Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Szerinted hasznos lenne egy ilyen újítás?
Igen mindenképpen! 5 38.46%
Nem, szerintem felesleges. 7 53.85%
Nem játszom szövetségben, így nem tudom eldönteni... 1 7.69%
Voters: 13. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 10-24-2008, 23:17
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Mivel opcionális, akkor azért felesleges foglalkozni vele, mert kevés embert fog ténylegesen érinteni. Mindegy, megyek inkább alszok!
Jah, ha valaki azt hitte, hogy nem bírom agyilag feldolgozni az opcionális szót, akkor sajnálom, tévedett!
Tök fölösleges mindent elkényelmesíteni. Igenis kb fél percbe telik megnyomni az összes gombot, és rákeresni a saját nevedre. Attól felfelé úgyis megtalálod. Ha meg kiírja hogy új, és nem látod az oldalon, akkor az összest megnyomva úgyis eltűnnek az új feliratok. Befejeztem!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)

Last edited by vityu; 10-24-2008 at 23:19..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 10-25-2008, 00:03
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Mivel opcionális, akkor azért felesleges foglalkozni vele, mert kevés embert fog ténylegesen érinteni. Mindegy, megyek inkább alszok!
Jah, ha valaki azt hitte, hogy nem bírom agyilag feldolgozni az opcionális szót, akkor sajnálom, tévedett!
Tök fölösleges mindent elkényelmesíteni. Igenis kb fél percbe telik megnyomni az összes gombot, és rákeresni a saját nevedre. Attól felfelé úgyis megtalálod. Ha meg kiírja hogy új, és nem látod az oldalon, akkor az összest megnyomva úgyis eltűnnek az új feliratok. Befejeztem!
mi van veled Vityu?
amúgy igenis nem fél perc, és még ha ezt a félpercet és lerövidítené egyeseknek akkor már megérné.
Reply With Quote
  #23  
Old 10-25-2008, 00:19
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
vityu nem értelek. ki vagy bekapcsolhatnád a megjelenítését a beállítások menüpontban... így ha nem akarod nem látod.
Én értem őt, de jobb ha nem mondom miért.

Az ötletnek sztm van értelme, csak tényleg nem úgy, ahogy az a 'csoportfórumokon' van, vagy hogy is hívják ezeket már.. Összes megnézésekor törlődnek az "új" feliratok.

Szval a lényeg, hogy a szövifórumokon a forgalom nagyságától és az egyes tagok belépési gyakoriságától függően néha nehéz követni a dolgokat. Vityunak nem nehéz. Nemvityunak meg mondjuk nehéz.

Jó lenne egy olyan rendszer amiben osztályozni, vagy legalább minősíteni lehetne a saját hozzászólások fontosságát. Most hellyel-közzel az msn-programokkal oldjuk meg ezt, de nem szívesen csörgök rá vkire kifejezetten azért hogy spóroljak a fórum terjedelmén. Így meg van hogy 3x is kell mondjak vmi fontos hírt, változást, stb.-t. A harmadik már nyilván zöldben megy ha észreveszem hogy nem lett észrevéve... na mindegy, sztm ragoztam eleget.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #24  
Old 10-25-2008, 07:15
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Én értem őt, de jobb ha nem mondom miért.

Az ötletnek sztm van értelme, csak tényleg nem úgy, ahogy az a 'csoportfórumokon' van, vagy hogy is hívják ezeket már.. Összes megnézésekor törlődnek az "új" feliratok.

Szval a lényeg, hogy a szövifórumokon a forgalom nagyságától és az egyes tagok belépési gyakoriságától függően néha nehéz követni a dolgokat. Vityunak nem nehéz. Nemvityunak meg mondjuk nehéz.

Jó lenne egy olyan rendszer amiben osztályozni, vagy legalább minősíteni lehetne a saját hozzászólások fontosságát. Most hellyel-közzel az msn-programokkal oldjuk meg ezt, de nem szívesen csörgök rá vkire kifejezetten azért hogy spóroljak a fórum terjedelmén. Így meg van hogy 3x is kell mondjak vmi fontos hírt, változást, stb.-t. A harmadik már nyilván zöldben megy ha észreveszem hogy nem lett észrevéve... na mindegy, sztm ragoztam eleget.
nekem tetszikaz ötlet már csak győzd meg a többieket is
Reply With Quote
  #25  
Old 10-25-2008, 09:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Alapvetően azért problémás a felvetés, mert ha egyszer behozod a szövifórumot, akkor ugye elolvasod a kiírtaka. Ezután ha megnyomod az "összes" gombot, akkor akkor már minden olvasott lesz, hiszen a legfrissebb üzeneteket már olvastad. Innentől kezdve megint nem találod, hogy a régiek közül mit nem olvastál.

A játék nem tudja, hogy a kiírások közül mi az, amit ténylegesen el is olvastál, vagy csak megmutatta, de nem olvastad el. Persze lehetne egy külön gomb minden beírás mellé, hogy "ezt már elolvastam", de ez igencsak megnehezítené a fórumozást.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #26  
Old 10-25-2008, 09:48
Druida Druida is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 818
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Alapvetően azért problémás a felvetés, mert ha egyszer behozod a szövifórumot, akkor ugye elolvasod a kiírtaka. Ezután ha megnyomod az "összes" gombot, akkor akkor már minden olvasott lesz, hiszen a legfrissebb üzeneteket már olvastad. Innentől kezdve megint nem találod, hogy a régiek közül mit nem olvastál.

A játék nem tudja, hogy a kiírások közül mi az, amit ténylegesen el is olvastál, vagy csak megmutatta, de nem olvastad el. Persze lehetne egy külön gomb minden beírás mellé, hogy "ezt már elolvastam", de ez igencsak megnehezítené a fórumozást.
igen ez való igaz, ezért volt az az ötletem hogy minden új üzenet kint legyen amikor kattintok a fórumra, ne csak a régiek. így nem kell összeset nyomni, és el lehet olvasni mindent persze ez is opcionális lehetne. szerintem ha ez úgy kerülne be módosításként hogy opcionális, akkor szerintem Vityun kívül senkit sem zavarna.
És amúgy Princ ötlete sem rossz, hogy értékelni lehetne a beírásokat fontosság szerint, így ha mondjuk csak egy percet tudok ott lenni, akkor ami 10essel van értékelve azt olvasom el, stb. amugy látsz esélyt erre Ati, hogy bekerüljön?
Reply With Quote
  #27  
Old 10-25-2008, 10:06
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
És amúgy Princ ötlete sem rossz, hogy értékelni lehetne a beírásokat fontosság szerint, így ha mondjuk csak egy percet tudok ott lenni, akkor ami 10essel van értékelve azt olvasom el, stb. amugy látsz esélyt erre Ati, hogy bekerüljön?
Hát ez már túlbonyolított lenne. Ki értékelné a beírást? Aki beírja? Mert az lehet hogy nem lenne túl objektív. Vagy a szövetség vezére? Szerencsétlen folyton osztályozgathatna egy aktív forumon. Vagy a rendszer átlagolná a tagok szavazatait? Sehogy nem jó...

Akkor már egyszerűbb a tényleg fontos dolgokat körüzenetben elküldeni mindenkinek.
Reply With Quote
  #28  
Old 10-25-2008, 16:01
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Hát ez már túlbonyolított lenne. Ki értékelné a beírást? Aki beírja? . . .
Hát, valószínűleg nem a Hódítósok között fogalmazódik meg először hasonló problémafelvetés, tehát a spanyol viaszt nem kell ismét feltalálni. Megoldás elég sokféle van, de tisztában vagyok vele hogy egyik se tetszene. Meg hát mondtad is.

Quote:
Originally Posted by Druida View Post
nekem tetszikaz ötlet már csak győzd meg a többieket is
Hamarabb hozom le a csillagokat az égről. Így hát ez nem is célom. Viszont beszélgetni, álmodozni attól még jó.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #29  
Old 10-25-2008, 17:18
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Jó lenne egy olyan rendszer amiben osztályozni, vagy legalább minősíteni lehetne a saját hozzászólások fontosságát. Most hellyel-közzel az msn-programokkal oldjuk meg ezt, de nem szívesen csörgök rá vkire kifejezetten azért hogy spóroljak a fórum terjedelmén. Így meg van hogy 3x is kell mondjak vmi fontos hírt, változást, stb.-t. A harmadik már nyilván zöldben megy ha észreveszem hogy nem lett észrevéve... na mindegy, sztm ragoztam eleget.
Ezen már én is gondolkodtam! Sajnos most A-ban, ahol 9en vagyunk, csak úgy tudok valamit kiemelni, hogy nagy betűkkel írok, és van, aki így sem képes elolvasni, mert ahhoz már lehet, hogy meg kellene nyomni az összes gombot.
Nem szeretem a körüzeneteket, de gyakran rászorulok, mert utálok folyton rákérdezni, hogy elolvastad? Én nagyon szeretném, hogy legalább A-ban a szövetség vezére tudjon a fórumüzenetéhez rakni egy kis kockát, amit ha bepipál, akkor az üzenet fontosságát jelzi vele, és valahogy tudatja a többiekkel, hogy ezt még el kell olvasni, és csak akkor tűnne ez el, ha odakattint, hogy elolvasta! Így tényleg elolvasná mindenki, és az üzenetet lehetne tényleg arra használni, amire szerintem való: veled nem szövetségben lévő játékosokkal való kapcsolattartásra, diplomáciára. Mert a szövetségednek ott a szövetségi fórum...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új belső fórum vs. régi belső fórum kakasapó Általános beszélgetés Hódítós témákban 59 07-02-2008 22:47
Egy újabb fórum bezárása. Tsobi Általános beszélgetés Hódítós témákban 32 02-11-2008 17:00
Szövetségi földreészedeés Pepa Megvalósult javaslatok 4 01-16-2008 20:41
Fórum váltással kapcsolatos kényelmi funkció Déé Elvetett javaslatok 1 09-30-2006 09:53
Fórum leállások... Ati A fórumról... :) 3 02-09-2006 20:56


All times are GMT +1. The time now is 03:55.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu