Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Mit tartasz jó ötletnek?
A sereg tudjon nyersit is fosztani 11 16.18%
A sereg tudjon nyersit és fegyvert meg drágakövet fosztani 17 25.00%
A sereg tudjon az alap dolgokon kivül (csak) fegyvert és drágakövet fosztani 13 19.12%
A vari tudjon nyersit varázsolni (ha már pénzt tud...) 10 14.71%
A vari tudjon fegyvert varázsolni 8 11.76%
A vari tudjuon nyersit és fegyvert varázsolni 15 22.06%
Valami mást kellene megvalósitani... 2 2.94%
Szerintem igy jó, ahogy van, ne variáljuk... 34 50.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 68. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-26-2006, 19:13
Woodstock Woodstock is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 104
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default A fosztogatás hatékonysága...

Sziasztok!

A játék reálisabbá tétele érdekében van egy ötletem.
A fosztogatások alkalmával csak pénzt, kaját, meg rúnát lehet szerezni, holott ha egy országba betört egy hadsereg, akkor az mindenből vitt amennyit bÍrt, ezalatt értem (hogy visaszatérjek a játék világába) a tekercseket, a nyersanyagokat, meg talán még a lakosság egy részét is, persze mindezeket ésszerű keretek közé tenném, pl egy katona egy darab tekercset tudna elvinni, és semmi mást, a másik társa meg egy bála gabonát, hogy példákat mondjak, de a számokat csak úgy kitaláltam, szal ezeket megoldva nagyban reálisabb lenne a játék...

KÍváncsi vagyok, ki hogy látja...
Sponsored Links
  #2  
Old 01-26-2006, 19:26
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Nem rossz gondolat, érdemes megrágni egy kicsit
  #3  
Old 01-26-2006, 19:32
Davi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Hi

A nyersanyag még jó ötletnek hangzik, de sztem a tekifosztás nagyon kibillentené a játékot az eddigi mederből, pl: elvenné a toliktól a tekilopás előnyét, viszont az emberrablással képessé tenné a hullát, hogy gyorsabban pótolja az elrabolt embereket..........
  #4  
Old 01-26-2006, 19:53
Woodstock Woodstock is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 104
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Davi:

A tekikkel kapcsolatos dolog: ha egy tolvaj ellopja a tekijeid (te harcos ország vagy) és neked nincs elég tolid, mert hadis vagy, akkor hiába fosztod ki az országát, a tekijeid sehogysem tudod visszaszerezni, én ezen változtatnék...

Emberrablást meg élőhalott ország (ha a hulla támad) esetén kiiktatnám, ráfogva arra, hogy nem elhurcolták, hanem megették az embereket , Így ez a probléma is kiiktatva.

Toliknál kiiktatnám az élőhalottak elrablását, mert azsem túl reális, hogy ellopsz 100 élőhalottat, aki aztán bekerül élő emberként az országodba, ez eléggé sántÍt, mondjuk megmaradhatna az emberek lopásának lehetősége, csak nem kerülnének be a lakosságodba...
  #5  
Old 01-26-2006, 20:41
bpeet bpeet is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 92
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem egészen idetartozik, de én meg azt említeném meg, ha földszerzéskor szerzel bankot, akkor a benne tárolt pénznek is kellene jönni.

mondjuk ez olyan kis tétel, h nem tudom érdemes-e vele foglalkozni, de elég
nehéz elképzelni h mielőtt elfoglalja a sereg a bankot kiszedik a pénzt.

vagy átutalják

a teki dolog szerintem sem reális, mert akkor a gnómok tovább erősödnének...
  #6  
Old 01-26-2006, 20:58
Axa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default A fosztogatás hatékonysága...

"A tekikkel kapcsolatos dolog: ha egy tolvaj ellopja a tekijeid (te harcos ország vagy) és neked nincs elég tolid, mert hadis vagy, akkor hiába fosztod ki az országát, a tekijeid sehogysem tudod visszaszerezni, én ezen változtatnék..."

Én meg ezen nem változtatnék. Tudod miért? Mert ha egy hadiori elveszi a tolvaj földjét, akkor a tolvaj se tudja visszalopni. Pont jó ez így ahogy van. Ne akarjál mindent sereggel megoldani!
Katonával elveszed a földjét, elpusztítod az épületeit, lemészárolod mindenét, kifosztod. Mostmár tekercset is lopjanak? Ha megoldjuk, hogy a varit is fel tudják tenni, akkor a másik két egység mehet is a levesbe és nem lesz baj az alvilági orikkal. Igaz a játék elég gáz lesz, de nem lesz olyan igazságtalan...
  #7  
Old 01-26-2006, 20:59
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem csak faji varázslat hanem faji támadási lehetősig is lenne? Jó, tetszik!
  #8  
Old 01-26-2006, 21:04
Gabesz Gabesz is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 37
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Erre is van egy jó példám
mondjuk a komancsok)) (lótolvajok)
tehát ha a ló tud vinni tekercset akkor a tolvaj meg tudjon lopni katonát,szerintem ez az ötlet is egy elvetendő,felborítaná az egyensúlyt...
  #9  
Old 01-26-2006, 21:06
Gabesz Gabesz is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 37
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Axa
"A tekikkel kapcsolatos dolog: ha egy tolvaj ellopja a tekijeid (te harcos ország vagy) és neked nincs elég tolid, mert hadis vagy, akkor hiába fosztod ki az országát, a tekijeid sehogysem tudod visszaszerezni, én ezen változtatnék..."
Én meg ezen nem változtatnék. Tudod miért? Mert ha egy hadiori elveszi a tolvaj földjét, akkor a tolvaj se tudja visszalopni. Pont jó ez így ahogy van. Ne akarjál mindent sereggel megoldani!
Katonával elveszed a földjét, elpusztítod az épületeit, lemészárolod mindenét, kifosztod. Mostmár tekercset is lopjanak? Ha megoldjuk, hogy a varit is fel tudják tenni, akkor a másik két egység mehet is a levesbe és nem lesz baj az alvilági orikkal. Igaz a játék elég gáz lesz, de nem lesz olyan igazságtalan...
hogy idézzek valakit(szekelyt) a szövetségeseid arra valók,hogy kiegészítsenek... tolis varis hadis. igy mindent vissza tudtok venni,az más,hogy szövidnél lesz,de egy jó szövetségben nincsen enyém,tiéd.
  #10  
Old 01-26-2006, 21:07
Axa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default A fosztogatás hatékonysága...

Ja, még valami. Akkor a gnóm faj specije is megy a levesbe, ha katonákkal is elvihető lesz a tekercse.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
14.03. Fosztogatás Ati Hódító Kézikönyv 11 04-13-2008 23:47
A support hatekonysaga Feper Általános beszélgetés Hódítós témákban 64 12-10-2007 19:00
A fosztogatás kibővítése Cece Általános beszélgetés Hódítós témákban 162 02-09-2007 21:00
Fosztogatás eredménye vonos82 Segítség 31 03-02-2006 20:20


All times are GMT +1. The time now is 00:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu