Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 02-13-2006, 15:59
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by aúú
Arwyl, én tudom, hogy te kiről beszélsz, de én nem miatta vetettem fel ezt a témát, hanem mert tényleg kicsit irreálisnak tartom, hogy lehet megüthetetlen orit csinálni szinte bármelyik szinten... tehát itt semmiképpen se személyeskedjünk, te se!
Ez itt a megbeszélő, a dühöngő arrébb van...
persze, de átépíteni sok pénz.
támadni meg minden nap lehet. vagy még gyakrabban. nagyon gyakran:)
egyszer csak elfogy bármilyen sok pénze is van:))
Sponsored Links
  #22  
Old 02-13-2006, 16:03
Half's Avatar
Half Half is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 582
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

De ez egy stratégia ami azért nehezen használható sokba kerül igy is kevesen élnek vele viszonylahg azért szvsz, hogy azért bontanak és épitenek újra, hogy ne jöjjön belőle. Szerintem véglegesen enm érné meg ha a bontottból si hoznának.
__________________
I like to fall on my face.
  #23  
Old 02-13-2006, 16:57
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Miért is kéne még 1 taktikai elemet kivenni?

egy ori (pláne egy nagy ori) teljes átépítésére nagyon is rá kell készülni és elve számításba veszi az ember.

ettől még az ori nem lesz beverhetetlen, nagyorinál már csak a piacon lévő cucc mennyisége is korlátot szab neki.

és ettől még nem beverhetetlen, értelem szerűen csak akkor fog mindent lebontani, ha látja, hogy mennek rá. nem kell mást tenned, csak felvenni pl az összes agyagot a piacról és ne tedd vissza már és máris képtelen átépülni, azaz mehecc rá akármennyi sereggel.
vagy tedd vissza a cuccot horror áron és kénytelen lesz megvenni, ez esetben halálra kesred magad

Arwyl: "Mindegy, tudja mindenki hogy miről/kiről van szó csak megint megy a melébeszélés."- lehet Te ezt még csak a mi elfünktől láttad 2x, de hidd el már mások is többször megcsinálták.
  #24  
Old 02-13-2006, 17:06
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand
Miért is kéne még 1 taktikai elemet kivenni?
egy ori (pláne egy nagy ori) teljes átépítésére nagyon is rá kell készülni és elve számításba veszi az ember.
ettől még az ori nem lesz beverhetetlen, nagyorinál már csak a piacon lévő cucc mennyisége is korlátot szab neki.
és ettől még nem beverhetetlen, értelem szerűen csak akkor fog mindent lebontani, ha látja, hogy mennek rá. nem kell mást tenned, csak felvenni pl az összes agyagot a piacról és ne tedd vissza már és máris képtelen átépülni, azaz mehecc rá akármennyi sereggel.
vagy tedd vissza a cuccot horror áron és kénytelen lesz megvenni, ez esetben halálra kesred magad
Arwyl: "Mindegy, tudja mindenki hogy miről/kiről van szó csak megint megy a melébeszélés."- lehet Te ezt még csak a mi elfünktől láttad 2x, de hidd el már mások is többször megcsinálták.
Hát abban egyetértek veled, hogy más is csinálja, csináltam már én is....
De azt azért mindketten tudjuk, hogy klánraksin keresztül a pénzt át lehet adni és így a túlcsordulás is ki van küszöbölve...
A cucc felvásárlásnál én akkor inkább már a fát mondanám, mert a nélkül nem lehet normális orit építeni, viszont az sem akadájozza meg az újraépítést, lévén van olyan épület amihez csupán egyetlen féle nyersanyag kell (torony), így hát igazából mindhátom építő anyagot fel kell hozzá vásárolni...
De ettől még mindig fenntartom a vélemyényem, hogy ez így nem logikus... ha vinnének az épülő épületekből is, de mondjuk kevesebbet, akkor azt meg lehetne magyarázni azzal, hogy nem találtak annyi katonailag védhető területet, ezért hoztak kevesebbet, de azt, hogy semmit nem is hoznak...
  #25  
Old 02-13-2006, 17:16
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Hát abban egyetértek veled, hogy más is csinálja, csináltam már én is....
De azt azért mindketten tudjuk, hogy klánraksin keresztül a pénzt át lehet adni és így a túlcsordulás is ki van küszöbölve...
A cucc felvásárlásnál én akkor inkább már a fát mondanám, mert a nélkül nem lehet normális orit építeni, viszont az sem akadájozza meg az újraépítést, lévén van olyan épület amihez csupán egyetlen féle nyersanyag kell (torony), így hát igazából mindhátom építő anyagot fel kell hozzá vásárolni...
De ettől még mindig fenntartom a vélemyényem, hogy ez így nem logikus... ha vinnének az épülő épületekből is, de mondjuk kevesebbet, akkor azt meg lehetne magyarázni azzal, hogy nem találtak annyi katonailag védhető területet, ezért hoztak kevesebbet, de azt, hogy semmit nem is hoznak...
itt nem is a túlcsordításról van szó, hanem, hogy pl 500 milából tudsz csinálni 4 millárdot.

teljesen mind1 fa, kő v. agyag. ha akármelyik hiányzik nem tudsz építeni 1 db barakkot sem. és a beépülés után elég cudar dolgod lesz barakk nélkül én azért mondtam az agyagot mert ált. abból ban kint a legkevesebb + az a legolcsóbb, szal azt lehet a legkevesebből felvenni.

logikus? az egész játék egy képzeletbeli világban jáccódik.. minek ide logika? + abban pl mi a logika, hogy ha vannak tekijeid, akkor többen férnek el egy házban? vagy hogy az embereknek van tükör varázslatuk, ami vissazevri a varázsaltokat (!), és még lehetne sorolni. szal ez egy játék képzelt dolgokkal, nem kell minden részébe logika.
  #26  
Old 02-13-2006, 19:25
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hát, bármennyire fantasy startégia játék is a hód, azért annyira nem bolondok a seregeink, hogy ha begyalogolnak egy éppen épülő településre, amit nem véd senki, akkor azt szépen othagyják azzal, hogy ne bántsuk szegényeket, sok pénzt költöttek az építkezésre...
  #27  
Old 02-13-2006, 19:34
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Hát, bármennyire fantasy startégia játék is a hód, azért annyira nem bolondok a seregeink, hogy ha begyalogolnak egy éppen épülő településre, amit nem véd senki, akkor azt szépen othagyják azzal, hogy ne bántsuk szegényeket, sok pénzt költöttek az építkezésre...

miért annyira lehetnek bolondok, hogyha elmennek fosztogatni, és ott vagy pár mila teki, abból nem hoznak egy darabot sem?
vagy ha már feltörika rakikat akkor csak a gabonát hozzák el, a drágakövet meg ott hagyják?

szal sima dolog ez: ez a szabály és kész
  #28  
Old 02-13-2006, 19:44
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand
miért annyira lehetnek bolondok, hogyha elmennek fosztogatni, és ott vagy pár mila teki, abból nem hoznak egy darabot sem?
vagy ha már feltörika rakikat akkor csak a gabonát hozzák el, a drágakövet meg ott hagyják?
szal sima dolog ez: ez a szabály és kész
Nos, a tekiket nem a földön szétszórva szokták tartani, hanem még azt is el tudom képzelni, hogy valami nagyon mély titkos barlangban, ahova sereggel nem lehet csak úgy bejutni (ajánlom ezen témában figyelmedbe a fantasy könyveket), így nem meglepő, hogy a tolvajok tudják elhozni, akik szépen besunnyognak...
A drágaköveket is valószínű ilyen helyen tartják, mivel az sem mindennapi használatra van, akárcsak most, ellentétben az arannyal, ami mint fizetőeszköz, biza van mindenkinél, a kaja meg egyértelmű, honnan jön...
De akárhogy töröm a fejem, az épülő házakat és a földet amin egyébként is ott állnak a katonák, vajh hova rejthették el?
Szóval szerintem, de, igenis kéne ezen a "taktikán" némi változtatás... és ha jól emléxem, pont azért beszélgetünk itt az ilyen dolgokról, mert lehet, hogy kisül belőle valami egyszercsak...
  #29  
Old 02-13-2006, 19:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
De akárhogy töröm a fejem, az épülő házakat és a földet amin egyébként is ott állnak a katonák, vajh hova rejthették el?
Sehova nem rejtették el. Egyszerűen a katonák világos parancsot kaptak:

- Szerezzetek épületet, vagy ha az nem megy, akkor az üres föld is jó lesz.

Mennek, nincs épület, nincs üres föld, visszafordulnak hát, teljesítették a parancsot.
  #30  
Old 02-13-2006, 20:04
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Sehova nem rejtették el. Egyszerűen a katonák világos parancsot kaptak:

- Szerezzetek épületet, vagy ha az nem megy, akkor az üres föld is jó lesz.

Mennek, nincs épület, nincs üres föld, visszafordulnak hát, teljesítették a parancsot.
Akkor ezek mégiscsak lükék...
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu