Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-12-2008, 23:19
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default mobil internet

egyre több internetes reklám hirdeti ezt a lehetőséget. én nagyon nem értek a gépekhez, de lehetőségeimhez képest utánnajártam.
szóval adnak egy kis kártyát, amit be kéne dugni a laptopba (van rajta beépített ilyen nyílás vagy azt is hozzá kéne venni?) és 24 órás netet biztosít.

amit én pikpak észrevettem h előnye a rugalmasság ill. az ára: 5-7e ft/hónap, míg a házi, asztali pcmhez 9-10e ft, hátránya h korlátozott, 5-6giga/hónap

kérdésem a következő: ilyen egyszerű lenne az egész? ha nem töltök le abszolút semmit, csak böngészek + skype, msn az mennyi adatmennyiség, gondolom bőven 5giga alatt?
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-12-2008, 23:21
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

ott megy a reklám, amikor a vizilabdás csákó dumál rómában a muteral interneten keresztül

nah az is vodanet féle kütyü. külföldre is.
Reply With Quote
  #3  
Old 03-12-2008, 23:23
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

reklámokat nem néztek ált, csak ami felugrik

olyanra vágyom, amit bedugok a laptopba és legyek akárhol tudok netezni 5-6e ftért. azért nem értem mert ez logikusan drágábbnak kéne lennie mint az asztalimhoz, vagy éppen nem, mert nincs bevezetési ktg? nem értek én ehhez
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #4  
Old 03-12-2008, 23:31
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
reklámokat nem néztek ált, csak ami felugrik

olyanra vágyom, amit bedugok a laptopba és legyek akárhol tudok netezni 5-6e ftért. azért nem értem mert ez logikusan drágábbnak kéne lennie mint az asztalimhoz, vagy éppen nem, mert nincs bevezetési ktg? nem értek én ehhez
volt bevezetési költség, az összes átjátszótorony, aminek már a többszöröse megtérült..

az 5-6000 ft nem olyan kevés ám, ahhoz képest, hogy jó pár országban már szinte ingyenes a net elérhetőség.

a buktató, hogy a sebesség nem túl nagy, de kevés adatforgalmú dolgokhoz, tökéletesen megfelel

usb- bedug - és jön a fekete háttér v6.5.2474
Reply With Quote
  #5  
Old 03-12-2008, 23:51
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A nővéremnek van ilyen, nem használja semmi másra mint levelezésre és Skype-ra, és bőven belefér neki mindez a megengedett adatforgalomba. Azt nem tudom, mekkora forgalomra fizetett elő, de ha gondolod, megkérdezem tőle.

Azt viszont nem tudom, hogy ha meghaladod a maximumot, akkor leáll az egész, vagy csak lelassul?
Reply With Quote
  #6  
Old 03-12-2008, 23:53
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem T-mobilos mobil internetem van, usb-s web' n' walk stickel, ebben van kártya, és ezt csak be kell dugnom a gépbe, csatlakozni és már megy is.

Az ára 2900ft/hó 2Gb adatkorláttal. A t-mobilnál van 6000ft-ért 10Gb adatkorlátos csomag is.

A 2Gb-ba nélam belefér a napi böngészés, néha egy egy kisebb letöltés és a skype, amit már nem használok feleslegesen élőhangos beszélgetésekre, de azét bele fér a skype használata is.

A digi tv-s topicban benne van egy sebesség tesztem is, itt oroszlányban a letöltésem 2Mb felfelé enenk kb a negyede. Azt mondják pesten megy a letöltés a maximummal is, ami ennél az eszköznél 7,2Mb.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #7  
Old 03-12-2008, 23:59
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

hát a 3e ft az vicc a mostani netemhez képest. én pannonos vagyok. megmondanád kérlek a konkrét csomag/szolgáltatás nevét?
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #8  
Old 03-13-2008, 00:01
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem, mégse vagyok pannonos

A Mobil Internet 5 GB csomag havi 5 GB-nyi adatforgalmat tartalmaz. Neked való ez a csomag, ha rendszeresen internetezel, e-mailezel, böngészel.


Az ára 5.990 Ft/hó, a havi 5 GB forgalmi keret túllépése esetén pedig 10kB-ként 0.12 Ft.

ilyet találtam.

utólag láttam h írtad h t-mobilos vagy. vodánál van 5e ft-ért 5 gigás. szóval ez a két szolgáltató kb. ugyanannyiért adja. de ott van még az usb modem díjja is...
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)

Last edited by Grabi; 03-13-2008 at 00:10..
Reply With Quote
  #9  
Old 03-13-2008, 08:07
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

nekem pannonos mobilnetem van, sajnos otthon Kisbéren elég lassú.. az én netezési szokásaimhoz az 500megás korlát ugyan elég gyenge (hódító, legendar, fórum, skype, gmail, port.hu és index amit otthoról általában nézegetek), ez kb 5-6 napra elég.. persze lehet hogy google játékot (jó sok képpel) nem kellene róla játszanom

az 500mega az 1980Ft, eddig még egyszer sem léptem túl..

viszont amit javaslok, hogy mindenféleképpen külső modemet kérjél (ez van nekem is), mert ami pl az Ákosnak van (amit elhozott Hozzád is egyszer), az nagyon durván melegszik és akadozik olyankor a net, esetleg teljesen leáll ha túlmelegszik.
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #10  
Old 03-13-2008, 09:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
egyre több internetes reklám hirdeti ezt a lehetőséget. én nagyon nem értek a gépekhez, de lehetőségeimhez képest utánnajártam.
szóval adnak egy kis kártyát, amit be kéne dugni a laptopba (van rajta beépített ilyen nyílás vagy azt is hozzá kéne venni?) és 24 órás netet biztosít.

amit én pikpak észrevettem h előnye a rugalmasság ill. az ára: 5-7e ft/hónap, míg a házi, asztali pcmhez 9-10e ft, hátránya h korlátozott, 5-6giga/hónap

kérdésem a következő: ilyen egyszerű lenne az egész? ha nem töltök le abszolút semmit, csak böngészek + skype, msn az mennyi adatmennyiség, gondolom bőven 5giga alatt?
Vagy kártyát kapsz, amit be kell dugni a laptopba, vagy van olyan is, ami egy kis külső modem, amit USB portra dugsz. Ez utóbbi használható asztali géppel is, nemcsak laptoppal (ha van USB portja).

5 gigát az a baj, hogy elég könnyen össze lehet szedni, ha csak ezt használod netezésre.

Vodánálláttam olyan akciót, hogy korlátlan forgalom, HA csak netre, emailre, meg ilyesmire használod. Viszont ha bármi letöltőprogramot használsz, akkor él az 5 gigás korlát. Nem tudom, hogy ez mennyire szezonális jellegű akció, és meg fogják-e szüntetni egy hónap múlva. Sajnos más akcióval volt már erre példa.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
mobil topic Steve PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 112 05-24-2013 15:03
Vírus híradó! Gyula PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 233 10-25-2008 22:42
Szegedi internet Phoenix Egyéb 17 01-10-2008 21:54


All times are GMT +1. The time now is 16:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu