Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 09-22-2006, 21:10
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default 72 kör, vagy 72 óra?

Sziasztok!

Igen ,tudom, már megint én. Egy érdekes kérdésen lenne: miért 72 óra és nem 72 kör a védettség. Normálba szintetléptem és nyitottan egy új orit a lassúba, mert miért ne. Elkezdtem csinálni és láttam, hogy drága a gabona, így amikor meglett a 14k bála piacra dobtam és lett belőle ( egy kezdő ország részére) egy szép kis summa. Másnap láttam, hogy az a szép kis summa eltünt és észrevettem, hogy a 29.-ik körben kifosztottak. Furcsáltam a dolgot, mert a normálból és az arénából megszoktam a 72 körös! védelmet. Ha most kezdtem volna a játéktot el is ment volna tőle a kedvem, de tudtam? hogy ez velejárója a kezdő oriknak. Tehát a 72 óra lassúba szerintem kevés ( erre várok reakciókat), mert lehet a leteltéig nem lép be a gazdája, mert tudja ,hogy lassú. Viszont a gyorsba meg akkor 144 kör telik le ami, meg sok, mivel akik ezt választják, azok úgy is többet foglakoznak vele. Lehet, ez csak nekem furcsa

Last edited by Pepa; 09-22-2006 at 21:15.. Reason: kezd este lenni!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 09-22-2006, 21:38
solven solven is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 255
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by pepa View Post
Sziasztok!

Igen ,tudom, már megint én. Egy érdekes kérdésen lenne: miért 72 óra és nem 72 kör a védettség. Normálba szintetléptem és nyitottan egy új orit a lassúba, mert miért ne. Elkezdtem csinálni és láttam, hogy drága a gabona, így amikor meglett a 14k bála piacra dobtam és lett belőle ( egy kezdő ország részére) egy szép kis summa. Másnap láttam, hogy az a szép kis summa eltünt és észrevettem, hogy a 29.-ik körben kifosztottak. Furcsáltam a dolgot, mert a normálból és az arénából megszoktam a 72 körös! védelmet. Ha most kezdtem volna a játéktot el is ment volna tőle a kedvem, de tudtam? hogy ez velejárója a kezdő oriknak. Tehát a 72 óra lassúba szerintem kevés ( erre várok reakciókat), mert lehet a leteltéig nem lép be a gazdája, mert tudja ,hogy lassú. Viszont a gyorsba meg akkor 144 kör telik le ami, meg sok, mivel akik ezt választják, azok úgy is többet foglakoznak vele. Lehet, ez csak nekem furcsa
Hát igen, néha kicsit zavaró, én ezt úgy tapasztaltam meg, hogy nem kör hanem óra, hogy a fellépett orimmal szabira mentem, és mire visszajöttem már nem volt semmi a védettségből, holott még csak 3 valamennyi kör telt el (hozzáteszem, hogy normál csopi)
__________________
A Fair play olyan luxus, amit háborúban nem engedhet meg magának az ember.
Reply With Quote
  #3  
Old 09-22-2006, 21:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by solven View Post
Hát igen, néha kicsit zavaró, én ezt úgy tapasztaltam meg, hogy nem kör hanem óra, hogy a fellépett orimmal szabira mentem, és mire visszajöttem már nem volt semmi a védettségből, holott még csak 3 valamennyi kör telt el (hozzáteszem, hogy normál csopi)
Erre úgy is rá lehet jönni, hogy elolvasod a súgót.........
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 09-23-2006, 10:47
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

engem az angolban is fosztanak 72 kör után... a védelem alól kijövő orikat mindenhol vadásszák. ez van...

hidd el, lassúban is ki lehet építeni 1 rendes orit. a pénz legyen a legkevesebb, mert abban a csoportban van dögivel. a fosztás nem a pénzre irányult szerintem, sokkal inkább a morál és/vagy a hírnévnövelésre. kár sajnálni 10-20 millát, mert bármikor össze lehet szedni. az elején csak a képzésekre és a tekiírásra kell figyelni, úgyis üres a katipiac. a leggyorsabban úgy tudsz fejlődni, ha nem marad ki 1 képzés sem, és van sok-sok házad. ehhez meg napi fél milla is elég, vagyis eladsz napi néhány ezer bála gabonát vagy néhány száz tekit. de 5 drágakőbányából is összejön a pénz.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #5  
Old 09-24-2006, 08:09
Pepa's Avatar
Pepa Pepa is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest XV. kerület
Posts: 2,334
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Sziasztok!

Köszi! Ezeket tudtam, és csinálom is, csak védetség idejét furcsáltam.
Reply With Quote
  #6  
Old 10-13-2006, 08:55
Thak Thak is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Sziasztok!
Nekem is sikerült így járni, hogy elküdltem szabira az orimat rögtön a regisztráció után (egyéb ok miatt, eredetileg nem terveztem) és nem tudtam, hogy közben nem áll meg a 72 óra védelem, hanem szépen lejár.

Marha idegesítő, hogy 70 körnél már 7 hadsereg-támadást is kaptam, a rengeteg tolvaj és mágiaakcióról nem is beszélve.
Reply With Quote
  #7  
Old 10-13-2006, 09:01
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

En ilyen esetben, ha regizes utan 10-20 koron belul szabira kell mennem, akkor torlom az orit...es legkozelebb ujat inditok, ha lesz idom, aminek meglesz a vedettsege
Reply With Quote
  #8  
Old 10-13-2006, 09:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Thak View Post
Sziasztok!
Nekem is sikerült így járni, hogy elküdltem szabira az orimat rögtön a regisztráció után (egyéb ok miatt, eredetileg nem terveztem) és nem tudtam, hogy közben nem áll meg a 72 óra védelem, hanem szépen lejár.

Marha idegesítő, hogy 70 körnél már 7 hadsereg-támadást is kaptam, a rengeteg tolvaj és mágiaakcióról nem is beszélve.
Jelentkezel egy játékra, majd nem játszol, hanem elmész szabira. Hát ennek marha sok értelme van. Aztán pedig idegesítőnek találod, hogy megtámadnak, és inkább idegeskedsz, minthogy egy teljesen nulla, kezdő országot törölnél, és újat indítanál helyette.

Öööö, jó.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #9  
Old 10-13-2006, 09:39
Thak Thak is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Végül is igazad van... de nemszeretek indítgatni újra mindenfélét, na meg ütődött is vok... (Egyébként 50körig aszittem, minden okés, védelem alatt vok, utána páran zsupsz, rám)

Nem önmagában véve a támadás az idegesítő, egyértelmű, hogy el akarják vinni a 3 millámat, inkább az, hogy felülről 4kör távolságból is 3-4x ugyanaz az ország támad meg. Most is épp útban van felém
Még imádkoztam is, hogy most az egyszer a földjeimet vigyék el, de nem.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Akkor vagy igazi alkoholista ha szekely Viccek 17 08-22-2007 22:39
Szövetséges vagy magányos farkas? borka Segítség 67 10-20-2006 18:20
Párbajba helytartó vagy hétvégibe vip nyerhető? penge555 Elvetett javaslatok 5 08-13-2006 10:53
Új faj vagy fajmódosítás folyt. BeeLord Elvetett javaslatok 106 06-14-2006 20:57
Új faj vagy fajmódosítás Davalon Elvetett javaslatok 169 02-11-2006 18:38


All times are GMT +1. The time now is 04:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu