Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #331  
Old 05-10-2011, 13:17
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
jaja én ugyanezt mondogatom jo idelye
biztos nem te vagy az egyetlen aki hasonlo okokbol ki se kuldi a pacikat
és valoban jo lenne ha lenne belole valami mert szerintem nem 1 játékos hagyta már abba emiatt a hulye kiskapu miatt
ettol fuggetlen amég a kiskapu megvan még biztos nem egy meg nem két elfokozás lesz vagy volt
és tényleg megoli ez a nyomiság a nagyhekis játékot
az anyagi javak nem szabadna hogy ennyire hatással legyenek a csaták kimenetelére

mondjuk gerinctelenség vagy nem a mentségére szoljon hogy koltozes miatt nem volt más választása
és a gerinctelennek titulált viktor elől fokoztak el az elmult pár evben legtobbszor szerintem
szoval lelkiismeret furdalást sem okozott hogy most ő is ugyanigy uszta meg a dolgot
bár tényleg nem volt szép
vannak sajna olyan kornyékek ahol nincs digi, a tetves multivállalatok meg csak huségnyilatkozattal kotik be a netet mindenhova
igy ideiglenes lakhelyre nem tul kifizetödő
hidd el mi sem orultunk a dolognak de ez volt adott szituban az egyetlen választás
telorol normális ellenfél ellen esélyed sincs jol kijonni egy harcból
de ezzel gondolom te is tisztában vagy
óóó, isten ments, hogy Viktort gerinctelennek tituláljam.. mindössze fáradt voltam, kerestem egy felelevenítő hszt ebben a topikban és nyomtam egy ctrl+c és ctrl+v-t..
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to csabi For This Useful Post:
Sponsored Links
  #332  
Old 05-10-2011, 14:22
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Hát akkor elnézést, hogy nem kérdeztünk meg minden érintettet, hogy éppen ráér-e vagy sem
Ez egy online játék, ahol előnyben van az, aki gyakran gép előtt tud lenni. Hát nem sokat láttam belőle Persze fokozhattunk volna utána nyugodtan, de kb ugyanolyan szerencsejáték az is, ha fokozol meg az is, ha nem.
ez egy hulye itt a piros hol a piros játék nem stratégia
ha kiszámithatatlan az ellen lehetetlenség megmondani mit fog lépni
csak itt mindig piros, de hasonlo elven mukodik mint amit a rézbőrű "tesók" nyomattak régebben az utcákon
nekik se megy már annyira a bolt mert ostoba szerencsejátékokra csak a szerencsejátékfuggok harapnak, normális emberek nem
Reply With Quote
  #333  
Old 05-10-2011, 14:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Jól értem tehát, hogy ismét felmerül javaslatként, hogy ne lehessen másik szövetségre/országra ráfokozni? (Mert ha elfokozni nem lehet, akkor nyilván ráfokozni se.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #334  
Old 05-10-2011, 14:25
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
teljesen egyetértek Veled, Merengő félévvel ezelőtti hsz-ét kopiztam..
nyugodtan lehetnek önálló gondolataid. ha jól emlékszem Vityunak volt az ellenérve az elfokozás megszüntetésére ha lentről rádfokoz egy nagy ork esélyed nincs alámenni és a fél oridat szét kell bontanod, hogy szembe tudj menni. ha jól emlékszem ez mindkét esetben előfordult. további jó játékot mindenkinek.
Reply With Quote
  #335  
Old 05-10-2011, 14:33
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Jól értem tehát, hogy ismét felmerül javaslatként, hogy ne lehessen másik szövetségre/országra ráfokozni? (Mert ha elfokozni nem lehet, akkor nyilván ráfokozni se.)
szomoru hogy igy gondolod
anno kismilio szabályt hoztál a kicsik kárára
amik mind a nagyobbak utolérésének utjában állnak
de eszedbe se jut hogy egyszer nekik kedvezz mert van pár síros aki nyavajog hogy mi lessz a torpokkel
pedig ha nem akarsz mégtobb játékost elvesziteni akkor nem artana nyitott szemmel járni
nem sértegetni akarlak de rengeteg ervet felhoztunk
az ellenérvek pedig elég gyengék szerintem
Reply With Quote
  #336  
Old 05-10-2011, 14:33
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ha jól emlékszem Vityunak volt az ellenérve az elfokozás megszüntetésére ha lentről rádfokoz egy nagy ork esélyed nincs alámenni
Ha nincs elfokozás, akkor ráfokozás sincs.

Az nem működik, hogy véletlenszerűen néha növelheted az értékedet, néha pedig nem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #337  
Old 05-10-2011, 14:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
szomoru hogy igy gondolod
anno kismilio szabályt hoztál a kicsik kárára
amik mind a nagyobbak utolérésének utjában állnak
de eszedbe se jut hogy egyszer nekik kedvezz mert van pár síros aki nyavajog hogy mi lessz a torpokkel
pedig ha nem akarsz mégtobb játékost elvesziteni akkor nem artana nyitott szemmel járni
nem sértegetni akarlak de rengeteg ervet felhoztunk
az ellenérvek pedig elég gyengék szerintem
Vagy számít az emberek értéke, vagy nem számít. Olyan nincs, hogy néha számít, néha nem számít, totál véletlenszerűen.

Ezt mégis hogy gondoltad? Ha nincs 2 körre tőlem senki, akkor ráfokozhatok valakire, aki fölöttem van, de ha van valaki tőlem 2 körre, akkor nem?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #338  
Old 05-10-2011, 14:52
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Bezony, Atival egyetértek. Ha nem lehet elfokozni, akkor ne lehessen -20k pontról sem ráfokozni. A-ban még hagyjám, de pl B-ben elég szar dolog bámulni az 1 körös sereget, amikor a támadó 8-ra van már alattad...
De A-ban is gázos már egy +50k-s fokozás "szembemenetele"
Vagy marad minden, vagy egyszerre "tűnjön" el...
Reply With Quote
  #339  
Old 05-10-2011, 14:53
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Vagy számít az emberek értéke, vagy nem számít. Olyan nincs, hogy néha számít, néha nem számít, totál véletlenszerűen.

Ezt mégis hogy gondoltad? Ha nincs 2 körre tőlem senki, akkor ráfokozhatok valakire, aki fölöttem van, de ha van valaki tőlem 2 körre, akkor nem?
a nagy orinak tobb hekije van nagyobb a termelése nagyobb vedelmet tud tartani és elonyben van
ha nem tudja megvédeni magát akkor nincs ott keresnivaloja
ennyi a dolog
ha látja hogy épul alatta egy hadi épuljon vele és harcoljon meg a poziciojáért
200hekin is bármikor tudok fokozással ugy támadni hogy képtelen visszatámadni az ellen
érdekes ott senkit sem zavar
de ott nem is lehet a pontkulonbség miatt 0 hekire redukálni még 100szor akkora hektáron meg 200szor akkora hekin igen
nem találod ezt egy picit igazságtalannak ????????
ez bárhogy is nézzuk elég nyomi megoldás
ha ezt nem akarod megérteni asszem tok folosleges errol beszélni
nem kell a mézesmadzag hanem le kell zárni a témát es rengeteg idegeskedést meg lehet vele sporolni
fokozzon el kit erdekel de max 50%ig számitson bele a pontja ne 0 hekit hozzon az ember
és ne lehessen meguszni ha jon rád 500k paci 500k alapkatonával varival meg hasonlo nevetséges egységekkel
Reply With Quote
  #340  
Old 05-10-2011, 15:01
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
ha ezt nem akarod megérteni asszem tok folosleges errol beszélni
Nyugodtan lehet róla beszélni, de folyamatosan szem előtt kell tartani azt, hogy ha nincs elfokozás, akkor ráfokozás sincs.

Nem lehet minden fokozáskor írásos nyilatkozatot bekérni, hogy "most nem azért fokozok el, mert itt vannak 2 körre tőlem, és menekülök, hanem azért, hogy 2 körre kerüljek a fölöttem levő országhoz".

Nekem személy szerint semmi kifogásom az ellen, hogy ne lehessen ennyit mozogni a pontlistában fokozással, de ez nem lehet véletlenszerű. Vagy el lehet fokozni (mindig), vagy nem (soha). És ez a ráfokozást is jelenti. Nincs különbség elfokozás és ráfokozás között. Egy fokozás lehet egyszerre valakitől elfokozás, és ugyanakkor valakire ráfokozás is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu