Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-29-2006, 11:32
Lepidus
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Thumbs down

huhhh...nem is tudom..szerintem felesleges bonyolítás lenne..
Sponsored Links
  #22  
Old 01-29-2006, 11:58
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Fölösleges bonyolitás. Hát lehet,de valami minimális értelmet léehetne adni neki.

Mondjuk van is egy ötletem.
Lenne vérdij ami úgy müködne.
-Aki negativ hírneveset sikeresen támad az kap pontokat.
-És havonat lenne egy toplista ki mennyit tudod támadni. és akia legtöbbet tudod igy támadni az kapna. mondjuk 10milla segélyt meg pozitiv hirnevet.
-Aki meg sok vérdijra hajtott védett ki ütött vissza az meg negativ hirnevet kapna továbbra.
-Annál több lenne a vérdij valakin minnél több támadást védett ki.
-100zzal elosztanám a hirnevét mindenkinek és csökkenteném a századára, hogy mennyi hirnevet kapnak lopásért támadásért alapból támadásért maradhatna akkár vagy ilyenek.
-Sok hirnvet osztanék ki havonta 10-20ezret anyerteseknek hisz az otszá után amúgy sem lenne senkinek 40e fölött hirneve már güyjteni se tudna igazán. És haamr eltöróülne a hirnevük a többiek mellett.


-Igy nullázni sem kell.
-Kis extra érdekesség a játékba.
Nem változtatja meg a játék menetét. Aki ezzel akar szórakozni az szórakozon. Esetleg nem pár milliót hanme pár száz vipet osztanéának az első 10nek.
-És nem nönék az geekbe a hirnevek tehát a támadáokért sokkal jobban kapnának.
__________________
I like to fall on my face.
  #23  
Old 01-29-2006, 19:43
MiKoR
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

ha ezt a játékot is túlbonyolítjátok és élvezhetetlen lesz normá halandónak (nekem), akkor ezt is abbahagyom!
ígyis mijenmán az, hogy kereskedő vok oszt félmilla jön körönte (ez nem dicsekvés volt, de komolyan)
szal nc....
  #24  
Old 01-29-2006, 20:11
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by MiKoR
ha ezt a játékot is túlbonyolítjátok és élvezhetetlen lesz normá halandónak (nekem), akkor ezt is abbahagyom!
ígyis mijenmán az, hogy kereskedő vok oszt félmilla jön körönte (ez nem dicsekvés volt, de komolyan)
szal nc....

Hát nem tom. Én úgy érzem ez a játék nem olyan bonyolult.
azért bonyolult mert egy ekreskedőnek félmilla jön körönként? az azért nem hihetetlen és, hogyan jön a bonyolultsághoz meg a hírnévhez.

Az egész hírnves ötlet nem változtatna a játék meneteén ahopgy anrchistában sme teszi.! a vérdij
__________________
I like to fall on my face.
  #25  
Old 02-06-2006, 13:47
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Quote:
Originally Posted by MiKoR
ha ezt a játékot is túlbonyolítjátok és élvezhetetlen lesz normá halandónak (nekem), akkor ezt is abbahagyom!
ígyis mijenmán az, hogy kereskedő vok oszt félmilla jön körönte (ez nem dicsekvés volt, de komolyan)
szal nc....
gondolom ezzel azt akartad mondani, hogy nincs benne kihivas ha semmit nem csinal az ember es megis gyarapszik!
( 5milla kamatom van koronkent... egy nem is nagy orszagban!)
Az en meglatasom az, hogy a gazdalkodoknak is megvan a szerepuk a jatekban! Igenis kell penzt, kell nyersanyagot termelni, katonakat kepezni, es meg van az egeszseges cserekereskedelem! Ha nem is adott szinten akkor a kovetkezo szinten!

Ez a hirneves dolog szamomra azert idegen mert ebben a "versengesben" sok ori erdektelen marad! Masresz nem biztos hogy jol ertelmezem, de tegyukfel egy negativ hirneves tolvajt ha nem ember akkor az orias varazslo sikeresen tamad, az embert meg egy hadi is es egy felelf is sikeresen tud tamadni! Ennek elobbb utobb az lenne a kovetkezmenye hogy a magas hirnevesek allando tamadast kapnanak... Es irtad hogy a hirnev csokkenne, ez alltal relativ egyre tobb magasnak szamito minuszos hirnev lenne! Es szepen ki is irtottuk a jatekbol az eredmenyes tolvajt!
Ha meg csak a hadi tamadas szamit akkor akkor ebbol a kis versengesbol kimaradnak, es az MF elfekkel szemben elonytelen a kis kulon jatek!

(mondjuk, en katonai moral romlassal buntetnem a lefele, vagy felfele iranyulo nagy tavolsagokbol torteno lopast... az elhagyatt orik ellen iranyulo ilyesfajta lopasi kiserletet meg meg komolyabb buntetessel sulytanam!) Ezzel elejet is vettuk az indokolatlan magas negativ vagy pozitiv hirnev kialakulasat, es maris nem kell kulon jatekot raeroltetni a hirnevesekre!
__________________
Exhódítós

  #26  
Old 02-06-2006, 13:52
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

De ha mondjuk kapnának a nagy hirnevsek havonta valami jutalmat akkor máris? megérné nekik. nem? mondjuk pár vipkört ilyesmi. És akkor lehet mégis lennének negativ hirnévvel rendelkezők.
A sikeres tolvajokat meg ügyebár nem zárná kiaa játékból, mert azok enm lopnak messze ergó nem nő a negativ hirnevük nagyon. és lophatnka két irányba is. ha messze lopnának akkor emg nem hoznának sokat ergő nem lennének sikeresek. nem?
De inkább olyan javaslatok lennének jók amik egy ötletet adnának arra, hogy hogyan lehetne értelmet adni a hirnévnek.
Süti várok egy jó ötletet tőled is mint mindenki mástól. Mostanábban nekem nem jutott eszembe semmi angyon jó ötlet.
__________________
I like to fall on my face.
  #27  
Old 02-06-2006, 14:40
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Half: nekem nincsennek jo otleteim! De a meglatasom az hogy a forumon barhol felvetett esetleges valtoztatasok vagy valamelyik masik jatekbol vannak importalva, vagy nem erinti a teljes kozonseget! Vannak jo felvetesek a piac mint epulet, tamadok vedok fontossa tetele, valamint az ugy nevezett utalas mint tevekenyseg (tobsszoros aron eladott megvett aruk) megszuntetesere! Ugy gondolom ezekre kellene kitalalni nacceru dolgokat nem pedig ilyen "ertelmetlen/erdektelen" egy oldalu dolgokra!
Van a hirneves dologban valami hogy hasznalni kellene valamire,de a fontossagi sorrendben az igazi problemak kozt eleg hatul van!
__________________
Exhódítós

  #28  
Old 02-06-2006, 14:56
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
Half: nekem nincsennek jo otleteim! De a meglatasom az hogy a forumon barhol felvetett esetleges valtoztatasok vagy valamelyik masik jatekbol vannak importalva, vagy nem erinti a teljes kozonseget! Vannak jo felvetesek a piac mint epulet, tamadok vedok fontossa tetele, valamint az ugy nevezett utalas mint tevekenyseg (tobsszoros aron eladott megvett aruk) megszuntetesere! Ugy gondolom ezekre kellene kitalalni nacceru dolgokat nem pedig ilyen "ertelmetlen/erdektelen" egy oldalu dolgokra!
Van a hirneves dologban valami hogy hasznalni kellene valamire,de a fontossagi sorrendben az igazi problemak kozt eleg hatul van!

Igazat adok.
Csakhát megvalosulástol egyenlőre messze állnak a dolgok.
Szóval gondoltam miért ne foglalkozhatnánk ezzel is.
Bár hihetetlen kiváncsi vagyok. Hogy mi lesz az a nagy változtatás. Szeretem a változásokat.
__________________
I like to fall on my face.
  #29  
Old 02-09-2006, 14:04
ckow
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Én már a felénél belezavarodtam, de azért megpróbálok hozzászólni a dologhoz.

Miért van vkinek mínusz hírneve? mert a gyengébbakat bántja, és ezt azért teszi, mert az erősebbeket nem tudja/meri. tehát ha a környéken van egy mínuszos, az nálam azt jelenti, hogy gyenge, de mégis van elég dolga, mert lopkod (most hagyjuk ki a mínuszos hadisokat), tehát automatikusan meglopom. gondolom más nem így gondolkodik, de azért én jobban érzem magam a + hírnevemmel, hátha történik vmi.

és egy egyszerű megoldás a hírnév használatára: annyi + vagy - pénzt kap a játékos körönként, amennyi a hírneve. egy ilyen -4 millás ori hamar észbekapna, hogy +ba kéne vinnie a hírnevét, és akiknek nincs sok, azok jobban dolgoznának a hírnévszerzésen.
  #30  
Old 02-09-2006, 14:09
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha ugyanaz a játékos előtted van a listán 1 helyezéssel, majd lebont 2 házat, és alád esik 1-gyel, akkor az már egyből gyengébb is lett? és nézd meg, melyiket nehezebb beütni, ha alád megy, vagy ha fölötted marad...
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hírnév Georgel Általános beszélgetés Hódítós témákban 38 10-18-2008 04:23
Hírnév alma Segítség 9 01-23-2008 11:10
hírnév alma Segítség 12 10-11-2007 07:00
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45
Hírnév növekedés lopaskor Szecsa Elvetett javaslatok 11 08-12-2006 19:22


All times are GMT +1. The time now is 14:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu