Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-18-2011, 13:28
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Új játékosok nagyobb arányú megtartása

Sziasztok!

Nem tudtam nem eszrevenni, hogy az utobbi evekben drasztikussan csokken a jatekosok szama. Vajon ez mitol lehet? 900 fős csoportokban 2 db diplomaciai hirdetes van, regen 2k korul volt a W folyamatosan, most epp csak 600 korul lehet, annak is a nagy resze szabis, L-ben is alig lehet jatszotarsat talalni mar.

Pedig jo kis jatek ez, de igy lassan mar csak ismerosok lesznek benne, amit sajnalnek.

Akinek van vmi otlete, az szoljon!
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 02-18-2011, 13:38
Zoli's Avatar
Zoli Zoli is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Gyula
Posts: 1,086
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Erre én pár hete a belsőn kérdeztem rá, akkor, ha jól értettem Ati szavait, azt mondta, hogy abból a 2k-ból mondjuk volt 500 csaló, aki több orival nyomta és akik azóta nem játszanak, tehát kb mindig ennyi volt.
__________________
"Bocsáss meg ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket"

Ecto
Reply With Quote
  #3  
Old 02-18-2011, 13:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Amit én látok, az az, hogy az új játékosok ma sokkal kevésbé maradnak meg hosszútávon, mint régen. (A regisztrációk száma gyakorlatilag egyenletes az utóbbi években, néha-néha megugorva egy-egy kampánykor.) Ennek okait én a vizualitás hiányára vezetem vissza -- lehet, hogy nem helyesen. Ezügyben elindultak a változtatások.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 02-18-2011, 13:45
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Zoli View Post
tehát kb mindig ennyi volt.
Ugyan, dehogy. Forumok is ugy porogtek alig lehetett elolvasni.

Eloszor arra is gondoltam hogy a kozossegi forum valtoztatasok miatt is lehet, de vegulis van par uj forum ahova automatan bekerulnek az emberek, es segitseget kaphatnak, szal talan ez megsem lehet a gond.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #5  
Old 02-18-2011, 13:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Forumok is ugy porogtek alig lehetett elolvasni.
Egy nap alatt ~1000 beírásnál hova akarsz többet?

Eredetileg úgy álltam ehhez a témához, hogy igyekszem nem beleszólni, hiszen minden beleszólás valamifajta védekezési reakciónak tűnhet, miközben pont egy olyan témáról van szó, ahol igen fontosak a vélemények, és nem kéne terelni semerre a téma menetét.

De ilyen ténybeli tévedéseket muszáj vagyok javítani.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #6  
Old 02-18-2011, 13:52
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy nap alatt ~1000 beírásnál hova akarsz többet?

Eredetileg úgy álltam ehhez a témához, hogy igyekszem nem beleszólni, hiszen minden beleszólás valamifajta védekezési reakciónak tűnhet, miközben pont egy olyan témáról van szó, ahol igen fontosak a vélemények, és nem kéne terelni semerre a téma menetét.

De ilyen ténybeli tévedéseket muszáj vagyok javítani.
De akkor mar ird le legyszives, hogy az az 1000 hany forumon tortenik meg, es az uj regisztralok atlagosan hany forumon vannak, ha mar itt tartunk. (mondjuk 1 honap jatek utan, alapbol 3 van, ugye?)

(Amugy a topic nem tamado, hanem jobbito szandekkal indult, ugymond egy segito brainstormingnak)
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 02-18-2011 at 13:54..
Reply With Quote
  #7  
Old 02-18-2011, 14:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
De akkor mar ird le legyszives, hogy az az 1000 hany forumon tortenik meg, es az uj regisztralok atlagosan hany forumon vannak, ha mar itt tartunk.
Ez a kb 1000 (ebben a percben az előző 24 óra beírásai) beírás ez összesen 32 fórum között (az elmúlt 24 órában aktív fórum) oszlik el, bár ezek között van több is, ahol csak 1-1 beírás van, tehát ebből nem szabad átlagot számolni.

Ez teljesen megszokott, a "régen minden fórum pörgött" állapotban is voltak fórumok, ahol hetekig nem volt egyetlen beírás se -- amikor véletlenül volt, abban pedig nem volt köszönet.

Fórumozásbeli szokásváltozást nem figyeltem meg, azt leszámítva, hogy sokkal kevesebb az egymás torkának esés, mint régen volt. Sértődés van most is a fórumról való kizárások miatt, de nem egy hétig egymás anyázásától "pörög" a fórum. (És most tekintsünk el azoktól, akik csakazértse kérnek fórummeghívót, hanem inkább szenvednek, mondván, hogy őket nem hívta meg senki sehova -- ez nem normális magatartás szerintem.)

Én nem abban látom a jelenség gyökerét, hogy az emberek az egymás torkának esésre lennének kíváncsiak, és ennek hiánya lenne kihatással a játékosszámra.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 02-18-2011 at 14:07.. Reason: Pontosítás, nehogy valaki azt gondolja, hogy összesen csak 32 fórum van :)
Reply With Quote
  #8  
Old 02-18-2011, 14:07
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Én gyorsnál tapasztalom azt, hogy szinte senki sem játszik...
Volt olyan nap, amikor 0 azaz nulla ütés volt a teljesben...

Pár éve a gyorsban olyan harcol voltak, hogy nem is lehetett szebbet kívánni sem...
De most?
Amikor odalépünk, szinte egymást érik a "mi már csak termelünk + lassan lépünk + békésen legyünk már meg" üzenetek...
Kérdezem én, akkor ezek minek itt játszanak, amikor vannak direkt mezőgazdasági, termelős játékok?
De B-ben sincs valami túl sok ütés, az is kezd kipusztulni...
A lenti normál csoportokat nem látom, mert nem járok már csak gyorsban...


Ui.:Mondjuk magamon is látom már azt, hogy nem izgat annyira, ha nem nézek be X óráig a játékba, de ezt annak tulajdonítom, hogy számomra már nincs kihívás a játékban, "elértem szinte mindent"...
Néha egy-egy régi "haver" elpicsázása még arra ösztönöz, hogy éjjel is üssek amikor csak lehet, de ennyi...

Last edited by Pool; 02-18-2011 at 14:11..
Reply With Quote
  #9  
Old 02-18-2011, 14:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Amikor odalépünk, szinte egymást érik a "mi már csak termelünk + lassan lépünk + békésen legyünk már meg" üzenetek...
Kérdezem én, akkor ezek minek itt játszanak, amikor vannak direkt mezőgazdasági, termelős játékok?
Ez mondjuk valóban egy észrevehető hozzáállásbeli változás, hogy egyre többen a békés, tartalékfelhalmozós játékstílust választják az aktív, pörgős játék helyett.

Ui: már gondolkoztam azon is, hogy elő kéne venni az anno kapásból elvetett "legyen egy hősöd" című javaslatot, és egy kis tényleges tamagocsit is becsempészni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 02-18-2011, 14:13
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

szerintem az, hogy nem ragadnak meg az újak több dologból fakad
1. az eleje nagyon vontatott a játéknak
az a 3 nap arra elég hogy valaki meg is unja az egészet

2. ha egy fejlesztést ki kellene ragadni hogy mi tett rosszat a játéknak, az a változtatható részesedés szerintem

mivel így a feljebb jutás egészen leegyszerűsödött, felgyorsult. Egy-egy ork könnyen felviszi az egész szövit. Ha valakit lecsapnak, akkor kis állítás a részesedésen, 1ütés és már vissza is ért. Míg régen nem volt ilyen gyors a visszajutás. Tovább maradt könnyen üthető az ember, ami a kezdőknek is sikert biztosított. A kezdők nem tudják ezt az opciót úgy kihasználni. Mert kevéssé aktívak, vagy mert nem értik passz.
A tolvajoknak varázslóknak kevés lehetőségük van bármit érdemben tenni. A kezdők pedig nem full hadi szöviben tenyésznek. Így csak asszisztálni tudnak egy egy tapasztalt csapat földszerzéséhez.

engem nem zavar hogy nincs különösebb képi világ. Ha szép játék környezetet akarok, akkor játszok olyan játékkal. Sorolhatnám őket, egy webes játék se közelíti meg ezeket.

3. különösebb büntetés nélkül nem lehet A-ban szabira menni. Szerintem ezért is van sok elf ott, és ott a kezdő játékosok beleunnak a játékba.

én ezekre gondolnék
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Kubbi For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 12:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu