Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-15-2010, 19:53
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default Tekercs amortizáció időpontja

Sziasztok!

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ki milyen praktikát tud a tekercsamortizáció időpontjának megállapítására.

Hallottam már olyat, hogy ha feljutásnál a köreid száma amikor osztható kilenccel, akkor van az amortizáció!

Ez 5. szinten be is jött. A fennebbi szinten lévő országomnál meg már nem. Igaz egy jó ideig szabin voltam, aztán újráztam vele, szóval lehet valamelyik belekutyult a körök számolásában... Vagy csak simán a lépést nem is vette figyelembe az "amortizáció", és így mivel nem pont 19 körnél léptem, ezért eltolódott pár körrel... Nem tudom...

Szóval érdekelne, hogy ki, mit tud mondani erről?
Sponsored Links
  #2  
Old 01-15-2010, 20:50
Szesy Szesy is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Mitchelstown
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Nekem egyszer azt írta valaki erre a kérdésre, hogy figyeljem a körváltásokat és elöbb utóbb kiszúrom
  #3  
Old 01-15-2010, 21:03
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
Sziasztok!

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ki milyen praktikát tud a tekercsamortizáció időpontjának megállapítására.

Hallottam már olyat, hogy ha feljutásnál a köreid száma amikor osztható kilenccel, akkor van az amortizáció!

Ez 5. szinten be is jött. A fennebbi szinten lévő országomnál meg már nem. Igaz egy jó ideig szabin voltam, aztán újráztam vele, szóval lehet valamelyik belekutyult a körök számolásában... Vagy csak simán a lépést nem is vette figyelembe az "amortizáció", és így mivel nem pont 19 körnél léptem, ezért eltolódott pár körrel... Nem tudom...

Szóval érdekelne, hogy ki, mit tud mondani erről?
a lépésnél biztos, hogy nem szakad meg ez a sorozat, akkor is úgy kopik, ahogy kell. Van egy egyszerű módja, hogy megtudd nézd, a tekiket, hogy mikor kopnak, vagy csak annyi lakitekit legyen benn, hogy kopásnál ne legyen elég hely mondjuk a kocsmában és ha el megy pár kattincs, pontosan tudni fogod ismét, hogy honnan kell a 19 kört számolnod
The Following 3 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
  #4  
Old 01-15-2010, 21:09
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
a lépésnél biztos, hogy nem szakad meg ez a sorozat, akkor is úgy kopik, ahogy kell. Van egy egyszerű módja, hogy megtudd nézd, a tekiket, hogy mikor kopnak, vagy csak annyi lakitekit legyen benn, hogy kopásnál ne legyen elég hely mondjuk a kocsmában és ha el megy pár kattincs, pontosan tudni fogod ismét, hogy honnan kell a 19 kört számolnod
nem úgy értem, hogy megszakad, hanem pont az, hogy folytatódik... de ha 3 köröm volt hátra körváltásnál a kopásig, akkor utána 3 körnél kopik a tekim, és nem 19-nél...

mondjuk nem egy rossz ötlet, ha a HT kirakja piacra mielőtt elmegy!

egyenlőre maradok Szesy tanácsánál...
  #5  
Old 01-15-2010, 21:12
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
nem úgy értem, hogy megszakad, hanem pont az, hogy folytatódik... de ha 3 köröm volt hátra körváltásnál a kopásig, akkor utána 3 körnél kopik a tekim, és nem 19-nél...
ezt írtam én is vagyis azt, ha 3 köröd volt hátra a kopásig, akkor lépés után a 3. körnél bekopik a teki.

beteg vagyok, nem tok normális mondatokat írni

Last edited by Hex; 01-15-2010 at 21:15..
  #6  
Old 01-15-2010, 21:14
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
ezt írtam én is
akkor én értettelek félre... sorry...

asszem ma éjjel lesz a következő... szóval majd holnap figyelek...
  #7  
Old 01-15-2010, 21:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Minden 19. körben kopik. 5. szinten ezt könnyen ki tudod számolni (mikor osztható 19-cel), fellépéskor pedig fellépés előtt megnézed, hogy mikor kopott utoljára, és a következő szinten ahhoz viszonyítod a +19 kört. Ha erről lemaradtál már, akkor figyeled a kopást, egyszer látod, hogy mikor történik, és onnantól 19 körönként.
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #8  
Old 01-19-2010, 14:55
Totya&Törpe's Avatar
Totya&Törpe Totya&Törpe is offline
Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 105
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Minden 19. körben kopik. 5. szinten ezt könnyen ki tudod számolni (mikor osztható 19-cel), fellépéskor pedig fellépés előtt megnézed, hogy mikor kopott utoljára, és a következő szinten ahhoz viszonyítod a +19 kört. Ha erről lemaradtál már, akkor figyeled a kopást, egyszer látod, hogy mikor történik, és onnantól 19 körönként.
És ahol ez így nem igaz ott mi a gond?
van egy y-ba lévő orim ahol hiába számolom ilyen módon nem akkor kopik
erre vmi ötlet mitől lehet ?
jah és megnéztem mikor kopik attól kezdve ugye 19 körönként és 4napig stimmelt aztán megint nem ...és nem én violtam béna matekból több emberkével is kiszámoltattam és nekik is az jött ki ami nekem és mégsem úgy történt
ez mitől lehet?
__________________
"Ha Hitler megtámadja a poklot, én szövetségre lépek az Ördöggel!"

Winston S. Churchill

"Csak az igazi barát figyelmeztet rá, hogy maszatos az arcod."
  #9  
Old 01-19-2010, 15:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Totya&Törpe View Post
És ahol ez így nem igaz ott mi a gond?
van egy y-ba lévő orim ahol hiába számolom ilyen módon nem akkor kopik
erre vmi ötlet mitől lehet ?
jah és megnéztem mikor kopik attól kezdve ugye 19 körönként és 4napig stimmelt aztán megint nem ...és nem én violtam béna matekból több emberkével is kiszámoltattam és nekik is az jött ki ami nekem és mégsem úgy történt
ez mitől lehet?
Az ország játékban töltött idejéhez képest nézd.

Ha 2 kört szabin voltál (tudom, hogy ilyen nincs, most csak példa), akkor ettől nem 17 játékban töltött kör után fog kopni, hanem 19 játékban töltött kör után. Mivel eközben volt 2 kör, amíg nem voltál játékban, ezért óraidő szerint ez 19+2, vagyis 21 órát jelent. De játékban töltött körök tekintetében ez továbbra is 19.
__________________
Hódító * Queosia
  #10  
Old 01-19-2010, 15:04
Totya&Törpe's Avatar
Totya&Törpe Totya&Törpe is offline
Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 105
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

szóval amikor regiztem az orit abból következtessem ki hogy mikorra is jönne ki a kopás?
és ezekszerint akkor ha szabizok 73 orát utána jövök vissza akkor már borúlt is a jól megszokott kopás?
__________________
"Ha Hitler megtámadja a poklot, én szövetségre lépek az Ördöggel!"

Winston S. Churchill

"Csak az igazi barát figyelmeztet rá, hogy maszatos az arcod."
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Klánok alaptásának időpontja Paliking Megvalósult javaslatok 19 11-22-2010 17:47
Helytartó - tekercs Hex Elvetett javaslatok 5 03-18-2009 11:54
Ország kezdetének az időpontja. Hunor a sirály Megvalósult javaslatok 41 08-23-2007 21:31
Ipari tekercs? Meteo Elvetett javaslatok 163 07-16-2007 14:23
Tekercs kopása drhb Segítség 8 06-11-2006 09:03


All times are GMT +1. The time now is 23:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu