Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 07-31-2006, 14:18
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mike zoostorm
Es sikerult tonkre vagni Fegyat??
es ha nem akkor a szemelyisegei mentettek meg???
Amugy meg szerintem nem sokan vannak ezzel igy... en pl kulonosebb indok melkul nem fogok nekimenni Tuvalunak, vagy Fegyanak... meg ha el lehetne lopni toluk valahogy akkor talan...

Én fórumozok, az említett szövim nem. Neki Fegya csak egy név a pontlistán, én olykor beszélgetek vele. Ha belénk köt, tuti nekiszaladunk, de ok nélkül nem hagyom bántani. Szal a vita lezajlott szövifórumon, és annyiban maradt
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 07-31-2006, 14:51
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Minden felvetőnek igaza van abban, hogy szét lehet verni úgy egy országot, hogy újráznia kelljen.
Ha valakit szétvernek, akkor most azt kell eldöntenie, hogy előrehaladása szempontjából mi a jobb:
-Újrázik és veszít x kört (x >= 500)
-Nem újrázik és valahogy rendbeteszi az országát.
Ha úgy ítéli meg, hogy a rendbetétel tovább tart, mint az újrázás, akkor nyilván újrázni fog.

Javaslatommal annyi változik, hogy az újrázó nem x kört, hanem x+1000 kört veszít.

Nekem nagyon fájna, ha x kör helyett x+1000 kört kéne veszítenem, de mégis azt mondom, hogy a sokkal tisztább játék érdekében megérné.

Különben nem állítom, hogy javaslatom tökéletes. Azért vetettem föl a témát, hogy vitatkozzunk rajta és a vitában esetleg kialakuljon egy sokkal jobb javaslat.

És mi változna a pénzek és tekik ujrázásán? Egy szinttel lejjebb menne minden? Ezzel csak az lenne megoldva, hogy az 1A-ban nem teremtődik ujra pénz, ellenben ismét fel lehet hozni egy másik orival. Lehethogy nem látom űt rendesen de szintlépés ide-oda az ujrázással "teremtett" javak ugyanugy a játékban maradnának, csak technikai probléma, hogy egyik csopiból eljusson egy másikba.
Reply With Quote
  #33  
Old 07-31-2006, 15:01
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Mike zoostorm
Fegya gondolatat folytatva... mi lenne ha az elos ujrazashoz 500 kor kell, a masodikhoz meg 1000, aztan 1500..
persze lehetne finomitani, 500, 750 , 1000, ... ?
akkor mas lenne az ujrazok es duplazom a penzem felallas nem?
Ez esetleg még egy olyan megoldás ami esetleg célravezető lehet, de semmiképpen sem a 2. számsorhoz közelíteném a szükséges köröket Bár ha belegondolok, hogy az ujrázós orik általában gazdátlanok akkor tulajdonképpen csak azt értük el, hogy ritkítjuk a pénz és tekigyártást.

Nem tudom mennyien tudjátok,de az 1A-ba már milliós nagyságrendű tekik ujrázódnak és mindez azért lehetséges,mert már a 4. szinten is ujráznak tekit aztán feljebb a 3.-on továbbadva a 4. szinten termelteket majd a 3.-4. szint termése együtt felkerül a 2-re ahol megint megujrázzák és kerül fel hatványozottan az 1A-ba. Jelenleg nincs mégegy olyan csopi biztosan ahol olyan olcsó a teki mint fenn.

Ha ez az ujrázási körforgás leredukálódik 1-re akkor az 1A-ba felcipelt javak 80%-a NEM TEREMTŐDNE MEG! Gondolkodjatok el ezen!
Reply With Quote
  #34  
Old 07-31-2006, 16:07
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Ati
Ne haragudj, hogy ilyet mondok, de ha valakit megutálnak, és emiatt többen is szétszedik az országát, az nehezen nevezhető jksz-nek.
erre csak privátban reagálok... de valahol igazad van
Reply With Quote
  #35  
Old 07-31-2006, 16:24
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Ha ez az ujrázási körforgás leredukálódik 1-re akkor az 1A-ba felcipelt javak 80%-a NEM TEREMTŐDNE MEG! Gondolkodjatok el ezen!
Igazad van. Korábban is írtam, hogy javaslatod nagy mértékben csökkenti az újrázással való visszaéléseket.

De mi van a szövinek leadott földdel?
Ez 1A-ban korlátozva van avval, hogy baráti országoktól kevesebb földet foglalhatsz. Ha ez a szabályozás ott jól működik, akkor esetleg ki lehetne terjeszteni a többi csopira is.
Reply With Quote
  #36  
Old 07-31-2006, 18:21
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Szerintem nagyon jó ez igy ahogy van. Annak ellenére hogy én még nem éltem ijen lehetőséggel mert nekem nem éri meg elsobni 500 kört. Igaz hogy pénzbe lehet forgatni de kockázatos ha nincs jól bevédve elveszik a piacon, stb. Lehet hogy nem tudok elég jól játszani ha nem tudom azt a pénzt bevédeni de vittek el már töllem sok pénzt ugy hogy éjszaka visszajött a piacról reggelre elvitték. Ha valaki ijen kockázat melett vállalja akkor hagy tehesse meg, de ha mindenképpen korlátozni kéne az ujrázást akkor inkább ugy kéne hogy korlátozni kéne hogy eggy ország teljes pénzbeli értékének (átlag piaci áron eladva minden) hány% át küldheti át valaki a szöviének x idő alatt. Ez alatt azt értem hogy csak akkor ujrázhasson valaki ha az elmult 500 körben nem volt olyan 50 köre ami alatt a saját orijának 80% át átrakta a szöviknek ami azért nem kis összeg tehát a tényleges ujraindulók esetében nem zavarná a karavánt. Viszont ennyi idő alatt simán elég messzire kerül a szövijeitől annyira hogy eggy rakás pénz elvesszen a karavánról utközben. De a rendszer az ennél nagyobb karavánok indítását sem akadályozza meg de mondjuk ha valaki az elmult 500 körben 20-30 kör alatt karavánon elküldte saját értékének 80-90%-át az ne ujrázhasson igy a csalók 1000 kört fognak veszteni és senkivel sem vagyunk igazságtalanok.
Reply With Quote
  #37  
Old 07-31-2006, 19:41
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6
De a rendszer az ennél nagyobb karavánok indítását sem akadályozza meg de mondjuk ha valaki az elmult 500 körben 20-30 kör alatt karavánon elküldte saját értékének 80-90%-át az ne ujrázhasson igy a csalók 1000 kört fognak veszteni és senkivel sem vagyunk igazságtalanok.
Ezt komolyan gondolod, hogy milliárdokat karavánon küld bárki is? szerintem ezzel nem lenne megoldva a kérdés.. aki pénzt akar leadni az vagy lelopatja magát, vagy átpiacolja vagy akárhogy de nem karavánon csinálja.. persze lehet én állok csak így a karavánokhoz
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #38  
Old 07-31-2006, 20:49
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

ekkora pénz nem megy karavánon. 10-20k gabona, vagy 4-5 milla zsoldhoz, etetéshez max. a többi piaci meló
Reply With Quote
  #39  
Old 08-01-2006, 09:48
Csocsó's Avatar
Csocsó Csocsó is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Szombathely
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni
Ezt komolyan gondolod, hogy milliárdokat karavánon küld bárki is? szerintem ezzel nem lenne megoldva a kérdés.. aki pénzt akar leadni az vagy lelopatja magát, vagy átpiacolja vagy akárhogy de nem karavánon csinálja.. persze lehet én állok csak így a karavánokhoz
1-2milliárdot lehet megéri karavánon
2MM-nál 200milla veszik, annyit azért piacon is elvisznek a fogók..
Reply With Quote
  #40  
Old 08-01-2006, 10:03
Csocsó's Avatar
Csocsó Csocsó is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Szombathely
Posts: 115
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Maradva a fő témánál.

Újrázási lehetőség mindenkinek adott. Ki erre ki arra használja.
Összekuporgatsz az 5. szinten mondjuk 200 millát úgy érzed h kevés a 4. szinthez, elvegetálod az 500 kört, majd szövissel megoldod az újrázási procedúrát oszt 400 millával már könnyebben haladsz.
Aztán h ez vkinek megér vkinek nem... az egyéni kérdés. aki többet kuporgatott össze az persze többel is vág neki a 4. szintnek....

Kül egy kis gazdasági szisztéma: Akinek több pénze van többet is költ
Éljenek a termelő orik
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kérdezz! Felelünk? :) Toto Segítség 795 07-12-2006 22:01
Újraindulás Josh Segítség 18 03-21-2006 09:56


All times are GMT +1. The time now is 12:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu