Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Ha rendezünk 2011-ben is párbajsorozatot, részt veszel rajta?
Igen 6 60.00%
Nem 4 40.00%
Voters: 10. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 02-11-2010, 21:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Ez a holnapi arra is jó lesz, hogy bemutassam a pontozást, hogy később egyértelmű legyen.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
  #12  
Old 02-11-2010, 21:54
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

A minusz pontozás nem igazán igazságos (sztem)
aki mondjuk egy hétköznap délelőtti párbajon ér csak rá és megnyeri egy 4 fős csapatban, az kap 5 pontot a győzelemért és kap -2 pontot mert hátulól a 4. lett ( Ati országa nem számolva, tehát végülis 5 fős párbaj)= a győzelme ért 3 pontot...
lehet egy fordulóban ennyit tud játszani és máris jelentősen csökkennek a végső győzelmi esélyei

tudom, erről már volt szó, hogy nem ugyanaz 4 főst nyerni mint 10-16 főst, de vhol ezt nem érzem teljesen igazságosnak...
esetleg lehetne egy olyan, hogy a dobogón végzők nem kapnak minusz pontot
sztem....

Remélem, jól értelmezve a pontozást írtam ezt

a másik:"Az indulóérték fölött végzett országok minimum nulla pont kapnak. (Például 3 fős párbaj esetén tehát a harmadik helyezett nem +3-5=-2 pontot kap, hanem nulla pontot.)"---->nem biztos, hogy vki indulóérték fölött lesz 3.


(azért itt szólok hozzá a pontozáshoz, mert 2 napig nem volt netem és most ezt néztem meg elsőnek külsőn)

Last edited by Pool; 02-11-2010 at 21:58..
  #13  
Old 02-11-2010, 22:01
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Érthető ez az álláspont is, de én továbbra is azt modom, hogy többet ér egy 20 fős párbajt megnyerni, mint egy 3 főset.

Ha valaki olyankor nyer egy párbajt, amikor senki más nem ért rá, az ne legyen egyenértékű azzal, amikor meg kell kűzdeni még a dobogós helyért is, nemhogy az elsőért.
__________________
Hódító * Queosia
  #14  
Old 02-11-2010, 22:07
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Érthető ez az álláspont is, de én továbbra is azt modom, hogy többet ér egy 20 fős párbajt megnyerni, mint egy 3 főset.

Ha valaki olyankor nyer egy párbajt, amikor senki más nem ért rá, az ne legyen egyenértékű azzal, amikor meg kell kűzdeni még a dobogós helyért is, nemhogy az elsőért.
Persze, én megértem amit írsz, de elég gáz, hogy vki el tud indulni párbajonként 1*, Ő a legprofibb párbajos (most nem magamra gondolok ) megnyeri a párbajt +2000 pont előnnyel és azon kell izgulnia, legyenek már vagy 10-en, amikor játszik...
én úgy érzem, vmi köztes megoldást kellene kitalálni

azok a 20 fős párbajok meg te is tudod, milyenek, nem bántásból írom, de amikor 16 fős is volt, abból min. 8 azt se tudta, hol van
több fő=több ingyenföld stb....

személy szerint nekem mindegy, mert sok párbajon tudtam indulni fordulónként, de mégsem érzem ezt így jónak...


Majd 27.-én beszélünk róla személyesen

Last edited by Pool; 02-11-2010 at 22:12..
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #15  
Old 02-12-2010, 09:04
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

nem lehetne látni valahogy hogy eddig kik jelentkeztek??

a létszámra lennék kiváncsi meg hogy kik vannak eddig
  #16  
Old 02-12-2010, 09:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by richardka View Post
nem lehetne látni valahogy hogy eddig kik jelentkeztek??

a létszámra lennék kiváncsi meg hogy kik vannak eddig
A jelentkezők listája nem publikus. A párbajok alkalmával majd a legtöbbre fény derül.
__________________
Hódító * Queosia
  #17  
Old 02-12-2010, 10:37
Elfi Elfi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Pécs-Budapest
Posts: 304
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
A minusz pontozás nem igazán igazságos (sztem)
aki mondjuk egy hétköznap délelőtti párbajon ér csak rá és megnyeri egy 4 fős csapatban, az kap 5 pontot a győzelemért és kap -2 pontot mert hátulól a 4. lett ( Ati országa nem számolva, tehát végülis 5 fős párbaj)= a győzelme ért 3 pontot...
lehet egy fordulóban ennyit tud játszani és máris jelentősen csökkennek a végső győzelmi esélyei

tudom, erről már volt szó, hogy nem ugyanaz 4 főst nyerni mint 10-16 főst, de vhol ezt nem érzem teljesen igazságosnak...
esetleg lehetne egy olyan, hogy a dobogón végzők nem kapnak minusz pontot
sztem....

Remélem, jól értelmezve a pontozást írtam ezt

a másik:"Az indulóérték fölött végzett országok minimum nulla pont kapnak. (Például 3 fős párbaj esetén tehát a harmadik helyezett nem +3-5=-2 pontot kap, hanem nulla pontot.)"---->nem biztos, hogy vki indulóérték fölött lesz 3.


(azért itt szólok hozzá a pontozáshoz, mert 2 napig nem volt netem és most ezt néztem meg elsőnek külsőn)
Teljesen egyetértek!

Alapvetően az Ati által kitalált pontozási rendszer jó, csak szerintem nem erre a lebonyolítási rendszerre.

Volt egy korábbi felvetésem miszerint ki kellene számolni, hogy a 2009-es sorozatban ezzel a pontozási módszerrel mi lett volna a végeredmény.

Az világos, hogy 20 fős és 3 fős párbajt megnyerni nem ugyanaz, de 3 fős és 5 fős párbajt már majdnem. És a legrosszabb, hogy tőlem teljesen független a párbajon résztvevők száma.

Ennyi erővel pár játékos nem jelentkezik (direkt) arra a párbajra amire X játékos és máris kinullázták. .

Megoldható lenne az, hogy ne lehessen látni ki jelentkezett párbajra, és azt se hogy hányan lesznek?


Melyik a kisebbik rossz?

1. Ha valaki úgy tartja veled a lépést, hogy 3 fős párbajokat nyer!?

2. Ha nem tudod tartani a lépést, mert pont kis létszámú párbajokon érsz rá!?

Szerintem az 1-es.
__________________
ELFeledett Vidék (#437487)
The Following User Says Thank You to Elfi For This Useful Post:
  #18  
Old 02-12-2010, 10:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Elfi View Post
Ennyi erővel pár játékos nem jelentkezik (direkt) arra a párbajra amire X játékos és máris kinullázták. .


Nem adódnak össze a párbajokon szerzett pontok, és átlag se számít. A legjobb eredmény számít. Amint megnyer egy nagyobb létszámú párbajt, meglesz az 5 pontja, függetlenül attól, hogy más párbajokon esetleg egyedüli indulóként nulla pontot kapott.

Ha mások direkt nem jelentkeznek sose arra, amire ő, akkor kap majd 1-1 pontokat, más meg nullát, mivel nem játszik, és ezzel megnyeri a párbajsorozatot.
__________________
Hódító * Queosia
  #19  
Old 02-12-2010, 10:50
Elfi Elfi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Pécs-Budapest
Posts: 304
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post


Nem adódnak össze a párbajokon szerzett pontok, és átlag se számít. A legjobb eredmény számít. Amint megnyer egy nagyobb létszámú párbajt, meglesz az 5 pontja, függetlenül attól, hogy más párbajokon esetleg egyedüli indulóként nulla pontot kapott.

Ha mások direkt nem jelentkeznek sose arra, amire ő, akkor kap majd 1-1 pontokat, más meg nullát, mivel nem játszik, és ezzel megnyeri a párbajsorozatot.
Úgy értem, hogy valaki egy fordulóban több párbajon is el tud indulni, ha akar, valaki meg esetleg csak 1 alaklommal, ha látom pl., hogy az összesítettben 2. helyezett a 3 fordulóban még nem játszott én már szereztem abban a fordulóban 2 pontot, nem fogok jelentkezni, hogy a kis létszám miatt 0 pontot szerezzen. .
__________________
ELFeledett Vidék (#437487)
  #20  
Old 02-12-2010, 10:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Most komolyan azon taktikázunk, hogy ki miért NEM fog játszani? Akinek a nyerő taktikája az, hogy NEM játszik, annak nem biztos, hogy megéri beszállni a párbajsorozatba, mivel nulla párbajon való részvételért tényleg sok az 500 kör nevezési díj.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Foci VB 2010 Dél-Afrika Pool Szabadidő, Sport 148 07-16-2010 08:07
A 2009-es év legjobb Hódítósa Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 2375 03-09-2010 14:18
2010 Ati Egyéb 6 01-04-2010 17:04
Végetért a 2009-es év Hódítósa párbajsorozat Ati Fontos bejelentések 0 12-19-2009 19:20
Attila, a legjobb fej Pepa Egyéb 80 03-30-2009 15:33


All times are GMT +1. The time now is 14:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu