Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-14-2007, 11:08
Jimmy Jimmy is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 91%
Lightbulb 4 óriás 1 szöviben?

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy 1 kezdő csapat hogyan álljon fel?
200 hekin milyen felállást válasszunk?
4 óriás?
Vagy óriás varis, óriás hadis, ember tolis, ork hadis együtt?
Hadis óriás mennyi tolvajt tartson ha egyáltalán tartson, naés a varis?
Sponsored Links
  #2  
Old 08-14-2007, 11:14
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Jimmy View Post
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy 1 kezdő csapat hogyan álljon fel?
200 hekin milyen felállást válasszunk?
4 óriás?
Vagy óriás varis, óriás hadis, ember tolis, ork hadis együtt?
Hadis óriás mennyi tolvajt tartson ha egyáltalán tartson, naés a varis?
Első kérdésedre rengeteg válasz/variáció létezik ,de egybekötve a második kérdéseddel én az alap felállást javaslom!
2 hadi 1 vari 1 toli.
A két hadi és a vari lehet óriás,ha már a téma is erre utal a toli pedig fél-elf vagy ember.
Tolvajokból lehet nagyon minimális a hadisoknál meg a varinál akár 1db is ,mert sokat lopni úgyse fogsz és akkor építesz helyette mást pl. hadisnál barakk varisnál templom.
  #3  
Old 08-14-2007, 11:24
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Első kérdésedre rengeteg válasz/variáció létezik ,de egybekötve a második kérdéseddel én az alap felállást javaslom!
2 hadi 1 vari 1 toli.
A két hadi és a vari lehet óriás,ha már a téma is erre utal a toli pedig fél-elf vagy ember.
Tolvajokból lehet nagyon minimális a hadisoknál meg a varinál akár 1db is ,mert sokat lopni úgyse fogsz és akkor építesz helyette mást pl. hadisnál barakk varisnál templom.
Én is ezt tudom javasolni. Ha tényleg kezdő szövetségről van szó, orkot ne nagyon válasszatok, így még nem a legszerencsésebb. De amúgy nem hülyeség a 4 óriás sem. 3 hadi óriás + 1 hadi-varázsló. Gömbötök lesz, éplistára ennyi seregnél nem lesz sok szükség. Ez esetben meg elég 56 tolvaj.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
  #4  
Old 08-14-2007, 11:30
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Jimmy View Post
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy 1 kezdő csapat hogyan álljon fel?
200 hekin milyen felállást válasszunk?
4 óriás?
Vagy óriás varis, óriás hadis, ember tolis, ork hadis együtt?
Hadis óriás mennyi tolvajt tartson ha egyáltalán tartson, naés a varis?
Hali
Sztm egy kezdő csapat úgy álljon fel, hogy van benne egy nem kezdő is.
De ha már így alakul, van egy félkész Kézikönyv, amiben vannak tanácsok: http://forum.hodito.hu/forumdisplay.php?f=59
Ez ugyan elég szerteágazó, szinte áttekinthetetlen, de "4 óriás egy szöviben" kérdésre lehet h pl nem is tér ki. Sztm általánosságban elmondható, hogy jobb, ha különböző fajok alkotják a szövik, mert jobban kiegészítik egymást és többre képesek. Tehát pl
2x óriás, 2x gnóm, vagy
óriás, óriás, gnóm, fél-elf, vagy
óriás, 2x gnóm, esetleg ember vagy elf. A három közül az utóbbi talán a legbevállalósabb, de mint tudjuk, kockázat nélkül a nyereség is kevesebb. V vhogy így.
  #5  
Old 08-14-2007, 11:34
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A 4 óriásos szövi nagyon jól tud működni, csak nem biztos, hogy ezzel kéne kezdeni.
4 óriás hadi-vari, vagy 2 óriás hadi-vari és 2 élezett óriás hadis országból álló szövit piszok nehéz visszafogni, vagy megállítani... lopni nem tudják, tolikkal ártani neki nem tudnak érdemben, varikkal szemben szintén igencsak védettek. Aki egy óriást beárt, azt valószínüleg egy 4hadis szövi sereggel (Nem kis mennyiségü pacit jelent ez.) könnyedén megfogja.

Egyik hátránya, hogy a szövifelmérés kissé nehézkes neki... bár az is megoldható, hogy az egyik óriás kicsit több kocsmát tart kizárólag erre a célra. De akár tolvajok nélkül egyetlen TK segítségével is meg tudja oldani, csak körülményes.

Egy ilyen szövi másik nagy hátránya, hogy ha akarnál se állhatsz le vele, mert seperc alatt a béka hátsófele alá zuhan a morálod.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
  #6  
Old 08-14-2007, 12:05
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

óó, 4 óriás, de jó az
kezdőknek, ajánlom, az óriást, esetleg gnómot...felállásnak, a 2 hadi+1 toli+1 vari-nál, a két hadi lehet gnóm vagy óriás, a toli gnóm, a vari óriás...a gnóm kicsit nagyobb kihívás, de ideális faj kezdőknek.
a 4 óriás szövit nagyon kevesen állíjták meg, ha egy helyben megálltok, akkor is fosztogatssatok, és a morált tartsátok magasan, hisz az óriás kat.morálja a kocsmák hiánya miatt eléggé zuhanhat...személyiségnek vagy mind a 4 tagnak vándort, vagy tudóst javasolnék, a vándor nagyobb stratégiai előny
egy négy óriás szövibe ilyen hadikat ajánlanék (természetesen variálható, hogy az egyik hadinál picit több vari, vagy az egy kicsit jobban élezett...):

Ház: 36 db 18% 98% foglalkoztatottság
Raktár: 4 db 2%
Tanya: 29 db 14%
Barakk: 86 db 43% 3808 paci/elit (a 3 hadinak együtt 11,4k pacija van, ha az egyikük támad és visz mindenkit, akkor 8,1k paci megy, ami elég sok minden átmegy)
Őrtorony: 18 db 9% 1000 íjász
Templom: 26 db 13% 3640 vari
Kocsma: 1 db 0% 56 tolvaj

varinak ilyet:

Ház: 36 db 18% 98% foglalkoztatottság
Raktár: 4 db 2%
Tanya: 37 db 18%
Barakk: 36 db 18% 1000 paci/elit
Őrtorony: 18 db 1000 íjász
Templom: 68 db 34% 9520 varázsló
Kocsma: 1 db 0% 56 tolvaj

ezek az ép.listek vándornak vannak, tehát ha tudós, akkor is ilyesmi, scak kevesebb tanya kell.

én egy ilyet eltudnék képzelni

Last edited by Burning; 08-14-2007 at 19:47..
  #7  
Old 08-14-2007, 12:07
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem muszaj hogy pacisok legyenek az oriasok. az ij+elites hadisok nagyon eros vedelmuek.

es az sem muszaj, hogy 2 hadi 2 hadivari legyen benne, lehet 1 vari + 3 hadis is a felallas.

az elites varis a 3 hadis mellett az orik 75-80%-at be tudja verni igy nem kell fedeznie es nem marad le

az epulet meg szovifelmeres sem olyan nagy cucc. lehet vakon is menni. ettol fuggetlenul persze jok lehetnek a 2 hadi 1 vari 1 toli szovik is, de ha az 1ik hadis tart 8-10% kocsmat, azzal mar bekukkanthat ide-oda.

az oriasokat nehez gyujtani, gyilkolni, jol birjak a gyurodest, a varisokra viszont erzekenyek, mert +20% nyersi kell nekik. ugyhogy en azert fektetnek 1 kis hangsulyt a varikra, hogy minden jottment ori - foleg a tolisok - ne tudjak mar artozni. a kocsmakbol meg eleg nekik 3-6 (nem %, hanem db). igy aztan lehet nagyobb hangsulyt adni a templomoknak es barakkoknak.

a lovas szovi termeszetesen eros, de ott gyakran kell tavolozni es a varis alt. nem tart lovakat. az 1/a-n kivul en az ij+elitet favorizalom. az 1/a-ban 1ertelmu lovak kellenek, mivel nincs szovisegitseg tamadashoz. igy kell a lovak adta tamadotobblet.


(nem kell flame-elni, csak a velemenyemet mondtam el, es nem szoltam le a tobbi verziot. )
  #8  
Old 08-14-2007, 12:18
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
nem muszaj hogy pacisok legyenek az oriasok. az ij+elites hadisok nagyon eros vedelmuek.

es az sem muszaj, hogy 2 hadi 2 hadivari legyen benne, lehet 1 vari + 3 hadis is a felallas.

a lovas szovi termeszetesen eros, de ott gyakran kell tavolozni es a varis alt. nem tart lovakat. az 1/a-n kivul en az ij+elitet favorizalom. az 1/a-ban 1ertelmu lovak kellenek, mivel nincs szovisegitseg tamadashoz. igy kell a lovak adta tamadotobblet.


(nem kell flame-elni, csak a velemenyemet mondtam el, es nem szoltam le a tobbi verziot. )
A 2 hadi-varinak pl egy szöviháborúban van jelentősége, mert nem mindegy, hogy egy, vagy két országból tudsz ártani, ha arra kerül a sor.

Én ilyen szöviben voltam/"vagyok" és nem sokan tudtak ellenünk tenni... majdnem megvolt a 24órás távolozás, volt olyan, hogy az éjszaka közepén valaki felkelt és kiszurt egy támadást...

Bár mi munka mellett csináltuk, de azért általában mindig volt valaki gépközelben, mert hol egyik, hol másik országot kellett etetni. 43-48% barakkal 13-15% templommal játszottunk.
Azért mondom, hogy ez nem éppen kezdőknek javasolt módszer.

És természetesen minden csak hozzáállás kérdése, ez nekünk így működött és tetszett, de más lehet, egész másképp látja.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 08-14-2007 at 12:21..
  #9  
Old 08-14-2007, 12:22
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
A 2 hadi-varinak pl egy szöviháborúban van jelentősége, mert nem mindegy, hogy egy, vagy két országból tudsz ártani, ha arra kerül a sor.

Én ilyen szöviben voltam/"vagyok" és nem sokan tudtak ellenünk tenni... majdnem megvolt a 24órás távolozás, volt olyan, hogy az éjszaka közepén valaki felkelt és kiszurt egy támadást...

Bár mi munka mellett csináltuk, de azért általában mindig volt valaki gépközelben, mert hol egyik, hol másik országot kellett etetni. 43-47% barakkal 13-15% templommal játszottunk.
Azért mondom, hogy ez nem éppen kezdőknek javasolt módszer.

És természetesen minden csak hozzáállás kérdése, ez nekünk így működött és tetszett, de más lehet, egész másképp látja.
ezzel nem értek egyet teljes mértékben
szerintem is nagyon jó egy ilyen szövi, és kezdők is simán játszhatják, csupán finomítani kell...47% barakk helyett 43% és akkor már nem is etetős, elég jól védett minden téren, tehát elég jól kihúzna minden irányú ártást.
tehát ehhez nem kell nagy játékosnak lenni, ha viszont már kitanultak mehet az 50% barakk
  #10  
Old 08-14-2007, 12:41
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
ezzel nem értek egyet teljes mértékben
szerintem is nagyon jó egy ilyen szövi, és kezdők is simán játszhatják, csupán finomítani kell...47% barakk helyett 43% és akkor már nem is etetős, elég jól védett minden téren, tehát elég jól kihúzna minden irányú ártást.
tehát ehhez nem kell nagy játékosnak lenni, ha viszont már kitanultak mehet az 50% barakk
50%barakk minek alsóbb szinteken? Pláne úgy, hogy mint mondom emellett azért rendesen 8-10 órában dolgoztunk. Így se tudott jóformán senki se megállítani...
Persze lehet finomítani, komolyabban venni, de szerintem kezdőknek akkor sem ez a legideálisabb.

Egyébként most néztem az éplistákat, hazudtam, 45-48% barakk van, csak már jó rég nem játszunk, bocsi.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Eladó Országok hulla Fontos események 62 11-23-2010 21:00
Óriás túlélő személyiséggel? Baaangg Segítség 31 01-01-2007 21:26
Óriás lép 5.-ről 600 hekivel. De mennyi tolvajt vigyek? Stb. Mland Segítség 118 11-10-2006 16:27
Túl erős az óriás doscar Elvetett javaslatok 4 08-16-2006 19:22
Ember vs. Óriás .Magyar Egyesült Államok. Stratégia & Tippek 56 06-24-2006 11:02


All times are GMT +1. The time now is 20:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu