Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2006-os túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-22-2006, 22:10
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default HHHH(azaz Hármashatár - hegy 20)

No hát megtörve a "hagyományt" a múlt hétvégi túráról íme az én beszámolóm.:)

Nagy lelkesedéssel választottuk a hétvégére szervezett több túra közül A Hármashatár - hegy 20-at (ehez nem kellett korán kelni :P), itt nem okozott dilemmát a táv kiválasztása, mert nem is volt több alternatíva.:)

A túra egy kis játszótér mellöl indult, ahol a játszótér nevét adó fából faragott medvevfejeket, csak kisebb nehézségek árán tudtuk felfedezni.:)

A leírás érdekes volt, ilyen hosszú itinert még életemben nem láttam...egy 16 oldalas kis füzetke volt, amiben minden látványosság rövid történetét is megtalálhattuk.:)
Ez sajnos itt-ott az útleírás rovására ment...konkrét példaként a 10-es ellenörző ponthoz saját kútfőből kellett eljutni, mert az egy az egyben hiányzott belőle, máshol pedig több választási lehetőséget kínált(mint pl. innentől a következő pont több erdei úton is megközelíthető.).:D
Egyes szakaszai megegyeztek a Tojás 20-aséval...itt mindig rácsodálkoztunk az ismerős terepre.:)
Az útvonalat nem egyszrü felfestések jelezték, hanem A4-es papírra kinyomtatott, nehezen férreérthető nyilak.:)

Sajnos az égiek nem kegyelmeztek meg nekünk, az út felétől kisebb-nagyobb kihagyásokkal szakadt az eső.:(
De végül mi azon kevesek(?) közé tartoztunk, akik szintidőn belül teljesítették a távot.

Ami tetszett benne, az az hogy itt végre nem csak a kopár pusztaságot láttuk.Ami nem azok a szervezési hiányosságok, meg az eső.:)

Mindent összevetve...nem volt egy rossz túra...jövőre kicsit szárazabb időben, ismerve egy kicsit a terepet szivesen megcsinálnám újra.;)

Fotókkal nemsokára Ati szolgál:P
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 05-24-2006, 15:52
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A teljesítménytúra topicban írták hogy több volt táv mint ami meg lett adva és igen el lehetett tévedni...

De ugye akik nem kelnek korán így járnak))

És nincs rossz idő a tűrázáshoz csak rosszul öltözött túrázó

hehe /gonoszkodó smájli/
Reply With Quote
  #3  
Old 05-24-2006, 18:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Annyi rosszat olvastam már erről a túráról, hgy muszáj vagyok az ellenoldalra állni, és azt mondani, hogy nekem kifejezetten tetszett. :)

Néhol ugyan valóban volt lehetőség az eltévedésre, de ezt ellensúlyozta máshol a teljesen világosan kirajzolt nyíl, ami direkt a túra miatt volt odatéve, egyértelmű irtányt mutatva, hogy merre is kell menni:



Sokan gondolták, hogy egy kellemes 20 kilométeres sétában lesz részük, ez nem jött be. :) Mivel mi lusták vagyunk, az utolsók között indultunk, majd szép lassan kezdtük beérni a többieket, akik már rég kifutottak a szintidőből. Ez persze nem véletlen, mert a terep nem volt a legbarátibb, és a templom-rom-nál szerintem én is gond nélkül mentem volna előre még sok-sok kilométert, ha nem csapódunk a környéket már ismerők mellé. :) Hát igen, ha a térképen valamit az út másik oldalára rajzolnak, akkor biza az ember hajlamos hinni a térképnek, de ezentúl óvtosabbak leszünk. :)


Egy ideig nem felejtem el a derékig érő fűben, szakadó esőben való átevickélést, majd az ezt követő, kövekkel dúsított pár kilométert. A talpam erősen megérezte ezeket a köveket. :)



A túra elején még a naptejen gondolkoztam, de hamar beláttam, hogy az tette jól, aki inkább kullancsriaztóval fújta be magát. :)



No de a jó részeit igértem a túrának. :) Ilyen volt, hogy 16 ellenőrzőpontot kellett felkutatni, így nem unatkoztunk. :) A haladás látszatát keltette, ahogy az igazolófüzet folyamatosan telt meg a pontokkal. :) Jah, és találtunk +1 ellenőrzőpontot, az "IC" betűk nem hiányoztak senkinek? :)

Egy-két látnivaló útközbenről... Még napos és száraz volt az időnk, amikor a reptér mellett mentünk el. Néhány leszállás ugyan elég hangosra sikeredett, de nem pánikolt senki, lehet, hogy ez így volt a jó. ;)



A libanoni cédrusnál is még jóidőnk volt. Hmm, tulajdonképp félútig egész jóidő volt (utána meg valamiért sokkal kevesebb kép készült ;)).




Az Árpád-kilátó már ismerős volt a Tojás 20-ról, bár itt már az eltelt idő alapján lehetett tudni, hogy ez problémásabb lesz, mint a Tojás volt. :) Íme egy kis városi látkép a kilátából:



A túra végére már olyan hangulatban voltam, hogy egy hétig nem akarok zöldet látni. :) Egy kis ízelítő abból, hogy miért:



Fák, fák, tornyok, fák, tornyok, fák... :) Itt már esett:



És végezetül a híres Oroszlán-szikla:



Eső nélkül tűrhetőbb lett volna, de így sincs okunk panaszra. 15 percünk maradt is a szintidőből. ;)

Jó kis túra volt ez, de első túrának azért nem ajánlanám.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4  
Old 05-24-2006, 20:06
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kövek miatti talpfájásra legjobb egy jó túracipő vagy túrabakancs De ha futni szeretnél akkot terepfutócipő is jó
És túrákhoz nem árt egy rendes térkép és tájoló, nem minden teljesítménytúrán egyértelmű az itiner... ha eltévedsz sok időt és mérgelődést spórólhatsz meg velük

A zöldből meg sosem elég Teee... Tee... Betonlakóinfós:PPP
Reply With Quote
  #5  
Old 05-24-2006, 20:13
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Derékig érő vizes susnyásban gázolva hamar beleun az ember a zöld láványába.
Én ennek már a helyszinen hangot is adtam

Hát igazándibol az esőre a magam részéről marhára nem készültem...így valóban mondható rám, hogy rosszulöltözött túrázó voltam.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #6  
Old 05-24-2006, 20:45
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra


Hát igazándibol az esőre a magam részéről marhára nem készültem...így valóban mondható rám, hogy rosszulöltözött túrázó voltam.
Ugye ugye aki nem készül?))
tavaly az egyik túrán úgy döntöttem elég lesz a rövidnadrág is.... hát nem kellett volna aznap csak degékig érő csalánoson kellett átvergődni 3-szor mert arra volt kiszalagozva bementünk széjjel csípet nem hittük L hogy arra kel menni vissza újra szét csípet, majd megint be mert mégis arra kellett menni)

Legjobb esős storyjaim viszont nem túrázásból hanem szemlézésből vannak) mikor a közel 3 méteres silókukorica táblán kell esőben átrambózni na az nem semmi Olyankor örülök hogy amúgy túrázom és van spéci felszerelésem))
Reply With Quote
  #7  
Old 05-24-2006, 20:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy
És túrákhoz nem árt egy rendes térkép és tájoló
Tájoló az volt... Rendszeresen kérdeztük tőle, hogy tuti jófele megyünk-e, ő pedig mondta, hogy igen.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 05-24-2006, 20:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy
Legjobb esős storyjaim viszont nem túrázásból hanem szemlézésből vannak) mikor a közel 3 méteres silókukorica táblán kell esőben átrambózni na az nem semmi Olyankor örülök hogy amúgy túrázom és van spéci felszerelésem))
Tájoló?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #9  
Old 05-24-2006, 21:01
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ati: mondtam én neked hogy ma már ne írj többet))
jobb lesz nekünk
Reply With Quote
  #10  
Old 05-24-2006, 21:03
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Tájoló?
Vigyázz, lehet, hogy bozótvágóval jár túrázni.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu