Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 04-10-2006, 18:02
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool

Quote:
Originally Posted by Ati
Remélem, hogy segítség, és az ilyen szitukat egyre többen elkönyvelik, mint a játék velejárója. Ha valakinek nincs védelme, akkor nem csalás, hogy megtámadják. A megoldás: kell védelem.
Erre még nemis gondoltam ezt megfogadom
Sponsored Links
  #12  
Old 04-18-2006, 10:06
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ati:

A múlt héten történt meg velünk az eset. Békében éltünk 3 szövitársammal, mikor kinéztünk egy félelfet, akit kicsit megcincáltunk, és elvittük a tekercseit. Ezzel nincs is semmi gond.

De ők úgy gondolták, hogy az a pár 10 milla nekik sokat ér, így elkezdtük írtani egymást. Amivel nincs is semmi baj.

DE!

Egyik szövimet ártózták. Összesen 42%-nyi ártót kapott, majd utána bukott a varisuk. Megnéztem az orit (hiszen az ellen szövijéből mindössze csak 1 ori volt képes erre) éplistával, és gömbbel. Osztottam-szoroztam, de legrosszabb esetben (feltéve ha 100%-ról indult az ártás kezdetén) 77%-on már buknia kellett volna a varisuknak.

Ilyenkor most mit írjak a bejelentőbe?

Mert ugye alulra beírom, a 4 szövitagot, de mivel a varis ismeretlen, így nem tudom beírni a számát.

Thx
  #13  
Old 04-18-2006, 10:09
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Ati:

A múlt héten történt meg velünk az eset. Békében éltünk 3 szövitársammal, mikor kinéztünk egy félelfet, akit kicsit megcincáltunk, és elvittük a tekercseit. Ezzel nincs is semmi gond.

De ők úgy gondolták, hogy az a pár 10 milla nekik sokat ér, így elkezdtük írtani egymást. Amivel nincs is semmi baj.

DE!

Egyik szövimet ártózták. Összesen 42%-nyi ártót kapott, majd utána bukott a varisuk. Megnéztem az orit (hiszen az ellen szövijéből mindössze csak 1 ori volt képes erre) éplistával, és gömbbel. Osztottam-szoroztam, de legrosszabb esetben (feltéve ha 100%-ról indult az ártás kezdetén) 77%-on már buknia kellett volna a varisuknak.

Ilyenkor most mit írjak a bejelentőbe?

Mert ugye alulra beírom, a 4 szövitagot, de mivel a varis ismeretlen, így nem tudom beírni a számát.

Thx
Ilyenkor legrosszabb esetben tippelj, hogy ki lehetett. Én az eseménylistából úgyis látni fogom, hogy ki volt, azt kigyűjti, amikor a jksz-jelentőt elküldöd. A tipp miatt picit kevesebb infó lesz, mintha ténylegesen tudnád, hogy ki az, de sok esetben ez nem is lényeges.
__________________
Hódító * Queosia
  #14  
Old 04-18-2006, 10:31
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Asszem nem mindig vagyok tisztában énsem hogy mi a JKSZ...
Pl épp szöviháború van, a varisunknál bukja valaki a gömböt (a legerősebb varisuk mert nekünk mindről van) ezután pár perccel valaki legömböli...
Ez ugye nem JKSZ csak megkérte a haverját?
Biztos vagyok benne hogy ez nem elég alap, de azért érdekelne a véleményetek
Esetleg ha valaki tudna vmi jó tippet privátban hogy hogyan lehetne előugrasztani a nyuszit a bokorból...
  #15  
Old 04-18-2006, 11:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A mai adag:

- Ha egy teljes kocsmád van a 3. szinten, akkor ne csodálkozz, hogy mindenki lop, ez nem jksz. :)

- Ha egy országra vihart és szárazságot teszel, rengeted, majd térkaput nyitsz, és megpróbálod lopni, akkor nem jksz, ha cserébe visszatámad! :)

- Ha többen is meggömböznek, az sem jksz. :)

- 100 tolvaj ugyan több, mint az egy kocsmányi, de azért még ez sem az igazi 1000 hektár közelében... :)

- Aki nem is támadott meg, azzal kapcsolatban kár jksz-t jelenteni, még ha szerinted oly egyértelmű is a dolog. :) Az, hogy egyszerre több ország nem támad meg, nem jksz! :)
__________________
Hódító * Queosia
  #16  
Old 04-18-2006, 12:03
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Cool

Ezek mindig szépek

Quote:
Originally Posted by Ati
- Ha többen is meggömböznek, az sem jksz.
És amit felette irtam ha megtörténik akkor se gondoljak jkszre? Mert ha nem tudom bizonyítani addig ártatlanság véllme...
  #17  
Old 04-18-2006, 15:02
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

ha mondjuk a 4. szinten 600 hekin van egy orim, es azt kezdi szivatni 1 szovi. latom, hogy semmi eselyem, ezert szintet lepek, feljovok a masik orimmal a szovivel egyutt (600 hekin persze), es lenullazzuk az illetoket.
ez JKSZ-nek szamit?

en nem csinaltam ilyesmit, de lattam tobb helyen is, hogy X azert szivatja Y-t, mert Y reges-reg egy masik orijaval megtamadta X-et.
  #18  
Old 04-18-2006, 15:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar
ha mondjuk a 4. szinten 600 hekin van egy orim, es azt kezdi szivatni 1 szovi. latom, hogy semmi eselyem, ezert szintet lepek, feljovok a masik orimmal a szovivel egyutt (600 hekin persze), es lenullazzuk az illetoket.
ez JKSZ-nek szamit?

en nem csinaltam ilyesmit, de lattam tobb helyen is, hogy X azert szivatja Y-t, mert Y reges-reg egy masik orijaval megtamadta X-et.
Ez ebben a formában nem jksz, ez teljesen szabályos.
__________________
Hódító * Queosia
  #19  
Old 04-27-2006, 12:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by doscar
1. Lopok egy MFtől
2. üzennek a szomszéd szöviből, hogy az a haverjuk, ne bántsam, legömböznek engem is meg az egész szövimet (gondolom elküldik az MF nek)
3. jelentem
4. semmi
5. az MF elkezdi lopni a szövimet (vaj honnan tudja kikkel vagyok), a szövim elkezdi ütni az MFet
6. a szomszéd szövi elkezdi szétverni a szövimet
7. megint jelentem
8. semmi
9. ez egyik szövim kilép a szövetségből a másik szabira megy, nekem meg már 300 milla ment el a tartalékokból, hogy még talpon maradhassak, és még mindig gyilkolnak

Két kérdés:
mennyi idő amig egy bejelentést elbírálnak?
az idő közbeni károkat ilyen esetbe vissza kapja az orim vagy találjam fel magam?
3: nem jelentetted.

innentől értelmetlen a többi részt tovább beszélni. ha valamit nem jelentesz, akkro az soha nem lesz elbírálva.
__________________
Hódító * Queosia
  #20  
Old 04-27-2006, 13:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by doscar
a queosián van és jelentettem kétszer
Most is nulla darab jelentett üzenet van ott, úgyhogy nem jelentetted. Az üzenet alatt van az üzenet jelentésére link, arra katt.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Csalás bejelentés mikéntje... Senki Segítség 20 03-28-2006 09:34


All times are GMT +1. The time now is 20:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu