Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 02-26-2007, 12:49
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Nekem két javaslatom lenne erre az opcióra:
- Miután valaki elrontotta a jelszavát az egy órás lezárást fel lehessen oldani egy e-mailben kapott kóddal és meg lehessen próbálni újra belépni a jelszóval. Ha nem, akkor egy óra múlva ugyanúgy lehetne próbálni.
- A második kódot ki lehetne kerülni úgy is, bár ez nem túl biztonságos, ha két lehetőség lenne beírni és csak utána zárna le.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 02-26-2007, 12:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Es hogy szukseg lenne arra, amit irtam, azt a hozzaszolasok szerinten boven igazoljak....
A hozzászólások alapján arra is "szükség van", hogy ne lehessen törölni egy országot, mégis nulla, azaz NULLA darab ezirányú kérés érkezett hozzám, így 2 nappal a végső jelzési lehetőség vége előtt.

Felesleges bonyolításnak érzem. Azt írod, hogy a második jelszó begépelésekor már jobban figyelsz. Hát figyelj az első begépelésekor is, és máris szükségtelen 2 (vagy 3, 4, 5?) különböző jelszó használata.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #23  
Old 02-26-2007, 12:53
DaN DaN is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez ugye teljesen hulyeseg, biztos te sem gondoltad komolyan.
Asszem ideje beideznem valamit mert mar a multkor se sikerult felfogni...

"Mik a hangulatjelek?
A hangulatjelek (smiley-k vagy más néven emotikonok) kis grafikák, melyekkel érzéseket, hangulatot lehet kifejeztetni. Például a jelentése mosolygás, boldogság, a jelentése szomorúság."

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Igen, ez benne van, lekerni le kellene tudni.

De ha ennyire ellene vagy, nyilvan nem muszaj, de en ugy gondoltam, hogy ezzel a lehetoseggel sokkal tobben hasznalnak ezt a biztonsagi opciot, ami ugy nem veletlen van a jatekban, de senki sem hasznalja, mert rossz a koncepcio. Es hogy szukseg lenne arra, amit irtam, azt a hozzaszolasok szerinten boven igazoljak....
Ezt ugyanugy nem fogja hasznalni mert mivan ha a masodikat is elrontja, akkor ugyanott van mint eddig.
Reply With Quote
  #24  
Old 02-26-2007, 12:55
DaN DaN is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem a legjobb lenne, ha nem szolnal a temahoz, ha erdemben nem tudsz/nem szeretnel....
Erdemben leirtam a velemenyemet es poenkodtam, remelem mire ide ersz elolvastad az eloszo idezetemet. Ugye?
Reply With Quote
  #25  
Old 02-26-2007, 12:57
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A hozzászólások alapján arra is "szükség van", hogy ne lehessen törölni egy országot, mégis nulla, azaz NULLA darab ezirányú kérés érkezett hozzám, így 2 nappal a végső jelzési lehetőség vége előtt.

Felesleges bonyolításnak érzem. Azt írod, hogy a második jelszó begépelésekor már jobban figyelsz. Hát figyelj az első begépelésekor is, és máris szükségtelen 2 (vagy 3, 4, 5?) különböző jelszó használata.
Nem errol van szo, nem erted mit akarok mondani. A lenyeg az, hogy szeretnem ha hasznalnak ezt a biztonsagi opciot, ha mar beletetted a jatekba. Szerintem tobbet jobban biztonsagban ereznek az orszagukat, ha ezt hasznalnak. DE - azert nem hasznaljak, mert felnek attol, hogy elgepelik a jelszojukat, meg ha figyelnek is - magyar-angol billentyuzet, barmi megtortenhet veletlen....

Szoval en nem bonyolitani akarok, egyszeruen megadni a lehetoseget tobb embernek, hogy vegre hasznalhassak ezt a hasznod funkciot. Ennyi

Mivel ugy erzem, hogy jelenleg ez az orik 90%-aban ki van kapcsolva. De ha utana tudsz nezni, erdekelne, hogy hanyan hasznaljak, es te mennyire tartod ezt jo biztonsagi opcionak. Mivel ha annak tartod, nyilvan szeretned, ha hasznalnak...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #26  
Old 02-26-2007, 12:59
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by DaN View Post

Ezt ugyanugy nem fogja hasznalni mert mivan ha a masodikat is elrontja, akkor ugyanott van mint eddig.
Olvasd vissza az elso par postot, es rajossz, hogy ez korantsincs igy. Legalabb 5 kulonbozo ember mondta fel nap alatt, hogy eddig nem hasznalta, de ez utan hasznalna, ha ez megvalosulna.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #27  
Old 02-26-2007, 13:01
DaN DaN is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Olvasd vissza az elso par postot, es rajossz, hogy ez korantsincs igy. Legalabb 5 kulonbozo ember mondta fel nap alatt, hogy eddig nem hasznalta, de ez utan hasznalna, ha ez megvalosulna.
Valoszinu ezt is hasznaltak, aztan parszor elirtak es inkabb kikapcsoltak. Szerintem egy ugyanilyen rendszeru masodik jelszoval sok javulast nem ernel el. Azt is elirnak parszor es ugyanugy kikapcsolnak az egeszet. Szerintem.
Reply With Quote
  #28  
Old 02-26-2007, 13:19
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by DaN View Post
Valoszinu ezt is hasznaltak, aztan parszor elirtak es inkabb kikapcsoltak. Szerintem egy ugyanilyen rendszeru masodik jelszoval sok javulast nem ernel el. Azt is elirnak parszor es ugyanugy kikapcsolnak az egeszet. Szerintem.
Szerintem viszont igenis megnőne az ezt használók száma.
Viszont tdomo ötlete ( ha jól emlékszem az övé volt ), hogy le lehessen kérni az emailre egy jelszót rögtön az elrontott jelszó oldalon, hogy csak arra az alalomra lehessen használni ( ami random lenne, és csak arra az egy elgépelésre működne, ezzel még jobban növelve a biztonságot ).
Én most is használom ezt a funkciót, de tényleg néha félek h elgépeltem, jajj most mi lesz?
Ennyit tudok mondani, szóval támogatom, de az emailes verzió mellett tenném inkább a voksot.
Reply With Quote
  #29  
Old 02-26-2007, 13:39
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
DE - azert nem hasznaljak, mert felnek attol, hogy elgepelik a jelszojukat, meg ha figyelnek is - magyar-angol billentyuzet, barmi megtortenhet veletlen....
Remy, azzal ugye tisztában vagy, hogy ez így butaság?!
Jelszóban én pl elvből nem használok y vagy z betüt, pont abbol a meggondolásból, amit te is leírtál.
Egyszer gépeltem el jelszót eddig. Melóhelyen és csak azért, mert közben a hátam mögött felbukkant a főnököm és mielöbb el akartam tüntetni az ablakot. Pici figyeléssel el lehet kerülni ezt a problémát.
Nekem be van kapcsolva az opció az öszes országomnál és nekem még nem volt gondom belőle.

(Ez nem azt jelenti, hogy, szerintem hülyeség az ötlet, csak azt mondom, hogy kis odafigyeléssel feleslegessé válhat.)
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 02-26-2007 at 13:44..
Reply With Quote
  #30  
Old 02-26-2007, 13:41
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nekem az is megfelelne, ha a beállitások oldalon meg lehetne adni, hogy hányadik rontott jelszó után legyen zárolás. akkor is használnám már az opciót.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu