Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-31-2014, 22:58
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default Könyvtár-templom-piac-bank és a fosztogatás módosítása

Egy részét már más topikban felvetettem ("A piac nem raktár"), egy részét már mások is felvetették, átgondoltam és a következőkre jutottam.

Az épületek nagy része teljesen jól és logikusan működik, van, ami termel és van, amiben eltároljuk a termelt árut. Házainkban laknak, kocsmáinkban, templomainkban és barakkjainkban pedig a védő-támadó egységeink tanyáznak. Ha valamelyik nem működik, az vagy nem termel, vagy a raktározott anyag/egység elveszik körváltásnál.

Kivételnek tartom a könyvtárat, templomot, piacot és a bankot, melyek működése szerintem nem logikus.

Bár a könyvtár termel, a termék az csak úgy van az országban, bármennyi. Egyes fajoknál még ellopni sem lehet. Nem fosztható.

A templom is termel, a termék szintén csak úgy van az országban, korlátok nélkül. Bár ez mindenkinél lopható-fosztható.

Piac bár embereket foglalkoztat, de nem termel semmit sem. (Az adón kívül, de ehhez bármelyik épület jó).

Bank kereskedőknél termel, van limit is az összegre, ami az oriban lehet, lopható fosztható, az épület az egyikkel szemben védi is.

Javaslatom a könyvtárra, hogy az tárolja el a tekercseket is. Legyen két részre osztva, amit tárolni tud. Egyiket az emberek nap mint nap forgatják, az amortizálódik is, de ha lehet, körönként történjen, mondjuk 1 ezrelék. A minimum mennyiségek növekedjenek a terület növekedésével, így nő az amortizáció mértéke is. A másik része legyen egy hátsó raktár, ahova a felesleget berakja az uralkodó (vagyis TE), és lopás vagy amortizálódás esetén előveszi, hogy pótoljon. Akár két körváltás között átrakja, hogy ne lehessen ellopni, csak nehogy ott felejtse ) Amit a könyvtár ír, az mondjuk a hátsó raktárba kerüljön egyből.
Számokra ajánlás, mondjuk 10k-10k egy könyvtárra.
Hatása szerintem, egy gnóm 200 hekin kell, hogy tartson min. 10 könyvtárat, ha minden tekijét fullon szeretné, ha csak a fontosabbakat, akkor mondjuk 6-ot. Másoknak 2-3-al kevesebbet. Az úgynevezett 200 hekin lévő „gnómmocsár” megtizedelődne. Szerintem egy logikus dologgal bővülne a játék, akár picit érdekesebb is lenne. Ugye ezt mindenkinek tartania kellene (élőholtot kivéve), szóval arányosan picit kevesebb maradna másra, egység számok csökkennének. A tekiíró ugyan tarthatja a piacon a többletet, de ha egyszer nem figyel, elmegy a felesleg ugyanúgy, mint bármi más. Kis büntetés .

Templom tárolhatná is a rúnát, hiszen a varázslóknak van rá szükségük a varázsláshoz. 1 templom mondjuk 1000 rúnát. Lopható maradjon.

Piac. Hát vagy törölni kéne, vagy adni neki funkciót. Én szívem szerint valahogy a piacra lépések számával hoznám összefüggésbe. (Az alap ugye 3, a VIP-nek 5, kufárnak +1. Én mondjuk a VIP-es 5-el nem értek egyet, mert ez már nem kényelmi plusz szolgáltatás, hanem stratégiai.)

Bank ugye kezel 150k aranyat és 5% kamatot hoz körönként. Ha nem működik az épület, a lopástól ugyanúgy védi a pénzt, ez rendben van, hiszen a barakkból sem megy el az egység körváltások között. De be lehetne vezetni azt, hogy ha nem működik, akkor nem csak, hogy kamatot nem hoz (a nem kereskedőnél ugye jelenleg semmit), de az ország pénzét kilopják belőle a lakosok, minden körben mondjuk 1%, vagy valami ilyesmi, mert ugye nem dolgozik benne senki .

Végül, a fosztogatás az csak arra vonatkozzon, amit az ember szinte korlát nélkül tarthat az országban, ez pedig az arany lenne. VAGY ha mást is fosztogathatunk, akkor ne csak a rúna és a gabona legyen érintett, hanem minden, az országban épületekben tárolt áru. A gabonától a tekercsekig. Így lenne logikus. (tekercsekből pedig csak abból, ami a hátsó raktárakban van, az emberek a többit a csata alatt eldugják ). A mennyiség pedig mondjuk 5-10% mindenből, attól függ, merre megy a támadás.

(Lécci ezt a hosszú szöveget egybe ne idézzétek be, csak amire reagáltok )
Sponsored Links
  #2  
Old 01-31-2014, 23:10
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Nem tudom miért akarsz minden áron mindent megbolygatni, sztem ezekkel semmi gond nincs, még a leghaszontalanabb épületnek (piac) is van haszna. Vagy vegyük a könyvtárat, a nevében benne van, hogy tud tárolni könyvet (tekercset), kapacitása dinamikus. Nincs ezzel semmi gond. Templom hasonló. A többi meg jó, ahogy van, sztem.
  #3  
Old 01-31-2014, 23:29
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Már értem miért nyitogattál a segítség témában random topikokat.. Hogy tudj a megbeszélésekbe is felesleges topikokat nyitni..
Két megjegyzés, van maximuma a tekinek, van maximuma a rúnának..
Többi meg arra lenne jó, hogy tönkretegye a játékot, amit én nem érzek szükségesnek
__________________
same old song..
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
könyvtár sjuk Segítség 1 07-09-2012 18:35
óriás vari: torony barakk templom? csakegygnóm Segítség 19 02-21-2008 15:04
05.05. Könyvtár Ati Hódító Kézikönyv 6 08-30-2007 09:58
05.10. Templom Ati Hódító Kézikönyv 2 08-17-2007 06:33
Kell könyvtár a tekik tárolására? kalcy Segítség 6 11-13-2006 20:58


All times are GMT +1. The time now is 22:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu