Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 12-03-2007, 19:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Grétsi László műsorát láthatják a Hódító játék, segítsünk új játékosoknak fórumán
Megkérjük az új játékosokat, hogy ha segítségre van szükségük sziveskedjenk átfáradni a chat topicba.

Köszönettel: A fórum adminisztrátorai
Jelen pillanatban a helyesírásban segítünk az új játékosoknak. Azoknak is, akik kívánatosak, és azoknak is, akik kevésbé kívánatosak.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
  #52  
Old 12-03-2007, 19:40
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
De legalább mindenki helyesen írná. Nem lenne többet kérdés, hogy vajon hogy is kell írni...
Én nem vok benne biztos.Mondjuk a magyar tanárom egy időben russzul írta az "1-jén"-t mert akkor változott meg a helyesírása.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
  #53  
Old 12-03-2007, 19:42
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Jelen pillanatban a helyesírásban segítünk az új játékosoknak. Azoknak is, akik kívánatosak, és azoknak is, akik kevésbé kívánatosak.
Helyes!

Jelszavunk: Rend és következetesség, élenjáró példamutatás
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #54  
Old 12-03-2007, 20:16
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Ati az a baj, hogy úgy tanítják a suliban hogy úgy írjuk ahogy halljuk. No a leszt legtöbben két sz-el mondják
Engem úgy tanítottak, hogy általában úgy írjuk, hogy a szó alkatrészeit látni lehessen
Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Amúgy továbbra is van egy kifejezésem, amit nem tudom, hogy hogy kell írni, és főleg, hogy mikor miért úgy, ahogy...

Ez pedig a "nem csak" és a "nemcsak" közötti különbség...

Valaki nyelvész esetleg?
Én egybe szoktam írni. Nem tudom, hogy mikor nem kell egybe írni és a helyesírási szótár magyarázatát sem értem.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
  #55  
Old 12-03-2007, 21:46
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Engem úgy tanítottak, hogy általában úgy írjuk, hogy a szó alkatrészeit látni lehessen

Én egybe szoktam írni. Nem tudom, hogy mikor nem kell egybe írni és a helyesírási szótár magyarázatát sem értem.
Szia Fegya

A témát kérném szépen itt folytatni: http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=2526


Nagyon megy nekem ma ez a rendezkedés
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
  #56  
Old 12-12-2007, 15:24
kocka kocka is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Sziasztok ! Én nem a hejesirásról szeretnék beszélni hanem arról hogy ha netalán talállkoznák egy ojan orival aki szerintem nemkivánatos személy a játékban hogyan tudom ezt bejelenteni mert már rongyosra olvastam a sugót!
  #57  
Old 12-12-2007, 15:32
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by kocka View Post
Sziasztok ! Én nem a hejesirásról szeretnék beszélni hanem arról hogy ha netalán talállkoznák egy ojan orival aki szerintem nemkivánatos személy a játékban hogyan tudom ezt bejelenteni mert már rongyosra olvastam a sugót!
Azoknál az üzeneteknél, amiket küldött a nem kívánatos játékos, van ilyen lehetőség, hogy:

"Nem elfogadható hangnem jelentése a supportnak (a fenti üzenetre vonatkozóan) --> itt"

A helyesírásod meg szörnyű, nagyon gyorsan javíts rajta. Mert így sajnos nem igazán fognak komolyan venni.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
  #58  
Old 12-12-2007, 15:38
kocka kocka is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Majd jelentkezem egy tanfojamra ahol kitanitanak ! De a szerintem nem kivánatos ori egy darab levelet se irt .És továbbra is ok nélkül jóformán semmi haszonért mészárol és ártó varázslatokat végez már lassan egy hete!
  #59  
Old 12-12-2007, 15:45
DarkAchron DarkAchron is offline
Banned
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Ati: Nem csak egy lovam van, van belőle pár ezer .
A Hódító nemcsak játék, sokkal inkább életstílus.
Jól érzékeltettem a különbséget?
Röviden: a "nemcsak" az egy kötőszó, míg a nem csak-nak még a hangsúlyozása is más, lévén nem kötőszóként, hanem figyelemfelkeltésként használod.
Egyébiránt ez az a nyelvtani eset, amit egyben vagy külön írva sem követsz el gyakorlatilag súlyos helyesírási hibát, tehát írd a hangsúlyozása szerint.Magyarul az írásmód attól függ, hogy hová teszed a mondatban a hangsúlyt. Érthető voltam ?
Ja és nem vagyok nyelvész, csak megkérdeztem egy illetékest

Last edited by DarkAchron; 12-12-2007 at 16:02..
  #60  
Old 12-12-2007, 15:56
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by kocka View Post
Majd jelentkezem egy tanfojamra ahol kitanitanak ! De a szerintem nem kivánatos ori egy darab levelet se irt .És továbbra is ok nélkül jóformán semmi haszonért mészárol és ártó varázslatokat végez már lassan egy hete!
Ez egy ilyen játék. Tudod lehet benne lopni, varázsolni, meg háborúzni.
Miért nem épültél picit át, hogy ne legyen könnyű dolga? Vagy miért nem kéred meg szépen, hogy ne bántson? Persze nem megfenyegetni, hogy jelented meg blablabla... De ő nem számít nem kívánatos játékosnak, azért mert használja a játék adta lehetőségeket.

Nem kell tanfolyásra menni, van a gépen egy "A magyar helyesírás szabályai.pdf". Elküldöm szivesen, ha használni fogod.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.

Last edited by Kubbi; 12-12-2007 at 15:59..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék kg-- Általános beszélgetés Hódítós témákban 53 08-02-2007 23:45
Mitől lesz valaki jobb játékos a többieknél? tdomo Általános beszélgetés Hódítós témákban 68 03-03-2007 13:59
Egy gépről több játékos Szilvagee Elvetett javaslatok 1 01-17-2007 16:37


All times are GMT +1. The time now is 12:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu