Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Neked milyen tapasztalataid vannak a párbajról?
Király, soha jobbat 3 60.00%
Érdekess, de vannak vele problémák 0 0%
Brrr, hallani se akarok róla 2 40.00%
Voters: 5. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-30-2008, 18:39
fandras73 fandras73 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 89%
Exclamation Párbaj, és érdekességei! Avagy a rossz tapasztalataim!

Sziasztok!

Nos a következő problémával találkoztam, és ezt meg szeretném osztani másokkal is, mert szerintem nem biztos, hogy igazságos, és jó!

Tehát a lényeg a következő :

Indítottam egy párbajt 6 fővel. Ezt 2 órásra terveztem éjféltől 2 óráig.
Eddig minden okés volt, majd beléptem az oriba éjfélkor, és törpe fajt választottam, és egyből elindítottam a képzést! Még 4 kör volt hátra a képzésből mikor betámadtak. Kérdem én, hogy lehet ez, ha törpénél nincs / tudomásom szerint), gyorsabban katonai egységekből speciálisá képző faj.
Ez volt az egyik érdekessége a dolognak, de mondjuk ezen még túl is tettem magamat.
A másik ami kissé rosszúl érintet a következő volt:

Sajnálatos módon a párbajon 6 főből csak 2-en játszottunk, a többi ori nem lépet be a játékra, bár ezt se igazán értem, hogy minek regisztrál az aki végül el se jön...
Így aztán csak 2-en játszottunk, és a többi ország támadhatattlan volt.
Ekkor megtörtént az, amire álmomban se gondoltam volna, hogy 2 órás csaták után az utolsó helyre estem vissza, ami azt jelenti, hogy azok az orik is elém kerültek akik nem is játszottak. És láss csodát a második, és harmadik helynek járó Vip köröket azok az országok kapták meg, akik nem is vettek részt a játékban!
Ez szerintem nem igazságos, mert minek annak Vip kört kiosztani, aki nem is játszik, én meg 2 órán keresztűl csatáztam, majd a vége elött 3 percel, bekaptam 3 földszerzést és hátra estem, és üres kézzel távoztam!

Így aztán nem nagy kedvem van újra párbajt rendezni, pedig a speciális beállításokkal nagyon jó csatákat lehet létrehozni.
Kérdem én, hol az igazság?

Erre senki se figyelt, hogy ilyenek ne forduljanak elő, vagy az én esetem egyedi?

Aki akar az az orimnak is küldhet választ a saját tapasztalatairól, mert szívesen meghallgatom!

Az orim : Robbanó cukorka (#491595)


Előre is köszi, hogy meghallgattatok!

Üdv.András
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 01-30-2008, 18:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by fandras73 View Post
törpe fajt választottam, és egyből elindítottam a képzést! Még 4 kör volt hátra a képzésből mikor betámadtak. Kérdem én, hogy lehet ez, ha törpénél nincs / tudomásom szerint), gyorsabban katonai egységekből speciálisá képző faj.
Ha elindítottad a képzést, az azt jelenti, hogy a kezdeti egységek nem voltak az országodban, ami azt jelenti, hogy akinek voltak, az mindenféle képzés nélkül erősebb.

Ez teljesen normális.

Quote:
Originally Posted by fandras73 View Post
Ez szerintem nem igazságos, mert minek annak Vip kört kiosztani, aki nem is játszik, én meg 2 órán keresztűl csatáztam, majd a vége elött 3 percel, bekaptam 3 földszerzést és hátra estem, és üres kézzel távoztam!

Így aztán nem nagy kedvem van újra párbajt rendezni, pedig a speciális beállításokkal nagyon jó csatákat lehet létrehozni.
Kérdem én, hol az igazság?

Erre senki se figyelt, hogy ilyenek ne forduljanak elő, vagy az én esetem egyedi?
Nem egyedi, az olyan párbajoknál ez mindenhol így van, ahol a kezdeti értékek mögé lehet esni.

Olyan párbajt is szervezett már valaki, hogy az került első helyre, aki nem lépett be, mert a kezdeti beállításokkal belépés nélkül egyre több pontja lett, míg a többiek folyamatosan vesztettek az értékükből.

Erre a párbaj szervezésekor kell figyelni, hogy olyan paramétereket állíts be, amik mellett nem a kezdeti érték alatt fogsz végezni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 01-30-2008, 18:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A szavazás kérdése elég érdekes lett. Nem a párbajjal vannak ilyenkor problémák, hanem a kezdeti beállításokkal, amit a szervező állít be.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 01-30-2008, 18:49
fandras73 fandras73 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default Párbaj?

Ez érdekes, de a válaszod első pontjára csak azt tudom felhozni mentségemre, hogy hagytam otthon egységeket, és támadó egységet azaz képzett egységet hoztak ellenem a harcban!
Reply With Quote
  #5  
Old 01-30-2008, 18:51
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by fandras73 View Post
Ez érdekes, de a válaszod első pontjára csak azt tudom felhozni mentségemre, hogy hagytam otthon egységeket, és támadó egységet azaz képzett egységet hoztak ellenem a harcban!

Nem szokásom Remyt idézni, de: Súgó!!!
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #6  
Old 01-30-2008, 18:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by fandras73 View Post
Ez érdekes, de a válaszod első pontjára csak azt tudom felhozni mentségemre, hogy hagytam otthon egységeket, és támadó egységet azaz képzett egységet hoztak ellenem a harcban!
Ha hagytál egységet, az se számít, hiszen a másik elküldhette minden létező egységét. Mivel Te képeztél, ezért 100%, hogy ilyenkor nyer, hiszen ő nem képzett, Te igen, így neki mindenképp több serege lesz.

Mit képeztél Te, és milyen egységekkel támadtak meg? Ne feledd, hogy a támadó képzése sokkal gyorsabb, mint egy elité, vagy lovasé.

De párbajban, illetve hétvégi játékon az első ütéseket többnyire nem képzett seregekkel végzik, hanem az alap sereggel, amikor más képez, nekik pedig így tuti nagyobb a támadóerejük.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 01-30-2008, 18:58
fandras73 fandras73 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default Köszönöm!

Rendben meghajlok a tudás elött, és köszönöm a válaszokat!

Ezekből tanul az ember vagy nem?

Akkor másképp állok a képzésekhez,és még egyszer köszönöm!

A Vip körök elosztását azért még mindig nem igazán tartom jónak, mert ha valaki nem játszik, az ne is kapjon SEMMIT!
Akkor így 2 órám ment veszendőbe, de ha mindenki játszott volna már nem fájna ennyire!
Reply With Quote
  #8  
Old 01-30-2008, 19:02
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

És hogy segítsek is amennyit tudok hirtelen: A fórum beépített keresőjében ha rákeresel a párbaj szóra, 19 topicot sorol fel, ami a címe alapján azzal foglalkozik. Ha a jövőben még szeretnél párbajozni, azokból gyakorlatilag minden infót összegyűjhetsz amire szükséged lehet.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #9  
Old 01-30-2008, 19:04
fandras73 fandras73 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 89%
Smile

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
És hogy segítsek is amennyit tudok hirtelen: A fórum beépített keresőjében ha rákeresel a párbaj szóra, 19 topicot sorol fel, ami a címe alapján azzal foglalkozik. Ha a jövőben még szeretnél párbajozni, azokból gyakorlatilag minden infót összegyűjhetsz amire szükséged lehet.
Köszi, és élni fogok vele!
Reply With Quote
  #10  
Old 01-30-2008, 19:11
fandras73 fandras73 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 89%
Wink

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Nem szokásom Remyt idézni, de: Súgó!!!


Akárcsak a kiképzés, a továbbképzés is 20 körig tart (kivéve a támadó és védõ egységek: ezek továbbképzése csak 10 kört igényel) majd ennek leteltével a katonák speciális egységekként az újdonsült ismeretek birtokában térnek vissza társaikhoz. Ne feledd el biztosítani a helyet számukra a barakkokban!

Na ezt a súgóból idéztem, és lám, tényleg vannak hiányosságaim, mert a támadó, és védő egységekre a zárójelben nem figyeltem!

Szóval, mindenkinek köszönöm, és még egyszer bocsánat!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Párbaj bővítés Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 07-19-2006 10:51
Párbaj bővítés Ati Fontos bejelentések 0 07-18-2006 20:20


All times are GMT +1. The time now is 21:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu