Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 12-02-2007, 19:43
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Kós00792 View Post
Miért nem? Szerintem elég jó ötlet! Azért, mert ha kilép a szöviből az azért van mert vagy kiteszik (inaktív, bunkó, stb.) vagy neki nem tetszik vmi, hát akkor ne vigy már ki az egész védelmet vagy támadóerőt! A törléses dologgal is egyetértek, mert elég ronda dolog meg minden
akkor elmondom, miért nem értettem egyett a törléses dologgal, mert úgy láttam a kapott pirosból ala HÓHÉR hogy nem egyértelmű..
szerintem amíg a játék adta kereteket betartva csinálja ezt az ember addig erkölcstelen gerinctelen dolognak nevezheted, de szabalytalannak nem.. sok féle képpen ellehetett volan kerülni és ahogy Ati bíztosította róla a játékosokat a köv verzióba ellehet madj kerülni ezt a problémát. Addig azonban ezt törléssel " jutalmazni" nem lenne korrekt hiszen ez konkrétan nem volt lefektetve, hogy nem szabályos.. ( és hozzátéve mivel az eddig ilyeneket elkövetők se voltak törölve nem most kéne elkezdeni.. majd, ha kilehet küszöbölni vagy lelesz írva, hogy ezt tilos onnantól kezdve büntetheti az ADMIN úgy ahogy szeretné, addig Mi játékosok csak véleménnyel lehetünk a dologról.. de tudjátok az ADMINról MODIról játékról csak jót )

off:HÓHÉR velem nem egyet érteni jogodban áll azonban az értetlenséged és amiatt, mert nem értek Veled egyet pirosat adni.. pfff.. gratulálok.. most meg indokold meg egy üziben légyszíves bövebben, hogy miért kaptam, mert nagyon rosszul esett :S


ja és, ha már itt tartunk akkor most zöldeket szeretnék kapni sokat! :P
Sponsored Links
  #92  
Old 12-02-2007, 19:52
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
akkor elmondom, miért nem értettem egyett a törléses dologgal, mert úgy láttam a kapott pirosból ala HÓHÉR hogy nem egyértelmű..
szerintem amíg a játék adta kereteket betartva csinálja ezt az ember addig erkölcstelen gerinctelen dolognak nevezheted, de szabalytalannak nem.. sok féle képpen ellehetett volan kerülni és ahogy Ati bíztosította róla a játékosokat a köv verzióba ellehet madj kerülni ezt a problémát. Addig azonban ezt törléssel " jutalmazni" nem lenne korrekt hiszen ez konkrétan nem volt lefektetve, hogy nem szabályos.. ( és hozzátéve mivel az eddig ilyeneket elkövetők se voltak törölve nem most kéne elkezdeni.. majd, ha kilehet küszöbölni vagy lelesz írva, hogy ezt tilos onnantól kezdve büntetheti az ADMIN úgy ahogy szeretné, addig Mi játékosok csak véleménnyel lehetünk a dologról.. de tudjátok az ADMINról MODIról játékról csak jót )

off:HÓHÉR velem nem egyet érteni jogodban áll azonban az értetlenséged és amiatt, mert nem értek Veled egyet pirosat adni.. pfff.. gratulálok.. most meg indokold meg egy üziben légyszíves bövebben, hogy miért kaptam, mert nagyon rosszul esett :S


ja és, ha már itt tartunk akkor most zöldeket szeretnék kapni sokat! :P

Egyetértek, bár zöldet tőlem nem kapsz
Sajnos az a helyzet, hogy jelenleg a mindent szabad amit nem tilos elvén ez a magatartásforma szabályos. Ha pedig a szabályok lehetővé teszik, akkor hiába gerinctelen húzás, nem lehet törléssel büntetni az elkövetőt. Illetve lehet, csak nem tisztességes.
Szerintem a hiénázás is gusztustalan cselekedet, mégse merült fel még senkiben, hogy törölni kellene a hiénázó országokat...

És nem kell rámverni, hogy ilyen stílusban játszanék, soha semmi hasonlót nem követtem el. (nem hiénázást, hanem az alaptémát)
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #93  
Old 12-02-2007, 21:56
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
akkor elmondom, miért nem értettem egyett a törléses dologgal, mert úgy láttam a kapott pirosból ala HÓHÉR hogy nem egyértelmű..
szerintem amíg a játék adta kereteket betartva csinálja ezt az ember addig erkölcstelen gerinctelen dolognak nevezheted, de szabalytalannak nem.. sok féle képpen ellehetett volan kerülni és ahogy Ati bíztosította róla a játékosokat a köv verzióba ellehet madj kerülni ezt a problémát. Addig azonban ezt törléssel " jutalmazni" nem lenne korrekt hiszen ez konkrétan nem volt lefektetve, hogy nem szabályos.. ( és hozzátéve mivel az eddig ilyeneket elkövetők se voltak törölve nem most kéne elkezdeni.. majd, ha kilehet küszöbölni vagy lelesz írva, hogy ezt tilos onnantól kezdve büntetheti az ADMIN úgy ahogy szeretné, addig Mi játékosok csak véleménnyel lehetünk a dologról.. de tudjátok az ADMINról MODIról játékról csak jót )

off:HÓHÉR velem nem egyet érteni jogodban áll azonban az értetlenséged és amiatt, mert nem értek Veled egyet pirosat adni.. pfff.. gratulálok.. most meg indokold meg egy üziben légyszíves bövebben, hogy miért kaptam, mert nagyon rosszul esett :S


ja és, ha már itt tartunk akkor most zöldeket szeretnék kapni sokat! :P

nos a piros ezért ment, hogy mennyire érintett rosszul rohadtul nem érdekel.
Quote:
Originally Posted by sutike31005 View Post
nem értek Veled egyet.
nálam ez piros, ez van.ahogy montad igen van hozzá jogom
sőt ahhoz is van, hogy ne kommentáljam miért.

synkelnek meg a kérdéshez való hozzáállása enyhén szólva sem játékos barát...


egy szándékosan a másik tönkre tételére irányuló gerinctelen féreg húzást hasonlítani a "hiénázáshoz", ami az egyik legjobb eszköz a játékban, hogy 1-1 hadi ország ne tudjon büntetlenül 100 % osan kitámadni... (kockázat nélküli földszerzés? )



ha synkel ezt szeretné, akkor abban mi a stratégia játék?

esetleg a visszatámadás is gusztustalan? vagy az még belefér?


Last edited by Hóhér; 12-02-2007 at 22:00..
  #94  
Old 12-02-2007, 23:32
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem értem miért baj az, ha én a magam részéről a hiénázást is megvetendőnek tartom? Nem kértem szabálymódosítást a hiénák miatt, a párhuzam viszont áll, csak egyik dolog elfogadottabb mint a másik. Nem tetszik ugyan, de míg a szabályok engedik szemétség lenne az elkövető ország törlése.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #95  
Old 12-03-2007, 07:06
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Én, mint utolsó senki kezdő béna megjegyeznék valamit. Az egyik hadi országommal naponta legalább 4 támadást indítok, általában több sereggel, mert gyorsan akarok a TOP-ba kerülni, és ez 100%-os katonai morállal könnyebb, mint alacsonyabbal.
Tegnap 2x is lehiénáztak, hiába tartok otthon toronyíjat, egy hadi ori szövisegítséggel röhögve átüti, amíg a lovak kint vannak, és még csak nem is őket támadtam meg, hanem mást.
Nem vagyok nagy hadis, kevés hadim van. De amiért ez a topic van, tehát hogy szövin belül ne lehessen agyonszívatni a másik szövitagot, az szerintem ennél ritkább eset.
Odaáig elfogadom Sy véleményét, hogy végülis ha úgy vesszük ez sem szép dolog (mármint a hiéna), de tény, hogy állati jól használható. A lényeg, hogy ha a hiénázást is egy kalap alá vennénk ezzel, akkor hány ország lenne büntetve? A hadi orik 50%-a kb. (Tudom, hgoy Sy nem javasolt semmi módosítást, csak magánvéleményt mondott. Csak azért jegyeztem ezt meg, hogy nehogy valaki az ő gondolatából kifacsarjon egy ilyen irányú dosítási javaslatot!)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #96  
Old 12-03-2007, 13:23
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Én, mint utolsó senki kezdő béna megjegyeznék valamit. Az egyik hadi országommal naponta legalább 4 támadást indítok, általában több sereggel, mert gyorsan akarok a TOP-ba kerülni, és ez 100%-os katonai morállal könnyebb, mint alacsonyabbal.
Tegnap 2x is lehiénáztak, hiába tartok otthon toronyíjat, egy hadi ori szövisegítséggel röhögve átüti, amíg a lovak kint vannak, és még csak nem is őket támadtam meg, hanem mást.
Nem vagyok nagy hadis, kevés hadim van. De amiért ez a topic van, tehát hogy szövin belül ne lehessen agyonszívatni a másik szövitagot, az szerintem ennél ritkább eset.
Odaáig elfogadom Sy véleményét, hogy végülis ha úgy vesszük ez sem szép dolog (mármint a hiéna), de tény, hogy állati jól használható. A lényeg, hogy ha a hiénázást is egy kalap alá vennénk ezzel, akkor hány ország lenne büntetve? A hadi orik 50%-a kb. (Tudom, hgoy Sy nem javasolt semmi módosítást, csak magánvéleményt mondott. Csak azért jegyeztem ezt meg, hogy nehogy valaki az ő gondolatából kifacsarjon egy ilyen irányú dosítási javaslatot!)

Ehhez képest akkor szólok, hogy a megbeszélésekben van ilyen irányú javaslat. Wand ötlötte ki, csak őt valahogy senki nem merte lehordani a sárga földig mint engem
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #97  
Old 12-03-2007, 13:34
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Ehhez képest akkor szólok, hogy a megbeszélésekben van ilyen irányú javaslat. Wand ötlötte ki, csak őt valahogy senki nem merte lehordani a sárga földig mint engem
Határozottan nem hordtalak le! És Wandot se hordanám le. Senkit sem hordanék le, aki elmondja a véleményét erről.

De mint írtam, a hiénázás mindennapos, sőt, naponta többször előfordul, és hogy ha ez módosítási javaslat lenne, hogy ezt bűntetni kell (itt jegyzem meg:Synkel nem tett ilyen javaslatot!), akkor a hadi orik 80% menne a levesbe, mert már mindenki hiénázott. Még én is hiénáztam, kétszer is. Igaz, abból az egyik véletlen volt, mert vakon mentem ki valakire, aki kitámadott. A másik meg direkt, mert beütött fosztira, én meg visszanyaltam hekire, amikor kiment másra.

A hozzászólásommal sem Synkel, sem Wand véleményét nem kívántam sem leszólni, sem befolyásolni. Én csak a sajtá véleményemet fejeztem ki azzal, hogy a két dolog (hiénázás <-> szövi lehúzása és szétverése) egyáltalán nem egy kalap alá heendő 'bűntett'. De ez egy vélemény. Ami semmiben nem csorbítja más véleményét!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #98  
Old 12-04-2007, 13:42
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Gee félreértetted Synkelt sztem abból szempontból én is egyetértek vele, hogy hasonló nagyon a kettő (de azért nem úgyanaz). Lényegében egy közel üres orit támadsz kis sereg(ek)el, akinek esélyes sincs visszaütni. vagyis 0kockázat mellé 99% biztos haszon. és ebben mind 2 egyforma. csak az előzményeiben tér el, és amitől mégis elitélendő ez, az az, hogy ebben az esetben, egy bizalmi státuszban vagy a másikkal(ideális esetben) és ezt kihasználva éred el, hogy üres legyen az orija. míg a másik esetben csak vársz hogy kimenjen.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #99  
Old 02-05-2008, 12:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
2. ne lehessen szinte vegtelen mennyisegu vedelmet bekerni. ismeretes, hogy kitamadashoz minden tagtol 1 sereg kerheto el, akkor vedekezesre miert lehet akarhanyat? sztem ugy lenne fair, ha vedekezeshez is csak 1 sereg lenne kerheto, igy amellett, hogy igy lenne igazsagos, az is elkerulheto, hogy az 1ik tag okkal vagy ok nelkul kiurithesse a masik ori barakkjait a sajat vedelmere (vagy szivatasbol).
mellesleg igy kikalkulalhato elore, hogy a szovitag mennyi vedelmet kerhet be, tehat atlathatobb lenne ez is.
Ez azt hiszem elég egyhangúan le lett szavazva, úgyhogy erről tovább kár beszélni.

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
1. ha vki kilep a szovibol, vagy kirakja a szovivezer, akkor a kilepese utan a segitsegul kuldott/kert seregek azonnal kezdjek meg a hazaterest fuggetlenul attol, hogy odaertek-e, vagy odaerve vedekeztek-e. esetleg az utolso korben mar ne is kerhessen segitseget, mert azok a 2 koros ut miatt ugyse erhetnenek oda, hiszen az uj javaslat miatt a kilepes utan haza is indulnanak rogton.
ez a javaslat azt akadalyozna meg, hogy a kilepo/kirakott ori ne vihesse el bosszubol a tobbi tag 1segeit es a szovin kivul ne elvezhesse a mar nem jogos vedelmet akar 10 koron keresztul.
Én személy szerint ennek se sok szükségét látom. Nem hiszem, hogy azon a 10 körön múlik, hogy valakivel kiszúrsz-e, vagy sem. Ha ki akarsz vele szúrni, akkor elbontasz 100 körre, és elhívod a seregét. Akár támadni is. Nem a 10 körös segítségen fog múlni.

Már támadásban résztvevő sereget visszahívni nyilván nem lehet, hiszen ettől az egész játék kiszámíthatatlan lenne: látod, hogy megy feléd egy 5000 fős sereg, felkészülsz a védekezésre, majd végül csak 2000 fő üt be, mert közben a szövitagok kihátráltak a támadásból? Ez nem jó.

Ha valakivel kapcsolatban probléma merül fel, akkor a kiléptetés idejére 0%-ra kell venni a segítségnyújtást, és többet nem szóbaállni vele.

Szerintem az ilyen -- ritka -- esetek kivédésére megvan a lehetőség, nem érzem szükségét annak, hogy mégtovább bonyolítsunk valamit, amit úgyse lehet kivédeni, hiszen itt az emberi tényezőről beszélünk, nem egy stratégiai elemről.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
04.02. Szövetségi játék Ati Hódító Kézikönyv 3 08-29-2007 16:33
Szövetségi történet Valezius Segítség 6 08-29-2007 14:06
Szövetségi infók a ,,Pontok"-ban DearCody Elvetett javaslatok 4 07-04-2006 10:44
Szövetségi karaván DearCody Megvalósult javaslatok 15 06-16-2006 13:29
1/A változás: szövetségi szabadság alatti raktárdíj Ati Fontos bejelentések 0 05-04-2006 14:14


All times are GMT +1. The time now is 00:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu