Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-02-2006, 17:40
OnkieJoe
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Question Üzenetek és szövetségesek

Szövetségek: a tekercsek 10%-a mindig (még akkor is, ha
nincs szabad írnok), minen esetben 20 körönként
másolódjanak, de ha 10-nél kevesebb, akkor is 1 db.

Üzenetek: Az üzeneteknek lehessen választani egy témát, és
témák szerint moderálni (pl. ellenséges-> kicsit lehet
durvább hangnemben írni, és nem kell félni a tiltástól
törléstől, diplomáciai-> elintézni egy támadást, vagy
tolvajlást, megbeszélni, hogy ezt többet nem, stb). Az
üzeneteket futárral küldeni vagy varázslattal. A futár
minden esetben két kör alatt juttatja el az üzenetet, de
akinek küldöm az a legfrissebb eseményeknél láthatja, hogy
"Egy ország ??? típusú (ellenséges, diplomáciai, stb...) üzenetet
küldött feléd, ami 2 kör múlva érkezik meg tanácsadóidhoz."
Üzenetet varázsolni pedig akkor is lehet, ha 49% alatt van a
varázslók készültsége, ekkor rögtön megkapja az üzenetet.
Sponsored Links
  #2  
Old 06-02-2006, 18:19
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez mégis mire jó? Az első ötlet lényegét nem is értem...Biztos azért mert láma vagyok
  #3  
Old 06-02-2006, 18:31
Milán™
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by OnkieJoe
Szövetségek: a tekercsek 10%-a mindig (még akkor is, ha
nincs szabad írnok), minen esetben 20 körönként
másolódjanak, de ha 10-nél kevesebb, akkor is 1 db.
Ezt úgy érti szerintem hogy annak a 10%-át 20körönként ami az oriban van.Mer ha nincs szabad irnok akkor tekercset írnak vagy nincs könyvtárad és ha tekercset írnak akkor meg hogy kapna az ország a még el nem készült tekercsekből 10%-ot?ez hülye ötlet szerintem.
Quote:
Originally Posted by OnkiJoe
de ha 10-nél kevesebb, akkor is 1db.
1db tekercsel mit érsz?
  #4  
Old 06-02-2006, 18:36
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by OnkieJoe
Szövetségek: a tekercsek 10%-a mindig (még akkor is, ha
nincs szabad írnok), minen esetben 20 körönként
másolódjanak, de ha 10-nél kevesebb, akkor is 1 db.
elég brutális lenne az, ha 20 körönként kapnál 300k tekit, mert minden szövidnek van 1 milla tekercse...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

  #5  
Old 06-02-2006, 19:31
OnkieJoe
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Milán™
Ezt úgy érti szerintem hogy annak a 10%-át 20körönként ami az oriban van.Mer ha nincs szabad irnok akkor tekercset írnak vagy nincs könyvtárad és ha tekercset írnak akkor meg hogy kapna az ország a még el nem készült tekercsekből 10%-ot?ez hülye ötlet szerintem.

1db tekercsel mit érsz?
Sok kicsi sokra megy Úgy gondoltam, hogy pl. van 20 könyvtárad, azaz 2.000 tekercset írhatsz egyszerre. Ha viszont van szövetségesed, a súgóban megemlíti, hogy átmásolják neki az írnokok a neked meglévő tekercsek 10%-át. De azt nem írja a súgó, amit én csak sejtek, hogy csak akkor másolnak, ha tudnak (mert hiába van 2.000 írnokod, nem írhatsz egyszerre 3.000 tekercset, így nem tudnak másolni sem.) Úgy módosítanám, hogy a Tudomány oldalon azokat az írnokokat látod, akik neked dolgoznak. Ha meg épp nincs szövetségesed, akkor a maradék írnok, aki elvileg a nem létező szövetségesnek másol, a meglévő tekercseid amortizálódását próbálják visszaszorítani (huh, remélem érthetően írtam le). 20 kör meg azért, mert az egy fix időpont, és így tudod számolni, hohy xy-nak van 13.000 mágiai tekercse, akkor 20 kör múlva TE kapsz 1.300-at. Az üzenet meg nem könnyítés a játékon, hanem nehezítés, és szerintem érdemes beletenni, így is érdekesebbé téve a játékot. Amúgy ezeket az öteleteket csak úgy írtam, de szerintem nem rosszak, de szerintem nuku esélyem van arra, hogy viszontlássam a játékban.
  #6  
Old 06-03-2006, 07:06
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by OnkieJoe
Sok kicsi sokra megy Úgy gondoltam, hogy pl. van 20 könyvtárad, azaz 2.000 tekercset írhatsz egyszerre. Ha viszont van szövetségesed, a súgóban megemlíti, hogy átmásolják neki az írnokok a neked meglévő tekercsek 10%-át. De azt nem írja a súgó, amit én csak sejtek, hogy csak akkor másolnak, ha tudnak (mert hiába van 2.000 írnokod, nem írhatsz egyszerre 3.000 tekercset, így nem tudnak másolni sem.) Úgy módosítanám, hogy a Tudomány oldalon azokat az írnokokat látod, akik neked dolgoznak. Ha meg épp nincs szövetségesed, akkor a maradék írnok, aki elvileg a nem létező szövetségesnek másol, a meglévő tekercseid amortizálódását próbálják visszaszorítani (huh, remélem érthetően írtam le). 20 kör meg azért, mert az egy fix időpont, és így tudod számolni, hohy xy-nak van 13.000 mágiai tekercse, akkor 20 kör múlva TE kapsz 1.300-at. Az üzenet meg nem könnyítés a játékon, hanem nehezítés, és szerintem érdemes beletenni, így is érdekesebbé téve a játékot. Amúgy ezeket az öteleteket csak úgy írtam, de szerintem nem rosszak, de szerintem nuku esélyem van arra, hogy viszontlássam a játékban.

Ez nem így működik ember. Az épp elkészült tekercsek 10%át másolják le, nem a meglévőket könyörgöm. És véletlenül pont akkor másolják le, amikor elkészülnek, hihetetlen. Legközelebb talán gondold el miket írkálsz...
  #7  
Old 06-03-2006, 20:43
OnkieJoe
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Ez nem így működik ember. Az épp elkészült tekercsek 10%át másolják le, nem a meglévőket könyörgöm. És véletlenül pont akkor másolják le, amikor elkészülnek, hihetetlen. Legközelebb talán gondold el miket írkálsz...
ez is az ötletem (egyik) lényege
  #8  
Old 06-04-2006, 00:19
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

és ez miért lenne jó?
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

  #9  
Old 06-04-2006, 01:20
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by OnkieJoe
ez is az ötletem (egyik) lényege
höhö:) hát, ez a javaslat nagyon felborítaná az eddig is instabil anyagi egyensúlyt a játékban..
  #10  
Old 06-04-2006, 16:33
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Onkie: tisztában vagy vele hogy hülyeségeket beszélsz?



mellesleg semmivel nem lenne jobb a te javaslatod... csak azt eredményezné hogy nem fogyna soha a teki ha egyszer feltöltöted mert mindig megkapnád a szövik tekijeinek 10%át... azaz ha 15k tekit tart midnegyik szövid, akkor 20 körönként 4500at kapnál összesen/fajta... és ezt mindegyik szövid.... szerintem jó ahogy most van.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu