Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: A tekercs kopások határának módosítása.
Javaslom. 70 61.40%
Közönbös 26 22.81%
Nem javaslom 20 17.54%
Multiple Choice Poll. Voters: 114. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #191  
Old 10-04-2007, 21:07
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Nekem teljesen közömbös az, hogy ez a javaslat bekerül-e a játékba, akármilyen formában, vagy sem.
Ha kopik alatta is, akkor mi van? Aki most kezdte a játékot és úgy indít, hogy az első 100 körben 200 hektár alá kerül annak ez elég kellemetlen, de valljuk be, nem számottevő. Aki meg tekercset ír 200 hektár alatt, annak nem ez az első országa, rutinból be tud lépni, hogy kitegye kopás előtt.
A jksz-t ez nem fogja megszüntetni, mert így is mindenki a 200 hektáron jaszkarizó szövik alá akar majd kerülni.
Pénzügyi szempontból pedig, ezek az országok soha nem fogják megborítani a piacot, mert ez aprópénz ahhoz képest, amivel a topot uraló termelők kézben tartják azt.
ja, én is valami ilyesmit próbáltam előadni
Reply With Quote
Sponsored Links
  #192  
Old 10-04-2007, 21:23
Nogixer
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Hali, igazuk van szerintem azoknak, akik azt mondják, hogy a TOP tetején lévő orik a nagyobb probléma
Ha mindenáron változtatnátok, inkább valami olyasmi kellene, hogy az adott szint max hekije felett lévő oriknak kopjon jobban. Nem durván, csak lépcsőzetesen, mint a morál!
Lenne lépés a szint tetejéről
Ha már írtak hasonlókat, sorry!!
Reply With Quote
  #193  
Old 10-04-2007, 22:04
Sligo Sligo is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Szerintem meg kopjon a teki 200 heki alatt is, nem tom mit vacillálunk vele...
Aki akarja piacon tarja, aki nem annak kopjon, megszünik a JKSZ, megszünik a199 hekin ácsorgás, mert ugyanazt lehet elérni 250 hekin is...
Nem is értem mért van ez a kiskapu benn!
Reply With Quote
  #194  
Old 10-04-2007, 23:07
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Sligo View Post
Szerintem meg kopjon a teki 200 heki alatt is, nem tom mit vacillálunk vele...
Aki akarja piacon tarja, aki nem annak kopjon, megszünik a JKSZ, megszünik a199 hekin ácsorgás, mert ugyanazt lehet elérni 250 hekin is...
Nem is értem mért van ez a kiskapu benn!
Lécci olvass bele azért a topikba is.
Pont az a lényeg, hogy nem szüntetné meg a jksz-t
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #195  
Old 10-04-2007, 23:28
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Támogatom, hogy emeljük meg 1 hekivel a tekik kopáshatárát.
Néha úgy érzem, hogy néhányan meggondolhatnák azt a sok okosságot amit leírnak ide piacügyben...
Reply With Quote
  #196  
Old 10-05-2007, 02:30
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Lécci olvass bele azért a topikba is.
Pont az a lényeg, hogy nem szüntetné meg a jksz-t
már lassan kivülről tudom az egész topicot, mégis ugyanazt mondom, mint Sligo.. ez a topic főleg azért született, hogy ne ütesse le magát senki 199 hekire, hogy ott írkáljon tekercset.. igenis kopjon 200 heki alatt is a tekercs..
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #197  
Old 10-05-2007, 06:52
TDK TDK is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 156
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

ami a pénz növekedését illeti, elfelejtesz egy apróságot, sok ori azért csinál pénzt, hogy aztán gyorsan haladhasson bika legényként felfelé, és ilyenkor ám huzos összegek mennek el kajára, vagy egy-egy taktikai seregelengedésre, ha szorakozni kénytelen az ember a lakitekivel. Ha azt vesszük, hogy se bánya, se bevétel, csak a rengeteg költég, akkor bizony egy-egy csoport gyors megmászása simán elvisz pár mrd-t, és ha pechje van az embernek még az 1k körig hátralevö idöben sem potolhatja legalább részben, mert a haladtában szerzett ellenségek utolérik

az, hogy nött a felhalmozás az 5-s szinten és a csopik topjában egy eredménnyel jár, azzal, hogy az a-ban több pénzt lehet elkölteni, és azok az összegek bizony el is költödnek, egy-egy lefokozásnál, klántámadásnál.

Ami a javaslatot illeti:
-engem tökre nem érdekel, mert nem érint, hogy ha 0 hekin is kopik a teki, de vannak akik önhibájukon kivül pl. tapasztalatlanságuk miatt kerülnek lejjebb, öket nem kéne még ezzel is büntetni, aki meg eddig jksz-el vagy taktikával megoldotta, hogy aláüssék(200h) hát azt az 1% ez után sem fogja érdekelni, megoldja, ezért ennél a javaslatnál még az is jobb, ha minden marad a régiben

-ha már változtatunk emelkedjen a kopási határ 201 hekire
a,- A határ emelkedése mindenképp csökkentené a jksz-k számát ez pozitivum, talán emiatt többen kezdenének 200 hekin tekit irni, viszont több lenne a zsákmányra váró ori is, kevesebb lenne az 50% feletti könyvtárarány talán, igy pezsgöbbé tenné a játékot.
b,-ha minden marad a régiben, akkor a megbeszélt ütések ez után is meglesznek, több lesz talán az anarch(ha rászállnak a témára az adminok), de sajnos több olyan is lesz közte, ami téves áthelyezés. (márpedig egy régi játékos, aki nem kevés pénzt ölt a vipbe, ha másért nem is, ezért, tutira a falhoz vágja a gépét, és az életbe nem ül hod elé még egyszer, mint ahogy a közelmutban tapasztaltam jó néhány tulajnál).

u.: tipp, ha már 200 heki alá akarsz kerülni, javaslom fedezz fel 4 hekit. emiatt kicsit feljebb kerülsz a már aktivabb orik közé, viszont a földre ütés még lefelé is, minimum 5 hekit visz
Reply With Quote
  #198  
Old 10-05-2007, 06:56
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Nogixer View Post
Hali, igazuk van szerintem azoknak, akik azt mondják, hogy a TOP tetején lévő orik a nagyobb probléma
Ha mindenáron változtatnátok, inkább valami olyasmi kellene, hogy az adott szint max hekije felett lévő oriknak kopjon jobban. Nem durván, csak lépcsőzetesen, mint a morál!
Lenne lépés a szint tetejéről
Ha már írtak hasonlókat, sorry!!
kedves noxiger, kivanok neked sok ilyen jot, mint amit leirtal. meg gondolom a piacon levo teki is igy kopjon azoknak, ugye?
Reply With Quote
  #199  
Old 10-05-2007, 07:09
TDK TDK is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 156
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Még egy dolog, bár már nem emlékszem hol és mit, de ugy rémlik ati egyszer megindokolta, hogy miért is kopik már 200 hekin és nem 201-n a teki, és emlékeimben ugy él, hogy teljesen logikusan és meggyözöen hatott rám az érvelése.(ha több idöm lesz megkeresem, vagy ha valaki más tudja miröl beszélek, akkor tegye meg pls.)
persze az még a kifehérités, vagyis a jksz komolyabb visszaszoritása elött volt, ugyhogy lehet azóta ö is másképp gondolja.
Reply With Quote
  #200  
Old 10-05-2007, 10:40
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by TDK View Post
Ami a javaslatot illeti:
-engem tökre nem érdekel, mert nem érint, hogy ha 0 hekin is kopik a teki, de vannak akik önhibájukon kivül pl. tapasztalatlanságuk miatt kerülnek lejjebb, öket nem kéne még ezzel is büntetni, aki meg eddig jksz-el vagy taktikával megoldotta, hogy aláüssék(200h) hát azt az 1% ez után sem fogja érdekelni, megoldja, ezért ennél a javaslatnál még az is jobb, ha minden marad a régiben

-ha már változtatunk emelkedjen a kopási határ 201 hekire
a,- A határ emelkedése mindenképp csökkentené a jksz-k számát ez pozitivum, talán emiatt többen kezdenének 200 hekin tekit irni, viszont több lenne a zsákmányra váró ori is, kevesebb lenne az 50% feletti könyvtárarány talán, igy pezsgöbbé tenné a játékot.
b,-ha minden marad a régiben, akkor a megbeszélt ütések ez után is meglesznek, több lesz talán az anarch(ha rászállnak a témára az adminok), de sajnos több olyan is lesz közte, ami téves áthelyezés. (márpedig egy régi játékos, aki nem kevés pénzt ölt a vipbe, ha másért nem is, ezért, tutira a falhoz vágja a gépét, és az életbe nem ül hod elé még egyszer, mint ahogy a közelmutban tapasztaltam jó néhány tulajnál).
Ennyi. Ez pontosan így van. Ez nem arról szól, hogy az alacsony hekis JKSZ-ek 100%-t kiszűrjük. Aki azért ütteti le magát, hogy ne támadják sokan, az nem azért megy le, hogy tekit írjon. elgalábbis elsődlegesen nem.
Tehát itt ezekről a JKSZ-ekről szó sincs, és fogalma sincs, miért keverik ide ezeket a leüttetéseket egyesek.
Ez a topic konkrétan a 199 hekis tekiírókról szól, akik JKSZ-szel mennek oda.
Úgyhogy nem kéne büntetni azokat, akik nem emiatt vannak ott, hanem amiatt ,mert kezdők/gyengék és leverték őket oda. Nekik az az 1% emelés is érvágás. Akik meg direkt üttetik amgukat oda, kiröhögi az 1%-os kopást.
SEmmi értelme, hogy 200 alatt kopjon.
Továbbra is fenntartom, hogy az egész kopáshatár-rendszer 1 hekivel legyen megdobva, és kész. Az kiszűr egy rakás JKSZ-t, nem fáj senkinek, és a kezdőket sem csorbítja még jobban. (Szerintem)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tekercsek Némabob Stratégia & Tippek 19 03-07-2008 07:41
A tekercsek jövője Phoenix Általános beszélgetés Hódítós témákban 49 06-26-2007 21:08
tud. tekercsek gecco214 Nem hiba 2 05-05-2007 19:36
Karaván módosítása Cyby_ Megvalósult javaslatok 29 12-20-2006 07:38
1/A korlátozások módosítása Láma Elvetett javaslatok 29 07-04-2006 11:17


All times are GMT +1. The time now is 04:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu