Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 11-09-2014, 21:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Ati, belsőn elhangzott és engem is érdekelne, lécci válaszolj erre, ha lehet.

Ha a gyors csoport 2x-es sebességű mindenben, akkor miért kell 1800 kört (900 normált) ott tölteni és miért nem csak 1000-et? Miért nem lehet menni fele idő alatt más szintre, ha már minden 2x-es?
Nem mellékesen hetente kell sms rá, de még meg is érteném, ha mehetnék felfelé, így ugyanannyiba kerülne egy szint, mint normálban.
A gyors csoport kap egy kis időkedvezményt (200 kört, kb 100 órát). Azért nem 1000 kör a szükséges köridő, hogy ne arra legyen használva, hogy fele annyi idő alatt tegyél meg egy körbefordulást. (Nyilván ez csak az alsó 3 szintre igaz.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #72  
Old 11-09-2014, 21:24
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
okokok

Esetleg neked van valami építő hozzászólásod a játék érdekében, vagy mivel már Te úgyis szabin/SZK-n tengődsz minden szar, amiről szó van?
Már párszor írtunk itt ötleteket a Remy által nyitott topikba.. most annyi jutott még eszembe, hogy ki lehetne terjeszteni az éjszakai szabit 1/A-ra úgy, hogy használni is lehessen, de ne lehessen visszaélni vele.. de ez is csak foltozgatás..
Át kéne gondolni ki a hód célközönsége és olyan irányba ötletelni.. pl most, hogy már bármelyik mobilon lazán elfut az, ami pár éve egy pc-n.. (szerintem a hód nem a fiatalokat célozza meg (és ez nem is gond, mert a nekik szóló játékokkal felvenni a versenyt nagyon nehéz lenne, legalábbis azoknak, akik pörgést és 0 gondolkozást szeretnének..)) általánoságban egyre inkább játszanak játékokkal az idősebb korosztályból is, ha jól rémlik 500 millió és 1 mrd közötti ember játszik legalább néha valamilyen játékkal (elég jó része mobilon) szerintem erre lehetne építeni.. (ha a gazdasági helyzet is megengedni valószínűleg ezt a trendet Magyarország is követni fogja.. )
Tehát először egy általános irányvonalat kéne kitűzni.. ez lehet egy pörgős, fiatalos játék is (más kérdés mennyire életképes) vagy esetleg maradhatunk a jelenlegi gondolkozós, tervezős játéknál, csak ezt próbáljuk modernebb köntösbe ültetni, és ennek megfelelően elindulni..
amúgy a gyorsítással kit célzunk meg?
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #73  
Old 11-09-2014, 21:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Van a traviban is harc szimulátor, igaz asszem kell hozzá vmi extra vmi...

Lehetne itt is egy központi (mindenki számára elérhető, nem csak VIP-nek) számolóizé, ami a menükből elérhető lenne, tartalmazna mindent (alvilág, mágia, harc).

A mai 14-18 évesek szintjét elnézve sose számolná ki a támadásnál rendesen a pontokat, de ezzel legalább lenne lehetősége...
Ez is számítana sztem, mert ha számolni kell, akkor már inkább "kántörözök"....

sztem
Ezen már gondolkoztam, de annyi számoló létezik, hogy nem akartam sose elvenni azoknak a létjogosultságát. (Bár szerintem ezen nem sok múlik.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #74  
Old 11-09-2014, 21:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Mondjuk az ország regisztrálásnál úgy lenne terelve,hogy válasszon valami "kasztot" harcos/tolvaj/varázsló/deffenzív és így már egy beépített félig benépesített országot kapnának.
Máshol ezt utálom a legjobban, és itt is rögtön vétózom, úgyhogy ezt az irányt felejtsük el.

Amikor valaki még azt se tudja, hogy mit kell csinálnia, melyik épület mire jó, egyáltalán milyen akciókat végezhet, mennyi időre lesz szüksége harcosként, vagy valamelyik stratégiát követve, addig ha kiválaszt valamit, azt csak találomra teszi, anélkül, hogy tudná, hogy mibe vág bele.

Most is direkt csak egy hét után kéri a játék, hogy válassz fajt, és akkor sem kötelező.

Gondolj bele, hogy jön valaki, aki szeret szerepjátékozni, és imádja a nekromantákat. Úgyhogy az élőhalott rögtön isteni választás. Aztán szembesül azzal, hogy nem varázsolhat.

Sokkal jobb, ha előbb látja, hogy ezzel nem fog tudni varázsolni, és így ezt már nem is választja.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #75  
Old 11-09-2014, 21:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 6%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
A próbavip járhatna regnél, hátha segít, nem csak 2 hét után...
így ha el is felejti, akkor is tolná neki amit kell védelemben és nem lenne csupasz picsájú 3 nap után
így látná, milyen fasza és lehet költene is rá...
ez sem mellékes...
Bízza a helytartóra azt, amiről még csak azt se tudja, hogy micsoda?

Előbb tudja meg, hogy mire jó a katona, mire jó a varázsló, mire jó a tekercs, miért jó ezeket képezni / írni, mielőtt ezt automatizálni szeretné.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #76  
Old 11-09-2014, 21:42
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezen már gondolkoztam, de annyi számoló létezik, hogy nem akartam sose elvenni azoknak a létjogosultságát. (Bár szerintem ezen nem sok múlik.)
Mar eleg hosszu evek telltek el mikor en kiprobaltam a Travit, de ha jol emlekszem volt valami ahol belehetett irni a sereget, tolvajt varik szamat es kiirta hogy sikerulne vagy sem, igaz eleg sok infon fuggott, mivel egy alsobb vagy felsobb szintu lehetett melletted stb..

De ha jol emlekszem ott nem lehetett sereget cserelni, sokszor mire atkepezted az alsobb szintit a jelenlegi szintire lephettel szintet megint es kezdhetted elolrol, igy eleg valosagos volt hogyha kiirta utod, lopod, artozod vagy sem. Igaz mar nem is emlekszem mikor jatszottam ott sokmindenen valtozhatott azota.

De akkor most ez jo otlet, ha van egy 'official' szamolo?
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #77  
Old 11-09-2014, 21:54
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Már párszor írtunk itt ötleteket a Remy által nyitott topikba.. most annyi jutott még eszembe, hogy ki lehetne terjeszteni az éjszakai szabit 1/A-ra úgy, hogy használni is lehessen, de ne lehessen visszaélni vele.. de ez is csak foltozgatás..
Most is egesz nyugodtan beszabizhatsz egesz ejjel, es latom van aki teszi is.

Quote:
Át kéne gondolni ki a hód célközönsége és olyan irányba ötletelni.. Tehát először egy általános irányvonalat kéne kitűzni.. ez lehet egy pörgős, fiatalos játék is (más kérdés mennyire életképes) vagy esetleg maradhatunk a jelenlegi gondolkozós, tervezős játéknál, csak ezt próbáljuk modernebb köntösbe ültetni, és ennek megfelelően elindulni..
amúgy a gyorsítással kit célzunk meg?
En mar kerdeztem kik az uj jatekosok akik regelnek. Mert igy eleg nehez feltenni barmit is ha nem tudjuk kinek szol. Akkor kerdezem megint, mi a korosztalya az ujjaknak?

Asztan ha mar strategiai jatek hogy gondolod hogy nem kell gondolkozni es tervezni? Mert az mar egy teljesen mas jatek lenne hacsak gombokat kellene nyomogatni mint a facebookon.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #78  
Old 11-09-2014, 22:14
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Most is egesz nyugodtan beszabizhatsz egesz ejjel, es latom van aki teszi is.



En mar kerdeztem kik az uj jatekosok akik regelnek. Mert igy eleg nehez feltenni barmit is ha nem tudjuk kinek szol. Akkor kerdezem megint, mi a korosztalya az ujjaknak?

Asztan ha mar strategiai jatek hogy gondolod hogy nem kell gondolkozni es tervezni? Mert az mar egy teljesen mas jatek lenne hacsak gombokat kellene nyomogatni mint a facebookon.
Egyéniben szabizhatsz, de klánszabi hamar elfogy.. viszont éjszakai szabival lehetne olyan embernek is nem elf orija, aki éjjel nem tud lenni és nem gyengítené a klánt.. a jelenlegi helyzet elég furcsa.. mivel kb nincs élet A-ban, így nincsenek ezek a "hibák" megbosszulva..
Nem is feltétlen a jelenlegi újakhoz kell igazodni.. estlegesen a játék terjesztését/reklámok/promóciók általi népszerűsítés lehet abba az irányba koncentrálni, akiknek szánni szeretnénk..
Igazából én nem szeretnék olyan irányvonalat felvenni, ahol nem nagyon kell gondolkodni.. de pl a 10 perces körök, számomra egy lépésnek tűnik, ebbe az irányba..
Számomra nagy kérdés, hogy mennyit lenne célszerű feláldozni a játékból azért, hogy népszerűbbé váljon? Van-e egy határ, amit nem lépünk át? Esetleg vannak-e olyan elemek, amik bármi áron meg kellene, hogy maradjanak, mégha adott esetben az valamelyest a népszerűség rovására megy? Vagy alapjaiban rugjuk fel a hódítót és egy új játékot célzunk meg?
Bár én csak egy játékos vagyok a sokból, aki ráadásul szk-n és szabin van, ahogy Pool is mondta..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #79  
Old 11-09-2014, 22:28
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Egyéniben szabizhatsz, de klánszabi hamar elfogy.. viszont éjszakai szabival lehetne olyan embernek is nem elf orija, aki éjjel nem tud lenni és nem gyengítené a klánt.. a jelenlegi helyzet elég furcsa.. mivel kb nincs élet A-ban, így nincsenek ezek a "hibák" megbosszulva..
De en lattam hogy volt aki kiszurte, tobbszorosen is

Quote:
Nem is feltétlen a jelenlegi újakhoz kell igazodni.. estlegesen a játék terjesztését/reklámok/promóciók általi népszerűsítés lehet abba az irányba koncentrálni, akiknek szánni szeretnénk..
Van benne valami, de ugye ahhoz sokkal tobb beiras kellene itt, ha eszre vetted mindig ugyan azok vitatnak mindent es akkor a tobbi haborog kesobb.

Quote:
Igazából én nem szeretnék olyan irányvonalat felvenni, ahol nem nagyon kell gondolkodni.. de pl a 10 perces körök, számomra egy lépésnek tűnik, ebbe az irányba..
En sem szeretnek csak azert jatszani hogy a gombokat nyomogassam, de 10 perces korok csak azoknak a jatekosoknak celszeru akik ra is tudjak szentelni a nap nagyreszet, hogy allandoan figyeljenek. Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehetne korulkerdezni hany jatekost erdekelne egy speed csoport ahol 10 percenkent van valtas, es ha van egy csoportra eleg jatekos ki lehet probalni.

Quote:
Számomra nagy kérdés, hogy mennyit lenne célszerű feláldozni a játékból azért, hogy népszerűbbé váljon? Van-e egy határ, amit nem lépünk át? Esetleg vannak-e olyan elemek, amik bármi áron meg kellene, hogy maradjanak, mégha adott esetben az valamelyest a népszerűség rovására megy? Vagy alapjaiban rugjuk fel a hódítót és egy új játékot célzunk meg?
Bár én csak egy játékos vagyok a sokból, aki ráadásul szk-n és szabin van, ahogy Pool is mondta..
Valamit, valamiert ugye? Azert egy hatert en huznak valahol. A hoditot egeszjeben nem kell felrugni, csak nehany reg vart ujjitas es mehet tovabb. Nehany uj elem, nehany kep az alap attol meg marad harcolunk, lopunk stb..
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/

Last edited by Ghosti; 11-09-2014 at 23:55..
Reply With Quote
  #80  
Old 11-10-2014, 00:31
Seldon's Avatar
Seldon Seldon is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest
Posts: 170
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
De erről tudtok a legkönnyebben meggyőzni, hiszen ilyen lehetőség már most is van a Hódítóban. Csak annyi a teendő, hogy aki ezt szeretné, az ezt választja, és meglátjuk az eredményt.
Csak felmerült bennem, hogy ez esetben fel lehetne-e oldani az 5-ik szinten max. 1 ország szabályt U-ra és akár Q-ra?
Gondolom elsősorban az azonos csoporton belül több országot irányítók ellen van a rendszer bemeneténél erősebben szabályozva, hogy több idő legyen kiszűrni az ilyen szabályszegőket. (miért érzem azt, hogy az ilyen felvetések is sokszor le lettek már érvelve?)

Ez annyit biztos jelentene, hogy a jelenlegi játékosállomány egy része pluszban kipróbálná a félórás körváltást a normál 5-ik szintű országa mellett, vagyis nőne a mintavételezési mennyiség ugyanakkora idősávon belül, akik utána véleményt tudnak nyilvánítani.
__________________
...egy bizonyos, a hipotézisnek
ellentmondó esemény "nem rendelkezik a spontán megvalósulás számottévő
valószinüségével"

Satovári Klán (#327287)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Seldon For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
"Országod" és "Tanácsadók" lekérése újrázáshoz Pool Megbeszélések 4 10-05-2014 17:45
Hódító elérése okostelefonról "hagyományos" módban. karesz6 Segítség 40 03-01-2011 09:51
Jó lenne egy "nagy" párbaj az ünnepek alatt :D Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 69 12-21-2006 15:37
Miért kellett kihozni egy "legjobb" fajt? Rántotta Elvetett javaslatok 1 08-14-2006 16:20


All times are GMT +1. The time now is 09:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu