Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Olvasd el az első beírást, csak utána szavazz! Mit szólnál, ha lenne ilyen lehetőség?
Legyen. 124 76.07%
Ne legyen. 9 5.52%
Felőlem lehet, de csak ha kikapcsolható, mert én tuti kikapcsolom, hiába akarja más használni. 30 18.40%
Voters: 163. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #181  
Old 08-15-2007, 08:04
belas belas is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Tatabánya
Posts: 701
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sztem nagyon jó ötlet támogatom...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #182  
Old 08-17-2007, 10:23
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by M.laci View Post
Nincs igazad.
Aki nem folyamatosan a gép előtt ül az attól még rendes hódítós, és neki sem mindegy.
Itt különben nem erről van szó, hanem arról, hogy hasznos lenne-e?
Én 4 orit vezetek és rendszeresen be vagyok jelentkezve.
Én tudnám értékelni.
59 országot viszek, és határozottan NEM támogatom.

Már nem csak külső fórumon, meg belső fórumon lehet érdeklődni, hanem bent van a SÚGÓban minden csoport körváltási ideje.

Soha életemben nem okozott gondot a körváltás.
Annyit kell tenned, hogy a súgó "Körváltási idők" fejezetét bemásolod az országod "Jegyzetek" menüpontja alá, és voi'la, a probléma megoldva. A windózodat meg állítsd UTC időzónára, és állítsd be pontosan.

Egyébként 4 országhoz maximum 4 különböző időpont tartozhat. Azt azért meg lehet jegyezni...

Én nemmel szavaztam, mert szerintem piszok nagy előny azoknak, akik eddig nem foglalkoztak annyit a játékkal, hogy elolvassák a súgót... Ami mellesleg ha nem is kötelező, de nagyon erősen ajánlott.

Ha viszont mindenképp egy ilyen irányú fejlesztés lenne célszerű, akkor én inkább az "SZINTLÉPÉS" menübe raknám be magát a körváltási időt!!!!

Így:

Szintlépés

Szint kezdése: 2007-03-28 04:45:59
Körváltás kezdete: minden óra 42. perce


Így ott lenne mindenkinek az épp aktuális csoportjára vonatkozó körváltási idő, de azért legalább annyit meg kéne tenni, hogy kattint egyet, és számol, hogy mennyi van vissza.
Így mindenkinek az igénye ki lenne elégítve, tehát aki nem akaja fejben tartani, vagy súgót olvasni, nem lenne 'rákényszerülve', aki meg eddig is tudta, nem zavarná.



Vélemények?


Gee
Reply With Quote
  #183  
Old 08-17-2007, 12:08
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

irja csak ki jol lathatoan a jatek, az embernek nem kaptalan a feje, 3 ori itt 2 ott 4 amott, hadd ne keresgeljek mar a sugoban, vagy nyomjak teljes kronikat azert hogy tudjam mikor van valtas. vagy meg a regebbi esemenyek kozott turkalva lehet latni, hogy mikor jott vmi vissza a piacrol, stb.

az autoban is a ford szam mero alapjan ki lehetne szamolni az aktualis sebesseget, aztan megis ott a km ora. lehet, hogy nem volt kifejezetten jo pelda, de nem ertem miert ne lenne jo, ha mindjart latnam is az oriba belepve mi az abra.

ez csupan annyi, hogy kiemelten jelezve van mikor lesz korvalti. semmifele gigantikus elonyt vagy hatranyt nem jelent se kezdonek se profinak. csak info.
Reply With Quote
  #184  
Old 08-17-2007, 12:29
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
az autoban is a ford szam mero alapjan ki lehetne szamolni az aktualis sebesseget, aztan megis ott a km ora.
Hát a bevásárló kocsi esetében igaz is.
2esben, 2100-as fordulatszámon annyival mész, mint 5-ösben 2100-as fordulatszámon?

Azért az már örület nagy lustasdág, hogy nem csak hogy nem hajlandó valaki megjegyezni mikor van kv, de a súgó lapozgatására is lusta, sőőt még a jegyzeteiben túrni is lusta. Mi a garancia, hogy valaki nem lesz lusta arra, hogy a jól látható helyre odapillantson?
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #185  
Old 08-17-2007, 12:43
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Azért az már örület nagy lustasdág, hogy nem csak hogy nem hajlandó valaki megjegyezni mikor van kv, de a súgó lapozgatására is lusta, sőőt még a jegyzeteiben túrni is lusta. Mi a garancia, hogy valaki nem lesz lusta arra, hogy a jól látható helyre odapillantson?
Egyet értek!

Felajánlottam ötletként, hogy a körváltási idő jelenjen meg a SZINTLÉPÉS menüben.

"Szintlépés

Szint kezdése: 2007-03-28 04:45:59
Körváltás kezdete: minden óra 42. perce"

Ha valaki arra lusta, hogy egyetlen egyet kattintson, akkor miről beszélünk? A következő lépés az lesz, hogy a helytartó küld egy SMS-t, hogy
"Kedves Királyom! 2 perc múlva körváltás! Az egyes gomb megnyomásával belépek az országodba gömbölök, támadok, lopok, piacolok, a kettes gomb megnyomása után ezt Ön is elvégezheti, ha szeretné. Üdvözlettel: Hűséges Helytartód!"

És azért az 1 kattintást nem nevezheti senki kutakodásnak, meg túrkálásnak, meg a súgó felesleges(?) olvasgattatásának, meg borzasztó időveszteségnek. Azért valamit a játékos is tegyen érte. Legalább az egér gombját meg kelljen nyomnia!


Gee

Last edited by Pax Hungaricum; 08-17-2007 at 12:46..
Reply With Quote
  #186  
Old 08-17-2007, 13:41
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Hát a bevásárló kocsi esetében igaz is.
2esben, 2100-as fordulatszámon annyival mész, mint 5-ösben 2100-as fordulatszámon?

Azért az már örület nagy lustasdág, hogy nem csak hogy nem hajlandó valaki megjegyezni mikor van kv, de a súgó lapozgatására is lusta, sőőt még a jegyzeteiben túrni is lusta. Mi a garancia, hogy valaki nem lesz lusta arra, hogy a jól látható helyre odapillantson?
szerintem pedig igenis jó volna!
én tudom h mikor van abban a 2 csoportban körváltás ahol jáccom, mégis gyakran megesik h hajnalban (kb6-kor) nem az fog eszembe jutni h 3 perc és körváltás!!
nem szükségéges h visszaszámláljon, mert a sok paranoiás ettől rettentően megijedne reggelente, de amikor nincs esemény akkor igenis írhatná az esemény jelző sávban h pl körváltás óra03, vagy valami ilyesmi
sőőt még az is jó lenne ha a főoldalon az aktuális idő alatt írná h Következő körváltás 15:03-kor
ez miért zavarna??? ha nem teccik akkor meg kilehet kapcsolni, annak viszont h a szintlépés oldalra besúvasszuk, háát nagyjából semmi értelme sincs(oda inkább annak a csoportnak a körváltási idejét kéne ahova léphetünk)
Reply With Quote
  #187  
Old 08-17-2007, 13:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ez a módosítás már bekerült a fejlesztői változatba, élesbe majd a többi változással együtt fog kerülni. Nem oda került, ami az eredeti képen a felvetés volt, és nem is számol vissza, csak egy aktuális hátralévő időt mutat a következő körváltásig a főmenü alatt, plusz helyet nem foglalva. Elég erőforrásigényes, ezért csak VIP funkcióként került be, így is kétséges még, hogy ebben a formában marad meg. De biztosat majd csak élesítés után tudok mondani, amikor látszik, hogy sokezer egyidejű lekérés milyen hatással van rá.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #188  
Old 08-21-2007, 13:32
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Jól van na... Meggyőztem magam. Legyen óra na... (Mármint hgoy sokaknak ez hasznos lesz!)

De a véglegesben legyen kikacspolható! Kérlekszépen! (Engem zavarna akármilyen visszaszámláló meg nem visszaszámláló akármi)

Plz plz plz!
*Puncsol nagyon...*

Gee
Reply With Quote
  #189  
Old 08-26-2007, 15:07
belas belas is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Tatabánya
Posts: 701
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Gee ne puncsolj) Amugy nekemis van pár orim és mégse tudom mindig,melyik szinten mikor van kv))) Tehát támogatom!!!
Reply With Quote
  #190  
Old 08-27-2007, 02:45
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 8%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by belas View Post
Amugy nekemis van pár orim és mégse tudom mindig,melyik szinten mikor van kv))) Tehát támogatom!!!
Ez azért érdekes számomra
Én ahol vagyok ott tudom mikor van körváltás
Pár orid van akkor pár csopit kéne csak megjegyezni
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 02:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu