Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-15-2008, 01:52
Joco Joco is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default Travian

Sziasztok.

Remélem a játékok címkébe ez is befér, bár rögtön hangsúlyoznám,
a "Kedvenc játékod megbeszélése" nem épp megnyerő megszólítás, a travianra

Elolvastam a szabályt, és itt az általános beszélgetésekbe szigorúan tilos a hódítóról, de remélem a travianról lehet értekezni

Néhány topicban olvastam, hogy sokan kihangsúlyozzák, hogy a hódító nem a travian

Ezzel 100 %ig így van !! SZERENCSÉRE ! a travian a hódító nyomába sem érhet.

Tudni illik, hogy a travian szerverek :

- egyáltalán nem megbízhatóak, lassúak és túl terheltek sokszor

- a játék felügyelői barátokkal rendelkező játékosok, és ezért sokszor csúnya dolgokat művelnek a nem barát játékosokkal

- a "vippet" ott goldnak hívják, és egy-egy játék komoly pénzekbe kerülhet, és gazdasági előnybe juttatja azokat, akik sokat fizetnek. Nem éppen pénztárca barát, az igazi stratégák számára.

Mégis érdekelne, ki az aki próbálta, ki az aki játszik vele. Privát üzenetet is szívesen várok mindenkitől, akinek véleménye van.

Azért csináltam ennek ide egy topikot, mert hallottam rengeteg hódítós játékos játszik abban az online játékban is, komolyan összefogva klánokba fonódva.

írjatok negatív , pozitív tapasztalatokat.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 03-15-2008, 05:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Joco View Post
- a játék felügyelői barátokkal rendelkező játékosok, és ezért sokszor csúnya dolgokat művelnek a nem barát játékosokkal
Az ilyen kijelentésekkel csak óvatosan! A Hódítóban is rengeteg hasonló dolgot hallok, és igencsak meglepődök. Pedig itt aztán első kézből van arról infóm, hogy vajon valóban csúnya dolgokat teszek-e.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 03-15-2008, 06:28
Tavacska Tavacska is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

sajnos Joconak igaza van...
én már kétszer megpróbáltam, nagyon pénz és időigényes...
a minősége ehhez képes tragikus...
de mivel mindig magamban keresem a hibát, optimista módon másodszorra is neki lendültem, de sajnos az egész család jövedelme kevés lenne ahhoz, hogy azt a játékot finanszirozzam, ha mondjuk az elsők közelébe szeretnék kerülni, és akkor még nem mondtam azt, hogy tán jó lenne nyerni :-)
az összefonódásokhoz és kivételezésekhez nem tudok hozzászólni... (sem ott sem itt)
Reply With Quote
  #4  
Old 03-15-2008, 08:57
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A Travian borzalmas... játszottam néhány hónapig, és baromira elegem lett belőle. Ott kezdődik, hogy nincs olyan korlát, mint itt a méretekből eredő körtávolság, azaz bárki bárkit támadhat. Emiatt aztán a tök kezdő országokat bármikor szétverheti egy hosszú ideje játszó masszív ipse. Azaz csak a szomszédaim kedvétől függ, hogy mikor esnek nekem, így viszont nem túl értelmes szórakozás az egész.

Kiképeztem egy, a falvaim méretéhez képest masszív hadsereget, aztán egyik nap elkezdett támadni egy izmos szomszéd. Mivel elsősorban védőim voltak, meg 20-as római falaim, egészen sokat veszített, de a vége az lett hogy lenullázta a hadseregem és lebontotta egy sor épületemet. Ezután több hét alatt visszaképeztem a seregemet, de jött a másik illető, aki megint lenullázott... persze mindkettővel beszéltem, de utólag már veszett fejsze nyele hogy békét kötöttünk, a katonáimat az nem pótolta...

Egyetlen megoldás az, ha sikerül egy top-os klánba kerülni, de oda meg nem vesznek fel kis országokat. elegem lett, töröltem
Reply With Quote
  #5  
Old 03-15-2008, 09:14
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

A Travian véleményem szerint egy nagy rakás trágyakupac.
Eléggé függő módon játszottam az első speed szerveren, de hamar rá kellett jönnöm, hogy brutális módon a pénz körül forog az egész. Míg a hódítóban valóban csak kényelmi szolgáltatást ad a VIP, addig a travianban az arany olyan plusz előnyökhöz juttat, amikkel elég nehéz versenyezni.
Számomra az is ellenérzést kelt, hogy a travianban lehetőséged van olyan szinten megsemmisíteni egy falut, hogy a usere semmit nem tud ellene tenni. 2-3-an nekiállnak és módszeresen olyan pikk-pakk leépítenek, hogy el is megy a kedved az egésztől. Arról nem is beszélve, hogy támadások alkalmával a sereged pusztul, így egy idő teljesen védtelen leszel és akkor már farmként élni az életedet az olyan, mintha kapnál egy pohár meleg sört bubi nélkül. Hódítóban van esélyed talpraállni, elvileg valamilyen szinten hasonló szintű országok harcolhatnak csak a körtávolságok miatt. Hát travianban a 28falus sokezer népességes simán nekimehet az 1falus 300népességesnek. Szóval az erőviszonyok eléggé érdekesek..
Hát így még1x végiggondolva is azt mondom, hogy a Travian csak egy helyes grafikával megcsinált mészárszék megalomániás gazdagoknak

Persze ismerek olyan emberkét is, aki játszik és nem tartozik ebbe a megalomániás gazdag kategóriába.. szóval akinek nem inge
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #6  
Old 03-15-2008, 09:21
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Egyetértek az előttem szólokkal, a hódhoz képest nagyon gyengus, amit nyújtani tud szvsz...
Kb 1 hónapig nyomtam, de jött egy kedves úriember rajtam próbálta ki a katikat, szinte porig nyomta a falucskámat....
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #7  
Old 03-15-2008, 09:30
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha az én falvaim helyzetét hasonlítom össze a támadóimmal, kb. olyan mintha a 300 hektáros masszívnak érzett elf országomat egy 1500 hektáros ork támadná, mindenféle maluszok nélkül. Kb. annyi esélyem is van.

Persze marad a diplomácia, de elég kínos alkupozíció az, hogy csak az ő kegyétől függ hogy végképp tönkretesz, vagy békén hagy, nekem semmiféle adu nincs a kezemben. Max. annyi, hogy összességében, mint támadó, többet veszít mint én, de nekem a levert 2500 katonám az összes hadseregem, neki a 3000-3500 veszteség viszont csak egy része a seregének.
Reply With Quote
  #8  
Old 03-15-2008, 09:47
Tavacska Tavacska is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

de a legrosszabb az, mint legutóbb tapasztaltam, hogy játék indulásakor azonnal elkezdtem a játékot és mire lejárt a védelelmem, addigra már egyesek annyira előbbre jártak, hogy szinte hihetetlen...(ugyanis a travianban nagyon is számít az idő, mikor kezded mikor mennyit vagy bent)
na ezt a részét nem értettem, mert alapból mindenki kap egy adag aranyat, okés tölt még rá (1000 Ft 45 arany), de akkor is a képzés idő és azt nem lehet gyorsitani, a palota - rezidencia idő, nem lehet gyorsitani, akkor mondja már meg nekem valaki, hogy lesz meg a 2-ik falva mikor mindenkinél ugyanannyi az épitési idő? (a palota - rezidencia méretén múlik a 2-ik falu)
és innentől kezdve nagyobb létszámmal tudja a kisebbeket lealázni, ahogy az előttem szólok is írták...
szóval, nagyon dúrva, és most már nem szidom többet a traviant, besorolom a hibás lépéseim listámba és kész :-)

Last edited by Tavacska; 03-15-2008 at 09:50..
Reply With Quote
  #9  
Old 03-15-2008, 09:48
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

mondjuk én a speeden a játék közepe fele, már top10 támadó voltam.. viszont ezért egy csomó ember játékélményét tettem tönkre.. abba is hagytam még a vége előtt.. mert akkor már nekem volt kínos, hogy olyan falvakat támadok, akiknek esélye sincs már a revansra.. szóval ez így nem játék.. nem is beszélve a klánok közötti kismillió kavarásról, amit nagyjaink taktikának hívtak
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #10  
Old 03-15-2008, 09:48
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Tavacska View Post
szóval, nagyon dúrva, és most már nem szidom többet a traviant, besorolom a hibás lépéseim listámba és kész :-)
Akkor abbahagyod?
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu