quote
  #25  
Old 09-28-2006, 19:54
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Monro, már akartam írni, hogy sajnos megint neked van igazad.

A napi képzésből akkor lehetne fix a felfedezhető földterület, ha a földfoglalás is fix lenne.

Egyre inkább azt hiszem, hogy a felfedezés nehezítésével akartuk arra ösztönözni a játékosokat, hogy harccal szerezzenek földet és éppen az ellenkezőjét értük el. A felfedezés nehezítésével egyre értékesebbé tettünk 1 hektárnyi földet, hiszen a pótlás egyre drágább. Ezért az értékes földet mindenki megbecsüli, megpróbálja megvédeni.

Engem nagyon meglepett, amikor Qpe felvetése kapcsán számolgattam és rájöttem, hogy az 1500 heki feletti fix 225 katona azt jelenti, hogy a napi képzésből felfedezhető terület az ország méretével arányos. Még nem számoltam ki, hogy ez a földteület hány százalékának felel meg, de biztos, hogy nagyon pici, 1-nél jóval kisebb százalék. Tehát további levitele semmiképpen sem indokolt akkor, amikor 1 csatával szerezhető vagy veszthető föld ennek sokszorosa.

Dym-nek is igaza van abban, hogy "Az ilyen és hasonló javaslatok, sosem fogják elérni azt, hogy ne szakadjon szét az 1A mezőnye.",

Akkor felfedezés témában mi legyen?
Reply With Quote
  #26  
Old 09-28-2006, 20:00
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Egyetlen dolog amit érdemes vizsgálni az a ráfordítandó idő egy bizonyos hektár eléréséhez. Ez pedig mindenkinek ugyanannyi!
Ez nagy igazság, de ha mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznak, akkor ez mindig igaz. Szóval ettől bármi lehet a felfedezés képlete.
Reply With Quote
  #27  
Old 09-29-2006, 07:31
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Szóval ettől bármi lehet a felfedezés képlete.
Sztem meg is fogalmaztad a választ az előző kérdésedre.
Nekem is az a véleményem,hogy tökmindegy milyen képletet használsz a felfedezésre az esélyegyenlőség szempontjából, játéktechnikai szempontból viszont érdemes gondolkodni rajta, hogy van e jobb megoldás, mint a mostani...

Wand 5lete tetszik erről, hogy minden orinak legyen egy felfedezési maximuma amit ha elhasznált akkor már nagyon drága legyen a felfedezés vagy csak ütögetve tudjon haladni. Persze elég kidolgozatlan még a javaslata, de majd kidolgozza ha elegen megtámogatják
Reply With Quote
  #28  
Old 09-29-2006, 07:38
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Dym-nek is igaza van abban, hogy "Az ilyen és hasonló javaslatok, sosem fogják elérni azt, hogy ne szakadjon szét az 1A mezőnye.",

Sztem nem is ez a célja a felfedezés módosításának.
A célt inkább abban látom, hogy túl sok van belőle a háborúk rovására és ez nem jó a játéknak.
Reply With Quote
  #29  
Old 09-29-2006, 07:53
Dym Dym is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Akkor felfedezés témában mi legyen?
Szerintem nem kell változtatni a felfedezésen, így jó ahogy van.
Aki nem akar harcolni, az is tud így haladni (igaz nagyon lassan), aki meg eleve harcban gondolkodik azt meg úgy sem érdekli, hogy mi lesz a felfedezéssel.

Én továbbra is csak 2 megoldást látok az 1A problémájára:
-A már említett max területet csökkentése az egyik. Így aki az első helyre akar kerülni annak lesz lehetősége beérni az elsőt (persze csak akkor, ha tényleg drasztikus csökkentés lesz ez, mert azzal nem oldódik meg semmi, ha 100k-ról csak 50k-ra lesz csökkentve).
Garantáltan harccal lenne eldöntve ki van az első helyen, így az is megkapja a megoldást aki a több háborút szeretné elérni, mindezt úgy, hogy nem a "kicsik" járnak rosszul, hanem végre a "nagyok" is be lesznek vonva a háborúkba.
-A másik megoldás ami ellen tuti, hogy az összes mega-giga ori tiltakozni fog és szerintem Ati is egyből elveti, az a fordulás kényszer bevezetése az 1A-ban.
Reply With Quote
  #30  
Old 09-29-2006, 08:00
Dym Dym is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Sztem nem is ez a célja a felfedezés módosításának.
A célt inkább abban látom, hogy túl sok van belőle a háborúk rovására és ez nem jó a játéknak.
Erre csak a téma nyitójának idézésével válaszolnék:

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ezt a javaslatot sok korábbi vita és elég sok számolás után tettem meg. Igazából az a célom, hogy minél nagyobb egy ország, annál nehezebb feltételeket kelljen teljesítenie. Így biztosítható, hogy ne szakadjon szét a mezőny, a később kezdőknek is legyen esélye a felzárkózásra.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
újraindulás 5. szinten kedvenc hóhérod Megvalósult javaslatok 675 10-02-2006 11:09
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05
Tartalék javaslat, mindenki olvasson :) Raw Elvetett javaslatok 12 06-18-2006 20:27


All times are GMT +1. The time now is 17:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu