Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1201  
Old 01-07-2008, 09:42
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
igen.

ha ő félre akar tenni x mennyiségű gabonát, hogy biztosan legyen neki kinn egyes esetekre gabona,(pl. támadás) ne vehessék üresre a piacot.

vagy úgy véli 50 000es áron akar valaki utalgatni, és befogózza 49 000 es tételekkel.

én úgy gondolom, hogy nem tudnánk olyan esetet mondani, ahol a jksz egyértelműen bizonyítható lenne piaci utalásnál. mint ahogy a földleadásnál sem.
( kivéve a szándékosan bután elkövetett szabálytalanságok)

amúgy engem a jksz elnevezés nagyon zavar a piaci utalásnál, nevezzük akkor már nevén a dolgokat, szerintem piaci info kiadásáról van szó,nem jksz-ről.
amiket írsz, teljesen elméleti jelentőségű, a gyakorlatban három-négy átutalás után egyértelmű, hogy nem gabonát tartalékolsz, hanem a pénzedet adod veled nem szövetségben lévő országnak, vagyis jksz, bár így valóban nincs leírva a szabályok között

ha te lennél az admin, egészen nyugodt vagyok, hogy tudnád, mi a jksz, és mi nem az
napnál világosabb esetek mennek naponta
Sponsored Links
  #1202  
Old 01-07-2008, 09:45
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Igazad van, a vásárló bizonyos esetekben védhető. Különben is, én csak arra reagáltam, hogy nem 'értetted' Norb felvetését.
Viszont az eladó is védhető?
Fegya, az eladás teljesen szabályos, az eladás nem támadható jksz-szel
mindenki annyiért tesz ki bármit a piacra, amennyiért gondolja, max. bebukja
  #1203  
Old 01-07-2008, 10:17
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Nyilván teljesen szabályos a következő történés is miután az X teteje leverte a megfelelő hekimennyiséget a szabiról megnyitott oriban, törölték mielőtt az első nem engedélyezett sereg odaért.
Nyilvánvalóan nem történt csalás,de érdekes módon megint csak ugyan azok az orik szerepeltek az adott ország krónikájában mint az eddig felsoroltaknál.Tudom Ati majd jön és mondja hogy támadható volt az ori eddig igaz beütés előtt törölve lett,de ezen tegyük magunkat nagyvonalúan túl hiszen csak az a lényeg hogy az X ben az eddig sem könnyen megközelíthető uralkodó réteg szélesítette a védelmi sávot.
Mindössze 50k pont védi a felső termelőket egy olyan csopiban ahol a piacon alig van egység.
ma már nem támadunk (#241624)
Föld: 1.403 hektár Katona: 0
Népesség: 15.402 Védő: 0
Foglalkoztatottság: 71% Támadó: 0
Pénz: 86.874.289 Íjász: 0
Étel: 0 bála Lovas: 0
Rúna: 63.798 rúna Elit: 0
Morál: 0 % Varázsló: 2.800
Katonai morál: 44 % Tolvaj: 0
Szövetség: szövetség tagja Faj: Óriás
Személyiség: Kereskedő Hírnév: 9.894
Érték: 59.000 Helyezés: 15

2008-01-07 07:43:38
xxxxxx: ma már nem támadunk (#241624)
5 sereg tart az ország felé.
Ő lett törölve tehát ezzel nem sértek szabályt hogy bemásolom
bemásolnám a krónikáját is mert abból kiderülne minden,de az sajnos szabálysértő lenne.

Last edited by Serg; 01-07-2008 at 10:24..
  #1204  
Old 01-07-2008, 10:37
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

a krónikáját ismerjük, előre leírtuk, mi fog történni, egész jó látnokok vagyunk
mondjuk, most nem szabira ment, hanem törölt, ha ezt újdonságnak lehet nevezni, bár már nem új, mert már volt egy törlés is
  #1205  
Old 01-07-2008, 10:39
It(AZ:)) It(AZ:)) is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém-budapest
Posts: 82
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Nyilván teljesen szabályos a következő történés is miután az X teteje leverte a megfelelő hekimennyiséget a szabiról megnyitott oriban, törölték mielőtt az első nem engedélyezett sereg odaért.
Nyilvánvalóan nem történt csalás,de érdekes módon megint csak ugyan azok az orik szerepeltek az adott ország krónikájában mint az eddig felsoroltaknál.Tudom Ati majd jön és mondja hogy támadható volt az ori eddig igaz beütés előtt törölve lett,de ezen tegyük magunkat nagyvonalúan túl hiszen csak az a lényeg hogy az X ben az eddig sem könnyen megközelíthető uralkodó réteg szélesítette a védelmi sávot.
Mindössze 50k pont védi a felső termelőket egy olyan csopiban ahol a piacon alig van egység.
ma már nem támadunk (#241624)
Föld: 1.403 hektár Katona: 0
Népesség: 15.402 Védő: 0
Foglalkoztatottság: 71% Támadó: 0
Pénz: 86.874.289 Íjász: 0
Étel: 0 bála Lovas: 0
Rúna: 63.798 rúna Elit: 0
Morál: 0 % Varázsló: 2.800
Katonai morál: 44 % Tolvaj: 0
Szövetség: szövetség tagja Faj: Óriás
Személyiség: Kereskedő Hírnév: 9.894
Érték: 59.000 Helyezés: 15

2008-01-07 07:43:38
xxxxxx: ma már nem támadunk (#241624)
5 sereg tart az ország felé.
Ő lett törölve tehát ezzel nem sértek szabályt hogy bemásolom
bemásolnám a krónikáját is mert abból kiderülne minden,de az sajnos szabálysértő lenne.

99%-ban biztosak voltunk benne,hogy így lesz,ettől függetlenül még mindig a fejünket fogtuk a teljes krónikától
  #1206  
Old 01-07-2008, 11:43
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

miért, mi van abban?
a célpont azt a kb. 20 ütést, ami a már jól megszokott 4 ori indított vidáman, sőt nagy boldogsággal tűrte, ám aztán elege lett, és mikor jöttek az új seregek úgy gondolta, itt a mély depresszió ideje, és véget vetett a sok kellemetlenségnek
  #1207  
Old 01-07-2008, 13:04
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 13%
Longevity: 94%
Default

Itt jön be az az ismeretlen tényező,miszerint ki tudja,hogy gépnél volt-e az előző 4 ori folyamatos földeléseinél .. lehet,hogy ha észreveszi azokat a seregeket is,akkor biz azonnal törölt volna ..

Persze elég kicsi a valószínűsége,és én magam sem hiszem el .. de attól még ..
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #1208  
Old 01-07-2008, 13:04
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
miért, mi van abban?
a célpont azt a kb. 20 ütést, ami a már jól megszokott 4 ori indított vidáman, sőt nagy boldogsággal tűrte, ám aztán elege lett, és mikor jöttek az új seregek úgy gondolta, itt a mély depresszió ideje, és véget vetett a sok kellemetlenségnek

Ez így tök természetes. Legalábbis majd nemsokára jön Ati, és kijelenti, hogy ha egyszer szabályos volt, akkor akárhányszor szabályos ugyanazt megcsinálni, és amúgy is bárki számára üthető volt az ori, meg még szabin se volt. Különben is törölte magát, nem lehet anarchba rakni, azt a 4 orit meg akik már sokadszor szereznek így földet szintén nem, elvégre tök szabályosan ütöttek teljesen üres orit...
Sirály.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #1209  
Old 01-07-2008, 13:15
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem amit Hóhér ír az úgy teljes.
Persze hogy jksz jellegű az utalgatás egymásnak, de ez akkor is csak piaci infó kiadása. Én megmondom mim van kint és mennyiért. Nem mondom hoyg vedd meg csak hogy tudd mi mennyiért van kint és hova megy a lóvé.
Evidens hogy ne mfair játék de ne mtudom hogy ezt hogyan lehetne korlátozni, hiszen sokan tesznek ki piacra fogókat, hogy fogják az utalásokat.
  #1210  
Old 01-07-2008, 14:01
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Szerintem amit Hóhér ír az úgy teljes.
Persze hogy jksz jellegű az utalgatás egymásnak, de ez akkor is csak piaci infó kiadása. Én megmondom mim van kint és mennyiért. Nem mondom hoyg vedd meg csak hogy tudd mi mennyiért van kint és hova megy a lóvé.
Evidens hogy ne mfair játék de ne mtudom hogy ezt hogyan lehetne korlátozni, hiszen sokan tesznek ki piacra fogókat, hogy fogják az utalásokat.
igazából ezt nem lehet korlátozni.

mit húzol meg határnak, mennyi az az összeg reálisan amit még be szabad venni?

nem tudod megszabni.
és ha meg szabod hogy max az átlag ár 3x a lehet ( persze még a felvetés is olyan buta, hogy kár bele menni)
szóval ha nem szabadna bevenni, akkor hogyan tudná azt egyeg játékos aki nem figyeli gyakran a piacot, hogy most ez csalás ha beveszi vagy sem.

és amúgy is csak azt érnéd el vele, hogy még kevésbé lehetne fogózni az utalásokat, mert mindenki annyi gabonát gyűjtene, hogy 3-600 as áron is lehetne utalni , csak rohadt sok cuccal...

vagy azt leszabályozni, hogy nem vehet be 7 millió gabonát 600 ért? mert minek neki a gabona? vicces lenne...

persze jön mindenki azzal, hogy be kell fogózni , és akkor nem lehet utalgatni.

ha van valakinek öszegyűjtve valamiből ilyen sok, azt be sem lehet fogózni, gondtalanul megy az utalás.

ez a játéknak egy olyan része, amit biztos hogy nem lehet megváltoztatni,
gondoljatok csak a földleadásokra, sokkal egyértelműbb, még is problémák vannak már ott is a bizonyíthatóságánál...
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:22.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu