Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #11  
Old 01-04-2010, 16:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 7%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
Tudom, hogy nem szeretik nagyon, ha külön van kezelve a normál és az anarch, de:
Ez egy olyan szintű "szabály", amit csak egyformán lehet kezelni. Nem technikailag, mert technikailag persze "minden" megoldható. De hogy ennyire szögesen más szabályok legyenek az egyik helyen, mint a másikon, ez már tényleg abba az irányba megy, hogy több különböző játékról beszélnénk, és a kettő között egyre kevesebb a hasonlóság, a közös szabály.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 01-04-2010, 16:42
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
Tudom, hogy nem szeretik nagyon, ha külön van kezelve a normál és az anarch, de:

Anarchban jópár ország van, amik csak ideiglenesen vannak használva (90 napon túli időszakon is) és a felépítésük szándékosan erősen piac- és pénzfüggő (értem ezalatt ház nélküli varik, kevesebb házas, vagy szintén háznélküli hadisok, stb) Ott nincs ilyen jellegű probléma, hogy nem lehet valakit beelőzni (tehát ez az indok ott nem áll fenni), ellenben a fenti országok kezelése kissé komplikáltabb lenne (melyekben azért elég sok munka volt és van is, ha azok aktívak).

Normálban semmi kifogásom ellene.
Normalban is elvileg ugyanigy elkepzelhetoek ilyen orszagok. Ezentul kicsit tobbet kell fokoznod majd, ha tamadni akarsz, ennyi. (Varinal meg ugyse sokat er, hiszen ha sosem engedsz benne korvaltast hogy ne menjenek el az egysegek, a keszulije sem fog visszatoltodni...)

Ugysem baj, ha a total extrem felepitesek kicsit visszabbszorulnak, vagy dragabbak lesznek... Legalabbis szerintem.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #13  
Old 01-04-2010, 16:53
Kics Kics is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez egy olyan szintű "szabály", amit csak egyformán lehet kezelni. Nem technikailag, mert technikailag persze "minden" megoldható. De hogy ennyire szögesen más szabályok legyenek az egyik helyen, mint a másikon, ez már tényleg abba az irányba megy, hogy több különböző játékról beszélnénk, és a kettő között egyre kevesebb a hasonlóság, a közös szabály.
Ez ellen sajna nem tudok mit felhozni Ennek bevezetéséről kaphatunk valami információt? (hogy rá tudjunk készülni)


Remy: A különbség csak (leszámítva, hogy normálban azért nem tudok elképzelni "értelmes" indokot az ilyen orikra, pl. Aban is inkább szkra mennek) a mennyiségekben és az időben van. (pl 800 hektáros, csak varázsló, 4mrd min. a feltöltés. Ha nem kell kirakhatja, de már nem mehet vele szabadságra, hacsak nem gondoskodik a megvételről. És ugye nálunk ez egy idő után már viphez kötött) Szóval a difi, ha használni akarjuk pl. ezeket, akkor vagy szervezési problémákat, vagy pénzügyieket kell megoldani Tudom ez sem érv, de tény, hogy jóval kényelmetlenebb lesz, az ilyen időt igénylő szakbarbárok kezelése.
Reply With Quote
  #14  
Old 01-04-2010, 17:29
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 7%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
Ez ellen sajna nem tudok mit felhozni Ennek bevezetéséről kaphatunk valami információt? (hogy rá tudjunk készülni)
Milyen információra gondolsz?

Nagyon sok lehetőség nincsen ebben. Vagy a mostani állapot marad, vagy elmegy a nép szabi alatt is, mint ahogy nem szabi alatt teszi. (Nem egyszerre, hanem az el nem férők fele per kör.)

Lehet vele játszani, hogy csak X hektár felett menjenek el az emberek, de úgy érzem, hogy ez már teljesen logikátlan, és főleg követhetetlen lenne. Úgyhogy 2 variációból lehet választani: vagy marad ahogy most van; vagy elmennek szabi alatt is az el nem férő emberek.

Most még van idő abba az irányba elvinni a megbeszélést, hogy ez nem jó ezért és azért, és több kár lenne belőle, mint haszon.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #15  
Old 01-04-2010, 17:46
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
Ez ellen sajna nem tudok mit felhozni Ennek bevezetéséről kaphatunk valami információt? (hogy rá tudjunk készülni)


Remy: A különbség csak (leszámítva, hogy normálban azért nem tudok elképzelni "értelmes" indokot az ilyen orikra, pl. Aban is inkább szkra mennek) a mennyiségekben és az időben van. (pl 800 hektáros, csak varázsló, 4mrd min. a feltöltés. Ha nem kell kirakhatja, de már nem mehet vele szabadságra, hacsak nem gondoskodik a megvételről. És ugye nálunk ez egy idő után már viphez kötött) Szóval a difi, ha használni akarjuk pl. ezeket, akkor vagy szervezési problémákat, vagy pénzügyieket kell megoldani Tudom ez sem érv, de tény, hogy jóval kényelmetlenebb lesz, az ilyen időt igénylő szakbarbárok kezelése.
Vagy csak egesz egyszeruen rakni kell bele hazat, es nem lesz annyira pengen elezve az adott orszag. Ez olyan nagy baj lenne? (Akkor nem kene a nem mukodo templomokat ujra es ujra feltolteni, gondolom ez a fo gond...)


Ja igen, es ha elmennek, termeszetesen szkn is menjenek majd el...
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #16  
Old 01-04-2010, 17:50
Kics Kics is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Milyen információra gondolsz?

Most még van idő abba az irányba elvinni a megbeszélést, hogy ez nem jó ezért és azért, és több kár lenne belőle, mint haszon.
Eldöntöttnek vettem és bevezetés időpontja érdekelt csak (megközelítőleg akár, 1 nap vagy 1 hónap)

Anarchban szerintem 3-5 embert érint (nagy eséllyel 100-200 közti országot)
Normálban 5 országot. (Ez nyilván emelkedni fog majd)

A hektárfüggetlen logikusabb nekem is. A fenti számok ellenére, sajnos nekem is többet ér Remy érve, mint a sajátom (más kérdés, hogy a jelenlegi helyzet mellett döntenék.)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kics For This Useful Post:
  #17  
Old 01-04-2010, 17:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 7%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
Eldöntöttnek vettem és bevezetés időpontja érdekelt csak (megközelítőleg akár, 1 nap vagy 1 hónap)
Bevezetés előtt mindenképp szólni fogok. Eldöntve még nincs, még bármi lehet belőle. (Valójában már kész ez a modul, de kivenni kb 2 mozdulat, ha valamiért mégis úgy alakul, és falnak menni se fogok tőle. )

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
Anarchban szerintem 3-5 embert érint (nagy eséllyel 100-200 közti országot)
Normálban 5 országot. (Ez nyilván emelkedni fog majd)
Én egy kislétszámú csoporton tesztelgettem, és ott is jó sok országot érintett, ahonnan nem tízes nagyságrendű ember lécelt le, úgyhogy biztos, hogy nem csak 5 országot fog érinteni. Hogy bármi lényeges változás ettől hány országban áll be, az persze más kérdés.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #18  
Old 01-04-2010, 18:12
Kics Kics is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post

Én egy kislétszámú csoporton tesztelgettem, és ott is jó sok országot érintett, ahonnan nem tízes nagyságrendű ember lécelt le, úgyhogy biztos, hogy nem csak 5 országot fog érinteni. Hogy bármi lényeges változás ettől hány országban áll be, az persze más kérdés.
Azzal csak arra utaltam, hogy hány országnak jelent ez problémát. (ugye 9-10 személyiség, igaz azt nem tudom, hogy egy-egy kis csoportban 7esek is akadályozva lennének-e)

Az esetleg nem lehet megoldás, hogy nem mint modul, hanem mint egyszeri "írányítás" kerül be (pl. 1 napig) normálban, amivel ezek a feltehetőleg régóta szabin lévő országok fölösleges emberei elkopnának, így nem képeznek olyan akadályt, amit nem lehet áthidalni, lévén a maximum hektárig kopnak azok az országok és az aktívok annak másfélszereséig mehetnek.
Reply With Quote
  #19  
Old 01-04-2010, 18:16
Gabro Gabro is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Hungary, Győr
Posts: 480
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Nekem tetszik, hogy menjenek el, sok olyan ország csípi a szemem, akik beragadtak a pontlista elejébe, meg olyanok is, akik a max hektárra visszakopva, de a sok ember miatt magas pontértéken visszajöttek, és kitámadtak egyből, aztán a folyamatos pontesés miatt szépen ütöttek egy jóízűt és nem lehetett őket elkapni...

szóval ahogy minden más elmegy menjen el ez is...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Gabro For This Useful Post:
  #20  
Old 01-04-2010, 18:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 7%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kics View Post
Az esetleg nem lehet megoldás, hogy nem mint modul, hanem mint egyszeri "írányítás" kerül be (pl. 1 napig) normálban, amivel ezek a feltehetőleg régóta szabin lévő országok fölösleges emberei elkopnának, így nem képeznek olyan akadályt, amit nem lehet áthidalni, lévén a maximum hektárig kopnak azok az országok és az aktívok annak másfélszereséig mehetnek.
Akadályt szerintem ezek most se képeznek, nem azon a néhány ponton fog múlni, hogy egy többszemélyiségű ország fel tud-e jutni a saját top részébe, vagy sem. Ennek maximum logikai és egységesítési okai vannak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Saját házban a cuccok kilistázásanak sorrendje Reni Ötletek, javaslatok 2 08-28-2009 11:09
Kv közbeni férő hely nézés... Hóhér Nem hiba 23 04-19-2008 14:27
SZabin piac caca73 Segítség 8 05-23-2007 19:47
A-ban szabin lévő ori beütése?! Leóka Elvetett javaslatok 41 12-17-2006 13:07
Lakosok túltöltése, elköltözés... Kisbér Segítség 16 12-15-2006 22:34


All times are GMT +1. The time now is 12:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu