Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-25-2019, 17:54
Janee886 Janee886 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2019
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 26%
Default Védekezés

Üdvözletem, lehet hogy hülye kérdés, 14 kör távolságból ütnek be engem mindíg. Ilyenre van valami bónusz védekezés? Mert az összes katonám(varázsló+tolvaj+íjász) nincs annyi mint a támadó serege. Vagy még 2 hétig nézzem, ahogy naponta jön földért, és így jártam? Előre is köszönöm a választ.
Sponsored Links
  #2  
Old 07-27-2019, 14:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Janee886 View Post
Üdvözletem, lehet hogy hülye kérdés, 14 kör távolságból ütnek be engem mindíg. Ilyenre van valami bónusz védekezés? Mert az összes katonám(varázsló+tolvaj+íjász) nincs annyi mint a támadó serege. Vagy még 2 hétig nézzem, ahogy naponta jön földért, és így jártam? Előre is köszönöm a választ.
A játék elején ez normális, hiszen akkor még nincs túl sok védelmed. Érdemes az első napokban csak a védelemmel foglalkozni, minden más majd ráér később. A Stragégiai kézikönyv ad jópár kezdési tippet.
__________________
Hódító * Queosia
  #3  
Old 07-27-2019, 19:33
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Janee886 View Post
Üdvözletem, lehet hogy hülye kérdés, 14 kör távolságból ütnek be engem mindíg. Ilyenre van valami bónusz védekezés? Mert az összes katonám(varázsló+tolvaj+íjász) nincs annyi mint a támadó serege. Vagy még 2 hétig nézzem, ahogy naponta jön földért, és így jártam? Előre is köszönöm a választ.
Szia!

Mikor az ember új orit regisztrál és védelem alól kijőve szinte azonnal elkezdik támadni, az elég zavaró tud lenni, ezért ím 1-2 tipp a jövőre:
  • A diplomácia a játék szerves része. Ha írsz egy normális hangnemű levelet, nincs az a játékos, aki azt ne venné figyelembe.
  • Addig nincs semmi gond, míg csak földet visznek - gyakorlatilag gyorsabban tudod így az oridat kiépíteni. A kisebb heki és a folyamatosan közeledő sereg okozhat fejfájást, de ne törődj vele. Koncentrálj arra, hogy a tekijeid meglegyenek, templomok és kocsmák beképezve, aztán szépen lassan a többi.
  • Ha nem bírsz 200 heki alatt élni, akkor a már beképzett varik és tolik adhatnak elég erőt a környéked felmérésére. Elhagyott avagy gyengébb oriktól mindig vissza tudod szerezni a földet.
  • Ha ez gyors csoportban történik, az teljesen normális, ott kisebb az esélyed arra, hogy békén hagynak a fenti népek, de egy próbát akkor is megér.

Sajnos sok helyen a top 3 hely fedezéssel nem elérhető és mivel rengeteg sokszemes orinak szüksége van azokra, nincs más választásuk, mint hogy a kicsiket vegzálják nagyon messziről.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Segítség kérése védekezés számolásához Dave Segítség 23 12-21-2012 16:17
fagyasztás, avagy mf védekezés csabi Általános beszélgetés Hódítós témákban 20 10-12-2008 15:35
Védekezés Rántotta Segítség 42 06-09-2007 20:03
Védekezés kérdés reaper Segítség 7 09-21-2006 21:34


All times are GMT +1. The time now is 22:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu