Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-27-2014, 18:54
Értem én, de .. Értem én, de .. is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default Tekercsek kopása

Tisztelt Játékvezetők!

A játékban összeszedtem egy kisebb mennyiségű tekercset és rettentően zavar, hogy lassan elkopik, mert nem vagyok hajlandó azért éjjel felkelni, hogy újra kirakjam a piacra. Ez már bezavarna az életvitelembe és egyáltalán nem a szórakozásomat szolgálja. Tetszik a játék, de tartalék nélkül nem játszható, beütnek pusztítani és nincs pénzem visszaépítkezni se, ha nincs tartalékom.
Feltételezem ez azért van, hogy biztosítva legyen az aktivitás, de ez szerintem inkább idegesítő. Aktivitás akkor lesz, ha a játék szórakoztató, ez 200 hektáron igaz is volt. Szeretnék éjszaka pihenni, nem a tekikkel foglalkozni, hogy mikor ér haza. Szabadságolni sem szeretnék éjszakára.

Nem lehet ez ellen valamit tenni?

Vagy rakja ki a HT, vagy ne kopjon a max. % feletti mennyiség. Vagy mondjatok valami okosat, ha titeket is zavar.
Sponsored Links
  #2  
Old 04-27-2014, 22:30
rocchess rocchess is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2013
Location: Nyíregyháza
Posts: 79
Activity: 0%
Longevity: 59%
Default

Engem nem zavar.

Már csak azért sem,mert katonában,lovasban és ijjban tartom a tartalékomat

Azt meg a ht kirakja
  #3  
Old 04-28-2014, 02:17
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 20%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Értem én, de .. View Post
Vagy mondjatok valami okosat, ha titeket is zavar.
Tessék beválasztani a Kufár személyiséget, így 3 körváltással előbb meg tudod hosszabbítani a piacon levő áruid ottlétét.

Tessék nem tekercsben tartani a tartalékot, hanem mondjuk egységben, hogy a helytartó is kezelésbe tudja őket venni, ha esetleg nem lennél gépnél.

Tessék kp-ra váltani minden vagyonod és éjszakára szabira menni, ha aludni szeretnél.

Engem mondjuk nem zavar a tekik kopása, hisz ha valamilyen csoda folytán most is abban tartanám a pénzem, akkor is felkelnék miatta.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #4  
Old 04-28-2014, 10:51
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Tessék beválasztani a Kufár személyiséget, így 3 körváltással előbb meg tudod hosszabbítani a piacon levő áruid ottlétét
3 órával visszatérés előtt....
az lehet 1 vagy 6 körváltás is, vagy 0 vagy 5 is
  #5  
Old 04-28-2014, 10:56
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Kufárnál van fontosabb személyiség is, pl. vándor és tudós.
Egységben tartott tartaléknál nem tud hosszabb ideig szabizni.
Ha 4milliárdnál több tartaléka van nem tudja bent tartani



Fentiektől függetlenül engem sem zavar a kopás, a játék része. Először tudd meg hogy mikor kopik pontosan a tekid. Ezt úgy a legegyszerűbb, ha épp max lakitekit tartsz bent. Amikor kopik elmegy pár egység, de nem számottevő. Utána készíts egy táblázatod, számold ki, akár hónapokra előre hogy mikor lesznek a kopások. Ezt elmentheted a jegyzeteid közé, így mindig elérhető lesz Ekkor már csak annyi a dolgod, hogy előre megtervezed a kirakott tekercsek visszaérkezését, figyelembe véve a kopást. Nem olyan bonyolult dolog. Ha végképp nem megy és akkor jön vissza a tekid amikor aludnál, ráadásul közvetlen utána is kopik, akkor érdemes leszabizni arra a pár órára. Mf-ként ez nem jelenthet gondod, szöviben a többi tagtól függ. Ha kell szabizzatok egyszerre, vagy bírják ki nélküled azt a pár órát. Ha ügyes vagy utána úgyis csak hónapokkal később adódik hasonló alkalom. Arra azért figyelj hogy az előre kiszámolt kopásidőt egy szabizás elcsúsztatja.
  #6  
Old 04-28-2014, 16:54
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Értem én, de .. View Post
Tisztelt Játékvezetők!

A játékban összeszedtem egy kisebb mennyiségű tekercset és rettentően zavar, hogy lassan elkopik, mert nem vagyok hajlandó azért éjjel felkelni, hogy újra kirakjam a piacra. Ez már bezavarna az életvitelembe és egyáltalán nem a szórakozásomat szolgálja. Tetszik a játék, de tartalék nélkül nem játszható, beütnek pusztítani és nincs pénzem visszaépítkezni se, ha nincs tartalékom.
Feltételezem ez azért van, hogy biztosítva legyen az aktivitás, de ez szerintem inkább idegesítő. Aktivitás akkor lesz, ha a játék szórakoztató, ez 200 hektáron igaz is volt. Szeretnék éjszaka pihenni, nem a tekikkel foglalkozni, hogy mikor ér haza. Szabadságolni sem szeretnék éjszakára.

Nem lehet ez ellen valamit tenni?

Vagy rakja ki a HT, vagy ne kopjon a max. % feletti mennyiség. Vagy mondjatok valami okosat, ha titeket is zavar.

Nézzünk egy opciót. Éjjel jön vissza a tekercsed, leszabizol. Reggel 6-kor kirakod mondjuk. A legrosszabb esetben 10-re ér vissza. Ha azt megint kirakod, akkor 14-re, 18-ra, 22-re, következő alkalommal meg leszabizol. Legrosszabb esetben is elég ritkán kell egy-egy éjszakát szabin tölteni, hogy ne kopjon be. És még akkor sem biztos, mert lehet gy jön vissza, hogy reggelig nem lesz tekercskopás. Nem látom akkora problémának.

Ati majd szól, hogy a piac nem raktár, és egyetértek vele. Minden tartaléknak meg vannak a maga buktatói. A tekercsek bekophatnak, az egységekkel nem lehet szabizni hosszú távon, a nyersanyag meg elmegy, ha nem vagy gép előtt, ha visszajött. Ez így normális, és nem hiszem, hogy tovább kéne erőltetni a "helytartó mindent meg tesz helyettem" vonalat.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #7  
Old 04-28-2014, 21:27
Értem én, de .. Értem én, de .. is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Köszönöm a segítségeket!

A szabi jó lehet, ha éjjel jönne vissza. De a miértjét még mindig nem értem, hogy minek ez. Ezt felesleges számolgatásnak, szívatásnak tartom. Inkább azt számolgatom, kit tudok beütni mekkora sereggel
Legnyugodtabban az tud játszani, akinek nincs semmi tartaléka, csak van, tart pár bányát, pár könyvtárat, hogy fedezze a kopást, aztán ha harcba keveredik, eladja a "felesleges" tekiket majd fel kell adnia a harcot, mert kimerült. Akkor mi az élvezet számára? Csak ütik és ütik, visszavágni nemigen tud, megunja és magára hagyja az orit.
A háborúhoz pénz kell.
Egységben tartani nem valami jó, alsóbb szinten nemigen lehet tőle megszabadulni, meg nemigen lehet vele szintet lépni. 1/A-ban gondolom jó, ha nem kell vele feljebb lépni .
A gépies dolgok kezelésére jó lenne a HT, a tekik visszarakására meg a nyersanyagok visszarakására. Az egységek amúgy miért mennek el szabi alatt is? Hogy játékban kelljen maradni?
  #8  
Old 04-28-2014, 21:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Értem én, de .. View Post
Az egységek amúgy miért mennek el szabi alatt is? Hogy játékban kelljen maradni?
Csak az el nem férő egységek mennek el. Normál esetben is, és szabadság alatt is. Nem azt jelenti, hogy elmész szabira, és mire visszajössz, addigra nincs sereged, ez butaság lenne.
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #9  
Old 04-29-2014, 00:42
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 20%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Kufárnál van fontosabb személyiség is, pl. vándor és tudós.
Egységben tartott tartaléknál nem tud hosszabb ideig szabizni.
Ha 4milliárdnál több tartaléka van nem tudja bent tartani
Kufárnál van hasznosabb személyiség, ez tény. De valamit fel kell áldozni valamiért. Ha 3 napig szeretném eladásra kínálni az árumat, akkor nem fogok egy kört áthidalni vagy +5%-kal többet termelni, ütni, ésatöbbi..

Egységben tartott tartalék esetén is lehet szabizni, ahogy azt mind nagyon jól tudjuk, csak némi előkészületet igényel.

Valamiért nagyon mélyen azt érzem, hogy ha maxpénz körüli tartalékokról lenne szó, akkor fel sem vetődött volna a fenti kérdés.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #10  
Old 04-30-2014, 12:46
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Kufárnál van hasznosabb személyiség, ez tény. De valamit fel kell áldozni valamiért. Ha 3 napig szeretném eladásra kínálni az árumat, akkor nem fogok egy kört áthidalni vagy +5%-kal többet termelni, ütni, ésatöbbi..

Egységben tartott tartalék esetén is lehet szabizni, ahogy azt mind nagyon jól tudjuk, csak némi előkészületet igényel.

Valamiért nagyon mélyen azt érzem, hogy ha maxpénz körüli tartalékokról lenne szó, akkor fel sem vetődött volna a fenti kérdés.
Ahhamm... Szóval ha jól értem Te azt javaslod szegénynek, hogy válasszon kufár személyiséget, miközben még 4 milliárdnyi tartaléka sincs? Hát nem is tudom... szerintem ez így hülyeség

Egy tudóssal, vagy vándorral sokkal jobban jár, és igenis tanulja meg piacon tartani a tekercseit. Ez nem olyan rettenetesen bonyolult dolog.

Én meg azt érzem, hogy az egész kérdést a lustaság szülte, amin egy Kufár személyiség sem segítene. Bocs ha tévednék
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Topkör kopása Pool Megbeszélések 7 03-14-2011 20:04
Tekercsek Némabob Stratégia & Tippek 19 03-07-2008 08:41
Szabi alatt a valaha mért legnagyobb terület kopása Cassandra Elvetett javaslatok 77 12-17-2007 23:14
tud. tekercsek gecco214 Nem hiba 2 05-05-2007 20:36
Tekercs kopása drhb Segítség 8 06-11-2006 10:03


All times are GMT +1. The time now is 14:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu