Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 08-20-2008, 12:30
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Már bocsi, de a szabály jó, csak lehetne mégjobb!!!
Úgy érzem, hogy a szabályokat a játékban résztvevők érdekeit szem előtt tartva kell hozni, nem a játékban NEM játszók érdekeit előtérbe helyezni.

Részemről minden elhangzott, ami ezzel a témával kapcsolatos, úgyhogy a téma további boncolgatását én személy szerint értelmetlennek tartom, így nem követem tovább.

Zolinak érdemes lenne még elolvasni a szabadság súgót, ahol "FONTOS!" előjelzővel ki van emelve, hogy szabadság alatt fogyni fog a föld, úgyhogy arra hivatkozni, hogy ez sehol nincs leírva, nem helyénvaló.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #72  
Old 08-20-2008, 12:56
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Úgy érzem, hogy a szabályokat a játékban résztvevők érdekeit szem előtt tartva kell hozni, nem a játékban NEM játszók érdekeit előtérbe helyezni.
Nem veszünk össze Atilla, mert teljesen igazad van.
Első a játékos, második, aki nem játszik. Tiszta sor.
DE.. ez nem indokolja azt, hogy egy szabálymódosítás tönkretegye azok játékát, akik nem játszanak, főleg ha pusztán egy kis emberségbe telne, hogy ne érje őket hátrány a miatt, hogy nem játszottak.

De nem kell ezt Neked elmondani, mert pontosan látod, pontosan ismered a helyzetet, pusztán a hozzáállásoddal nem fogok tudni azonosulni, mert az ezt az esetet figyelembe véve a legkevésbé sem empatikus, játékosbarát.

Asszem én sem ragozom tovább, sok újat a kérdéskörrel kapcsolatban felvonultatni már nem lehet.
Megköszöntem volna, ha játszhatok a főorimmal, így max lefagyasztom.
A jövőben majd én is jobban átgondolom támogatok e olyan javaslatokat, amik orikkal való több éves munkát tehetnek tönkre.
Kicsit viccesnek érzem, hogy akkor éppen magam ellen kampányoltam, és én szívtam meg azt a szándékom, hogy a játék igazságosabb, és játszhatóbb legyen.
Reply With Quote
  #73  
Old 08-20-2008, 20:14
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Úgy érzem, hogy a szabályokat a játékban résztvevők érdekeit szem előtt tartva kell hozni, nem a játékban NEM játszók érdekeit előtérbe helyezni.

Részemről minden elhangzott, ami ezzel a témával kapcsolatos, úgyhogy a téma további boncolgatását én személy szerint értelmetlennek tartom, így nem követem tovább.

Zolinak érdemes lenne még elolvasni a szabadság súgót, ahol "FONTOS!" előjelzővel ki van emelve, hogy szabadság alatt fogyni fog a föld, úgyhogy arra hivatkozni, hogy ez sehol nincs leírva, nem helyénvaló.
Ati félre értetted, mikor szabadságra ment az ország, tuti nem volt ilyen. Valóban nem lehet a szabadságon lévő országok miatt alakítani a szabályt, de úgy sem célszerű, hogy nincsenek figyelembe véve, azok akik vissza szeretnének térni. Felhoztátok ezt az autós sebességkorlátozós hasonlatot, én azt mondom ez olyan mintha letennék egy limuzint a garázsba és 3 nap múlva már csak egy kis polski lenne belőle. Miért volt jó összehozni a terüeltet a szabadsággal?
Reply With Quote
  #74  
Old 08-20-2008, 20:25
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Nem tom mennyire hülyeség, de szerintem az anarch-ban vannak akkora országok, hogy ott fel tudd magad léptetni, és játszhass vele. (Kijelentem, hogy még az életben nem voltam az anarchban, így nem tom, hogy mi ott a helyzet. Csak tippelek.) Igaz az nem normál, de mégis játszhatsz vele. Ha a gondolkodásom helyén való. Csak jobb, mint nézni a lehetetlent!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #75  
Old 08-20-2008, 20:40
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Ati félre értetted, mikor szabadságra ment az ország, tuti nem volt ilyen. Valóban nem lehet a szabadságon lévő országok miatt alakítani a szabályt, de úgy sem célszerű, hogy nincsenek figyelembe véve, azok akik vissza szeretnének térni. Felhoztátok ezt az autós sebességkorlátozós hasonlatot, én azt mondom ez olyan mintha letennék egy limuzint a garázsba és 3 nap múlva már csak egy kis polski lenne belőle. Miért volt jó összehozni a terüeltet a szabadsággal?
Ez egy nagyon jó döntés volt, hogy szabi alatt kopjon a föld, hogy az elérhetetlen magasságokban tespedő orik (akik általában jksz-el jutottak oda ) ne tudjanak szabadságra menekülni egy esetleges trónbitorló elől. Az is nagyon jó ötlet volt, hogy legyen egy minimum föld, hogy a növekedett gyújtogatás kijátszására ne tudják váltogatni egymást a multisok. A gond ott van, hogy ezzel olyanokat is sújt a törvény szigora, akik csalás nélkül mennek föl, pusztán egyéni célok elérése végett (top1), és itt kényszerülnek szabadságra menni. (Bár most már léphetnek akármi is legyen, mert van lehetőség a fagyasztásra, ezzel csak és kizárólag azok vannak hátrányban, akik régen szabiztak.)
Tehát nem a szabályokkal van gond, hanem az együttes mellékhatásukkal.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Andrew For This Useful Post:
  #76  
Old 08-20-2008, 20:57
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Ati félre értetted, mikor szabadságra ment az ország, tuti nem volt ilyen. Valóban nem lehet a szabadságon lévő országok miatt alakítani a szabályt, de úgy sem célszerű, hogy nincsenek figyelembe véve, azok akik vissza szeretnének térni. Felhoztátok ezt az autós sebességkorlátozós hasonlatot, én azt mondom ez olyan mintha letennék egy limuzint a garázsba és 3 nap múlva már csak egy kis polski lenne belőle. Miért volt jó összehozni a terüeltet a szabadsággal?

Nem, Ati nem értette félre


Olvasd el a témát mielőtt hozzászolsz...volt szó róla, nemegyszer lett megemlítve, hogy akiért "harcolunk" (Arrakis) is kampányolt és teljes mértékben támogatta a szabálymódosítást...A pirossal kiemelt rész, így nem értelmes.


A Limuzinos dolog, sztem egyszerűen butaság...


A narancssárga kérdést, csak én nem tudom értelmezni??



(bocsi a tarkabarka idézetért...)
Reply With Quote
  #77  
Old 08-20-2008, 21:22
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

(Arrakis) is kampányolt és teljes mértékben támogatta a szabálymódosítást...A pirossal kiemelt rész, így nem értelmes.

-Elolvastam ezek szerint csak Arrakis volt szabadságon. Rendben elvégre a több 100k regisztrált országból biztos csak Ő volt érintett. Teljesen érthető, elnézést a megközelítésért.
Foglamam sincs miért nem lehet időkorláthoz kötni az ilyen "retorziókat" aki a fejlesztés előtt ment szabira az első belépéskor üzit kap (piros kék villog stb, akármi), hogy vagy szintet lép, vagy x kör múlva 600 hekis lesz és kezdheti előlről. Az x itt lehet akár 2-3 kör is.


A narancssárga kérdést, csak én nem tudom értelmezni??
Pedig egyszerű, mi köze van a szabadságra menésnek az országod területéhez? Elmész nyaralni és ezért kisebb lesz az országod, ennek mi köze egyáltalán a "Hódítóhoz", úgy veszítessz földet, hogy csak a játékban adott lehetőséget használtad ki a pihenésre.
Reply With Quote
  #78  
Old 08-20-2008, 21:23
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
(Bár most már léphetnek akármi is legyen, mert van lehetőség a fagyasztásra, ezzel csak és kizárólag azok vannak hátrányban, akik régen szabiztak.)
Magyarul elég kevés embert érint, és nekik is megvolt a lehetőségük, hogy időben intézkedjenek.
Nem az 1hónapról beszélek, hanem arról a 4-5ről, mire a javaslat megszületett.
Persze nyilván nekem is fontosabb lett volna bármi más, minthogy "megmentsek" egy országot. Sajnos ez így alakult, ennyi.
Ha mondjuk holnap kórházba kerülnék, és szegény orim ottmaradna szabad prédának, akkor 1hónap múlva írjak a supportnak, hogy önhibámon kívül tönkrement az orim, és adják vissza?
Nyilván ez nem így megy, vannak előre nem látható dolgok, előre nem látható veszteségek, ebbe bele kell törődni.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Valezius For This Useful Post:
  #79  
Old 08-20-2008, 21:26
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post

A narancssárga kérdést, csak én nem tudom értelmezni??
Pedig egyszerű, mi köze van a szabadságra menésnek az országod területéhez? Elmész nyaralni és ezért kisebb lesz az országod, ennek mi köze egyáltalán a "Hódítóhoz", úgy veszítessz földet, hogy csak a játékban adott lehetőséget használtad ki a pihenésre.
evvel sajnos egyetértek.
Reply With Quote
  #80  
Old 08-20-2008, 21:28
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
evvel sajnos egyetértek.
én nem. ha tudod, h ha több katonai egységed van, mint amennyi elfér, akkor megvárod a kv-t és bent hagyod?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 01:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu