Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 09-07-2008, 10:31
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default IC fórum

Sziasztok!

Közkívánatra (többen jelezték, hogy jó lenne), nyitok ennek egy témát ide!
Ide jöhet bármilyen kérdés ezzel a fórummal kapcsolatban, és akkor nem kell külön-külön válaszolnom rájuk

Először is, aki még nem tudja mi ez az egész:
Az IC fórumon egy karaktert személyesíthetsz meg, és azzal kell fórumoznod. Elsőre nem hangzik nagy dolognak, de nagyon jó játék
Ha kérsz meghívót, figyelj oda majd arra, hogy Te lehet, hogy tudod, hogy pl a másikat hogy hívják, de lehet, hogy a karaktered nem tudja...
Nah, az ilyenek miatt jó ez a fórum, és még harcolni is lehet rajta


Mi kell, hogy beléphess??
Küldj nekem üzit játékon belül ide: 299306

Hányan vannak a fórumon??
Kezdünk sokasodni...Már pörög a fórum, és a hsz-eket megpróálom minél gyakrabban ide kirakni..

Hol játszódik??
Először mindenki csak egy téren, és egy fogadóban tudja megmutatni mennyire is képes beleélni magát, és ha elég szép beírásokat ír, akkor még több helyre is meg lesz hívva.

Mi kell ahhoz, hogy több helyre meghívjanak??
Ne floodolj, Tarsd be mind a Hódító, mind a középkori, mind a fantasy etikettet, Ne írj borzalmasan helytelenül, Ne írj felesleges user hsz-okat, jól tudd használni a jelöléseket, és végül, de nem utolsó sorban, fantasy beírásaid legyenek...


Ha bármilyen kérdésed van, ide nyugodtan írhatsz, és megpróbálok legjobb tudásom szerint segíteni.

További szép napot!

Last edited by Dus; 10-30-2008 at 23:41.. Reason: Frissítettem egy kicsit...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dus For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 10-30-2008, 16:32
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Felvetődött az, hogy az IC fórumon írtakat összeszedjük és kiírjuk ide, így nem tűnnének el a hozzászólások, mint belsőn...

Nos, én szívesen csinálgatom, de szinte teljesen biztos, hogy nem lesz időm mindig beírni ide a hozzászólásokat, tehát, amit kérnék a játékosoktól:
-Ha valaki látja, hogy van sok-sok hsz (minimum 20-30 benti hsz legyen egy itteni hozzászólásban) amit nem írtak ide ki külsőre, azt szedje össze, mossa össze őket, azaz, a két hsz közötti éles vonalat próbálja eltűntetni, ezek után nézze át helyesírásilag, majd másolja be ide a fórumra...Kérem, hogy lássa el egy időponttal a hsz-t (az időpont elég egész óra pontosággal és azt jelölje, hogy mikortól meddig lévő hozzászólásokat írta be)
Ezt bárki, bármikor megcsinálhatja, így, látva a sok hozzászólást és történetet, talán más is kedvet kap az IC-n való fórumozáshoz, amit örömmel vennék...jelentkezni nálam lehet: 299306 az országom sorszáma!


Akkor kezdeném is:


2008.10.29 23 óra -tól
2008.10.20 14 -óráig

*Linn, Phapillion társaságában volt a Lugas közelében. Nagyon kellemes éjszaka volt, a hold majdnem teljesen megtelt, ezüstös fénnyel világítva meg a tájat. Linn már nem húzta, csak vezette a mágust. A lugas árnyékában megállt és felé fordult:* Szeretnék mutatni valamit* mondta határozottan.
Phapillion végigsimított a nő haján,az arcán,majd megfogta mindkét kezét. A késői időpont vagy a holdfény különös játéka,a férfi nem tudta,de a nőt egészen máshogy látta,mint eddig. A látvánnyal nem tudott betelni,bólintott és várt. Linn remegett, de nem engedte elkalandozni a gondolatait. Egy rövid csókot nyomott a férfi szájára, majd elővette a pad mögül, a lugas zöldjében elrejtett tárgyat. Egy fekete kendőbe tekert gömb volt. Alig nagyobb egy gyermek fejénél, de teljesen súlytalan.*
Tegnap találtam, egy földbe vájt barlangszerűségben, nem messze a tótól. Úgy érzem saját ereje van...* felnézett a mágus arcára, hátha felismerte a tárgyat. Phapillion nem tudta leplezni megrökönyödését. A gömb,amit Linn a kezében tartott egy .. * Hol találtad? *-kérdezte rémülten a férfi.*
Volt valami mellette? Vagy a barlang üres volt? Hogy tévedtél be oda? *A válasz azonnal hangzott.* Sétálgattam az erdőben, és egy földből kifordult fa gyökerei alatt láttam meg a barlang bejáratát. Két része volt a helyiségnek, de nagyon sötét volt. Valaminek nekimentem és ez a dolog az ölembe hullott. * válaszolta a nő visszaemlékezve.*
Reménykedjünk,hogy nem az,amire gondolok. *-mondta a férfi.* Ha mégis,akkor cudar időknek nézünk elébe. Most add kérlek ide,had' nézem meg közelebbről ...*A hold ezüst fénye nehezen jutott el a lugas árnyékába, Linn próbálta úgy tartani a gömböt, hogy a mágus alaposan megnézhesse, ezért óvatosan átgördítette a férfi kezébe. Azután türelmesen várt, az eredményre. Ahogy figyelte mintha halvány, majd egyre erősödő izzás indulna annak a mélyéből. Phapillion arcán gyöngyöző izzadságcseppeken megcsillant a gömb egyre erősödő fénye. A férfi becsukta a szemét és koncentrált,közben halkan mormogott egy idegen nyelven,melyet a nő nem érthetett. A gömb fénye egyre erősödött,mígnem a vakító fényességet szabad szemmel nem lehetett kibírni. Amint a férfi abbahagyta a varázslást és felpattantak szemhéjai,a gömb fénye hirtelen megszűnt. A hold ugyanúgy játszott felszínén,mint bármelyik nemesi dísztárgyon. A nő látta, hogy a mágus koncentrál. Csendben figyelte, ahogy varázsol. Mikor már nagyon erős lett a gömb fénye, el kellett fordítani a fejét. Mire visszafordult ugyanaz a fény, már Phapillion szemében izzott.* Mit történt? *kérdezte aggódva *A férfi furcsán jól érezte magát,mintha ambróziát vacsorázott volna. Linn kérdésére csak megkésve adott választ.* Felmértem a védekező mechanizmusát. *-mondta* Attól tartok alaposabb vizsgálat nélkül állíthatom,hogy a gömbben egy lélek van .. vagy volt. *-csillant fel hirtelen a szeme.* Jobb lesz,ha most megnézzük a helyet,ahol találtad. *Mondta a férfi.* Megmutatom! *mondta Linn és még mindig aggódva kutatta Phapillion erőt sugárzó arcát. Azután ismét kézen fogta a férfit és elindult az erdő felé.*
*Eközben egy magas mágus lép be a fogadóba körülnéz és látszik rajta hogy egy kicsit álmos mivel nagyon hunyorog a reggeli napfényben. Odamegy a pulthoz rendel magának reggelit és bort és leül egy asztalhoz amelyik közel esik a bejárathoz. Ellanion élvezettel szívja be a kocsma levegőjét amiben egyedül tartózkodik, majd előhúzza kardját és csendben tisztogatni kezdi és elmélkedik "változtatnom kéne a bot visszaszerzésére tett kísérleteimen... talán ha szépen kérném akkor Phaphillion visszaadná...minden esetere a tegnapi varázslatomat hordozó amulettemet magammal hoztam hátha valakinek megint kedve szottyan megtámadni" Ellanion félelmetes vigyorra húzza a száját "az nagyon megjárná". Tegnap még teljességgel lehetetlenek tartotta hogy visszaszerezze mágusbotját de éjszaka miután a fárasztó varázslata után belezuhant az ágyába felidéződött benne az az idézet ami még kölyök korában mondott neki egyszer a mestere a lehetetlen dolgokról.* 'A lehetetlen csupán egy nagy szó, amellyel a kis emberek dobálóznak, mert számukra könnyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetelen nem tény, hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás, hanem kihívás. A lehetetlen lehetőség. A lehetetlen múló pillanat. A lehetetlen nem létezik.' *Ellanion elmosolyodott és mentálisan elkezdett készülni a Phapillionnal való találkozásra. Eközben Aine belépett a fogadóba. Ziláltsága láthatóan meglepte a csapost, de nem tett rá megjegyzést.* Kérek egy szobát. *mondta alig hallhatóan. Amikor bal kézzel átvette a kulcsot, a csapos szemmel láthatóan megijedt amikor meglátta, hogy véres.* Kérem küldene fel a szobámba egy mosdótálat és meleg vizet? *mosolyogni próbált, de csak egy furcsa grimaszt sikerült produkálnia. A csapos némán bólintott, és mondta a lánynak, hogy fizetni később is ráér. "Nem akar véres pénzt kapni" futott át a lány agyán. Elindult hát a lépcső felé, hogy a szobájába menjen. Ellanion utánanéz a véres lánynak de nem döbben meg különösebben "errefelé ez megszokott" és a fogadóshoz lép majd rövid vita után egy kulcsal a kezében elindul a lépcső felé "ez a fogadós nagyon idegesítő, folyton azzal zaklat hogy fizessem ki a tartozásomat. Azt várhatja" Vigyorodik el az öreg mágus. "ezzel most nem törődöm inkább felteszem a szobámra a szokásos védővarázslatokat... ejj... de nehéz lessz a botom nélkül" komorodik el a mágus. Újabb jövevény tér be a fogadóba.
Kenny körül se néz egyből a csapos felé veszi az irányt. Nagyon éhes ez az egyetlen dolog amiben most biztos, de azért reménykedik, hogy evés közben majdcsak eszébe jut valami a tegnapról. Rendel magának ebédet és leül vele a sarokba enni, normális körülmények között bort is kért volna de úgy érezte, hogy talán most jobban jár ha eltekint ettől. Eközben a szálláshelyen Ellanion befejezte a varázslatokat és visszajött holmijaiért. Egy poros csizma jelenik meg a lépcsőn és kis idő múlva látható lesz a mágus amint lefelé jön a lépcsőn. Amikor észreveszi az újonnan jöttet odamegy az asztalához és megkérdi hogy leülhet-e majd rendel egy kis ételt.* Igazán megtisztel ha mellettem szeretné elfogyasztani az ebédjét. *Mondta Kenny. ”Nem vagyok egy nagy társasági ember de hátha kiderül valami arról, hogy hogyan kerülhettem ide.” Ellanion leül és kérdőn néz rá* Nem sűrűn láttalak eddig errefelé... honnan jössz és mi a neved? Az én nevem Ellanion*Mosolyodik el bíztatoan. Kenny is elmosolyodik majd bemutatkozik.* Az igazat megvalva abban reménykedtem, hogy te fogod megmondani, hogy hogy kerültem ide. Az utolsó emlékem az, hogy egy falusi kocsmában ülök és az ottani vezető probál megyőzni arról, hogy álljak be én is a falut védelmező varázslók közé. Ez abből ítélve, hogy mennyire borostás vagyok legalább 3-4 napja történhetett. *Mondta Kenny. Ellanion meglepődve néz rá* erről fogalmam sincs hogy történhetett... csak annyit tudok hogy vissza akarom szerezni a botomat amit egy másik mágus elvett egy... szerencsétlen incidens után*komorodik el Ellanion. Kenny önkéntelenül is a ruhája alá nyúlt, hogy megbizonyosodjon róla, hogy a varázskönyve még mindig a helyén van.* Mikor és hogy történt ez az eset? *kérdezte és közben azon töprengett, hogy hogyan húzhatna ebből valami hasznot.*
Tegnap előtt összezördültem egy elfel és kimentem és dühöm levezetése képpen robbantottam egy krátert a macskakőbe, de ezt ő nem díjazta, és megtámadott... akár felül is kerekedhettem volna ha nem segített volna neki folyamatosan 1 mágus... a lényeg az hogy kettőjük ellen harcoltam egy ideig de túlerőben voltak és ráadásul a harc végefele még egy varázsló csatlakozott hozzájuk, majd egy gyógyító is, én elájultam... az egyik mágus se szó-se beszéd odament és elvette a botomat... és azóta sem hajlandó visszaadni... nem segítenél visszaszerezni? *kérdi a mágus biztató mosolynak szánt arckifejezéssel* négyük ellen lehet kicsit kevesen lennénk de el kell, hogy áruljam neked, hogy bár ember vagyok a félelfek között nőttem fel és lehet, hogy meg tudnám neked szerezni a fegyvert ha kicsit többet tudnák arról aki elvette tőled. *Sejtelmesen elmosolyodott* Én sem tudok róla sokat, a Neve Phaphillion, a szeretőjét Linnek hívják és papnő. Ő maga egy mágus. *Mondja a varázsló és kicsit kételkedik hogy ilyen tolvajnépséggel szóba álljon e*



Ha valakinek kedve van, innen tudja folytatni

Last edited by Dus; 10-30-2008 at 21:32..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dus For This Useful Post:
  #3  
Old 10-30-2008, 21:12
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Jó lenne valamiféle korlátot szabni a mágusok fantáziájának,mert az,hogy valaki mindent lát - ha eszméletlen,akkor is - és sosenem sérül meg,kicsit bosszantó.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #4  
Old 10-30-2008, 21:14
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Jó lenne valamiféle korlátot szabni a mágusok fantáziájának,mert az,hogy valaki mindent lát - ha eszméletlen,akkor is - és sosenem sérül meg,kicsit bosszantó.
Igen, az, de sajnos elég szubjektív ez a dolog...

Ezért is kerülne majd be a skillrendszer, meg még 1-2 dolog, ami még titok


A baj az, hogy, lett indytva szavazás...nos eddig 2 szavazat érkezett a 60-70 országtól, akinek el lett küldve

Valószínüleg egyébként be lesz vezetve, nemsokára megy majd üzenet azoknak akik aktívan játszanak. Elsősorban az ő véleményükre vagyok kíváncsi...
Reply With Quote
  #5  
Old 10-30-2008, 22:31
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default Történet folytatása

Folytatom a történetet:

2008.10.30. 14 órától
2008.10.30. 22 óráig

*Lassan ment fel az elf lány a lépcsőn, a szálláshelyre. Látszott rajta, hogy kimerült. A szobájához érve kinyitotta az ajtót, majd belépett rajta. A függönyöket behúzta amennyire csak lehetett, levette köpenyét és azt is a függönytartóra akasztotta, hogy még sötétebb legyen. Leült az ágy szélére, és szinte mozdulatlanul bámult maga elé...Kopogtak az ajtón.* Jöjjön be. *mondta éppen csak annyira hangosan, hogy aki jött meghallja. Tudta, hogy a tál vizet hozták neki. Intett a lánynak, hogy tegye a székre, aztán miután amaz kiment, Aine magára zárta az ajtót. Aine megmosakodott, átöltözött, majd a szőke hosszú hajú lány lement a lépcsőn. Haja kifésült, ruhája rendezett, tiszta. Világosbarna hosszú ujjú blúz és sötétbarna térd alá érő szoknya volt rajta, ami nem a megszokott öltözéke volt, de ki kellett cserélnie. Nagyon sajnálta, hogy nem volt másik nadrágja, és szoknyát kellett vennie. Nem mintha nem állt volna jól rajta, de a nadrágot kényelmi szempontból jobban kedvelte. Szép arca hamuszürke volt, szemében megmagyarázhatatlan tűz lobogott. Most már tudott mosolyogni, de a szokásosnál lassabban közlekedett, de ez csak az ismerőseinek tűnt volna fel.
Odament a pulthoz, megköszönte a felküldött vizet, rendelt egy kupa vörös bort és fizetett. A csapos szeme felcsillant, amikor újabb busás borravalót kapott, és kedvesen mosolygott a lányra. Aine körülnézett. Látta, amint a múltkori mágus egy fiatalemberrel beszélget az egyik asztalnál. Az elf lány a sarokban lévő asztalnál foglalt helyet. Ellanion fennhangon átszól a lánynak és kedvesen az asztalukhoz invitálj* Ugye nem gond? *Kérdi a vele szemben ülőt.* Már mért lenne ez gond? *Válaszolt neki Kenny. Aine pár pillanat gondolkodás után úgy döntött, hogy leül közéjük, bár az öreg modora a múltkor nem volt neki túl szimpatikus. "Biztosan azt sem tudja, hogy nekem köszönheti, hogy ilyen jól felépült" gondolta magában, majd odament az asztalhoz, és bemutatkozott.* Üdvözlöm önöket, Aine vagyok. *mondta, majd leült az egyik székre.* Üdvözöllek Aine. Csak meg akartam köszönni, hogy múltkor meggyógyítottál. Láttam egy varázslattal, és azt is meg szerettem vlna tudakolni hogy miért tántorogtál be a reggeli órákban véresen? Persze csak ha rám tartozik...* fordul felé a tapasztalt mágus. Eközben Kenny is üdvözölte Ainet és abban reménykedett, hogy megtud valamit az elmúlt napok történéseiről. Aine egy kissé meglepődött a mágus közvetlenségén és bizalmaskodásán. Nem volt szokva az ilyesmihez, különben is elég zárkózott volt, nem bízott meg akárkiben, így csak mosolyogva ennyit mondott* A városon kívül volt egy ki összetűzésem valakivel. *Majd hogy ne kelljen róla beszélni, másra terelte a szót* Megkérdezhetem, kit tisztelhetek önökben, és mi járatban vannak errefelé? *nézett kérdően hol az öregre, hol pedig a fiatalemberre. Szemében őszinte érdeklődés tükröződött és semmi parancsoló nem volt a hangjában.* Én Ellanion vagyok egy mágus és semmi dolgom. *mosolyodik el* Élem az életem mint bárki más és próbálok minél gondtalanabbul élni. *”Jó lenne valami frappáns indítás, mert új barátokra kéne szert tenni” gondolta Kenny.* Nos a becsületes nevem Kenny McCormick de mindenki csak Kennyenk szólít, olyan kulcsember féle vagyok néha a szó szoros néha a szó átvitt értelmében, ha van egy probléma mindig ott termek és igyekszem megoldani, persze nem ingyen. *mosolygott és abban reménykedett, hogy csak az ő fülében hangzott ez ennyire rosszul.* Oh , szóval pénzért bármire hajlandó vagy? Ezt örömmel hallom *mosolyodik el Ellanion, és magában már azt fontolgatja hogy hogy fog kialkudni a rejtélyes kis emberkével. Aine-nek elsőre elég szimpatikusnak tűnt Kenny, de érezte, hogy a későbbiekben jó lesz vele vigyáznia. Hiába tűnt kedvesnek, bizalomgerjesztő nem volt, de azért kedvesen rámosolygott. Iszogatott az italából, és közben azon gondolkodott, vajon miről beszélgethettek itt ezek ketten, amíg ő nem volt itt.* Önök ismerik egymást? *kérdezte hirtelen.* Teljesen új vagyok a környéken nincsenek ismerőseim. *Mondta Kenny, majd egy rövidebb lélegzetvétel után folytatta.* Az igazat megvalva azt sem tudom, hogy kerültem ide. De sehova se sietek szóval egy ideig még biztos itt leszek. *Ellanion még mindig Kenny legutóbbi kijelentésén gondolkodott.* Szóval pénzért segítesz visszaszerezni a botomat? *Kérdezte Ellanion.* Lehet túl drága leszek neked. *mosolyodott el Kenny* Nem biztos, hogy pénzért dolgozok és az sem biztos, hogy meg tudod adni számomra azt amire szükségem van. *”Még nem ismerem az erőviszonyokat nagy butaság lenne elvállani egyből ezt a feladatot de azért kétlem, hogy ez a Phaphillion ellenfél lehet számomra” gondolkozott el a férfi. Arcára önteltség ült ki egy pillanatra, majd újra közömbösen nézett az üres tányérjára. Aine egy kicsit nem oda valónak érezte magát amikor meghallotta, hogy Ellanion mit mond Kennynek. Ha tolvajlásról van szó, akkor még bűntárssá válhat, és ezt nem akarta. Sajnos már azt is tudta, kiről van szó, ugyanis látta, amint Phapillion elvette az öreg botját.* Elnézést kérek de nekem dolgom van *mondta zavartan, és felállt az asztaltól, majd a fogadó ajtaja felé vette az irányt.* Várj egy kicsit! *Ellanion feláll és kékes nyalábot lő a távozó nő felé, aki mikor eltalálja a nyaláb elfelejti amit az imént hallott a lopásról. Aine amikor hallotta, hogy utána kiáltottak, megfordult, és gyorsaságának köszönhetően kikerülte a nyalábot, majd szúrós tekintettel a mágusra meredt. Nagyon mérges volt, de nem akart harcolni, ezért kirohant az ajtón a térre. Ellanion a megeröltetésröl rárogy a székére és Kenny felé fordul* Szóval nem ellenfél neked egy mestermágus? *kérdi igencsak kételkedve* Nagyon erős tud lenni! *Mondta, közben Phapillionra gondolva.* Öreg te gondolatolvasó vagy? Vagy már megint elárult az az ostoba mosolyom *Kérdezte Kenny, majd felnevetett. Rég nevetett ilyen jót.* A nyers erőnél százszor többet ér az ész és a furfang. Nem kétlem, hogy erős mágus de mindenkinek megvan a maga gyengéje és ez alól nincs kivétel. *Mondta tovább a férfi.* Megkérnélek hogy ne nevezz öregnek mivel még közel sem vagyok reszketeg vénember. *Vágott vissza Ellanion.* Ezt az is bizonyítja hogy a közelmúltban engem küldött a mágustanács hogy felszámoljak egy 7 tagú fejvadászklánt. *Mosolygott a varázsló.* Remélem együtt megtaláljuk a gyengéjét Phapillionnak. *Tette még hozzá.* Szeretném látni, hogy hol húzza meg magát esténként Phapillion. Kik a barátai? Az ellenségeit már ismerem. *mosolyodott el* Remélem Aine nem a jó barátja, mert akkor nagy hiba volt előtte beszélnünk. *Komorodott el Kenny.* Aine nem is ismeri jóformán. A barátai, Empus az elf, Linn aki a kedvese, azt hiszem ennyi. Nem tudom hol lakik. Általában mindig elteleportál a környékről, majd másnap visszajön. De mit kérnél esetlek a segítségért? *Kérdezte Ellanion a vele szemben ülőtől.* Ügyes alkimista vagyok és a következő nagy alkotásom az árnyak leple lenne, ami képes bárkit elrejteni aki azt magára teríti. Meg is van hozzá minden alapanyagom kivéve egy hidra levágott feje. Ezt kérem tőled cserébe a botodért. Tudom, hogy nem egy könnyű feladat de szerintem biztos megérné a fáradtságot. *Eközben Aine vissztért a fogadóban, csendben, hogy ne vegyék észre. A szőke lány pillantásra sem méltatta a fogadóban ülő két alakot. Nagyon haragudott az alattomos mágusra. "Hátba támad egy védtelen nőt, mi jöhet még ezután?" gondolta, miközben felrohant a falépcsőn. Nagyon figyelt, hogy az előbbi incidens ne ismétlődhessen meg. Mikor beért a szobájába, hogy biztonságban legyen, nem maradt ott. Kiugrott az eblakon, ami úgy kettő méter magasan lehetett és elindult az erdő felé, majd észrevétlenül eltűnt az erdő sűrűjében.

Last edited by Dus; 08-08-2009 at 22:08..
Reply With Quote
  #6  
Old 10-30-2008, 22:33
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Eközben a beszélgetés a két férfi közt tovább folytatódott.* Mi is a hidra pontosan? És hol találhatom? *képed el Ellanion.* A hidra egy ősi, kígyóra emlékeztető vízi szörnyeteg, számtalan fejjel és mérgező lehelettel. Búvóhelye a mocsárban van. Régi legendák szerint ő az őrzője a túlvilágnak de ezek csak mesék. Csak az egyik fejét kell levágnod de utána menekülj ahogy csak tudsz, mert minden levágott feje helyére kettő új nő, és ki tudja, hányan jártak már ott előttünk. *Fejezte be a beszámolóját Kenny.* Figyelj.*gondolkodik el Ellanion* Ha pontosan elmondod a testfelépítését és a tulajdonságait, szerintem tudok kreálni egyet *fojtatja Ellanion* Csak hozz nekem valamit amiből energiát szedhetek mert a botom nélkül ilyen magas szintű varázslatot nem tudok elvégezni. Talán még a mágusbotommal sem sikerülne. *Komorodott el a varázsló.* És ha ez is történne, és sikerülne az idézés, neked kéne levágni a hidra fejét, mert nehéz fenn tartani a varázslatot. De ha esetleg előre fizetsz *mosolyodott el a mágus*, talán könnyebb, hisz akkor nálam van a bot. *Pár pillanatnyi gondolkodás után, Kenny már a választ mondta.* Szerintem a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha te magad mennél el érte a mocsárba. Nem hinném, hogy működne a receptem ha csak egy megidézett hidra fejét használnám fel hozzá. *Mondta Kenny, amire Ellanion beleeggyezően válaszolt.*
Jó. Hogyha megadod a mocsár helyét és azt hogy a hidrára hatnak e a varázslatok akkor most indulok és az esti órában talán vissza is térhetek. *Mondta Ellanion, majd Kenny azonnal belefogott saját mondanivalójába.* A hidra fejének levágásához szükséged lesz egy kardra. Meg kell magad védened egy varázslat segítségével a hidrából áradó mérges gázoktól. Ennek a lénynek a lehelete halált okoz, ha belélegzed. A hidrára hatástalanok a víz alapú varázslatok, csak is a tűz képes megsebezni de gyorsan regenerálódik,, ezért megölni szinte lehetetlen de neked nem is ez a feladatod. Ha jól tudom innen úgy négy órányi járóföldre, délkeletre van egy mocsár ott biztos találsz hidrát, de, hogy működjön a varázsreceptem ahhoz karddal kell levágni a fejét. *Fejezte be végül a férfi.* Van egy kardom. Viszont akkor úgy látom nem lesz sok időm mivel a védekező varázslataim a botom nélkül eléggé gyengék. Azt hiszem most indulok.*feláll az asztaltól* Mire visszaérek meg tudod szerezni a botomat? *Kérdezte a mágus.* Kiveszek én is egy szobát és nekiállok az árnyak leplének az elkészítéséhez. Ha sikerül elhoznod a hidra fejét be tudom majd fejezni és akkor nem jelenthet gondot *bizalmasan közelebb hajolt Ellanionhoz* Phapillion követése és a házába való bejutás. Onnan pedig már szinte gyerekjáték a botod megszerzése. *mosolyodott el Kenny. Nagyon örült, hogy végre ilyen közel jutott a rég áhított lepel elkészítéséhez* Holnap indulok, és itt hagyok egy amulettet ami jelzi, hogy sikerrel jártam-e. Így neked jó? *Kérdezte Ellanion.* Nekem megfelel de ahhoz, Phapillion házát megtaláljam kell majd a lepel is, hogy észrevétlenül tudjam követni. Tehát ha te holnapra szerzed meg a hidra fejét akkor én csak azután tudom visszaszerezni a botod. De nekem mindenképp megfelel, nagyon rég várom már azt a pillanatot, hogy elkészüljön az árnyak leple. Még egy nap már igazán nem számít. *Mosolygott az örömtől Kenny.* Azt a szőke lányt el kéne hallgattatni. Tudja hogy mi mit szervezünk. Szerintem kapjuk el még mielőtt elmondja a dolgok állását Empusnak, Phaphillionnak, vagy Linnek. *Mosolygott Ellanion is.* Bízd csak rám, rád hosszú út vár holnap ez had legyen csak az én problémám. *Válaszolt Kenny* Ebben az esetben igyekezz, mivel az előbb említett személyek ilyenkor szoktak bejönni a fogadóba. Addig is, tehetek érted valamit? Valami segítő varázslat? *Kérdezte a varázsló.* Köszönöm de egyedül is menni fog, az egyetlen amit megtehetnél értem az az lenne, hogy egy kicsit vond el a csapos figyelmét. *Mondta halkan Kenny*
Meglesz. *mosolyodik el a mágus. Feláll és ugyanazzal a lendülettel az egyik széket varázslattal a fogadós fejéhez vágja, aki ájultan esik össze. ”Ennél azért valamivel kisebb elterelés is megtette volna” gondolta magában Kenny, de ha már ez történt megragadott egy korsó bort és elindult Aine szobája felé. Felérve a lépcsőn bekopogott rajta. Nem nyitottak ajtót. "Szerencse, hogy nem csak alvással töltöttem a félelfeknél az időt." gondolta Kenny, majd lassan előhúzott egy tolvajkulcsot. Nem okozott neki gondot a primitív zár. Majd óvatosan benyitott. Az ablak tárva nyitva volt, de Ainet sehol sem látta. Kenny a kancsó bort az asztalon hagyta, odalépet az ablakhoz és bezárta majd elé tolt egy szekrényt, hogy ott már biztosan ne tudjon visszajönni Aine, majd mint aki jól végezte dolgát távozott és bezárta maga után az ajtót. Kenny odasétált a fogadóshoz aki még mindig eszméletlen volt, elővett egy kevéske port az egyik zsebéből majd pedig a borba dobta. Aztán ráöntött egy kancsó hideg vizet a pultosra, hogy térjen magához. Leült a sarokba az asztalhoz majd meredten bámulni kezdte az ajtót. Ellanion csak ezután vette észre Kenny, és odasietett hozzá.* Na, végeztél vele? Halott? Vagy legalábbis nem beszél többet? *Kérdezte izgatottan Kennytől.* Megszökött. A nyomokból ítélve jóval azelőtt elmehetett, hogy én utánaindultam. *Mondta komoran Kenny.* Ez bizony baj. *komorodik el a mágus.* Ha van tőle valamilyen személyes tárgyad akkor meg tudom keresni. *Mondta Ellanion.* Nem tud semmit se a tervünkről, csak sejti, hogy én a te oldaladon állok. Ha megpróbáljuk elintézni akkor csak hitelt adunk neki, jobban járunk ha holnapig elválnak útjaink. Végülis csak annyit halott, hogy te szeretnél engem felbérelni de nem tudhatja biztosan, hogy én belementem-e vagy sem. *Eközben Phapillion és Linn jönnek ki az erdőből. Előszőr Linn lépett ki az erdőből, az udvar mohás köveire. A hold már szinte teljesen megtelt és erős fényében fürdette a tájat. A nő frissen haladt el a padok mellett és a fogadó hátsó ajtaja előtt egy pillanatra megállt. Phapillion jött a nő után, s mikor kedvese mellé ért,gyengéden átölelte.* Nincs kedved egy kicsit leülni? Furán érzem magam. *mondta. A nő arcán aggodalom látszott, az egyik padhoz vezette a férfit, megvárta míg helyet foglal és mellé ült.* Tudok segíteni? *kérdezte gyöngéden közben a mágus arcát kémlelte.* Hozzak valami italt a fogadóból? *Kérdezte aggódva Linn.* Jól vagyok,csak ... *kezdte,de nem tudta megfogalmazni mit érez. Kicsit várt,majd feltette a kérdést,ami már rég a bögyét nyomta* Lehetségesnek tartod azt, hogy az a lélek... belém szállt? *Félve várta a nő reakcióját, szinte érezte a közelgő kacajt, amivel kineveti őt. A nő valóban nevetett, de az aggodalomtól nem hangzott őszintén.* Erős vagy! Nem lesz semmi gond! Csak pihenésre van szükséged! *Mondta végül, ekkor mozgást látott az erdő felöl, néhány másodperc múlva felismerte Aine alakját.* Üdv néktek! *mosolygott Aine, de arcán nem volt teljes a derű.* Meséljetek, merre jártatok? *érdeklődött, de közben máson járt az esze. Még mindig haragudott az öreg mágusra.* Szia Aine! *-köszöntötte Phapillion a nőt.* Valami baj van? *Kérdezte Phapillion, miközben Linn is üdvözölte Ainet, majd várta a választ Phapillion kérdésére.* Történt valami a Pegazusban. *És elmondott mindent, ami vele történt a fogadóban.* Nem bízom én ebben a mágusban és a fiatal férfiben sem. *Fejezte be a történetét.* Az ablakon át távoztam sebtében, nem akartam, hogy valami mágiát rám varázsoljon ez az Ellanion. Sajnos mágia ellen kiszolgáltatott vagyok.




A vége egészen friss, pár perces, majd holnap jön a folytatás
Reply With Quote
  #7  
Old 11-02-2008, 14:10
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Látom, másnak nem nagyon van kedve ehhez


Pdig most pont jó lett volna, már 1-2 napja nem tudtam benézni IC-re, és szívesen látnám, hogy mi történt ott


Valaki??
Reply With Quote
  #8  
Old 11-02-2008, 19:57
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Látom, másnak nem nagyon van kedve ehhez


Pdig most pont jó lett volna, már 1-2 napja nem tudtam benézni IC-re, és szívesen látnám, hogy mi történt ott


Valaki??
Én még benézni sem tudtam, annyira nem volt időm!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #9  
Old 11-02-2008, 21:00
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Egy kis informálás azoknak, akiket esetleg érdekel (Főleg aktív IC-seknek szól, de egyébként mindenkinek):


A közeljövőben akkor be lesz vezetve a skill-rendszer, amit szavazásos alapon Ti döntöttetek el. Péntek délután óta szabin van a főorim, de addig csak igen szavazatok érkeztek, tehát, amint vissza tudok vele jönni, írom is a körüzenetet!
(Ez előreláthatólag Kedden délután lesz...)

Továbbá, egy kis frissítés: Néhány helyszín be lett más helyszínekre vezetve...Van amit talán egy kicsit késve írok le, de azért leírom, mert volt panasz az alul informáltságra, attól függetlenül, hogy 4 A/4-es méretű körleveleket szoktam küldözgetni

Tehát: A Téren van egy kovácsműhely, ez Vityu-é (Dozra...). Mivel ő nem mindig lesz, ezért az "inasához" lehet majd fordulni, esetleges fegyverek elkészítésére. Az inas majd átadja a rendelést Dozrának, majd a rendelt fegyver napokon belül (bár ez a minőségtől függ) elkészül...

Ezen kívül a téren található még a helybeliek házai, ahol esetleg szállást kereshettek magatoknak, továbbá a templom, ahol bármilyen templomba illő dolgot tehettek

A tér részét képezik a kőpadok, középen a kút és egy nagy fa...Továbbá kidöntött díszoszlopok (egy gólem által...)


A hátsó udvaron, avagy a Holdudvaron belül (azaz a része) van az Erdő, a folyók (patakok, erek, vízfolyások, ki hogy hívja...) és a tó (lugas...)...Ezeket csak a Holdudvarra írva tudod megközelíteni, a Holdudvart pedig a kocsma ivó részén keresztül, továbbá kiugorhatsz a szálláshely folyosójának az ablakán ...

További szép napot
Reply With Quote
  #10  
Old 11-02-2008, 21:23
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Te Dus! Halood, már azt se tom, hogy mi hol van! Csinálj már egy térképet, és a kezdőoldalra rakd már be a linkjét, vagy magát a képet!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új belső fórum vs. régi belső fórum kakasapó Általános beszélgetés Hódítós témákban 59 07-02-2008 23:47
Egy újabb fórum bezárása. Tsobi Általános beszélgetés Hódítós témákban 32 02-11-2008 18:00
X fórum Synkel Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 06-17-2007 09:53
Fórum váltással kapcsolatos kényelmi funkció Déé Elvetett javaslatok 1 09-30-2006 10:53
Fórum leállások... Ati A fórumról... :) 3 02-09-2006 21:56


All times are GMT +1. The time now is 17:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu