Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #291  
Old 12-04-2010, 15:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
De most már nincs mit megelőzni, ha megtörtént!
Más még nem adta ki felelőtlenül a belépési adatait, vagy ha igen, akkor még nem lépett be hozzá illetéktelen ember, van ideje gyorsan megváltoztatni, és gondoskodni arról, hogy cak ő léphessen be a saját országába.

Neki nyilván már nem segít utólag, sok más embernek viszont igen.

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
nincs láncreakció...
Nem vitte magával a szövetségeseit? Nem támadt másokat? Nem okozott másoknak veszteséget? Nem tett senki mást, amikor meglátta, hogy ott egy üres ország?

Van láncreakció.

Tudom, hogy sokkal egyszerűbb azt kérni, hogy többszáz ország szívjon, mint figyelni arra, hogy ne adja meg a belépési adatait senkinek. Ennek ellenére itt a józan észnek kell felülkerekedni, és azt mondani, hogy bizony a többszáz ország nem tehet arról, hogy felelőtlenül beengedett másokat az országába. Ő viszont tehet róla.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #292  
Old 12-04-2010, 15:00
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
nem többszáz, hanem EGY!!!
Kérlek olvasd el, amit írtam.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #293  
Old 12-04-2010, 15:01
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Mondjuk érdekelne, hogy ezt a feltörést hogyan lehet elképzelni... Ha valamit a felhasználó nem ront el, egy ilyen felhasználónév+jelszó páros gyakorlatilag (nem elméletileg), feltörhetetlen.
Nem belétek szeretnék rúgni, de valahol sajnos nektek kellett elrontanotok
Reply With Quote
  #294  
Old 12-04-2010, 15:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by BimmBimm View Post
De azt azért megkérdezném tőled Ati, hogy ha történetesen én belépnék valakihez, itthonról és lebontanám mindenét + kiárulnám az országát, amit ő jelentene, akkor én kapnék bármiféle büntetést, vagy egész egyszerűen visszaírnád neki a sablonszöveget és nem foglalkoznál vele, akkor sem, ha egyértelműen meg lehet állapítani ki volt?
Ha egyértelműen meg lehet állapítani, hogy ki volt, az azt jelenti, hogy nem egy netes fórumon beszélünk erről, hanem bírósági ítélet született. Ebben az esetben pedig azt hiszem 2 évig terhedő szabadságvesztéssel súlytható az ilyen cselekedet.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #295  
Old 12-04-2010, 15:06
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Vannak esetek, amikor lehet segíteni, és vannak esetek, amikor nem. Ez olyan eset, amikor nem lehet, hiszen a segítségből többszáz embernek származna hátránya, ráadásul okot adna arra, hogy ezt visszatlrően, minden nap eljátsszuk valaki kedvéért, aki épp aznap felelőtlen, vagy egyszerűen csak olyan kedve van, hogy füllent egyet.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #296  
Old 12-04-2010, 15:09
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha egyértelműen meg lehet állapítani, hogy ki volt, az azt jelenti, hogy nem egy netes fórumon beszélünk erről, hanem bírósági ítélet született. Ebben az esetben pedig azt hiszem 2 évig terhedő szabadságvesztéssel súlytható az ilyen cselekedet.
Rendben, tehát semmi nem történne, ugyanúgy nyugottan játszhatnék tovább. Értem :/

Még egy utolsó kérdés hozzád Ati:
A VIP játékosok anarch-ba helyezés esetén élhetne azzal elvileg hogy kérik a felülvizsgálatot. És ha véletlen kiderül, hogy az automata rendszer hibázott, erre rájössz és tényleg nem történt szabálytalanság, ami azt vonná maga után hogy vissza kell állítani az országot normálba, az is úgy történne hogy az egész hódot, minden egyes országot visszaállítanál teszem azt 2 nappal korábbira? Nem hiszem... Ezért furcsa nekem, hogy több száz ország szívatásáról beszélsz. Vagy pedig ez visszaállítjuk dolog csak egy elméleti valami, amire még sosem került sor, természetesen azért, mert a rendszer sosem hibázott...
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to BimmBimm For This Useful Post:
  #297  
Old 12-04-2010, 15:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by BimmBimm View Post
Még egy utolsó kérdés hozzád Ati:
A VIP játékosok anarch-ba helyezés esetén élhetne azzal elvileg hogy kérik a felülvizsgálatot. És ha véletlen kiderül, hogy az automata rendszer hibázott, erre rájössz és tényleg nem történt szabálytalanság, ami azt vonná maga után hogy vissza kell állítani az országot normálba, az is úgy történne hogy az egész hódot, minden egyes országot visszaállítanál teszem azt 2 nappal korábbira? Nem hiszem... Ezért furcsa nekem, hogy több száz ország szívatásáról beszélsz. Vagy pedig ez visszaállítjuk dolog csak egy elméleti valami, amire még sosem került sor, természetesen azért, mert a rendszer sosem hibázott...
Őszinte leszek... legjobb tudomásom szerint a rendszer még sohasem hibázott... mindig olyan körülmények merültek fel, amik az áthelyezést indokolták. Ettől függetlenül voltak már visszahelyezések olyan esetben, amikor például egy első szintű országot valaki elfelejtett összekötni az új, 5. szintű országával. Ilyenkor ez szabálytalan ugyan, és az áthelyezéskor nem hibázott a játék, viszont nem olyan volumenű szabályszegés, amivel bárkinek ártott volna abban az adott percben. Azonos csoporton belül ilyen esteben nyilván nincs lehetőség a visszaheyezésre.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #298  
Old 12-04-2010, 15:15
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem vitte magával a szövetségeseit? Nem támadt másokat? Nem okozott másoknak veszteséget? Nem tett senki mást, amikor meglátta, hogy ott egy üres ország?

Van láncreakció.
de magával vitte, de egy országot sikertelenül beütöttünk... de ez mind csak "aprópénz". Őt nem támadták meg azóta, hiába üres! Még csak lopni se loptak Tőle (bár nem is volt mit)! és nem az az x ezernyi sereg fáj, ami elkopott az út közben, vagy meghalt a csatában.

Azóta egyedül engem ütöttek be a szöviből! Nem azt kérem, hogy add vissza a hekimet, hanem hogy az ő oriját építsd be, esetleg az eladakozott milliókat a lakosoktól szedd vissza, és ha nagyon-nagyon jószívű lennél akkor a dezertált sereget is visszaküldhetnéd. Egyik kérés sincs kihatással senki másra!

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Tudom, hogy sokkal egyszerűbb azt kérni, hogy többszáz ország szívjon, mint figyelni arra, hogy ne adja meg a belépési adatait senkinek. Ennek ellenére itt a józan észnek kell felülkerekedni, és azt mondani, hogy bizony a többszáz ország nem tehet arról, hogy felelőtlenül beengedett másokat az országába. Ő viszont tehet róla.
Ne állíts már valótlant kérlek! Annyit kértem, hogy az Ő országát!

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Mondjuk érdekelne, hogy ezt a feltörést hogyan lehet elképzelni... Ha valamit a felhasználó nem ront el, egy ilyen felhasználónév+jelszó páros gyakorlatilag (nem elméletileg), feltörhetetlen.
Nem belétek szeretnék rúgni, de valahol sajnos nektek kellett elrontanotok
sajnos 1 héttel előtte kapcsolta ki az email értesítőt más IP esetén, mert telefonon, ha nézi az oriját, akkor folyton váltogatja valahogy az IP-t, és rohadt sok mailt kapott... csak, hogy egy részt bemásoljak

Quote:
dátum óra:48:40
YYY (#01234) Biztonsági figyelmeztetés: hozzáférés az előzőtől eltérő IP címről.
dátum óra:47:12
YYY (#01234) Biztonsági figyelmeztetés: hozzáférés az előzőtől eltérő IP címről.
dátum óra:46:47
YYY (#01234) Biztonsági figyelmeztetés: hozzáférés az előzőtől eltérő IP címről.
dátum óra:46:26
YYY (#01234) Biztonsági figyelmeztetés: hozzáférés az előzőtől eltérő IP címről.
dátum óra:46:21
YYY (#01234) Biztonsági figyelmeztetés: hozzáférés az előzőtől eltérő IP címről.
dátum óra:45:40
YYY (#01234) Biztonsági figyelmeztetés: hozzáférés az előzőtől eltérő IP címről.
dátum óra:45:27
YYY (#01234) Biztonsági figyelmeztetés: hozzáférés az előzőtől eltérő IP címről.
dátum óra:45:18
YYY (#01234) Biztonsági figyelmeztetés: hozzáférés az előzőtől eltérő IP címről.
dátum óra:45:14
YYY (#01234) Biztonsági figyelmeztetés: hozzáférés az előzőtől eltérő IP címről.
azóta visszakapcsolta, de lehet úgysem érne semmit, mert ha tudja is bizonyítani, hogy más IP, meg minden, akkor is Ati elküldené a bírósághoz...

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha egyértelműen meg lehet állapítani, hogy ki volt, az azt jelenti, hogy nem egy netes fórumon beszélünk erről, hanem bírósági ítélet született. Ebben az esetben pedig azt hiszem 2 évig terhedő szabadságvesztéssel súlytható az ilyen cselekedet.
és ha be van kapcsolva az változó IP-s értesítő, Te meg tudod nézni az IP címet, és kiszűrni, hogy ki jelentkezik be róla később a saját országába? az nem elég egyértelmű?

Last edited by Dew; 12-04-2010 at 15:19..
Reply With Quote
  #299  
Old 12-04-2010, 15:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dew View Post
és ha be van kapcsolva az változó IP-s értesítő, Te meg tudod nézni az IP címet, és kiszűrni, hogy ki jelentkezik be róla? az nem elég egyértelmű?
Én nem vagyok hatóság, nekem személyes adatot nem adnak ki a szolgáltatók. Ehhez jogerős bírósági végzés kell, a szolgáltatók csak ez alapján adnak ki adatokat.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #300  
Old 12-04-2010, 15:21
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Én nem vagyok hatóság, nekem személyes adatot nem adnak ki a szolgáltatók. Ehhez jogerős bírósági végzés kell, a szolgáltatók csak ez alapján adnak ki adatokat.
kezdem úgy érezni magam,mint aki más nyelven ír...

be van kapcsolva az ip-s értesítő. elvileg azt írtad régebben, hogy ebben az esetben meg tudod mondani az illetékesnek, hogy milyen IP-ről jelentkeztek be, ergó tudod az IP-t. Utána csak azt kell megnézni, hogy erről az IP-ről jelentkezik-e még be valaki másik országba, esetleg egy egész láncba. és meg is van a tettes!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu