Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Receptek
Register Stats Members List Today's Posts

Receptek Kedvenc receptjeid, beszámolók a bajnokságokról, miért égett oda, kinek van meg stb. :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #321  
Old 07-17-2009, 21:32
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default Másik csokis recept :)

Finom és jó hideg

15 dkg habcukor (tojás és cukor helyett)
5 dkg vaj
25 dkg csoki, lehetőleg étcsokoládé
4 ek forró víz
Ezeket egy edénybe tesszük, és addig melegítjük, míg összeolvadnak.

3 dl tejszínt 1 tk vaníliás cukorral kemény habbá verünk, és óvatosan a többihez keverjük.
Ezután kis poharakba tesszük, és a hűtőben tároljuk. Praktikus, mert jó korán meg lehet csinálni
Jó étvágyat hozzá!
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Zsáni For This Useful Post:
Sponsored Links
  #322  
Old 07-18-2009, 07:07
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ditke View Post
Tegyük a bögrét a mikrohullámú sütőbe és kapcsoljuk be 3 percre magas fokozaton.
Mit jelent a magas fokozat? A miénk max 750-et tud az is elég?
Reply With Quote
  #323  
Old 07-18-2009, 15:30
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Mit jelent a magas fokozat? A miénk max 750-et tud az is elég?
Nem vagyok egy műszaki zseni, az enyém 800 wattos és jól sikerül benne, tedd 3,5-4 percre... Ki kell kísérletezni.
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
  #324  
Old 08-02-2009, 17:15
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ditke View Post
5 perces bögrés csokis süti

/A legveszélyesebb sütirecept!/

Hozzávalók:
4 evőkanál liszt,
1 késhegynyi sütőpor,
4 evőkanál cukor,
2 evőkanál kakaó,
1 tojás,
3 evőkanál tej,
3 evőkanál olaj vagy olvasztott vaj,
2 evőkanálnyi csokidarab,
egy csepp vanília aroma,
1 nagy bögre, 1 villa, 1 mikró()

Tegyük a száraz hozzávalókat a bögrébe és keverjük jól össze. Adjuk hozzá a tojást is és jól keverjük el. Öntsük hozzá a tejet és az olajat (vajat) és ismét keverjük meg. Adjuk hozzá a csokidarabokat (ha használjuk) és a vaníliát és ismét keverjük meg.
Tegyük a bögrét a mikrohullámú sütőbe és kapcsoljuk be 3 percre magas fokozaton. A sütemény felemelkedik a bögre széléig, de ne aggódjunk! Még melegen tegyük kistányérra, adhatunk hozzá fagyit, bármilyen öntetet, gyümölcsöt, de egy pohár tejjel is nagyon finom.
Bögre helyett "süthetjük" porcelán müzlis tálkában is, úgy nagyon esztétikus lesz, de érdemes bögrében összekeverni, sokkal könnyebb.

És miért veszélyes? Mert így csak öt percre leszünk attól, hogy éjjel-nappal csokis sütit együnk!
Hűűűűű... Tömören ez a véleményem
Kicsit bővebben: egyszerű és finom, köszi a receptet
Reply With Quote
  #325  
Old 08-03-2009, 11:27
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

paradicsomtorta:


végy egy nagy jénai üvegtálat

ami kell hozzá:
sok paradicsom
sok mozzarella sajt
ízlés szerint fűszerek, és só

a paradicsomokat ki kell magozni (ha van időd/türelmed meg is hámozhatod őket, akkor finomabb lesz, mert jobban összeérnek az ízek!)

egy rétegben tedd a hámozott kimagozott paradicsom húsát az edény aljára, egyenletes rétegben.

fogd a mozzarellát, és szeletekre vágva halmozd a paradicsomra, szintén egyenletes rétegben

(a rétegek kb 3-5 milliméteresek, a apradicsom húsától függően)

egy ilyen réteg után ízesítsd, én egy csipet sót, és frissen őrölt borsot szoktam rátenni, de nem túl sokat.

ezt a rétegezést folytasd addig, amig a tálad tele nem lesz. (azért nem írtam mennyiségeket, hiszen az alapanyagok mennyisége a tálad méretétől erősen függ!)
amikor tele van, szépen takard le (pl fóliával) és tedd a hűtőszekrénybe.
pár órát érleld össze a hidegben, utána fogyasztható... tortaként szeletelhető, vagy a tálból közvetlenül halálra eheted magad...
életveszélyes étel, mert nem nagyon lehet abbahagyni az evését isteni finom.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #326  
Old 08-06-2009, 11:48
Mona's Avatar
Mona Mona is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: -
Posts: 618
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Andy View Post
Sziasztok!
Annyi jó receptet olvastam, gondolom tudtok olyanokat is, amiben nincs hús és tej vagy tejszármazék....
Nagyon megköszönném azoknak, akik írnának néhány vegetáriánus étel receptet.

GYÜMÖLCSLEVES TEJ ÉS CUKORÉRZÉKENYEKNEK

Hozzávalók: 1 1/2 kg idény gyümölcs (eper, alma, körte, sárgadinnye, stb. ), 1 üveg cseresznyekompót (lehetőség szerint diabetikus) vagy, 1/2 kg mélyhűtött cseresznye, méz (ízlés szerint), 3 l és 2 1/2 dl víz , 4 ek. étkezési keményítő, 3-5 db egész fahéj, 5-8 db szegfűszeg

Egy kb. 5 literes fazékban fel melegítjük a vizet. Beletesszük a gyümölcsöket, a kompótot a fahéjat , szegfűszeget valamint a mézet. Forraljuk kb. 1/2 órát, amíg a gyümölcsök megfőnek (ekkor tehetjük bele a kényesebb gyümölcsöket). A 2 és 1/2 dl vízben csomó mentesre keverjük a keményítőt, majd a forrásban lévő leveshez öntjünk, ezáltal sűrűsödik be. Forrón vagy hidegen tálalható. Tanács: - figyeljünk rá, hogy a gyengébb héjúakat - pl. : eper, málna, sárgadinnye -, a főzés utolsó szakaszában tegyük a levesbe különben szétfő) - ha valaki édesen szereti figyeljen a méz mennyiségére, mert édesebb, mint a cukor, valamint a felhasznált gyümölcsök cukor tartalma is eltérő - ha több levet főzünk, vagy elfogy a gyümölcs, nagyon finom behűtve üdítőként is.


Téli rakottas
Hozzávalók 4 személyre:
1 kg karfiol
50 dkg kelbimbó
A mártáshoz:
1 fej vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
1 evőkanál olaj
1 mokkáskanál fűszerpaprika
1 evőkanál kukoricaliszt
1/2 l szójatej
Elkészítés: A karfiolt megtisztítjuk, rózsáira szedjük, megmossuk. A kelbimbót szintén megtisztítjuk, megmossuk, kettévágjuk. A karfiollal tűzálló tálba szórjuk. A fokhagymát és a hagymát meghámozzuk, apróra vágjuk. Felforrósítjuk az olajat, megfuttatjuk benne a hagymákat, hozzáadjuk a paprikát, a kukoricalisztet, kevés sót, és tűz fölött sűrűre keverjük. Óvatosan hozzáöntjük a szójatejet úgy, hogy sima mártást kapjunk. Ezt a mártást öntjük a karfiolos keverékre. A tálat lefedjük, előmelegített, forró sütőben, kb. 30 percig sütjük. Levesszük a tetejét, és fedő nélkül még 5 percig sütjük.

Főtt tészta fűszeres parajmártással

Hozzávalók 4 személyre:
10 dkg durumtészta
A mártáshoz:
1 közepes fej vöröshagyma
3 gerezd fokhagyma
1 evőkanál olaj
1, 5 dl konzerv paradicsompüré
csipetnyi curry
50 dkg friss paraj
Elkészítés: A tésztát a csomagoláson olvasható utasítás szerint puhára főzzük, leszűrjük, lecsepegtetjük. A hagymát, a fokhagymát megtisztítjuk, apróra vágjuk. Felforrósítjuk az olajat, megfuttatjuk benne a hagymát és a fokhagymát. Közben egy kancsóban összekeverjük a paradicsompürét 3 dl vízzel, a curyvel, sóval, őrölt borssal ízesítjük, majd a hagymához adjuk, és lassan felforraljuk. A parajt megmossuk, durvára összevágjuk. A paradicsommártás tetejére tesszük, lefedjük, és kis lángon, kb. 15 percig főni hagyjuk. A tésztát előmelegített tányérra szedjük, és a tetejét leöntjük a parajos paradicsommártással

Gesztenyés rolád

Hozzávalók 4 személyre:
3 evőkanál kakaó
1 evőkanál cukor
25 dkg margarin
50 dkg darált keksz
A töltelékhez:
25 dkg gesztenyemassza
5 dkg porcukor
10 dkg margarin
Elkészítés: A kakaót és a cukrot 3 dl vízzel elkeverjük, felfőzzük. A tűzről levéve hozzákeverjük a margarint, és ezzel a csokoládéöntettel leöntjük a darált kekszet. Alufóliára tesszük. A masszát jól összedolgozzuk, fél cm vastagra kinyújtjuk, és kihűtjük. Elkészítjük a krémet. A gesztenyemasszát burgonyanyomón áttörjük, hozzákeverjük a porcukrot és a margarint. Vékony rétegben a masszára simítjuk, és a fólia segítségével rúd formájúra feltekerjük. Egy éjszakára a mélyhűtőbe tesszük, szeletelve kínáljuk.

Diotorta :

Hozzávalók:

15 dkg (tejmentes) margarin, 20 dkg darált dió, 10 dkg cukor vagy 5 dkg fruktóz, 10 dkg liszt, fél (bio)citrom reszelt héja, egy kávéskanál őrölt fahéj (kihagyható), 1 csomag sütőpor.

Elkészítés:

A margarint a cukorral kikeverjük, apránként hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, a citromhéjat, fahéjat, és végül a darált diót. Kivajazott tortaformába öntjük és előmelegített sütőben 200 fokon tűpróbáig sütjük. Gyümölcsöntettel tálalhatjuk.

Fűszeres tök fokhagymás mártásban

Hozzávalók 4 személyre:
3 zöldhagyma
1 közepes nagyságú tök
A mártáshoz:
1 evőkanál olívaolaj
3 gerezd zúzott fokhagyma
1 kk. fekete bors
1 kk. szárított petrezselyem
1/2 kávéskanál oregánó
Elkészítés:
A hagymát megtisztítjuk, karikákra vágjuk. A tököt megmossuk, félbevágjuk, magját kaparjuk ki. A két darabot alufóliára tesszük, vágott felével fölfelé. Megszórjuk a zöldhagymával. A mártás hozzávalóit összekeverjük, csipet sóval ízesítjük, a tökökre locsoljuk. A tököket becsomagoljuk a fóliába, és forró sütőben kb. 25 percig sütjük.
__________________
Stefeee
261380
Reply With Quote
  #327  
Old 08-06-2009, 22:52
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ditke View Post
5 perces bögrés csokis süti

/A legveszélyesebb sütirecept!/
Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Hűűűűű... Tömören ez a véleményem
Kicsit bővebben: egyszerű és finom, köszi a receptet
Nekem is bejott, koszi. En mondjuk vaniliaaroma+cukor helyett vaniliacukrot tettem bele, de jo lett....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #328  
Old 08-29-2009, 17:59
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nekem is bejott, koszi. En mondjuk vaniliaaroma+cukor helyett vaniliacukrot tettem bele, de jo lett....
Kipróbáltam úgy is, hogy egy darab gyömbért belereszeltem, és úgy is nagyon finom, szóóval aki szereti a gyömbért
Reply With Quote
  #329  
Old 08-29-2009, 18:44
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Kipróbáltam úgy is, hogy egy darab gyömbért belereszeltem, és úgy is nagyon finom, szóóval aki szereti a gyömbért
Én meg úgy, tej helyett kávét tettem bele, így is tehettek egy próbát. (utána ne felejtsétek el lemozogni... )
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #330  
Old 08-29-2009, 19:07
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Én meg úgy, tej helyett kávét tettem bele, így is tehettek egy próbát. (utána ne felejtsétek el lemozogni... )
Hmmm, köszönöm a tippet, legközelebb kipróbálom
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 02:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu