Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 05-15-2012, 18:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Amikor legutóbb néztem, kis városom, és vonzáskörzete elég üres volt, ha volt is olyan, ahova nem járok, kocsim nincs így nem tankolok, tehát nem vagyok sajnos a célcsoport.
Dehogynem. Hódítózol?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 05-18-2012, 13:50
Szesy Szesy is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Mitchelstown
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Amikor legutóbb néztem, kis városom, és vonzáskörzete elég üres volt, ha volt is olyan, ahova nem járok, kocsim nincs így nem tankolok, tehát nem vagyok sajnos a célcsoport.
Időnként biztosan veszel 1-1 új cipőt, nadrágot, pólót, telefon, tv mp3-4, cd, dvd, lehet beülsz egy sörre is valahova.
Céltudatos vásárlói szemmel biztosan megtudod ezeket venni lyoness termékpartnernél is
Biztos vásároltál már olyan helyen ahol használhattad volna ezt a dolgot ha tudtál volna róla...
Reply With Quote
  #23  
Old 05-18-2012, 17:16
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Szesy View Post
Időnként biztosan veszel 1-1 új cipőt, nadrágot, pólót, telefon, tv mp3-4, cd, dvd, lehet beülsz egy sörre is valahova.
Céltudatos vásárlói szemmel biztosan megtudod ezeket venni lyoness termékpartnernél is
Biztos vásároltál már olyan helyen ahol használhattad volna ezt a dolgot ha tudtál volna róla...
Ezek a termékek ott a legolcsóbbak, ahova a lyoness vinne, vagy máshol? Illetve arányban van-e az így keletkezett árkülönbség a visszakapott pénzzel?

Vagy nézhetünk egy konkrét példát is, pl Hódító VIP tagság.
Egy idő után elvileg vissza lehet belőle kapni az összes pénzt. Ez a pénz KITŐL jön? Azaz ki fizeti ki helyettem azt az összeget, amit Atiék megkapnak?

Engem ugyan nem érint a dolog, tekintve hogy a kollégiumom nem partner, illetve az étterem sem, ahol mindennap eszek, más kiadásom pedig alig van, de kíváncsi vagyok a működési elvre.
Reply With Quote
  #24  
Old 05-18-2012, 17:20
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Ezek a termékek ott a legolcsóbbak, ahova a lyoness vinne, vagy máshol? Illetve arányban van-e az így keletkezett árkülönbség a visszakapott pénzzel?

Vagy nézhetünk egy konkrét példát is, pl Hódító VIP tagság.
Egy idő után elvileg vissza lehet belőle kapni az összes pénzt. Ez a pénz KITŐL jön? Azaz ki fizeti ki helyettem azt az összeget, amit Atiék megkapnak?

Engem ugyan nem érint a dolog, tekintve hogy a kollégiumom nem partner, illetve az étterem sem, ahol mindennap eszek, más kiadásom pedig alig van, de kíváncsi vagyok a működési elvre.
senki nem fizeti. a reklám a lényeg, a lyoness oldalán fel vagy tüntetve mint elfogadó hely és ha hozzád mennek vásárolni ezért te elengedsz egy bizonyos %ot mert ők adták neked a vevőt. jól gondolom?
Reply With Quote
  #25  
Old 05-18-2012, 17:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Vagy nézhetünk egy konkrét példát is, pl Hódító VIP tagság.
Egy idő után elvileg vissza lehet belőle kapni az összes pénzt. Ez a pénz KITŐL jön? Azaz ki fizeti ki helyettem azt az összeget, amit Atiék megkapnak?
Azt Te fizeted ki. Ez nem kedvezmény, hanem visszatérítés. Tehát amikor vásárolsz, akkor ugyanannyiért vásárolsz, mint máskor. Azt ki kell fizetned rendesen.

Az alapokat hasonlítsd egy pontgyűjtő kártyához, csak itt nem pontokat gyűjtesz, amit beváltasz valamire később, hanem rögtön pénzt gyűjtesz, amit a bankszámládra megkapsz.

Amitől más lesz, mint egy SuperShop, vagy egy Smart kártya, az egy vásárlást ösztönző gazdaságélénkítő modell. Ez kihasználja a közösség erejét (azt, hogy nemcsak Te vásárolsz, hanem még többmillió másik ember is), és a kereskedőktől (pl Hódító, és még sokezer másik cég) befolyó visszatérítésekből fizet ki Téged.

A hivatalos ismertető anyagokkal nem akarnék versenyre szállni elmagyarázás terén, Szegeden minden szerdán van ingyenes ismertető, hogy mi ez, és hogyan működik.

Ha nem zavar, ha valami iszonyatosan száraz,akkor pedig akár el is olvashatod a lyoness.hu oldalon az ÁÜF mellékletében nagyon részletesen. Szemléltetve sokkal érthetőbb, ha engem kérdezel...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #26  
Old 05-18-2012, 17:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
senki nem fizeti. a reklám a lényeg, a lyoness oldalán fel vagy tüntetve mint elfogadó hely és ha hozzád mennek vásárolni ezért te elengedsz egy bizonyos %ot mert ők adták neked a vevőt. jól gondolom?
Ha jól értettem, akkor az volt a kérdés, hogy amit megkap pénzt, az miből lesz. Ez nem a semmiből teremtődik elő. Ez a kereskedők által kifizetett visszatérítésekből van. (Konkrét példa, hogy X időnként ezeket a visszatérítéseket kifizetjük a Lyoness-nek, aki utána azt továbbosztja felétek.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #27  
Old 05-18-2012, 18:15
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Ha viszont ennyire nagyon részletesen nem vagy rá kíváncsi, mert minek, akkor a legjobb elkezdeni vele foglalkozni (ingyen van), és szépen lassan lépésről lépésre elmondom, hogy hogyan működik az egész. Menet közben megtanulva sokkal érthetőbb is lesz. Mert most beszélhetünk arról, hogy hogyan jön képbe az árfolyamváltozás, és hogyan marad minden reál áron akkor is, amikor zuhan a magyar gazdaság, de amíg azt keresed, hogy hol is lehet használni, addig nem biztos, hogy érdemes ilyen mélységekben belemenni.

Az elején elkövettem azt a hibát, hogy megpróbáltam az egész működési elvét elmagyarázni, de felesleges. Amíg nem kaptál vissza pénzt, addig úgyis hitetlenkedve tekintesz rá, szóval szerintem érdemes lépésenként haladni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #28  
Old 05-18-2012, 19:05
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azt Te fizeted ki. Ez nem kedvezmény, hanem visszatérítés. Tehát amikor vásárolsz, akkor ugyanannyiért vásárolsz, mint máskor. Azt ki kell fizetned rendesen.

Az alapokat hasonlítsd egy pontgyűjtő kártyához, csak itt nem pontokat gyűjtesz, amit beváltasz valamire később, hanem rögtön pénzt gyűjtesz, amit a bankszámládra megkapsz.

Amitől más lesz, mint egy SuperShop, vagy egy Smart kártya, az egy vásárlást ösztönző gazdaságélénkítő modell. Ez kihasználja a közösség erejét (azt, hogy nemcsak Te vásárolsz, hanem még többmillió másik ember is), és a kereskedőktől (pl Hódító, és még sokezer másik cég) befolyó visszatérítésekből fizet ki Téged.

A hivatalos ismertető anyagokkal nem akarnék versenyre szállni elmagyarázás terén, Szegeden minden szerdán van ingyenes ismertető, hogy mi ez, és hogyan működik.

Ha nem zavar, ha valami iszonyatosan száraz,akkor pedig akár el is olvashatod a lyoness.hu oldalon az ÁÜF mellékletében nagyon részletesen. Szemléltetve sokkal érthetőbb, ha engem kérdezel...
Tőlem ezt lehet hívni kedvezménynek, visszatérítésnek, vagy bikkmakknak is, de szerintem nem ez a lényeg
Ha én 100ft-ért vásárolok, és ebből később 10ft-ot visszakapok, az azt jelenti, hogy nettó 90ft-omba került. Nevezzük ezt modellkészítésnek (tudományos értelemben, azaz egyszerűsítés a lényeg).

Tehát, ez így van, vagy nincs így?

Amúgy az én szememben ez semmiben sem más, mint mondjuk a teszkós pontgyűjtögetés, mert ott is később 1 pontot 1ft-ért tudsz levásárolni - tehát olyan, mint ha azt visszakapnád. Feltéve, ha jársz a teszkóban, de ez éppen egy kiindulási feltétel.

Quote:
Ha jól értettem, akkor az volt a kérdés, hogy amit megkap pénzt, az miből lesz. Ez nem a semmiből teremtődik elő. Ez a kereskedők által kifizetett visszatérítésekből van. (Konkrét példa, hogy X időnként ezeket a visszatérítéseket kifizetjük a Lyoness-nek, aki utána azt továbbosztja felétek.)
Tehát, nézzük a Hódító példáját. Azt mondtad, hogy hosszú távon az összes pénzt vissza lehet kapni/téríteni/pitymákolni, tekintsünk el a szóhasználattól.
Ebben az esetben ez miért éri meg Neked? Kapsz 100Ft-t, de egy év alatt ezt szépen vissza is adod mindet. Ha mindenki ezt csinálja, akkor szép, hogy van reklám, de hova lesz a pénz? o.O

Quote:
Ha viszont ennyire nagyon részletesen nem vagy rá kíváncsi, mert minek, akkor a legjobb elkezdeni vele foglalkozni (ingyen van), és szépen lassan lépésről lépésre elmondom, hogy hogyan működik az egész. Menet közben megtanulva sokkal érthetőbb is lesz. Mert most beszélhetünk arról, hogy hogyan jön képbe az árfolyamváltozás, és hogyan marad minden reál áron akkor is, amikor zuhan a magyar gazdaság, de amíg azt keresed, hogy hol is lehet használni, addig nem biztos, hogy érdemes ilyen mélységekben belemenni.

Az elején elkövettem azt a hibát, hogy megpróbáltam az egész működési elvét elmagyarázni, de felesleges. Amíg nem kaptál vissza pénzt, addig úgyis hitetlenkedve tekintesz rá, szóval szerintem érdemes lépésenként haladni.
Amíg Szegeden a Gödör étteremben ezt be nem vezetik, addig engem nem nagyon fog érinteni ez az egész problémakör
Cserébe a működési elvére nagyon kíváncsi vagyok - ha ezt el tudja nekem magyarázni számokkal alátámasztva, mert rettentően kíváncsi vagyok, de az erre fordítható időm mennyisége sajnos konvergál a nullához
Reply With Quote
  #29  
Old 08-31-2012, 23:31
Borgi Borgi is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 0
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Sziasztok!

Azt meg tudod esetleg mondani Ati,hogy ha egy üzletben valamire 20% kedvezményem van és én még a Lyoness kártyáját is felmutatom,akkor,érvényesítheteme mind a két kedvezményt?
Mert a Lyoness-nél ennél alacsonyabb %-os visszatérítésekről olvastam.
Reply With Quote
  #30  
Old 09-01-2012, 10:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Borgi View Post
Sziasztok!

Azt meg tudod esetleg mondani Ati,hogy ha egy üzletben valamire 20% kedvezményem van és én még a Lyoness kártyáját is felmutatom,akkor,érvényesítheteme mind a két kedvezményt?
Mert a Lyoness-nél ennél alacsonyabb %-os visszatérítésekről olvastam.
Szia, ez boltfüggő.

A kereskedőkeresőben nézd meg legelőször, hogy ír-e erről valamit az adott bolt. Oda ki szokták írni, ha más kedvezménnyel (például akciós, leértékelt termékek) az adott helyen nem vonható össze.

Van olyan hely is, ahol az akciós árakra is adnak visszatérítést, de azokra csak kisebb százalékot. Ez is fel van tüntetve az adott partner leírásánál.

És van olyan hely is, ahol az akciós árakra is ugyanaz a visszatérítés érvényes. Erre remek példa a Müller vagy a Hervis (eddigi tapasztalatok alapján), ahol ugyan utalvánnyal kell fizetned a visszatérítéshez, de arra nem kevés visszatérítést kapsz, és ezt használhatod az akciós, akár 10-20%-os leértékeléseikkor is.

Sőt, van olyan hely is, ahol más vásárlói kártyával is összevonhatod. Az OMV-nél például kapom a visszatérítést ÉS használom a SuperShop kártyát is. Ez utóbbi arányaiban jóval kevesebb, de ahogy mondani szokták, "enni nem kér", úgyhogy miért ne.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu