Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 04-11-2010, 18:49
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem ati. azt javaslom, hogy teljesen változtasd meg a problémát ne egy olyan megoldást válassz aminek kb. semmi értelme. ezzel az jár rosszul aki nem csinálja/meri/korrekt ebben a témában.

azt lásd be, hogy létezik a csalás és kell ellene tenned.

az én javaslatom egy ötlet amin el lehet indulni. már nem látom úgy át a játékot, mint régen, hogy konkretizáljam.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Grabi For This Useful Post:
Sponsored Links
  #22  
Old 04-11-2010, 18:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Grabi View Post
nem ati. azt javaslom, hogy teljesen változtasd meg a problémát ne egy olyan megoldást válassz aminek kb. semmi értelme. ezzel az jár rosszul aki nem csinálja/meri/korrekt ebben a témában.

azt lásd be, hogy létezik a csalás és kell ellene tenned.
Ennek semmi köze a csaláshoz. A javaslat arra irányul, hogy hajnal 3-kor ne kelljen felkelteni a klántársat, és neki se kelljen megadni a belépőadatait. Ez egy kényelmi (valós életbeli kényelmi) lehetőség, ami az alsóbb szinteken létezik, az 1/A-ban a szövetségek másfajta működése miatt most nem. A javaslat lényege, hogy működjön itt is valami hasonló kisegítési lehetőség.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #23  
Old 04-11-2010, 18:56
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

tökéletesen értem mi lenne a lényeg. egy olyan nevezzük akkor kényelmi lehetőség aminek alapja, hogy ne lépjen be a szövi a társához. azonban ha ez bekerül akkor még mindig ott vagyunk, hogy az használja aki eddig csalt.

szembekerül a korrekt játékos aki használja a kényelmi lehetőséget és az a játékos aki nem korrekt és a kényelmén többletet használ.
nem tudom, hogy a célod, hogy ezt a különbséget kiegyenlítsd. amennyiben nem célod akkor nem olyan nehéz belátni, hogy a jövőben is szükséges lesz újabb ilyen kényelmi lehetőségre.
ha pedig igen akkor hiába hívod kényelmi lehetőségnek, mert nem az és nem sok értelme van, mert nem fogja felvenni a versenyt a többlettől.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #24  
Old 04-11-2010, 19:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Grabi View Post
tökéletesen értem mi lenne a lényeg. egy olyan nevezzük akkor kényelmi lehetőség aminek alapja, hogy ne lépjen be a szövi a társához. azonban ha ez bekerül akkor még mindig ott vagyunk, hogy az használja aki eddig csalt.
Olyanok jelezték, hogy igen, érdekelné őket a dolog, akikről nem tudom, hogy csalnának, és nem is gondolom róluk azt, hogy ezt tennék.

Viszont ennek a javaslatnak TÉNYLEG semmi köze a csalásokhoz vagy a nem csalásokhoz. Nem célja semmiféle csalás kivédése vagy megnehezítése, vagy bármi egyéb ehhez kapcsolódó dolog.

Nem is értem miért került ez szóba. Aki csal, az nem ezzel fog csalni, a javaslat egyáltalán nem érinti. Ne érdekelje hát, hogy más hogy játszik szabályosan, és mit tehet meg szabályosan.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #25  
Old 04-11-2010, 19:04
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem az, hogy jelezték, hogy jó ötlet nem jelent semmit. persze, hogy érdekli őket. ez olyan, mint sajnos az adófizetés. sokan nem fizetik be, de ha van vmi adókedvezmény mindenki használná, mert törvényes és eggyel közelebb kerülünk a kívánt lehetőséghez.

többihez nem tudok hozzászólni. máshogy látjuk a hódítót, mint játékot és máshogy látunk téged, mint törvényhozót és változtatót.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #26  
Old 04-11-2010, 21:41
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

én támogatnám az ötletet, de kb így képzelném el:
-a vezér megcsinálhatná a képzést/lefokozást ( vesztes csata után ez jól jönne piacolás nélkül is akár)
-állíthatná az intézőt
-ki/be tehetne a klánraktárba
még esetleg a kufár személyiséggel lehetne valamit kezdeni nem tudom ez mennyire életképes ötlet, de ha lenne a klán tagjának kufár személyisége, akkor a vezér is kint tarthatná még a kint lévő árut a piacon így aki tudja magáról, hogy nem szeret este felkelni a piacos cuccok miatt, az beválasztja A-ban ezt a szemet, és egyel kevesebb probléma persze ez -1 piacba kerülne a klán tagjának, de a vezér semmit sem tudna csinálni a piacon a klántagnál
szerintem már ez is elég nagy segítség lenne.
a sereg esetén védésre nincs ötletem, piac nélkül szinte megoldhatatlan, a piacozást meg nem támogatnám...
Reply With Quote
  #27  
Old 04-12-2010, 01:25
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Grabi View Post
szerintem az, hogy jelezték, hogy jó ötlet nem jelent semmit. persze, hogy érdekli őket. ez olyan, mint sajnos az adófizetés. sokan nem fizetik be, de ha van vmi adókedvezmény mindenki használná, mert törvényes és eggyel közelebb kerülünk a kívánt lehetőséghez.

többihez nem tudok hozzászólni. máshogy látjuk a hódítót, mint játékot és máshogy látunk téged, mint törvényhozót és változtatót.
Én amúgy nem értek veled egyet. Minél több dolgot engedünk meg törvényesen, annál jobban elkülöníthető a törvénytelen, mert egyre élesebbé tudjuk tenni a határt. Ha egy ilyen változtatás bekerül,hogy minden, védelmi szempontból szükséges, lépést megtud oldani a klánvezér, akkor pl sokkal szigorúbban lehet szűrni a belépéseket.ugye ha a szabályokat vesszük most se szabályos egy másik ország bármilyen szintü irányitása,ha ezt lehetővé tesszük bizonyos szintig legális formában, akkor az ilyen belépéseket is lehetne szigorúbban venni, és mondjuk nem csak támadó akciókért,hanem sorozatos belépkedésért is már anarchba rakhatnának.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #28  
Old 04-12-2010, 13:19
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Üdv! Valahol jó is ez, valahol nem. A fő gond sztem, hogy elég rendesen átforgatná az A-t. Bár ha csak a vezérnek lehetne ilyen hozzáférhetősége még lehet jó is lehetne ez a változás, de mint tudjuk a vezérség választás lehet szavazásos, és egy jól elosztott szavazásnál, akárki lehet vezér, és igy eléggé megnehezíti az éjszakai kis sereges lesipuskás ütéseket, mert valaki ugyis van a klánból és eddig még lehet hiába hívta mert a telefonján aludt, igy már fel sem kell hívni, átvariálom a klánt és én leszek a vezér aztán meg veszek neki kevéske ijat és tuti bukik a lesipuskás.

Én ezt bevezetném, hogy lehessen védeni a vezérnek más orijában szabályosan, és magára ható varikat is tehessen fel, de, hogy sereget küldhessek másnak védeni (ha jól látom ez lenne egy megfontolás) már hülyeség...mert eddig mindenkibe berögzült az, hogy ha rámegyek egy orira 40 kor az nem tudja levédeni, de mostmár ha mellé téved egy klántárs az küld neki védelmet és lepattint sőt még keresztbe is ütnek...és mennyi az esélye hogy a klántárs 2 körre van alap esetben? 5%.

Piacolást annyiból tartanám helyesnek, hogy lenne egy menürész ahol írná kinek mi van a piacán kinn, igy nem kellene hetente pl nálunk is piacjelentést kérni, hogy ki raktározza el a pénzt és ki az aki nem. Irná az időt mikor jön haza a társ orijába a cucc, igy ha ő nincs is benn én kitudnám helyette vissza tenni. Ez sztem jó lenne.

Összességében ezt a 2 ötletet támogatom. Védhetem a társ oriját és nyomon követhetem, kipiacolhatom vissza a cuccot a piacra.


Iron
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
  #29  
Old 04-12-2010, 13:30
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Bárhogy nézegetem, igazán sikeres így egy klántámadás csak tömeges ork lovakkal lenne lehetséges. Mert ha a vezér beszedi mindenkinek az íjakat, akkor már igazán nem lehet arra alapozni, hogy hátha 1-2 emberhez nem kerülnek be az egységek...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #30  
Old 04-12-2010, 13:58
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Támadt egy ötletem:
Mi lenne, ha a klánraktárba belekerülne egy olyan tétel, hogy "gyors reagálású hadtest"?
Ez annyit takarna, hogy a raktár mérete * 500 íjász fér a raktárba, és a raktárból 1 kör az út bármelyik országhoz.
Vagy úgy, hogy az a sereg onnantól az adott szövitagé lesz véglegesen, és a klánraktárban lévő helyet érdemes pótolni (bárki odaküldhet sereget, és az 1 kör alatt odaér és ott is marad, amíg ki nem veszik), vagy pedig ez egy külön haderő, amelynek állomáshelye szövetség felmérésekor látszik és mikor egy országba küldik, meg kell adni, hogy hány körig tartózkodik ott.

Ezt a hadsereget bárki kikérheti a raktárból magának, vagy a szövivezér akárkihez odaküldheti. Ezzel növekedne a szövivezér szerepe. Ez a sereg nem akkora, hogy full sereges támadásokat védjen, de ha valakinek a képzés és kajaspórolás miatt van szabad helye, és amiatt nem tudná védeni a támadást, akkor felé tartó sereg esetén nem kell hajnalban felkelnie, elég ha a vezér odaküldi ezt a kis haderőt, valamint a kis próbaseregek ellen is védelmet nyújtana.

Ettől egy inaktív játékos nem tarthatná üresen az országát, hiszen ha nagy sereggel támadják, akkor muszáj gépnél lennie, ha védeni akarja, de egy kényelmi bővítés, amivel növekszik a szövivezér szerepe és felelőssége.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
új szerep a bandknak. Rém Elvetett javaslatok 0 02-25-2007 12:48
Szemelyisegek erositese. SATU Elvetett javaslatok 0 12-07-2006 15:16
Élőhalott faj erősítése. Rém Elvetett javaslatok 10 07-30-2006 08:29
Szövik erősítése Tyborrex Elvetett javaslatok 4 04-19-2006 20:14


All times are GMT +1. The time now is 21:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu