Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #12501  
Old 10-10-2012, 08:43
yogibear's Avatar
yogibear yogibear is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2008
Location: Diósgyőr
Posts: 67
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Nekem mindegy minek nevezed, az eredményen nem valtoztat
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12502  
Old 10-10-2012, 08:46
Bukta Bukta is offline
Member
 
Join Date: Jul 2011
Location: Felsőörs
Posts: 177
Activity: 0%
Longevity: 70%
Default

Quote:
Originally Posted by Pumi View Post
Csak, hogy ez nem hiénázás....
Szerintem nem is ebből indult a vita.

Tudom, hogy én indítottam, (nem volt szándékomban ilyen felháborodást generálni), de ha lehet zárjuk le ezt a témát itt. Kicsit elkanyarodtunk a topic lényegétől.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Bukta For This Useful Post:
  #12503  
Old 10-10-2012, 10:39
crion crion is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Klánra állás hiéna lol már... szerintem Neked minden hiéna ami ellenetek irányul...
Ha jön rád egy sereg akkor gyorsan kitámadsz hogy ráfoghasd hogy hiéna?

Szerintem egyszerűen fogadd el, hogy vannak olyan játékosok is akik gondolkoznak, taktikáznak és kihasználnak lehetőségeket és nem csak a több trilliós tartalékukkal élnek vissza, nem hiszem hogy különösebben nagy taktika vagy bátorság kellene ahhoz, hogy kitámadj full sereggel és ha esetleg kisérnek akkor elfokozzál annyit, hogy ne veszíts semmit. Persze rá lehet fogni erre is hogy "taktika", de ez inkább "erő" vagyis inkább tartalék fitogtatás...
Úgyhogy nagyobb stratégának nevezném azt aki kiszúr egy klántámadást és szemfülesen kitámad mint azt aki pénzt nem kimélve úgymond biztosra megy...

Üdv,
Cri
Reply With Quote
  #12504  
Old 10-10-2012, 11:51
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mar csak azt nem ertem, honnan jon ez az alaptalan vadaskodas, hogy mi elfokozgatunk kisebb orszagokat. Egesz szinten eddig ez talan 2x tortent meg a szaz feletti utesbol, es mindkettonek megvolt az oka. Pedig megtehetnenk akar ezt is, de igy a jatekelmeny nullazodna teljesen szamomra peldaul... Kicsit cukrozzatok meg azt a szolot, azt ajanlom.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #12505  
Old 10-10-2012, 12:22
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Sőt, szerintem a csatáink 90%-ában az ellenfelek több pénzt költöttek, mint mi. Simán csináltak 2-3000 hekis bontásokat, miközben esetleg mi azt túl drágának ítéltük meg. Persze könnyű arra fogni a vereséget, hogy az ellenfélnek túl sok pénze van...
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #12506  
Old 10-10-2012, 12:25
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by crion View Post
Klánra állás hiéna lol már... szerintem Neked minden hiéna ami ellenetek irányul...
Ha jön rád egy sereg akkor gyorsan kitámadsz hogy ráfoghasd hogy hiéna?

Szerintem egyszerűen fogadd el, hogy vannak olyan játékosok is akik gondolkoznak, taktikáznak és kihasználnak lehetőségeket és nem csak a több trilliós tartalékukkal élnek vissza, nem hiszem hogy különösebben nagy taktika vagy bátorság kellene ahhoz, hogy kitámadj full sereggel és ha esetleg kisérnek akkor elfokozzál annyit, hogy ne veszíts semmit. Persze rá lehet fogni erre is hogy "taktika", de ez inkább "erő" vagyis inkább tartalék fitogtatás...
Úgyhogy nagyobb stratégának nevezném azt aki kiszúr egy klántámadást és szemfülesen kitámad mint azt aki pénzt nem kimélve úgymond biztosra megy...

Üdv,
Cri

úgylátom lassan már a hiénák lesznek a hős harcosok a valódi támadásokkal operáló játékosok pedig a gonosz csúnya erő(vagyon)fitogtató mumusok.
elég szánalmas
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Killer For This Useful Post:
  #12507  
Old 10-10-2012, 12:27
crion crion is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Sereg csere nem ugyanez? Szintén a tartalék kihasználása...

Ne vádaskodásnak vedd, nem annak szánom, csak egy idő után ezek bevett védekezési és támadási mechanizmusokká válnak, holott nem azok, és régi játékosként hajlamos az ember elfelejteni hogy ő is kihasználja a játék kiskapuit, közben meg a "hiénákat" szídja.

Véleményem szerint külön kell venni azt aki csk kronika alapján támad, számomra csak ez a hiéna, ha viszont valaki tesz érte akár tolikkal figyelik a kint lévő sereget, vagy esetleg észrevesz egy támadás előkészítést az inkább csak leleményes és valahol értékelendő, úgyanis a megfigyelés is a játék része.
Reply With Quote
  #12508  
Old 10-10-2012, 12:30
crion crion is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Sőt, szerintem a csatáink 90%-ában az ellenfelek több pénzt költöttek, mint mi. Simán csináltak 2-3000 hekis bontásokat, miközben esetleg mi azt túl drágának ítéltük meg. Persze könnyű arra fogni a vereséget, hogy az ellenfélnek túl sok pénze van...
Biztos van ilyen is, a Ti felmeneteleteknél az a bolod aki visszatámad, mert egyből megy rá a többi tag. Persze ha ők is többen vannak a környéken akkor lehet próbálkozni, de 1-2 taggal nincs sok értelme.

De persze ez csak az én véleményem.
Reply With Quote
  #12509  
Old 10-10-2012, 12:40
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by crion View Post
Szerintem egyszerűen fogadd el, hogy vannak olyan játékosok is akik gondolkoznak, taktikáznak és kihasználnak lehetőségeket ...
Csak azt nem értem, hogy ebben mi a taktika, hogy tudod, hogy kinn van egy ország és akkor küldesz rá 1, 2, 3 sereget

nekem kicsit "magas" ez a "taktika"

Taktika az, mikor kimész sereggel, beetetve az ellent, hogy x paci 8 tábornokkal mentél ki, hogy felülről is beüsd, közben a maradék pacit bekészíted 2-3-4 tábornokkal és annyi kajával hogy 3 körre véletlenül se menjél ki. Szerintem ez taktika

Látod hogy jön az ellen, rád fokozott nagy távolságból, de menni akarsz rá. Kiszámolod, hogy mennyit kell bontani két körhöz, beállítod a bontást a sereget, a két körös kaja a rakiban, plusz bontás, hogy lehetőleg ő felülről csapódjon.
kv előtt 2 mp-el bontasz, sereg, bontasz hármas kombóval hintába ülteted. Ez megint taktika.

de amit te írtál, az minden, de nem taktika
Reply With Quote
  #12510  
Old 10-10-2012, 12:51
crion crion is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Csak azt nem értem, hogy ebben mi a taktika, hogy tudod, hogy kinn van egy ország és akkor küldesz rá 1, 2, 3 sereget

nekem kicsit "magas" ez a "taktika"

Taktika az, mikor kimész sereggel, beetetve az ellent, hogy x paci 8 tábornokkal mentél ki, hogy felülről is beüsd, közben a maradék pacit bekészíted 2-3-4 tábornokkal és annyi kajával hogy 3 körre véletlenül se menjél ki. Szerintem ez taktika

Látod hogy jön az ellen, rád fokozott nagy távolságból, de menni akarsz rá. Kiszámolod, hogy mennyit kell bontani két körhöz, beállítod a bontást a sereget, a két körös kaja a rakiban, plusz bontás, hogy lehetőleg ő felülről csapódjon.
kv előtt 2 mp-el bontasz, sereg, bontasz hármas kombóval hintába ülteted. Ez megint taktika.

de amit te írtál, az minden, de nem taktika
Ha valakit megütsz alulról és vissza támad és Te alábontassz, majd alulról ütöd még pár sereggel, ami ugye nem lehet tul kicsi a seregdobás miatt mert ugye ha már ilyen jól taktikázol akkor ezzel is számolsz akkor mondjuk jó lenne ha ennek utána számolnál hogy 2 átlagos ország mekkora sereggel üti be a másikat ezzel a beetetéssel hogy a másik ugy gondolja hogy te max sereggel mentél ki ráadásul 8 tábornokkal...

Azzal biztos mindenki tisztában van hogy a földnek van a legnagyobb értéke de azért ha valakit igy megütsz akkor az alábontás szintén tartalék függő is lehet vagy szövi függő.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu